kategoria: NatAmi
Wątek zamknięty
[#181] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Kaleid, post #180

Nie zaczynaj nowych burd. Nie warto odkopywać topora wojennego. ;)
[#182] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #104

a propos przyszlosci PPC na mainframe http://en.wikipedia.org/wiki/Z196_CPU

Następny przykład twojej wszechwiedzy. Ten procesor nie ma nic wspólnego z PPC.

[#183] Re: Natami - testy 06.06.2011

@wali7, post #176

:) :) :) :) :) :)
:) :) :) :) :) :) :)
:) :)

Mnie nie dziwi, że procesor G4, który zadebiutował 11 lat temu jest sporo wolniejszy od najszybszych intelowskich i7. Jedyne co mnie moze dziwić, że ta różnica nie jest aż wcale taka wielka

wg tych: http://www.apc74.ppa.pl/PPA/Efika_vs_reszta_swiata.html#table19 testów MacMini 1.42GHz ma ~1.7.27GIPS. Mój i7 na jednym wątku ma 32GIPS a na czterech (2 rdzenie + ht) mam 67.46GIPS. Prawie 40x tyle... a to nie jest i7 Sandy Bridge o którym mowa tylko tanie badziewne i3...

edit://
Minęło z 6 lat a co 18 m-c miała się podwajać moc więc no tak ze 16x tylko szybszy procek powinien być dzisiejszy std procesor. Myślę że 18.5x w móim i3 na jedyn wątku już załatwia sprawę :)

a i7 Sandy na 5GHz (spokojnie tyle idzie prawie każda sztuka) to i 100x będzie wydajniejsza i pokrył by sprawę jeśli MacMini G4 1.42GHz miałby 10 lat :D



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2011 23:49:49
[#184] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Pinto, post #182

no wlasnie chyba o to mu chodzilo, ze ibm ma nowa zabawke do mainframow i nie jest ona na architekturze power. sek w tym ze strzelal strzelal i nie trafil. ibm to moloch on takich zabawek tworzy i ciagnie jednoczesnie kilka kilkanascie, bo go stac bo ma mozliwosci, niekoniecznie bedzie z tego zysk,ale jakis exp wpadnie na przyszlosc.
[#185] Re: Natami - testy 06.06.2011

@wali7, post #176

Mnie nie dziwi, że procesor G4, który zadebiutował 11 lat temu jest sporo wolniejszy od najszybszych intelowskich i7


Core2Quad mial premiere w 2006 roku i mozemy tylko zastanwiac sie czy to juz jest 20x, czy moze jeszcze nie

Zresztą podałeś linka do emulatora leciwej dosyć konsoli, na dodatek z G3 750 MHz. A G3 i G4 to nie tylko Altivec.


G3 ma AltiVec? i mi zarzucasz, ze nie wiem o czym pisze

Oczywiście, że G4 to nadmiar mocy dla amigowych programów. Ide o zakład


lepiej nie idz o zaklad, bo mozesz przegrac. Za bardzo podniecasz sie wydajnoscia samego CPU, a NatAmi to N68k/SAGA i dla mnie SAGA jest rownie istotna co 050. Widzac wyniki starego wiekowego core MC68060, jakos nie martwi mnie juz wydajnosc CPU w NatAmi, teraz czekam na to co moze SAGA, bo to jest nawet wazniejsze :). Mam nadzieje, ze w tym roku poznamy troche devkit dla SAGA, bo o 050 wiem juz dosc duzo i fuzja jest jasna jak zloto OK .A team za bardzo skupia sie na polemiki z pouerPeCetowcami, dla ktorych CPU to wyznacznik wszystkiego..., nawet PCetowcy nie sa tak ograniczeni i wiedza, ze bez dodatkowych koprocesrow to ich CPU zameczylby sie na smierc w byle jakiej gierce lub programie

[#186] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Kaleid, post #180

To, że coś działa jak Amiga, nie znaczy że Amigą jest.


pewnie jest gleboko zakonspirowanym PeCetem

[#187] Re: Natami - testy 06.06.2011

@XoR, post #183

Podaj wynika jakiś normalnych testów, pozwalających porównać między sobą rózne procesory. Zwyczajnie nie wierzę, aby jeden rdzeń i3 4.6 GHz był szybszy w operacjach tego samego typu (czyli porównujemy np. 32 bit operacje na ALU z 32 bit operacjami na ALU, FPU z FPU, a SSE z AV) więcej niż 10x. Ilość MIPS to nie jest żaden test!

Znalazłem:
G4 1.5 GHZ to około 4.3 mln Dhrystones
i3-540 to około 47 mln Dhrystones dla wszystkich rdzeni
[#188] Re: Natami - testy 06.06.2011

@DRACOX, post #184

ALE dla Was, uzytkownikow smieciomaczkow, nie ma to zadnego znaczenia co robi dzisiaj IBM z POWER, bo nic nie skapnie do desktopow/laptopow Jak chcecie budowac superwydajna AmigeNG czy jakos tak, to wybor jest miedzy x86_64 (SSE) ub ARM.

Problem w tym, ze na jednym i drugim Wasze systemiki utona kompletnie :).

Ostatnia droga jaka Wam zostala, to pogodzic sie ze wzglednie mala wydajnoscia CPU i budowac wlasny tani urokliwy sprzet PPC np: cos ala Efika2 na bazie roznych niedrogich PPC np: e500 od 533Mhz w gore, a reszta zwyczajnie wlutowana na stale, nie musi byc hisuperend (jakis radek mobility dobrze oprogramowany moze zdzialac cuda..), wlutowane wlacznie z RAM, tak zeby cena nie wyskoczyla ponad 1500zl... do tego sterowniki, system MOS lub AOS4. Bazowanie na smieciomaczkach to kibel i droga do nikad, kupowanie nowego systemu do szrota jest pozbawione sensu



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2011 00:39:00
[#189] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #185

G3 nie ma Altiveca i dla wielu osób to jest podstawowa różnica między G3 a G4. I o tym pisałem - widzę że zjadło mi słowa "różnica między". Ale różnic jest znacznie więcej.
I znowu te fantazje..... to co potrafi SAGA, to jest akurat mało wazne dla starego softu. Bo ten to może i zyska na lepszej przepustowości chipram, a na pewno na szybszym CPU. Ale co mu da mozliwość sprzętowego cieniowania? Albo obsługa większej ilości bitplanów?
Napiszesz nową Scalę?
Bo jesli uzyteczność Natami ma się kończyć na demach... to ja dziękuję drogi 1989. Baw się z kolegami. Ja inne rzeczy robiłem na Amigach i zupełnie czego innego oczekuję od komputera.
[#190] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #188

czy potrafisz powstrzymać się od obrażania innych neologizmami typu "użytkownicy smieciomaczków", albo używając innej nowomy śmietnikowej?
[#191] Re: Natami - testy 06.06.2011

@wali7, post #189

to co potrafi SAGA, to jest akurat mało wazne dla starego softu


Sa rozne stare softy i niektore skorzystaja, poza tym glupio zakladasz jakoby dla NatAmi nie powstal zaden nowy program, a na pewno bedzie inaczej i mozesz spodziewac sie nowych playerkow multimedialnych, przegladarki www itd. wlacznie z nowym OS, zapomnialbym o AROS :)



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2011 00:26:27
[#192] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #191

Równie prawdopodobna jest dokładnie odwrotna sytuacja:

Sa rozne stare softy i tylko niektore skorzystaja, poza tym glupio zakladasz jakoby dla NatAmi powstal w przyszłości chociaż jeden nowy program, a na pewno tak właśnie będzie i mozesz nie spodziewac sie chociażby nowych playerkow multimedialnych, przegladarki www itd. wlacznie z nowym OS, pamiętam o AROSie
[#193] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #191

a na pewno bedzie inaczej i mozesz spodziewac sie nowych playerkow multimedialnych, przegladarki www itd. wlacznie z nowym OS


- nowe playerki

raczej przekompiluje ktoś obecne anr i mplayer

- przeglądarki www

nowe? może ktoś odgrzeje kotleta, ale nie liczyłbym na OWB lub kopię FF

- włącznie z nowym OS
jest AOS/AROS/Linux...
Wierzysz że ktoś napisze nowy system od podstaw dla Natami ? Jak są te 3, z czego 2 amigowe, to... chyba że w Amosie, bo powinien banglać :P

[#194] Re: Natami - testy 06.06.2011

@wali7, post #187

Na szybkiego zrobiłem testy w Cinebench 2003 i wyszło 931 dla jednego cpu i 1995 dla multi cpu. Mac G4 1GHz robi z tego co widziałem zazwyczaj te ~94 punkty więc tak pi razy oko 10x szybciej od maka g4 1ghz jest na jednym wątku OK

Sandy Bridge będzie ponad 20% wydajniejszy przy tym samym zegarze + jeśli weźmiemy i7 to będzie 2x więcej rdzeni. Najtańszy i7 ma 3400MHz więc licząc różnice w zegarze i architekturze wyjdzie że powinien mieć te 3550 punktów. G4 na 1.43 powinien robić 135 punktów więc suma sumarum i7 jest wydajniejszy 26x od G4.

W aplikajach jednowątkowych i7 będzie miał 3800MHz więc ogólnie wynik powinien być taki sam jak u mnie (~922) i przy 135 punktów G4 1.43GHz da to różnicę 6.83x

Stare gry jak quake2 na którym zamierzam zrobić jutro testy powinny wykazać podobne różnice (tj. 6.5x). Nowe testy dhrystone są faktycznie zbyt syntetyczne (mieszczą się w cache) i używają SSE4.2 więc są trochę nieuczciwe Nie znam też jakości testu AmigaMARK. Z wyliczeń ogólnych dla PowerPC 750 który ma średnio 2.3DMIPS na MHz powinno tych mipsów być ze 3.2DGIPS dla tego maka czyli znowu pi razy drzwi ok 10x mniej niż u mnie. Problem tylko pewnie dobrze zrealizowany test dhrystone będzie znaleźć na MorphOSa...



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2011 01:33:11
[#195] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #188

Morphos ma jeszcze przed sobą całą rodzinę G5 w tym wieloprocesorowe monstra więc spore możliwości rozwoju. A co potem to się zobaczy, Ciebie już niech o to głowa nie boli

[#196] Re: Natami - testy 06.06.2011

@XoR, post #195

Morphos ma jeszcze przed sobą całą rodzinę G5


cala rodzine przestarzalych maczkow majacych problemy z poborem mocy, moze za kilka lat :). Postep wg. MOSistow jest na szrocie

[#197] Re: Natami - testy 06.06.2011

@kjb, post #193

kolejny MOSistowy wizjoner, tu odgrzeje kotleta, a tam przekompiluje, chyba o MOS piszesz

[#198] Re: Natami - testy 06.06.2011

@wali7, post #192

poza tym glupio zakladasz jakoby dla NatAmi powstal w przyszłości chociaż jeden nowy program


swoje dywagacje mozesz schowac w pantofle, bo juz powstaly nowe programiki, choc NatAmi jeszcze nie jest ukonczone :) dok. to narzedzia jakich uzywaja tworcy NatAmi.

[#199] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #196

Postep wg. MOSistow jest na szrocie.


Postęp według MOSowiec polega na tanim hardware, czy to Cię dziwi? Dlaczego?
Wiemy że systemy AOS4.x i MOS są napisane pod PPC, nie ma opcji żeby zostały przepisane na x86, i teraz jest dylemat - pisać sterowniki pod tani i dostępny sprzęt apple, albo robić drogi sprzęt, bo takie właściciel marki ma "widzi mi się"...?

MOSTeam poszedł po rozum do głowy.

A według Ciebie gdzie jest postęp? W tanim hardware czy w drogim?
Masz do wyboru:
- tani PPC (maki)
- drogi PPC (Peg, Sam, AOne, Amiga 1200/4000 + PPC)
- drogi 68k (Natami)

Gdzie widzisz postęp w tym naszym amigowym światku?

[#200] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #197

kolejny MOSistowy wizjoner, tu odgrzeje kotleta, a tam przekompiluje, chyba o MOS piszesz


No ale odpisz z sensem, proszę ja Ciebie, jak już odpisujesz ok?
Jeśli piszesz tylko z samej potrzeby żeby odpisać... to mam Ciebie traktować na poważnie w rozmowie, czy jak?

[#201] Re: Natami - testy 06.06.2011

@kjb, post #199

Postęp według MOSowiec polega na tanim hardware, czy to Cię dziwi? Dlaczego?


jest roznica miedzy nowym tanim hardware, a starym tanim hardware ze szrota.

Masz do wyboru:
- tani PPC (maki)
- drogi PPC (Peg, Sam, AOne, Amiga 1200/4000 + PPC)
- drogi 68k (Natami)


MaczekPPC tani nie jest, tylko uzywany stary zlomowany sprzet, za takie pieniadze mozna kupic o niebo lepszy Core2Duo lub chocby PentiumD, o reszcie nie wspomne!!!, notabene, z tego samego zlomu :). Tylko ja na zlomie szukam raczej czegos bardziej wyszukanego np: ostatnio udalo mi sie nabyc w dobrym stanie SGI, zawsze chcialem miec SGI, bo od zawsze uwazalem Amige za mlodszego kuzyna SGI :)

Gdzie widzisz postęp w tym naszym amigowym światku?


postep widze tylko w NatAmi :). Nowy 68k i nowe uklady SAGA, nowa plyta itd.. nowy natywny sprzet 100% kompatybilny z Amiga.



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2011 02:38:37
[#202] Re: Natami - testy 06.06.2011

@kjb, post #200

No ale odpisz z sensem


z sensem musialbyc najpierw napisac np: stwierdzasz, ze nie bedzie nowej przegladarki WWW, a ja twierdze, ze bedzie i co na to powiesz ?:)

[#203] Re: Natami - testy 06.06.2011

@kjb, post #193

Akurat ANR nie trzeba przekompilowywać, bo binarka jest dla 68k, nie ma specjalnej wersji dla MOSa. Działa (podobno, bo osobiście nie sprawdzałem) pod 68k OS3. Tylko pluginy są MOS only.
[#204] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #201

a każdy z komputerów które wymieniłeś złomowany....
G4 ma przynajmniej tę zaletę, że ma znacznie mniejszy pobór mocy. Zresztą zamiast bajdurzyć w swoim stylu sprawdź (w necie, sporo wyników testów) jakie wyniki osiąga G4 w miniaku, a jakie intelowe grzejniki pokroju PIV.

ale się będziesz ślizgał....
w zasadzie będziesz miał od razu za dobry wyjazd w Alpy
niech no tylko Natami się pojawi :)
100% kompatybilności z Amigą? A którą? A500, A600, czy A4000? Bo żaden z tych modeli nie był kompatybilny nawet w 90% z resztą (jeśli liczyć po ilości softu działającego na nich bez żadnych sztuczek). I ciekawe, jak pomimo tych "cudowności" będzie te 300% kompatybilności, skoro projektantom oryginalnej Amigi ta sztuka się nigdy nie udała.



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2011 02:47:15
[#205] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #117

czyli Natami nie warto kupować lepiej zainwestować w płyte z x86 za 100$ (+UAE)

[#206] Re: Natami - testy 06.06.2011

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #205

Święte słowa, nic nie jest bardziej amigowe niż najnowszy i7. Co tam panie szrotowy PPC, Intel rulez, miażdży konkurencję :D
[#207] Re: Natami - testy 06.06.2011

@wali7, post #145

Nie ma czegoś takiego, że postęp jest niedobry i niepotrzebny. Że to takie pecetowe, a na Amidze jest inaczej. Skoro jest inaczej, to po co wam Natami? Przecież macie A500, to prawdziwa Amiga, a przecież w Ami nie liczą się MHz! ... to przecież logiczny wniosek postawionych przez was tez.


hmm... mamy tu klasyczny przyklad braku zrozumienia i odejscie od problemu ktory stanowil meritum w kontekscie dyskusji o MHz.

Przeciez nikt normalny nie bedzie kwestionowal tego, ze postep jest potrzebny i pozyteczny. PeCetowe i chore jest natomiast patrzenie na MHz jak na jakis wyznacznik wlasnego statusu spolecznego i dowartosciowywania ego. W praktyce wiekszosc dzisiejszych uzytkownikow PC wykorzystuje tylko czesc jego mozliwosci obliczeniowych, bo skladaja komputer z kilkurdzeniowym procesorem, a uzywaja go do internetu, filmow, muzyki i prostych gier we flashu (sam skladam od czasu do czasu jakis zestaw dla znajomych wiec wiem co mowie). A druga strona medalu o ktorej juz wspominalem jest taka, ze postep technologiczny w PC stawia zbyt duzy nacisk na wydajnosc, a zbyt maly na ergonomie. Nie dosc, ze programy pisane sa niechlujnie bez sprawnego wykorzystania zasobow, to zamiast przemodelowac na nowo filozofie i komunikacje pomiedzy poszczegolnymi segmentami hardware PC, opieraja sie na starych zalozeniach jedynie z osobna je modernizujac. Popadli w bledne kolo ktore ma podloze wlasnie w biznesie. Wszak wiadomo, ze nowe rozwiazania niosa ze soba pewne ryzyko porazki, a w dzisiejszym swiecie ostrej konkurencji tylko baaaardzo bogaci albo odwazni zapalency i ideowcy moga sobie na to pozwolic.

Wystarczy spojrzec jakie wymogi maja obecne zestawy z gornej polki jezeli chodzi o zapotrzebowanie na prad. Czy to jest normalne, ze zasilacz do komputera ma taka moc i pobor pradu, jak mala spawarka elektryczna? Olbrzymie zasilacze, zawrotna ilosc wiatrakow, halas, za ciezki, bezsensowny w zalozeniu system operacyjny, ciagle problemy ze sterownikami i poprawna zgodnoscia pomiedzy poszczegolnymi modelami kart i grami na nie wychodzacymi etc. To jest nowoczesna technika? Postep? Ergonomia? No na litosc Boska!

I to wszystko dajmy na to na tle calkiem wydajnej konsoli do gry, ktora prezentuje odmienna filozofie. Taka PS3 czy nawet wczesniej PS2. Male pudelko z wbudowanym zasilaczem nie wielkiej mocy. Ciche, dopracowane itd. Owszem, to urzadzenie wydawalo by sie o waskiej specjalizacji, ale zaprojektowane od podstaw tak, aby wykorzystac faktycznie nowe techniczne mozliwosci tak pod katem komunikacji ukladow pomiedzy soba, jak wykorzystaniem zasobow i owych MHz w najbardziej ekonomiczny i wydajny zarazem sposob. Za swoich czasow swietnosci taka PS2 miala wydawalo by sie slaby procesor graficzny (w skali porownan swiata PC) ale porownywalny procesor graficzny w PC nie mial najmniejszych szans aby wygenerowac obraz o takiej jakosci i plynnosci jak owa PS2, to samo w przypadku PS3.

I zebysmy sie dobrze zrozumieli, nie chce wychwalac PS3, jest ona tutaj po prostu przykladem odmiennej filozofii od tej ze swiata PC i jej olbrzymich zasilaczy. Nie trzeba koparki, tysiecy watów energii i rozkopania pol osiedla, do wykopania malego dolka na drzewko.

Jak to sie ma do Natami i problemu ktory byl meritum, a gdzies sie zatracil po drodze zmieniajac sie bez sensu w spor o to czy postep jest dobry czy zly?

Ano ma sie tak, ze Natami nie potrzebuje procesora o takiej wydajnosci jak PCtowy i7, bo tak do jej zastosowan jak i ze wzgledu na jakosc zoptymalizowanego oprogramowania nie ma takiej potrzeby. Z tego jak i wielu innych powodow, porownywanie Natami do i7 jest bez sensu. To tak jakby jakis fajny samochodzik do pracy porownywac z osiagami bolidu F1. Owszem nie chce tutaj popasc w hipokryzje, ze nie chcialbym aby Natami byla megaszybkim komputerem rozkladajacym na lopatki PCty i jednoczesnie kompatybilnym z klasykiem, ale kwestia ambicji i marzen to jedno, a zdrowy rozsadek i pragmatyzm to drugie.

Jak powiedzial Andrzej my nie potrzebujemy kolejnego PC, ani kolejnej "amigi" nie majacej nic wspolnego z Amiga z lat 80/90. Potrzebujemy czegos co bedzie budowac swoja tozsamosc na bazie bogactw oprogramowania i swiata klasyka z jednoczesnym ubogaceniem mozliwosci tego sprzetu o wykorzystywanie do codziennych multimediow.

Po prostu spokoj, komfort z oczywistym i rozsadnym zakresem dodatkowych mozliwosci.

-----------
Tak jeszcze sobie przejrzalem do konca watek i rece mi do reszty opadly. Dwaj malkontenci zarzucaja mi pisanie bzdur o Natami przy calym ich braku jakiejkolwiek woli do zrozumienia co do nich mowie, ze to sa jedynie zalozenia tworcow i jakas tam doza moich domyslow i nadziei. I jednoczesnie pojawia sie niejaki kaleid, pisze te same przerabiane juz prez owych malkontentow slogany ze Natami to nie Amiga, ze emulator itd, (ktore byly juz wczesniej przerabiane) i odechciewa sie czlowiekowi jakiejkolwiek powaznej dyskusji.

Tam przemyslaw bodaj mi pisze, ze powolywanie sie na IQ jest dziecinne. No coz, zalezy w jakim kontekscie sie to robi. Jest cos takiego jak ironizowanie, jak mnie ktos do tablicy wyciaga, nie jest w stanie zrozumiec i w ogole dojrzec mojej argumentacji, jednoczesnie kwestionujac moj intelekt, to wybacz, ale mi pozostaje juz jedynie sobie "pozartowac" z takiego delikwenta. Przeciez ja sie z tym nie obnosze tylko odpowiadam pol zartem pol serio.



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2011 08:33:51



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2011 09:16:38
[#208] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Duracel, post #207

PeCetowe i chore jest natomiast patrzenie na MHz jak na jakis wyznacznik wlasnego statusu spolecznego i dowartosciowywania ego.


Po raz kolejny to samo - tkwisz mentalnie w ubiegłym stuleciu. Teraz nikt już tak nie robi, poza garstką weteranów i podobnej liczebności garstką "informatyków". Nawet studenci informy, na schodach wydziału, nie pitoloą już o rozdzielczościach i polygonach, tylko o chlaniu, jak wszyscy. Komputer od dawna jest zwykłym sprzętem AGD. Spotykam coraz więcej osób, dla których komputer jako narzędzie pracy jest czymś tak oczywistym, jak długopis. Osoby te potrafią skutecznie realizować swoje zadania, kompletnie nie interesując się, co narzędzie ma w środku i w jaki sposób działa. Podobnie nie wnikają w budowę i zasadę działania pralki, choć skutecznie piorą.

Gadki o lekkości, proporcjonalności i optymalizacji softu są zwyczajnie nie na te czasy. Nikogo to już nie obchodzi.

W praktyce wiekszosc dzisiejszych uzytkownikow PC wykorzystuje tylko czesc jego mozliwosci obliczeniowych, bo skladaja komputer z kilkurdzeniowym procesorem, a uzywaja go do internetu, filmow, muzyki i prostych gier we flashu (sam skladam od czasu do czasu jakis zestaw dla znajomych wiec wiem co mowie).

Ale dzięki temu ceny takich zestawów spadają, ku radości tych, którzy potrafią wykorzystać ich potencjał.

Potrzebujemy czegos co bedzie budowac swoja tozsamosc na bazie bogactw oprogramowania i swiata klasyka

Bogactw czego?
Nie, no rozwiń tę myśl koniecznie.

[#209] Re: Natami - testy 06.06.2011

@wali7, post #206

Na pewno amigowy nie jest i NIGDY!!!! nie bedzie smieciomaczek, chocbyscie nie wiem MOSisci jak czarowali, to zaden PowerPC w takim komputerze Apple nie bedzie mial nic wspolnego z Amiga. To sprzet dla systemu MacOS X.

UAE jako klasyk nadaje sie nawet czasami, o ile starczy mocy w i7, ale nie jako zastepnik NatAmi. NatAmi to zwyczajnie nowa Amiga, klon Amigi lecz rozszerzajacy jej mozliwosci i UAE tego nie bedzie emulowal :). Predzej spodziewalbym sie dopicowanego emulatora, ktory pozowli uruchomic MOS/AOS4.

ps. smieciomaczkami komputery firmy Apple sa i basta, przeciez to nie jest Amiga, nie jest klon Amigi, co to jest dla Amigi ???, kolejny komputer probujacy kiedys bezskutecznie zdetronizowac spolke Wintel w biurach :)

[#210] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #209


UAE jako klasyk nadaje sie nawet czasami, o ile starczy mocy w i7, ale nie jako zastepnik NatAmi. NatAmi to zwyczajnie nowa Amiga, klon Amigi lecz rozszerzajacy jej mozliwosci i UAE tego nie bedzie emulowal usmiech.



UAE to nie klasyk tylko emulator.
Czy Natami będzie nową Amigą ? zależy dla kogo, dla tych którzy twierdzą że Amiga to tylko i wyłącznie komputer z logiem Amigi raczej nie, podobnie jak i dla innych Amigowych nacjonalistów którzy dzielą sprzęt na Amigi i na nie Amigi w tym np. Makowe szroty.
UAE nie będzie emulował Natami ? tego nie wiemy, jeśli Natami sprzeda się w takiej ilości egzemplarzy jak Pegazy czy inne "nowe Amigi" to nie będzie potrzeby takiego emulatora, ale myślę że decyzję o tym podejmie nie krzykacz z PPA którego wypowiedzi wyśmiewa większość odpowiadających tylko osoba rozwijające ten emulator.


Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem