kategoria: A1200
[#91] Re: Amiga T12 XM

@luzik, post #85

Podsumowując, Indivision ma wyjście DVI-I, a więc zarówno analogowe (na tych 4 pinach) jak i cyfrowe. Dlatego właśnie proste przejściówki DVI->VGA działają z Indi, po prostu wykorzystując te 4 piny. Przy połączeniu cyfrowym piny te są zbędne, więc z Twoim monitorem to zadziała. Jedyne utrudnienie może być takie, że musisz mieć kabel DVI-D (D jak digital), co najmniej w jednej wtyczce tych 4 pinów nie może być, bo fizycznie wtyczka nie wejdzie w gniazdo w monitorze. Na upartego mógłbyś je wyciąć we wtyczce i w niczym to nie powinno przeszkadzać w tym zastosowaniu kabla.
[#92] Re: Amiga T12 XM

@Krashan, post #91

Tak, zakupiłem taki kabelek bez tych pinów, podłączę i porzeźbię w ustawieniach Indi.
[#93] Re: Amiga T12 XM

@Drakon, post #39

No to informuję że teraz mój system wygląda jak na zdjęciu. Połowa sukcesu. Postawiłem wszystko od nowa. Ekran systemowy nie zajmuje całości ekranu. Nie pomogła funkcja "reflash all" , nie pomogły różne ustawienia konfiguracyjne ani w preferencjach wb ani w Indivision. Obejrzałem filmy na YT odnośnie Indivision i ustawiałem przez dwa dni od rana do wieczora tak jak tam zobaczyłem i ni huhu. Mało tego, myszka haczy się jak jest podłączone Indivision i jak się wgrywają jakieś pliki np. w oknie opusa albo w innym managerze. Jak wyjmę i podłączę Amigę do tv przez euro myszka śmiga. Wytłumaczysz to wszystko? Inni też mogą skorzystać.
[#94] Re: Amiga T12 XM

@luzik, post #93

nie pomogły różne ustawienia konfiguracyjne ani w preferencjach wb


Tzn. jakie "różne"? Overscan masz ustawiony jak należy?

myszka haczy się jak jest podłączone Indivision


Nie miałem nigdy podobnego problemu (zarówno z Indi ECS, jak i AGA Mk3). Celowałbym w jakiś problem w Amidze, a nie Indivision. Możesz rzucić temat na forum indi, ludzie tam są bardzo pomocni.

PS Pierwsze, co bym zrobił, to uderzył do mechanika, który ją naprawiał i zapytał, czy objawy były podobne jak ją testował po wymianie złącza.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2023 19:22:18 przez Drakon
[#95] Re: Amiga T12 XM

@Drakon, post #94

Tak, overscan też ustawiałem i próbowałem też preferencje monitora. To na zdjęciu to najlepsze co udało mi się osiągnąć.Jak wgrywam gry przez whdload bo zainstalowałem ponownie, różnie z ekranem to wygląda. Niektóre gry i dema zajmują większość ekranu inne tylko jakąś część. No podobno na to nic się nie poradzi jak wyczytałem na forum. Ważne że obraz nie jest ucięty i wycentrowany. Pomysł z forum Indi ok. Dzięki. Co do myszki wszystko było ok. po serwisie. Wszystko zaczęło jak domino sypać się po przyciśnięciu przeze mnie przycisku na monitorze. Próbowałem wszystkiego aż w końcu zacząłem od początku jak doradzał kolega RokiS. Da się żyć chociaż wolałbym ekran bez czarnych ramek. Irytuje jednak mysz.
[#96] Re: Amiga T12 XM

@luzik, post #95

Przyznam szczerze że moja cierpliwość się skończyła i z walką z Indivision i z haczącym się kursorem myszy przy zainstalowanym Indi. Sformatowałem partycję systemową i na nowo z dyskietek zainstalowałem WB 3.1. Po uruchomieniu amigi mam na ekranie Amiga DOS >1. Loadwb nic nie daje. Co jest kurna grane? Przecież instalowałem wb3.1 jak książeczka pisze!
[#97] Re: Amiga T12 XM

@luzik, post #96

Może GVP wymaga biblioteki albo sterownika?
[#98] Re: Amiga T12 XM

@luzik, post #96

Czy na pewno to jest partycja bootojąca ?
Sprawdź jak w early-menu priorytety partycji .
Może się okazać że albo żadna partycja nie jest bootojace, albo mają ten sam priorytet i dlatego startuje z tej drugiej, bez systemu.
Sprawdź jeszcze raz ustawienia w HDToolbox.
Partycja startowa jaką ma wielkość ?
1
[#99] Re: Amiga T12 XM

@Norbert, post #98

Norbert, sformatowałem partycję systemową która była bootująca, skasowałem dane z innej partycji które dotyczyły asimcdfs. Zainstalowałem WB3.1 i ASIMcdfs. Ściągnąłem wszystko co się dało i co dotyczy indivision. Celowo na razie nie instalowałem OS3.9 żeby mieć powoli kontrolę krok po kroku. Fakt, że na razie system nie widzi jeszcze dwóch partycji (m.in. DH4 i DH5 chociaż ich nie ruszałem i nie formatowałem) ale na razie wszystko działa. Ustawiłem preferencje Indi chociaż nie ukrywam że się namęczyłem. W tej chwili na obydwu monitorach czy to tylko przez złącze DVI czy przejściówkę DVI do VGA ekran wygląda tak samo. I tu dziwie się KRASHANOWI że pisze że podłączenie monitora przez VGA to "kopanie się z koniem" i że działało przez przypadek. W instrukcji Indi jest napisane że zalecają w niektórych monitorach przelotkę DVI na VGA.
[#100] Re: Amiga T12 XM

@luzik, post #99

Możesz się dziwić, skonfigurowałem pod Indi Mk2 chyba ze 30 monitorów i swoje wiem. Jeżeli chcesz mieć po prostu jakiś obraz, to pewnie. Ale jeżeli chcesz co do piksela ustawić po swojemu, zaczynają się schody.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2023 08:22:47 przez Krashan
2
[#101] Re: Amiga T12 XM

@Krashan, post #100

No widocznie jakoś mi się udało. Obraz na jednym i drugim monitorze różni się bardzo nieznacznie,co zresztą wynika ze sposobu podłączenia monitorów jak również z ich jakości. Dobra wiadomość dla posiadaczy Mk3 i monitorów bez złącza DVI jest taka że mogą być zadowoleni z jakości obrazu.


Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem