[#91] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@dalton, post #90

Dla mnie jest to równoznaczne z tym, że wysłano przesyłki z grą.


Nie. Kuriera można wypatrywać rok, dwa, trzy, nawet pięć lat. Albo i więcej. Aż się pojawi.
1
[#92] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@dalton, post #90

I właśnie o to chodzi - jak dla mnie obserwacje w punkt, mam takie same.

Żeby było jasne:
1) lubię produkty Retronics, cenię za jakość, merytorykę i za to, że w ogóle są ;)
2) dobrze życzę firmie, niech się rozwija, tworzy nowe produkty, na pewno będę kupował :)
Ale... nie w przedsprzedażach prowadzonych w takim modelu jak teraz.

To co mnie wkurza i co jest zbieżne z obserwacjami Daltona to te ciągłe ściemy terminowe. Tego nie rozumiem, nie akceptuję i dziwię się tej logice - naprawdę nie można napisać kiedy coś będzie, serio? Wiele mógłbym własnych historii zamówień w Retronics przytoczyć i na ich podstawie na pewno już wiem, że jak na stronie jest napisane, że coś będzie za 2-3 tygodnie (miesiące) to na pewno nie będzie ;) Przerabiane ze wszystkim: czasopismami, pokrywami, itp. I niestety mam poczucie, że to jest świadoma strategia - deklarowanie krótkich terminów, co do których z góry jest wiadomo, że nie zostaną dotrzymane. Są produkty z mniejszymi obsuwami, są z gigantycznymi. Ale nie ma takich bez obsuw. I jeśli np. widzę, że jest preorder na Electro Man-a Amigowego z terminem wydania na koniec lutego 2024 r. to widząc jak inne gry są wydawane mam zakładać, że termin będzie dotrzymany czy też nie? I dlaczego np. nie ma przedsprzedaży na Allegro - które przecież mogłyby znacznie zwiększyć sprzedaż (nawet przy wyższej cenie, bo koszt prowizji i tak jest finalnie zawsze przerzucony na kupującego)? Właśnie z powodu opóźnień - co przyznał sam Retronics.

Ja jestem akurat super miłym klientem, kupuję dużo, nie marudzę, czekam, itp. Ale straciłem już cierpliwość do tego modelu. Więc jeśli ta terminowość się poprawi to wrócę, będę preorderował, wspierał. Jak się nie poprawi - to będę kupował w momencie fizycznego pojawienia się w sklepie: wejdę raz w roku i kupię to co mnie interesuje.
3
[#93] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Splavinho, post #92

Jeśli nikt nie będzie preorderował to firma by musiała wykładać na produkcję własną kasę bez pojęcia o tym jaki będzie zbyt. Pewnie na początku tak robił, ale że się parę razy przejechał bo wydał na produkcję czegoś co nie zeszło, to żeby nie splajtować przeszedł na preordery.
[#94] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@ZorrO, post #93

Zawsze robił preordery, sam pewnie z 90% z moich lekko licząc kilkudziesięciu zamówień kupowałem w preorderach. Tylko kiedyś terminy były dotrzymywane, a do tego można było kupić na allegro. Teraz nie są dotrzymywane i można kupić tylko u nich w sklepie.

Ja całkowicie rozumiem model preorderów przy niszowych rzeczach, zwracam tylko uwagę, że pogrywanie w ten sposób (np. obsuwa z książką o Z80 już jest niemal roczna) sprawia właśnie że liczba preorderów się zmniejsza. Ograniczanie kanałów sprzedaży (czyli np. rezygnacja z allegro bo się nie dotrzymuje terminów) też utrudnia funkcjonowanie. Wiec jeśli widzę, że rzeczy, które powinny być gotowe w czerwcu zeszłego roku nadal nie są gotowe, a jednocześnie widzę 10 nowych preorderów, to co mam myśleć?

Dobrze im życzę i trzymam kciuki, stąd moje uwagi. Oczywiście każdy ma swój model biznesowy i być może im się sprawdza. No tylko, że mi jako klientowi to nie pasuje. Ale dopuszczam oczywiście też to, że jestem w mniejszości i Retronicsowi dynda czy takie osoby jak ja będą kupować ;)
1
[#95] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@Splavinho, post #94

cyt. "Wiec jeśli widzę, że rzeczy, które powinny być gotowe w czerwcu zeszłego roku nadal nie są gotowe, a jednocześnie widzę 10 nowych preorderów, to co mam myśleć?", to się nazywa system argentyński :D.

Nie chce mi się szukać mojego zamówienia, ale to był zakup gry - ostatnich sztuk edycji kolekcjonerskiej, która jak się potem okazało nie została jeszcze wyprodukowana, b.słabe..
2
[#96] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@dalton, post #90

Jakby co, dostałem *już* "Skarb Templariuszy".
No i jednak skusiłem się na "Computer Studio". Może o to chodzi w tych przedsprzedażach ;)

Wydania stoją na najwyższym poziomie, ale na przyszłość nie kupię od Retronics niczego, co nie będzie dostępne "od ręki".
1
[#97] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@dalton, post #96

to przy okazji nadmienię, że wczoraj poszły do druku dwa pierwsze C&A.
2
[#98] Re: Computer Studio i Amiga Computer Studio

@snajper, post #97

Jeżeli nie jesteś w stanie poczekać na dostawę, nie kupuj. Czasopismo ukaże się w marcu 2023


A mnie denerwują takie opisy ktore nie zachecaja do zakupów, kurde tak ciezko przez jakiśrok poprawic opis, no chyba że gazetka się jeszcze nie ukazała
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem