[#1] Computer Studio i Amiga Computer Studio
Wydawnictwo Retronics ma w planach wydać wznowienie czasopisma Computer Studio oraz kontynuacji - Amiga Computer Studio. Pierwsze dwa numery Computer Studio z 1991 roku można już teraz zamawiać w przedsprzedaży na stronie https://www.retronics.eu a na kolejne można zapisać się za pośrednictwem strony - prosimy wejść na: https://retronics.eu/?a=cat&id=39&l=pl
Na Czasopismo Amiga Computer Studio z kolei można zapisywać się tutaj: https://retronics.eu/?a=cat&id=43&l=pl

Wydawnictwo Retronics rozważa również wydanie nowych numerów Amiga Computer Studio - ale to wszystko zależy od zainteresowania czytelników i klientów. Apelujemy o wspieranie naszej działalności. Przy dobrych wynikach sprzedaży Computer Studio i Amiga Computer Studio - jest szansa na wydanie nowych numerów.

Zachęcamy również do polubienia strony czasopism na facebooku: https://www.facebook.com/amiga.computer.studio

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2023 11:11:30 przez ComputerStudio
5
[#2] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@ComputerStudio, post #1

Nowe numery jak najbardziej :) mam wszystkie roczniki do dziś
[#3] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@ComputerStudio, post #1

Wspieranie ma polegać na kupowaniu czasopisma, czy pisaniu również artykułów?
1
[#4] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@ComputerStudio, post #1

dobra gazeta bylem u was na poczatku lat 90 z dyskiem HD i materialami kiedys na Marsa :D
byly Amigi i PC w redakcji
Pozdrawiam
3
[#5] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Hubez, post #3

@Hubez - Tak, jeśli będziemy organizowali nabór autorów do redakcji nowego numeru to z pewnością będziesz mógł się zgłosić do nas i pisać artykuły.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2023 12:18:00 przez ComputerStudio
1
[#6] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@ComputerStudio, post #1

Czy ktoś sie orientuje jakie są nakłady tych wydawnictw od retronics?
[#7] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@ComputerStudio, post #1

Fajnie. Jestem fanem nowych wydań tych klasycznych czasopism.
Czytywałem Computer Studio w latach 90' i, obok ŚGK, było to
najlepsze czasopismo w tamtych czasach - dokładne opisy,
pełen profesjonalizm.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2023 22:52:37 przez Marcin27411
1
[#8] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@ComputerStudio, post #1

Przydałyby się fotki realnych gazet i okładek, bo na aukcjach widzę tylko rendery i nie chwyta to tak mocno za serce jak widok realnego przedmiotu. Ktoś kto kupił wydania innych gazet może mógłby zrobić zdjęcia jak to wygląda i wrzucić tutaj?
[#9] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@snifferman, post #8

proszsz: https://www.ppa.pl/graffiti/obrazek/5730/gazetki-z-retronics
siedzi, pije i chrupki



(choć okładka TS1 to akurat średnia reklama, bo zawiera błąd w tytule gry ;)).

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2023 06:25:13 przez snajper
[#10] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@snajper, post #9

Oj tam, mogło być Battle Cheese, jak się mówiło w dzieciństwie
[#11] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Jacques, post #10

no, same gazety dla mnie od początku nazywały się "Top Sekret", "Sekret Serwis". ;)
to jeszcze recka reedycji Komputera z czerwca:

[#12] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@ComputerStudio, post #1

Z Computer Studio mam same miłe wspomnienia i była to jeden z moich "must have" magazynów (zwłaszcza Amiga Computer Studio) ale te sentyment nie jest aż tak silny aby zapłacić 42zł za jeden numer. Ja mam pytanko - czym uzasadniacie tak wysoką cenę i czy wszystkie nowe (czyt. nie z tamtej epoki) numery też będą miały tą cenę?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2023 09:13:33 przez Madman
[#13] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Madman, post #12

Ja mam pytanko - czym uzasadniacie tak wysoką cenę i czy wszystkie nowe (czyt. nie z tamtej epoki) numery też będą miały tą cenę?


Zrobiłbym mały eksperyment - zapytałbym w dowolnej drukarni o wycenę wydruku i spięcia kilkudziesięciostronicowej broszury w pełnym kolorze na kredowym papierze. Może się okazać, że te czterdzieści parę złotych to wcale nie jest tak wysoka cena jak myślisz...
4
[#14] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@recedent, post #13

Ja nie wiem czy niewysoka bo nie pracuję w branży drukarskiej dlatego pytam autorów...
[#15] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Madman, post #14

Ja pamiętam że jak w 2015 roku drukowaliśmy Polskie Pismo Amigowe w nakładzie 100 egzemplarzy w pełnym kolorze na kredowym papierze to cena 20 złotych za egzemplarz (28 stron) pokrywała koszty druku plus kilku egzemplarzy autorskich/wysyłanych do Biblioteki Narodowej i nic ponad to. Teraz mamy końcówkę roku 2023 i - popraw mnie jeśli się mylę - Computer Studio ma nieco więcej stron niż 28?
[#16] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@recedent, post #15

1 numer CS ma 36
2 28
3 28
4 32
5 36
6 36
7 36
8 36
9 36
10 36

ACS oscylowało koło 50 stron

Ja kiedyś sobie wydrukowałem wszystkie C&A na ładniejszym papierze w firmie i dałem to do oprawienia w jakimś "kiosku-ksero" gdzie studenci dawali magisterki
Wyglądało to zacnie, ale wtedy nie miałem skanów dobrej jakości. Odłożyłem na półkę i później mi się to zgubiło. To takie "wydanie- Janusz" było bo wyszło tanio, ale fajnie się przeglądało ... tak z 3 razy przez 5 lat Teraz już nawet nie pamiętam czy było w jednym czy w dwóch tomach

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2023 16:40:53 przez snifferman
1
[#17] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@snifferman, post #16

Nie oceniajmy po ilości stron a patrzmy na treść. Bo w CS druk
był drobny a ilość screenshotów skromna.
Osobiście wolałbym, żeby, zamiast papieru kredowego, użyty
był normalny. Taniej i mi jakoś lepiej pasuje, ale, jak widzę,
większość woli kredowy a sam wydawca też nie wypowie-
dział się w sprawie papieru.

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2023 19:11:13 przez Marcin27411
[#18] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Marcin27411, post #17

Nie oceniam treści. Padło pytanie o ilość stron dla oceny kosztu druku jeśli dobrze to zrozumiałem. Obrazki to też jakaś treść i ja lubię je oglądać.

W reedycji tych gazet raczej też chodzi o posiadanie fizycznego egzemplarza, bo treści są łatwo dostępne online. Sam mam trochę na telefonie i czytam w wolnej chwili.
[#19] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Marcin27411, post #17

Z tego co pamiętam to (przynajmniej w "naszej" drukarni) gramatura/faktura papieru w bardzo nieznaczny sposób wpływała na cenę wydruku.
3
[#20] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@recedent, post #13

zapytałbym w dowolnej drukarni o wycenę wydruku i spięcia kilkudziesięciostronicowej broszury w pełnym kolorze na kredowym papierze. Może się okazać, że te czterdzieści parę złotych to wcale nie jest tak wysoka cena jak myślisz...


Przy nakładzie 100 egzemplarzy:
- format A4, 32 strony
- okładka kreda 250g+folia błysk
- środek 28 stron kreda 130g błysk
- szycie po długim boku

Koszt sztuki z VATem: 18,70 zł.
Oczywiście należy pamiętać, że im większy nakład, tym niższa cena jednostkowa (przy 200 egz. cena spada już do 16,30 zł, przy 300 - 13,20 zł).
Wyliczone przed chwilą w jednej ze znanych mi drukarni, gdzie często drukuję (nie, nie najtańszej).

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2023 22:01:58 przez Drakon
4
[#21] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Drakon, post #20

jeżeli dobrze rozumiem to cała idea pracy Retronic polega na tym, że to są ulepszone / poprawione reedycje, to się samo nie zrobi tam pewnie ciężkie godziny w to są włożone, a ilość kupujących jest kompletnie nierynkowa
ludzie robią to z pasji, biznes robi się na czymś innym ;)
8
[#22] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Kwahu, post #21

Bardzo dobrze rozumiesz co nie zmienia faktu że jednak czasopismo mogłoby być jednak trochę tańsze (wycena w poście #20) Jeśli jak mówisz Retronics zarabia na czym innym to ulepszone reedycje robią po godzinach w domowym zaciszu tak wnioskuję po czasie oczekiwania na mój egzemplarz 44 gry na Atari (od listopada do chyba marca). Nie mniej jednak trzeba przyznać że chłopaki robią super robotę OKbo nic co do tej pory widziałem w reedycji nie może się równać z ich wydaniami. Jakość na najwyższym poziomie. Pozdrawiam
2
[#23] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@zbroy, post #22




Ostatnia aktualizacja: 16.11.2023 09:13:34 przez Jacques
1
[#24] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@ComputerStudio, post #1

Babol przy opisie pisma "Top Secret". Cyt. "Powrót do korzeni! Wydane na nowo numery archiwalne czasopisma Top Secret, na którym wychowały się pokolenia domorosłych informatyków w czasach PRL".

Co to za bzdury? PRL już upadł w chwili wydawania tego pisma, a tym bardziej większości numerów :)
1
[#25] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@aMifan, post #24

Też to zauważyłem, ale sobie dopowiedziałem urodzonych w czasach PRL
2
[#26] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@aMifan, post #24

A czy są jakieś statystyki że czytelnicy gierkowych magazynów częściej zostawali informatykami niż ci co woleli magazyny komputerewe które tylko z rzadka wspominały o graniu?

Bo mnie ta teza brzmi równie wiarygodnie jak "mamo kup mi komputer to sie będę na nim uczył". ;)



Ostatnia aktualizacja: 17.11.2023 09:53:46 przez ZorrO
1
[#27] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@ZorrO, post #26

Niektórzy informatykami zostawali a inni wielkimi elektronikami.
[#28] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Marcin27411, post #27

A ci co zostali fanami nikotyny i alkoholikami? :)
[#29] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@aMifan, post #28

Ja tam nauczyłem się programować i umiem sobie polutować turbo. Wcześniej zostałem milionerem zanim osiągnąłem pełnoletniość. Pamiętam jak dziś jak za 6 milionów kupiłem sobie rower górski
2
[#30] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@snifferman, post #29

Nie nauczyłem się lutować. Mogę sobie łapy polutować, a nie turbo :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem