[#1] A to co ma znaczyć?
Wchodzę sobie na www.amiga.com i czytam

"In 2001, Amiga, Inc. entered into a license for the development of AmigaOS 4.0 with AmigaOne(TM) Partners, collectively Hyperion VOF and Eyetech Group Ltd. The license agreement was terminated on December 20, 2006."

Co Wy na to? Co to tak naprawdę może oznaczać?

[#2] Re: A to co ma znaczyć?

@Grzegorz Kraszewski, post #1

To daje odpowiedz, dlaczego ogloszono, ze finalna wersja AmigaOS4.0
ukazala sie pod koniec grudnia zeszlego roku.

[#3] Re: A to co ma znaczyć?

@Kaczus, post #2

Czyzby AmigaOS4 przestal byc amigowy? LOL
[#4] Re: A to co ma znaczyć?

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Niom, czyli stare umowy przestają obowiązywać Amiga Inc, może podpisywać nowe z twórcami hardware na nowy sprzęt...
AmigaOS 4.0 bohater ;) Aniołek

[#5] Re: A to co ma znaczyć?

@Grzegorz Kraszewski, post #1

to moze tylko oznaczac to: http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=11&i=8654&t=8654



[#6] Re: A to co ma znaczyć?

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Na pewno oznaczać może tyle, że system rozwijany przez Hyperion nie musi już być rozsyłany wraz ze sprzętem Eyetechu.
[#7] Re: A to co ma znaczyć?

@Jacek Piszczek, post #3

Teraz błogosławieństwo przejmuje OS5 napędzany bujną wyobraźnia Kowalczyka

[#8] Re: A to co ma znaczyć?

@alpine, post #7

o przepraszam nawet a kowalczyk ,powiedzial ze nowe mobo sa DLA OS4 i, ze OS4 BEDZIE na NICH DZIALC :) no ale widze, ze kazdy temat dobry dla kilku niebieskich trolli ;)



a nowy mos juz za 1.5 tygodnia i wogole tradycyjna "zasmażka"



Ostatnia modyfikacja: 30.04.07 11:20
[#9] Re: A to co ma znaczyć?

@alpine, post #7

dla mnie moze to byc nawet OS15 ,abym tylko mogl to kupic :P

[#10] Re: A to co ma znaczyć?

@DRACOX, post #8

o przepraszam nawet a kowalczyk ,powiedzial ze nowe mobo sa DLA OS4 i, ze OS4 BEDZIE na NICH DZIALC

A Kowalczyk to już takie pierdoł popychał...

no ale widze, ze kazdy temat dobry dla kilku niebieskich trolli

Hola, hola, ja nie jestem niebieskim trollem i w ogóle niewiele mam wspólnego z mosem ;)

[#11] Re: A to co ma znaczyć?

@alpine, post #10

To żałuj... :D

[#12] Re: A to co ma znaczyć?

@alpine, post #10

uderz w stol to nozyce sie odezwa :) nie lepiej isc w plener rozstawic grilla i otworzyc kolejny szesciopak?
[#13] Re: A to co ma znaczyć?

@DRACOX, post #12

piwo piwo piwo piwo piwo piwo OK

[#14] Re: A to co ma znaczyć?

@DRACOX, post #8

Bo teraz nie jest już potrzebne błogosławieństwo Amiga Inc., aby Hyperion mógł dodawać OS4 do sprzętu. Przynajmniej tak mi się wydaje...
[#15] Re: A to co ma znaczyć?

@mailman, post #14

gdyby to sie okazalo byc prawda to by bylo miodzio bo na Sama bedzie os4 na bank wtedy , a moze nawet jakis inny sprzecik by sie pokazal i mielibsmy wiekszy wybur ;)

[#16] Re: A to co ma znaczyć?

@alpine, post #10

Hola, hola, ja nie jestem niebieskim trollem i w ogóle niewiele mam wspólnego z mosem

Cicho! Jezeli nie jestes po mysli strefy X, to jestes paskudnym mosista i basta! :P
[#17] Re: A to co ma znaczyć?

@DRACOX, post #12

Przy takim wietrze? Pogięło Cię? :) Ptaki za oknem latają na wstecznym a Ty każesz iść "w plener"... ;) Poza tym dziś każdy amigowiec chłodzi szampana, w oczekiwaniu na oficjalny komunikat AmigaINC + ACK dot. nowego sprzętu pod OS4...



Ostatnia modyfikacja: 30.04.07 12:56
[#18] Re: A to co ma znaczyć?

@APC74, post #17

wieje? u mnie w szczecinie spokojnie, jedyny wiatr, to ten po szesciopaku :)
[#19] Re: A to co ma znaczyć?

@Grzegorz Kraszewski, post #1

W dodatku bawiąc się Googlem można znaleźć następującą rzecz. Na ile ja znam angielski, to jest tam napisane, że Amiga Inc. 26 kwietnia tego roku wniosła do sądu sprawę przeciwko Hyperionowi o naruszenie praw do znaku towarowego...

[#20] Re: A to co ma znaczyć?

@Grzegorz Kraszewski, post #19

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
heheheheheheheheheheheh
hehehe
for( ; ; )
puts("hehehe");



Ostatnia modyfikacja: 30.04.07 13:55
[#21] Re: A to co ma znaczyć?

@Grzegorz Kraszewski, post #19

A więc jednak wojna... :( czyli mówimy papa Samancie...
[#22] Re: A to co ma znaczyć?

@APC74, post #21

Żeby nie było potwierdza sie to co pisałem jak zaczynali prace nad
AmigaOS4, ze mi ich szkoda, bo jak na razie wszyscy na wspolpracy z
Amiga NIC wychodzili jak Zabłocki na mydle....

[#23] Re: A to co ma znaczyć?

@Grzegorz Kraszewski, post #19

POST 24 - mała chronologia wydarzeń. Kwestia tylko tego, czy nie nazbyt tendencyjna.

Dopisane:

A tak w ogóle, to nieciekawe się zaczyna robić :(
[#24] Re: A to co ma znaczyć?

@Grzegorz Kraszewski, post #19

No to będzie ciekawie ... I po mosie przyszła pora na OS4

[#25] Re: A to co ma znaczyć?

@mailman, post #23

imo,cokolwiek sie wydarzy to i tak hyperion bedzie mial zrodla,nawet moga nazwac je amigade i bbrv moga wydac je na pega.z drugiej strony moze byc tez tak ze hyperion zmieni nazwe na hyperos i po klopocie.tylko ze to juz nie bedzie amigaos.ciekawe jak sie zachowaja wtedy obroncy czystosci amigi i jej osu.

chwilowo szkoda bo nawet konkurencyjny os jest lepszy niz zaden.a w ogole zobaczymy co sie wydarzy.

[#26] Re: A to co ma znaczyć?

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Ale ch**e z tego AmigaNIC, az szkoda, ze maja "Amiga" w nazwie.

Przypomina mi to sytuacje z branzy budowlanej, w ktorej po wykonanym na perfekt remoncie za dogadana wczesniej kwote klient, dotad mily, nagle robi przekret i mowi, ze jednak nie zaplaci tyle, ile sie nalezy i stawia warunek, ze albo wezma duzo mniej, albo on wcale nie zaplaci.

Krotko mowiac, perfidne wykorzystanie ludzi uczciwie wywiazujacych sie ze zleconej im pracy i zbedne generowanie nieprzyjemnej atmosfery.

Branze inne, ale sytuacja podobna. Podejzewam nawet, ze w przypadku firmy (Amiga Inc) tego typu dzialanie moglo byc planowane wczesniej. Tym bardziej, jesli inni wczesniej "przejechali sie" na wspolpracy z nia.

Na poparcie tej tezy podaje przyklad z zycia. Dzwoni klient na duzy remont poddasza, mowi ze duzo ludzi juz bylo u niego lub umawialo sie i nie przyszlo potem, wiec szuka kogos, kto mu to w koncu zrobi. "OK!", mysle sobie, "zobacze czy az takie sa przeszkody techniczne". Technicznych zadnych, wiec przystepuje do wykonania zlecenia. W trakcje pracy zleceniodawca zleca mnostwo prac dodatkowych, jest informowany o tym, ze beda dodatkowo kosztowac. Po skonczonej pracy nie chce zaplacic za nie, awanturuje sie, sprowadzil znajomych "na swiadkow". I wyszlo na jaw czemu inni rezygnowali z przyjecia zlecenia.

Jak zyw przypomina mi to metodyke AmigaNIC - wpierw "zrob mi to i to, zaplace ci dobrze", a po robocie "spadaj, juz cie nie lubie". Nazwac to dziecinada to obraza dla dzieci. To jest rozsiewanie "zlych wibracji" i kiedys za to zbiora ich plon. Czy ta firma sklada sie z debili, ktorzy nie wiedza, ze to, co robia innym, wroci do nich kiedys? Narazaja sie, oj narazaja...

[#27] Re: A to co ma znaczyć?

@mailman, post #23

"The project is clearly built on Amiga IP, (...)"

Czy ktos wie moze co to znaczy IP w kontekscie powyzszego cytatu z postu na Amigaworld.net? Zakladam, ze "P" to "Permission", ale nie mam pewnosci. Co jednak oznacza "I"?

[#28] Re: A to co ma znaczyć?

@CJ Warlock, post #27

zle zakladasz, IP czyli WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA
[#29] Re: A to co ma znaczyć?

@CJ Warlock, post #27

intellectual property?



[#30] Re: A to co ma znaczyć?

@MinisterQ, post #29

czyli kody zrodlowe. rozwiazania uzyte , oraz znaki towarowe
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem