[#61] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@karolb, post #59

Oni też wydają reedycje gier.

https://retronics.eu/?a=cat&id=4&l=pl

Ale póki co tylko w wersji PC (3 tytuły). Amigowe pozycje są na ten moment wyłącznie w przedsprzedaży (zgodnie z informacją na stronie).
[#62] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@mailman, post #61

Aaaa, dzięki za info, tego nie wiedziałem :)
[#63] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@mailman, post #61

Skaut Kwatermaster na Amigę jest już do kupienia.
Na dyskietkach DD, skoro to dla kogoś tak istotne. ;)
a obecnie trwają prace nad Rajdem przez Polskę.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2024 09:22:38 przez snajper
[#64] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@snajper, post #63

Lazarusa i Legion bym łyknął. Wiadome coś czy będzie?
2
[#65] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@mailman, post #61

Amigowe pozycje są na ten moment wyłącznie w przedsprzedaży (zgodnie z informacją na stronie).

Zawsze można zrobić preorder, znów będzie o czym dyskutować na ppa...
[#66] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@amikoksu, post #64

nie wiadomo!
na marzec szykuje się Forest Dumb, Forest Dumb Forever, Mr. Tomato, Wacuś the Detective, Rycerze Mroku, Tajemnica Bursztynowej Komnaty.
1
[#67] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@snajper, post #55

Minął tydzień od tej wiadomości i póki co nie wyszła do mnie żadna przesyłka od Retronics.

Zresztą, nie zamierzam skakać z radości, jeśli gra zapowiadana na październik dotrze do mnie 4 miesiące później. Nie przeczę, że Retronics robi produkty dobrej jakości, ale komunikacja z ich strony jest żenująco słaba. W sklepie https://retronics.eu/ "Skarb Templariuszy" wciąż widnieje jako "przedsprzedaż" z terminem na październik 2023. Na Facebooku Retronics kojarzy mi się z postami, w których lamentują, jacy to klienci są straszni, że nie zamawiają, albo zamawiają mało, a jak już zamawiają, to zwracają, dokładając im pracy na niepotrzebne pakowanie. Na konstruktywną krytykę się oburzają, od wszystkiego wymawiają się brakiem czasu i nadmiarem pracy do wykonania.

Ale czas na to, aby stworzyć 10 profili i na wszystkich publikować 10 razy te same posty, to mają. Aby wrzucić reklamę na Giełdę PPA - wbrew regulaminowi - czas mają.

Mi to przypomina anekdotę o robotnikach, którzy jeżdżą z taczkami wte i wewte, a nie mają czasu, aby je czymś załadować. Może warto się zatrzymać i spojrzeć na własną działalność z perspektywy własnego klienta.

Niezależnie od finału sprawy, nie zamierzam w przyszłości zamawiać niczego od Retronics w przedsprzedaży.
11
[#68] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@snajper, post #66

W żadne nie grałem. Widziałem tylko ekrany w ACS i później coś tam na jutube, także nie dla mnie te pozycje bo nie grałem.
1
[#69] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@dalton, post #67

Mam podobne wrażenia, niestety. Czekam na Tajemnice Atari 3/92 i 4/92 i książkę o Z80. Preorder na TA był jakoś w lipcu/sierpniu, czasopisma miały być gotowe w październiku i do tej pory tak wisi info na stronie. Pytałem o to w listopadzie, to się dowiedziałem że zostały przeniesione na grudzień. Oczywiście w grudniu nie było, zapytałem kilka dni temu - dostałem info że "będą na wiosnę". Co oznacza tak naprawdę, że będą nie wiadomo kiedy, wiosna wszak trwa do czerwca ;) A książka to już chyba ma z rok opóźnienia.

Mnie martwi coraz bardziej ten sposób funkcjonowania: coraz większe obsuwy wszystkiego połączone z kolejnymi preorderami, które nie wiadomo kiedy będą. I mam wrażenie, że z góry retronics zakłada, że te daty w preorderach nie będą dotrzymane.

A w postach - właśnie: kolejne preordery, żale na allegro i klientów, i raz na jakiś czas post przepraszając za obsuwę wszystkiego, ale wiadomo "jakość dobra więc warto poczekać".

Ja na ten moment jestem skutecznie zniechęcony do tego modelu sprzedaży, będę kupował jak się pojawi fizycznie. Wcześniej kupowałem bardzo dużo (książki, czasopisma, pokrywy) i praktycznie wszystko w preorderach, ale znudziło mi się czekać po pół roku albo dłużej powyżej deklarowanego terminu. Jeśli terminy będą uczciwie dotrzymywane (nawet późne) - to ok, jeśli wiem że ma coś być dostarczone za pół roku to będę czekał pół roku. Wtedy wrócę i będę preorderował. Ale jeśli preorder ma oznaczać - "będzie, kiedy będzie i co Ci do tego, jak się nie podoba to nie kupuj", to mi to przestaje odpowiadać i się dostosuję czekając na fizycznie dostępny towar.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że doceniam to co Retronics robi i jakość tych produktów uważam za wysoką.
3
[#70] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@snajper, post #66


nie wiadomo!
na marzec szykuje się Forest Dumb, Forest Dumb Forever, Mr. Tomato, Wacuś the Detective, Rycerze Mroku, Tajemnica Bursztynowej Komnaty.


No właśnie nie będzie w marcu. Będzie obiecane, że będzie w marcu. A kiedy będzie to tylko retronics wie ;)
[#71] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Splavinho, post #70

przeczysz sam sobie - z jednej strony pisząc, że tylko Retronics wie, kiedy będzie, a z drugiej orzekając samemu (!), że w marcu nie będzie, mimo że Retronics napisał, że będzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. Cyberpunk 2077 mówi komuś coś?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2024 11:33:57 przez snajper
[#72] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@snajper, post #71

Nie przeczę sobie, praktycznie żaden z terminów, które deklarował na stronie odnośnie poszczególnych produktów nie został dotrzymany. Nadal nie wysłał gier z preorderow, które miały być dostarczone w październiku.

Więc to co Retronics wie odnośnie terminów i to co deklaruje to nie są tożsame rzeczy ;)
4
[#73] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@dalton, post #67

Na Facebooku Retronics kojarzy mi się z postami, w których lamentują, jacy to klienci są straszni, że nie zamawiają, albo zamawiają mało, a jak już zamawiają, to zwracają, dokładając im pracy na niepotrzebne pakowanie. Na konstruktywną krytykę się oburzają, od wszystkiego wymawiają się brakiem czasu i nadmiarem pracy do wykonania.

Tiaaa... trudno oczekiwać, że na pismo w cenie 42zł za sztukę rzuci się masa ludzi, pewnie czekają aż im się uzbiera odpowiednia ilość chętnych żeby im się opłacało uruchomić produkcję...
2
[#74] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Madman, post #73

Rok temu dałem się nabrać, aukcja na allegro gra kolekcjonerska ostatnie sztuki limitowana !!!.
Dobra to klikam, zleciał miesiąc i ja się pytam gdzie moja limitowana gra?, odp.musi sie wyprodukować, niema kartonu, niema tamtego i innego, ani zwrotu ani negatywa nie mogłem przywalić bo to tylko do 30 dni.
Jadą na bezczelnego i tyle, koniec z kupowaniem u tych dziadów.
8
[#75] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@tombotleg, post #74

Karton zapewne jest, "moce produkcyjne" również. Tyle tylko że bez uzbieranej większej ilości zamówień nie będzie się to opłacać. Udawanie że dziś zainwestujemy trochę kasy, wzbudzimy entuzjazm u garstki nostalgików i "zrobimy żeby było tak jak dawniej" przy okazji ustawiając się do końca życia finansowo nie uwzględnia faktu że w latach 90 papierowe publikacje wychodziły w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Zalepa miał nadzieję że się uda, przekonał się boleśnie że nie. Wygląda na to że oni są następni w kolejności. Mamienie klientów to desperacka strategia działająca bardzo krótko. Przypomina to anegdotę o Breżniewie, który kazał zasłonić firanki, potrząsać kolektywnie wagonem i ogłaszać że pociąg jedzie.
[#76] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@tombotleg, post #74

Jak to?
Na wystawienie negatywa masz 90 dni.
Na założenie dyskusji 24 mce od zakupu.
Zakładasz dyskusję jak sprzedajacy nadal ma w dupie prosisz allegro o pomoc i zwraca Ci kase a potrąca to od sprzedawcy.
1
[#77] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@tombotleg, post #74

Rok temu dałem się nabrać, aukcja na allegro gra kolekcjonerska ostatnie sztuki limitowana !!!.


To może pokaż link do tej aukcji by się przekonać czy faktycznie tak to wyglądało i co widniało w opisie.

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 10:45:30 przez Jacques
[#78] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@niebuszewo, post #75

Udawanie że dziś zainwestujemy trochę kasy, wzbudzimy entuzjazm u garstki nostalgików i "zrobimy żeby było tak jak dawniej" przy okazji ustawiając się do końca życia finansowo nie uwzględnia faktu że w latach 90 papierowe publikacje wychodziły w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Zalepa miał nadzieję że się uda, przekonał się boleśnie że nie. Wygląda na to że oni są następni w kolejności.


syndrom amigowca. Wszyscy spiskują przeciw nim, chcą ich okraść, wyłudzić pieniądze, a na koniec zwiać z workiem pełnym forsy gdzieś na Karaiby.
parokrotnie miałem okazję porównać i wyciągnąć wnioski, jaki wkład pracy konieczny jest np. przy retuszu obrazków w Bajtku czy Komputerze. W Kebabach czy C&A nierzadko również. A tu tymczasem okazuje się, że człowiek wywęszył okazję i poluje na jeleni, wciągając przy okazji w spółkę naczelnego Computer Studio, żeby cyknął kilka fotek i robił reklamę na facebooku, że niby nowe gazetki są cacy. Co prawda taka wizja trochę gryzie się ze zdaniami paru innych osób, według których cały ten cyrk jest psu na budę, bo oni chcą Top Secret taki, jaki był, a w ogóle po co drukować, powinien być PDF.
Ehh... Ludzie, wyjdźcie sobie czasem odetchnąć świeżym powietrzem.

/plus to, co napisał Jacques.
[#79] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Biegu86, post #76

Negatywa nie mogłem dać bo oni wystawili od razu numer przesyłki ale nie wysłali :D
Poszedł spór oczywiście i potem już błyskawicznie heh.
Z kim nie gadam to podobne aukcje, nie wyrabiają, ale jak ktoś wspomniał multikonta na FB, na grupę na fejsie potrafią to samo wrzucać 5 razy dziennie do usrania.
Dalej jest ta aukcja, nawet mi nie wspominajcie o tych .......
[#80] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@snajper, post #78

Ja nie życzę Retronicsowi źle. Wielokrotnie zamawiałem od nich pokrywy na komputery i magnetofony. Wysyłka następowała natychmiast, wszystko było super. Zamawiałem gry na Atari XL/XL - też super. Jeśli zbierają liczbę zainteresowanych danym tytułem, tak jak na przykład tutaj: https://retronics.eu/?a=item&id=213&l=pl, to też wszystko jest w porządku.

Ale w momencie, kiedy obiecują coś na październik i biorą za to pieniądze, nie informują o opóźnieniach, w międzyczasie nakręcają kolejne przedsprzedaże, informują o rozpoczęciu wysyłek, a niczego nie wysłali, to już nie jest super.

Naprawdę uważasz, że wszystko w sposobie działania Retronics jest w porządku?

P.S. Cyberpunk 2077 mówi komuś coś?


Mama: Jasiu, czemu dostałeś tylko trójkę ze sprawdzianu?
Jasiu: Ale Stasiu, co siedzi ze mną w ławce, dostał dwóję!

Czyli co, duży gracz zaliczył obsuwę, to nam też wolno? Nie lepiej ciągnąć standardów w górę, zamiast w dół?

wciągając przy okazji w spółkę naczelnego Computer Studio, żeby cyknął kilka fotek i robił reklamę na facebooku, że niby nowe gazetki są cacy. Co prawda taka wizja trochę gryzie się ze zdaniami paru innych osób, według których cały ten cyrk jest psu na budę, bo oni chcą Top Secret taki, jaki był, a w ogóle po co drukować, powinien być PDF.


Nikt nie twierdzi, że nowe gazetki nie są cacy. Są cacy, o ile już są. Ja nie jestem targetem, interesują mnie może ze dwa-trzy brakujące numery ACSu, w których wydanie w rozsądnym czasie i tak nie wierzę, więc nie będę się nimi przejmował. Jednak z komunikacji wychodzącej od Retronics wybrzmiewa takie właśnie wieczne narzekanie i lamentowanie na klientów... To źle, że pytają o "Top Secret taki, jaki był"? To źle, że pytają o PDFy?

Retronics wydaje czasopisma dla kolekcjonerów. Porównując to do innych dziedzin, np. muzyki, kupują te czasopisma tacy ludzie, którzy w świecie muzyki kolekcjonują wydania fizyczne, na winylach czy na CD. Ludzie zainteresowani PDFami to odpowiednik tych, którzy posłuchają albumu na Spotify, TIDALu czy YT, albo kupią FLACe na Bandcampie i im to wystarczy. Są to dwa rozbieżne grupy i zaryzykuję tezę, że gdyby Retronics zaczął wydawać też wersje PDF, nie wpłynęłoby to negatywnie na sprzedaż wersji drukowanych, a być może przyczyniłoby się do zwiększenia przychodów.

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 15:49:14 przez dalton
[#81] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@dalton, post #80

Nie wiem, o co kaman. Retronics robi świetną robotę. Zawsze
znajdzie się ktoś narzekający, ale nikt nie wspomni, że na ta-
kiego jednego przypada 20 zadowolonych.
[#82] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Marcin27411, post #81

Według mnie Retronics jest na najlepszej drodze, aby z tych zadowolonych zrobić niezadowolonych.
[#83] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Marcin27411, post #81

A2 też robiło świetną robotę, do czasu.
5
[#84] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@KM_Ender, post #83

Zbyt dużo w środowisku amigowym jest osób o postawie roszczeniowej.
1
[#85] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Marcin27411, post #84

No właśnie. Skoro stać was na kupowanie zbędnych rzeczy to podzielcie się czasem z potrzebującymi i nie oczekujcie nic w zamian. ;)
3
[#86] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@dalton, post #80

Nikt nie twierdzi, że nowe gazetki nie są cacy. Są cacy, o ile już są. Ja nie jestem targetem, interesują mnie może ze dwa-trzy brakujące numery ACSu, w których wydanie w rozsądnym czasie i tak nie wierzę, więc nie będę się nimi przejmował. Jednak z komunikacji wychodzącej od Retronics wybrzmiewa takie właśnie wieczne narzekanie i lamentowanie na klientów...

nie śledzę postów Retronicsa, jednak przejrzałem sobie wczoraj czy przedwczoraj te z ostatniego miesiąca i żadnych narzekań nie uświadczyłem. Może z raz czy dwa wspomniano, że w związku z niskim popytem być może zrezygnują z kolejnych gier. To jest suche oświadczenie o zaistniałej sytuacji, a nie lament, że klienci niedobrzy, bo nie chcą od nas kupować.

To źle, że pytają o "Top Secret taki, jaki był"?

gdyby "pytali", to źle by nie było. Jednak pytanie a marudzenie "a komu to potrzebne, a po co to poprawiacie?" to są dwie różne rzeczy.

a jak już ktoś ma wytykać opóźnienia, to może je wytknąć mi, bo po części ponoszę za nie winę. Niestety mój czas nie jest z gumy. Godzinę temu odesłałem C&A2 i rankiem prawdopodobnie wskoczy mi PSX Fan - daj Boże, żeby tylko do rzutu okiem, bo szczęściem nad tą gazetką, ztcw, ostatecznie męczył się ktoś inny.
[#87] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Marcin27411, post #84

Ja tylko przytoczyłem (smutne) fakty. Wniosek jeden, wspieraj, ale rozsądnie, pamiętaj o skali rynku (ryzyko fiaska ogromne) i nie oczekuj cudów, wtedy rozczarowanie będzie mniejsze.

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2024 13:16:58 przez KM_Ender
[#88] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Marcin27411, post #81

na ta-
kiego jednego przypada 20 zadowolonych.

Wybacz ale dla mnie nie ma to znaczenia bo jak ktoś sprzedaje (o ile nie jest to pre-order) np. na allegro towar którego nie posiada na stanie to dla mnie to już jest wałek i żadnych 20 zadowolonych tego nie zmieni. Podam ci odwrotny przykład do twojego... klawisze i obudowy a1200.net... resztę historii na pewno znasz.

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2024 09:49:32 przez Madman
1
[#89] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Madman, post #88

Nadal użytkownik @tombotleg nie podzielił się linkiem do aukcji, więc nie wiemy jak to było sformułowane.

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2024 09:45:52 przez Jacques
[#90] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Jacques, post #89

A jak rozumiecie takie sformułowanie?



Dla mnie jest to równoznaczne z tym, że wysłano przesyłki z grą. Tymczasem dziś dopytałem o mój egzemplarz i okazało się, że Retronics nie ma jeszcze kartoników...

Dzwonił do mnie szef z przeprosinami. Retronics ma u mnie mimo wszystko kredyt zaufania, głównie za sprawą jakości innych produktów, które od nich kupiłem (a nawet raz wygrałem grę :)). Nie wątpię w to, że grę w końcu dostanę. Ale komunikację na pewno mogą dopracować. Lepsza brutalna prawda niż takie zwodzenie. Gdybym dostał informację, że gra będzie za dwa tygodnie/miesiąc/kwartał i wtedy rzeczywiście by była, wszystko byłoby ok. A tak widzę informację, że gra już jest, a wcale jej nie ma. Jak mam zaufać w kolejne zapewnienia, że będzie już jutro, już za momencik? Jak zaufać w harmonogram wydań innych produktów?

Co lepsze, post ze screena został wrzucony na FB, aby "załagodzić sytuację". Jak dla mnie tylko ją zaognia.
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem