kategoria: A1200
[#61] Re: Amiga T12 XM

@luzik, post #60

na P96 się nie znam, ale na próbę zawsze możesz ustawić rozdzielczości których nie chcesz używać na INACTIVE - pewnie po przez dwuklik myszka na wybranej rozdzielczości...
[#62] Re: Amiga T12 XM

@RokiS, post #61

a może ktoś w tym bądź innym wątku napisze mi jaki jest cel i sens posiadania/instalacji P96 w Amidze bez karty graficznej?
1
[#63] Re: Amiga T12 XM

@RokiS, post #62

Ponieważ ktoś miał w tej Amidze Mediatora i Voodoo.
Dysk i system został ten sam, tylko nowy wlasciciel nie ma już tych dodatków.
[#64] Re: Amiga T12 XM

@Norbert, post #63

Czyli trzeba zacząć od porządków w systemie - albo pousuwać co nie potrzeba albo instalacja od nowa.
wygląda na to że to nie Indivision mąci a ten P96...
[#65] Re: Amiga T12 XM

@RokiS, post #64

Nie uruchomi mi się sterownik voodoo jeśli nie ma go fizycznie.
[#66] Re: Amiga T12 XM

@Norbert, post #65

to co to za aktywne tryby się wyświetlają w prefsach picasso?
[#67] Re: Amiga T12 XM

@luzik, post #54

Inne monitory które podłączałem nic nie ruszając a wyświetlały to samo to też się dostroiły?
Jedno pytanie, do jakiego wejścia w monitorze podłączasz sygnał z Indivision? Mam nadzieję, że nie jest to VGA, tylko DVI lub HDMI.
[#68] Re: Amiga T12 XM

@Krashan, post #67

Z Amigi przez przejściówkę DVI/VGA do monitora na VGA. Wszystko wcześniej tak podłączone działało bez zarzutu.
[#69] Re: Amiga T12 XM

@RokiS, post #66

no takie oto
[#70] Re: Amiga T12 XM

@luzik, post #69

Spróbowałem nadpisać wszystkie katalogi systemowe które zapisałem na innej partycji jak jeszcze w miarę to działało. Efekt taki po uruchomieniu Amigi jak na foto. Nie pomógł emergency disk.
[#71] Re: Amiga T12 XM

@luzik, post #68

Z Amigi przez przejściówkę DVI/VGA do monitora na VGA. Wszystko wcześniej tak podłączone działało bez zarzutu.
Działało bez zarzutu przypadkiem.

Każdy monitor LCD jeżeli dostanie analogowy sygnał po złączu VGA, usiłuje dopasować go do bazy typowych trybów (zazwyczaj z listy VESA) i wybiera ten, który - według nieznanych nam kryteriów, na które nie mamy wpływu - najbardziej mu pasuje do sygnału. Jakaś drobna zmiana w timingach, ba nawet zmiana kabla może spowodować, że dopasuje co innego. Wpływ zmian przeprowadzanych przez nas w ustawieniach Indivision, na to co zobaczymy na ekranie, jest przy połączeniu VGA, trudno przewidywalny.

Przy transmisji cyfrowej łączem DVI lub HDMI, monitor nic nie zgaduje. Pixel clock oraz zakodowane sygnały synchronizacji ściśle co do piksela określają pole obrazu. Jedyne co monitor zazwyczaj robi, to skaluje ten obraz na cały ekran. Dzięki temu my, również co do piksela możemy kontrolować obraz tak, żeby uzyskać oczekiwany efekt.

Konfigurowanie Indivision AGA z monitorem podpiętym przez port VGA to kopanie się z koniem.
3
[#72] Re: Amiga T12 XM

@Krashan, post #71

Tylko, że on cały czas grzebie w ustawieniach Picasso a nawet nie ma już karty graficznej... Szybciej i prościej byłoby sobie na nowo system postawić, wrzucić konfigurator do Indivision i wtedy się bawić w ustawianie.
[#73] Re: Amiga T12 XM

@Madman, post #72

Powinien wykasować Voodoo z DEVS/MONITORS, wrzucić PAL jeśli tam go nie ma - wyświetlanie powinno powrócić do 'defaultu' i od tego zacząć ustawianie.
[#74] Re: Amiga T12 XM

@Madman, post #72

Nie, nie grzebie. Nie ruszam tego. Tak było jak Amigę kupiłem.
[#75] Re: Amiga T12 XM

@RokiS, post #64

Powiem Ci że poszedłem drogą instalacji od nowa. Jednak po pierwsze: wymontowałem indivision. Sformatowałem partycję systemową workbench i zainstalowałem wb3.1 z asim cdfs. żeby widział cd. Później zainstalowałem z cd os 3.9, zrobiłem emergency disk. na wszelki wypadek Po wymontowaniu indivision kursor oryginalnej myszy nagle zaczął działać normalnie. Przy indi tylko w w pionie. Nie wiem czemu indi ma wpływ na działanie portu myszki...być może ktoś mi to wytłumaczy. Zainstalowałem później BBagi od 1 do 4 i wszystko działa bez zarzutu - z jednym zastrzeżeniem że Amiga podłączona jest do tv przez euro złącze. Następne wyzwanie to ponowne wpięcie indi do płyty amigi i zagadka co się będzie działo i jak zareaguje system który już postawiłem bez indi.
[#76] Re: Amiga T12 XM

@luzik, post #75

Bardzo mądre posunęcie z tą instalacją WB od zera.
Z mojej wiedzy wynika że Indi nie powinna mieć żadnego wpływu na działanie kursora czy systemu... ale poczekamy i zobaczymy co tam wyjdzie z jej ponownego uruchomienia u Ciebie :).
[#77] Re: Amiga T12 XM

@RokiS, post #76

Też jestem ciekaw i zabiorę się dalej do roboty. Niepokoi mnie tylko w dalszym ciągu że bez Indi kiedy otwieram jakieś katalogi obojętnie czy na blacie wb czy np. w filemasterze kursor myszki jakby się zawieszał i czekał aż wczyta się zawartość danego katalogu. Jeśli się wczyta sytuacja z kursorem wraca do normy - działa płynnie. Co może być przyczyną?
[#78] Re: Amiga T12 XM

@Krashan, post #71

Jak być może czytałeś zacząłem od nowa i na razie jest bez zarzutu ale z tv z euro bez Indi. Pójdę za Twoją radą i jutro kupuję kabel DVI/DVI i takim podłączę do monitora. Spróbuję wtedy przywrócić Indi do ustawień fabrycznych. Zobaczę co się będzie działo.
[#79] Re: Amiga T12 XM

@luzik, post #78

W konfiguratorze indi powinieneś mieć opcję tworzenia dyskietki ratunkowej, później się z niej bootuje amigę i powinna sama przeflashować indi do ustawień fabrycznych, wtedy mógłbyś też zacząć od zera ustawiać sobie indi już pod siebie ;) Warto też sprawdzić na icomp.de czy nie ma nowszego firmware do karty, może coś poprawili.
[#80] Re: Amiga T12 XM

@Madman, post #79

Tak będę próbował zrobić, tylko zastanowiło mnie podłączenie ami do monitora przez dvi. W ami mam inne złącze a w w monitorze inne. Chodzi o różnicę 4 pinów jak na zdjęciach. Czy mają one jakieś znaczenie czy kupić kabel bez tych pinów?


[#81] Re: Amiga T12 XM

@luzik, post #80

Te piny przeznaczone są dla sygnałów analogowych.
1
[#82] Re: Amiga T12 XM

@luzik, post #80

No chyba logiczne, że jak kupisz kabel z pinami to nie wetkniesz wtyczki do monitora więc... Są różne wtyczki, DVI-I i DVI-D oraz rzadziej spotykane DVI-A (ja w życiu takiego nie widziałem na własne oczy).
[#83] Re: Amiga T12 XM

@Madman, post #82

Jest tego dużo
Macmini ma na przykład takie złącze
[#84] Re: Amiga T12 XM

@Madman, post #82

Pewnie że logiczne tylko czy te cztery piny są aż tak istotne że ich brak w kablu nie spowoduje jakiś nieprawidłowości.
[#85] Re: Amiga T12 XM

@Norbert, post #83

Właśnie przez taką przejściówkę podłączałem Amigę do monitora przez vga ale Krashan napisał że to porażka. Teraz już zgłupiałem jaki kabel mam kupić.
[#86] Re: Amiga T12 XM

@luzik, post #85

no dvi - dvi, bez tych 4 pinów, na 99,99% będzie działać bo Indi po dvi powinno mieć wyjście cyfrowe, analogowe ma po vga
[#87] Re: Amiga T12 XM

@sq7bti, post #81

Potrafisz powiedzieć co będzie się działo jak kupię kabel bez tych pinów i co proponujesz w mojej sytuacji? Z Indivision idzie taśma ze złączem dvi które ma te piny a monitor nie...
[#88] Re: Amiga T12 XM

@RokiS, post #86

I tym tropem pójdę. Kupię bez pinów i do dzieła.
[#89] Re: Amiga T12 XM

@luzik, post #87

Monitor będzie działać jako DVI-D.
[#90] Re: Amiga T12 XM

@sq7bti, post #89

ok. kupię i podłączę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem