kategoria: Płyty główne
[#31] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@SokOK, post #29

no tak ale tam nie wstawisz swojego komentarza.
A nie dałoby się zrobić tak że np na forum będzie przypięty wątek dajmy na to "magicy Lutownicy"
i tam w pierwszym poście będzie lista ludzi którzy coś robią z krótkim opisem co robią. typu Spidi - robi karty turbo i rozszerzenia, Marcin74 - naprawia Amigi, itd...
a co tam, niech taki wywołany na pierwszą stronę opisze w paru zdaniach co robi i w czym może pomóc (cen podawać nie musi bo to sprawa indywidualna pomiędzy nim a klientem). Szanowna Redakcja potem ładnie to uaktualni w pierwszym poście.
Natomiast reszta użyszkodników poniżej będzie sobie mogła wpisywać jaki mieli problem i która z osób z listy im pomogła. Przykład: "potrzebowałem wymienić gniazdo procesora, naprawić ścieżki, przelutować kondensatory. Zrobił mi to kolega Iksiński, wszystko działa bez problemów, fachowa robota, polecam tego specjalistę od Amig."
Wszelkie inne komentarze i off topy mogą być przez moderację usuwane bo są tam niepotrzebne.
Szanowna Redakcja mogłaby nawet zaznaczać w pierwszym poście ile dany magik ma opinii pozytywnych/negatywnych.
I każdy wtedy będzie mógł w jednym miejscu znaleźć kogoś kto mu pomoże lub dostarczy/wykona akcesorium którego potrzebuje oraz dodatkowo poczytać sobie co konkretnie dany człowiek zrobił i jakie ma opinie.

Taką mam propozycję.
[#32] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@softiron, post #31

Taaaa, a potem wizyta uks'u z listą pozytywów i "Pan pokaże wystawienie dokumentów na te naprawy" Już nie wspominam nawet o listach kolejkowych na turbole i inne różne... Na szczęście pomagamy sobie za darmo

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 14:38:02 przez tbone
[#33] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@tbone, post #32

no właśnie nie...
dlatego pisałem o mocniejszej moderacji wątku.
Przez to forum jak tak patrzę na pole statystyki przewija się miesięcznie poniżej 700 zarejestrowanych użytkowników... nie wydaje mi się żeby poza nami ktoś się tym interesował.
tak samo ktoś może przejechać się po listach kolejkowych na turbole i różne inne i powiedzieć to samo... pokaż Pan kwity.
Pod tym względem lista osób które mogą pomóc w naprawie Amigi lub wykonać/złożyć/polutować na zamówienie kartę lub inny tajl nic raczej nie zmieni a tylko zbierze kontakt do tych wszystkich ludzi w jednym miejscu. A że dodatkowo będziesz mógł przeczytać pod spodem opinie o pracy tych ludzi to chyba tylko in plus. No i dostaną +5 do fejmu w Amiświecie :)
[#34] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@softiron, post #33

Jeżeli już to należałoby też dać opcję wyboru "magikom", czy chcą być na takowej liście.

Swojego czasu byłem na pewnej retrogrupie na facebook'u i pamiętam epizod, w którym jakiś fanboy (jak nie pracownik) Retrolabu wjechał na Marcina74, że pewnie naprawia Amigi "na czarno" (co jest nieprawdą, bo ma d.g.) i jakieś bzdurne żądania udowodnienia, że firma jest legalna. Brakowało jeszcze powołania komisji śledczej i nasłania inkwizycji

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 15:15:36 przez tbone
[#35] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@softiron, post #33

Też uważam ze taka lista magikow godnych polecenia byla by przydatna, albo serwisow. Ja poszedłem do pierwszego ktorego znalem i wyszło jak wyszło. Z drugiej strony jeśli ktoś miał by miec jakieś nieprzyjemności...
[#36] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@tbone, post #34

Brakowało jeszcze powołania komisji śledczej i nasłania inkwizycji


Mówisz masz

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 15:55:55 przez KM
[#37] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@tbone, post #34

Jeżeli już to należałoby też dać opcję wyboru "magikom", czy chcą być na takowej liście.

Oczywiście że tak.
Ja sobie tylko gdybam jakby to mogło końcowo wyglądać a pewnie i tak inicjatywa oddolna nie zostanie podchwycona :)
[#38] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@softiron, post #37

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/3l43IvLX1U0q8mzsOU6fLmHtsDPnWk
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/V~cls9D5T0JfKEQsWGnqrv5XuReTA3
Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 17:57:41 przez Mucek

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 18:02:39 przez Mucek
[#39] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Mucek, post #38

Damn... Wyobraźni magikowi nie brakowało... :)
[#40] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@MariuszK, post #39

ja sie nie znam na lutowaniu ale nawet mnie to wygląda jak wiadro cyny potraktowane pastuchem elektrycznym :D
[#41] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Mucek, post #38

Czy szanowny Kolega mógłby inaczej podlinkowac te zdjęcia?
Trudno jakoś je z poziomu telefonu łykać a mocno ciekawy
jestem talentu spawacza.
[#42] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Mucek, post #38

Ja pierdziele! Jak nic lutkolba do blachy na rynny.
[#43] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@amper, post #41

pozwo;ilem sobie wkleic tutaj za kolege :)




Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 18:31:52 przez peceha
[#44] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@amper, post #41

Właśnie nie wiem czy moge je wrzucić do galeri ppa??
[#45] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@amper, post #41

Spawacz, to jest bardzo dobre określenie ;)

Może takie linki zadziałają?


[#46] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@amper, post #41

No talent to ten mistrz lutownicy ma :D....Lepiej poradziłby sobie z lutowaniem były saper po kilku wpadkach,czyli z kikutami do łokcia
Jak można tak krzywdzić przyjaciółkę.....Z lutowaniem SMD mam problemy ale nawet ja bym to lepiej zrobił niż ten "fachura"
[#47] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@peceha, post #43

Dzięki też pracuję z poziomu fonu. I jestem nowy na forum nie bardzo wiem jak to wkleić
[#48] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@teh_KaiN, post #45

Kurczę, aż oczy bolą.
[#49] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Drakon, post #48

Jeszcze gniazdo zasilania
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/ReOEMed0pFROzV_83RltFfqyKWxTuh
[#50] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Mucek, post #49

No chyba lutownicą do rynien Ci to robił. ;)
[#51] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Mucek, post #49

O matko....CZy mi się wydaje czy tam jest zwarcie zrobione przez tego fachowca.....
Widać nawalone cyny a wiem ze tam w oryginale są bodajze 3 punkty a nie jeden wielki

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 18:32:33 przez FeRu
[#52] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Drakon, post #48

No to samo sobie pomyślałem, jak to zobaczyłem :(
[#53] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Jield, post #52

Mi nie jest do śmiechu
[#54] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@FeRu, post #51

Witam.
Jak masz jakilkowiek miernik nawet taki za 20 zl i umiejętność posługiwania się nim, to możesz sprawdzic napięcia na gnieździe zasilania stacji dysków. Dwa środkowe piny to masy a zewnętrzne to +5V i +12V.
Przyłóż ucho do zalicza i włącz go do prądu. Powinieneś usłyszeć jak pracuje przetwornica.
To tak na początek.
[#55] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Mucek, post #53

Nightmare before Christmas :)
[#56] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Mucek, post #38

Wypasem bydła się ten pan powinien zająć, a nie elektroniką.
[#57] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Krashan, post #56

He he no pomylił kolejność najpierw miał transformatorówką poćwiczyć na starym radioodbiorniku, a później na amidze, a nie odwrotnie. A tak to stare i to stare to mu się pomyliło. Tak to nawet ja bym płyty nie przygrzał, a mam dwie lewe ręce do lutowania. Szkoda mi właściciela. A może zamiast próbować to ratować niech kupi sobie płytę GBA i przelutuje mu ktoś to co ma, będzie miał Amigę rozwojową.
[#58] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@ted, post #54

Nic tam już nie ruszaj. Cała nadzieja w tym, że gniazdo nie siedzi lub jest po prostu zwarte gdzieś z masą. Osobiście wolałbym, żeby napięcie z zasilacza nie popłynęło na tą płytę przed jej naprawą. To, co ten gość tam zrobił to jakaś masakra. Nie podpinaj już zasilacza, bo jeszcze cyna odpadnie, zwarcie zniknie i uwalisz płytę do końca.
Czy jak włączałeś zasilacz nie piszczał on jakoś nienaturalnie?
[#59] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Krashan, post #56

Gość może chciał dobrze tylko umiejetnosci mu zabrakło. On sprawdzil mi zasilacz i te kondensatory jakies pojęcie tam moze ma bo naprawia radia i tv ....ale z Amigami nie miał nic do czynienia. Jak juz pisalem naprawial mi radio i bylo git.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 19:39:07 przez Mucek
[#60] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@kwaku85, post #58

Nie nic nie piszczało.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem