kategoria: A1200
[#91] Re: A1200 problem z twardym dyskiem - nie widzi go

@A1200_Mavv, post #89

Hmmmm... trochę to pokręcone i nie wiem czy dobrze zrozumiałem szeroki uśmiech
Próbowałeś TS'em przerzucić obraz dyskietki ADF na partycję dysku czy na normalną dyskietkę?
[#92] Re: A1200 problem z twardym dyskiem - nie widzi go

@AmiClassic, post #91

No właśnie...przestalem pomagac bo wszystko to stało się dla mnie niejasne i strasznie zagmatwane. Pogubiłem się, a w takim wypadku pomoc na odleglość niewiele da.
[#93] Re: A1200 problem z twardym dyskiem - nie widzi go

@Stoopi, post #92

Już wyjaśniam wątpliwości :)

- TS chciałem zgrać adfa na dyskietkę, to oczywiste. Przejrzałem adfy, które mam i tylko Cywilizacja AGA ma adfy wielkości 912k. Wszystkie inne są 901k. Jak ktoś wspomniał wcześniej, adfy mam złe.
- TS daje ostrzeżenie o niezgodności rozmiarów, ale po kliknięciu Ignoruj wykonuje operację.
- TS nie mógł zgrać adfa, gdy ten nie był w głównym katalogu. Najpierw pomyślałem, że to przez spację w nazwie szuflady, ale to nie było to. Jak przeniosłem adfa do innej szuflady, bez spacji w nazwie, to też nie mógł odczytać. Odczytał dopiero po umieszczeniu w głównym katalogu partycji.
- Ostatnia rzecz, która się stała, to po skopiowaniu adfów Cywilizacji na partycję do głównego katalogu (u mnie to była partycja Storage: ) i próbie ich zgrania na dyskietkę, wystąpił checksum error i wysypała się ta partycja.

Zrobiłem backup pozostałych dwóch partycji na kartę SD i po uruchomieniu Workbencha z zamówionej karty CF i przejściówki IDE -> CF zacząłem robić porządek z plikami. Mój Filemaster 2.0, który miał problem czasem z wieszaniem systemu, zamieniony został na FM 2.2 (tego kiedyś używałem na mojej Amidze). FM2.2 działa jak na razie ok. No i ta szybkość i cisza przy kopiowaniu między SD a CF

Jeszcze sporo przede mną, ale dzięki Wam świat staje się prostszy Dopiero teraz widzę, ile pozapominałem z Amigi od czasu, gdy był to mój podstawowy komputer (chyba do roku 2000).

@Stoopi, pomagaj pomagaj! Wiem, że czasem potrafię pisać chaotycznie, bo używam zbyt wielu skrótów myślowych. Dzięki Waszej pomocy piwo Amiga ożyła, ja powoli odzyskuje pamięć i pewnie będę miał nadal wiele pytań.

Aha, moje przerwy w pisaniu spowodowane są pracą - nie zawsze uda mi się wyskrobać trochę wolnego (dziś właśnie piszę z pracy).

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 22:35:05 przez A1200_Mavv
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem