kategoria: Płyty główne
[#61] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Mucek, post #49

Typowy kowal to robił, szkoda amigi
[#62] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@QUAD, post #61

Mam film z tego lutowania:



Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 19:47:48 przez recedent
[#63] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Mucek, post #38

O, ku...
[#64] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@recedent, post #62

he he okrutne, ale zabawne
[#65] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@KM, post #64

OK wiedzialem ze podniesiecie mnie na duchu szeroki uśmiech mam nadzieję ze Pan z Piekar bedzie jeszcze mógł cos z tym zrobić.
[#66] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Mucek, post #65

Spoko! Będzie OK. OK
[#67] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Mucek, post #65

Daj namiary na tego Sitha, żeby inni się nie nadziali.
[#68] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Mucek, post #59

Ja bym to radio na wszelki wypadek wyjął z auta. Amiga nie różni się niczym od radia. Elektronika jest taka sama. Facet poległ na lutowaniu kondensatorów. KONDENSATORÓW!! Nie wylutował starych, tylko je wyrwał i dolutował się do nóżek, które z nich zostały. Dramat.
[#69] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@kwaku85, post #68

nie jest źle - widziałem większe rzeźnie
[#70] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@polutuje, post #69

No co ty?
[#71] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@thePalec, post #70

ok, racja
[#72] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@polutuje, post #69

Dajcie namiary na tego goscia. Tesciowej zepsuł sie telewizor to mu go wysle do naprawy Smiech
[#73] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@teh_KaiN, post #45

Jak pady przegrzał taką "spoiną" to zapewne zaczną, czego nie życzę nikomu, masowo odpadać tuż po próbie naprawy, poprawy. Krashan dobrze prawi OK.
[#74] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@teh_KaiN, post #50

No chyba lutownicą do rynien Ci to robił. ;)

Albo nad ogniskiem

Kwaku dobrze pisze, nic nie eksperymentuj, możliwe, że jest gdzieś wcześnie zwarta, choćby na gnieździe zasilania i nic poważnego jeszcze się nie upaliło. Wysyłaj do umówionego gościa i czekaj na wieści... oby dobre.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 23:50:25 przez wali7
[#75] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@wali7, post #74

[#76] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Mucek, post #75

Jeszcze takie znalazłem
[#77] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Mucek, post #75

Ciekaw jestem jakie tam (wyjście toru audio) dał kondensatory, ja zawsze tam lutuję bipolarne.
Ale generalnie syf.... nie tylko w kwestii lutowania, tam gdzie się dało trzeba było dać tantale smd.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 14:08:32 przez wali7
[#78] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@wali7, post #77

Zauwaz, ze fachura zastapil chyba wszystkie kondensatory SMD przez THT i dlatego musial tak smiesznie hackowac z dolutowywaniem nozek. Mysle, ze nie zastanawial sie nad dzialaniem toru audio, ani tym bardziej, czy uzyc kondzi bipolarnych
[#79] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@thetdr11, post #78

Nawet jakby ostatecznie ktos musiał uzyć kondów tht to mozna to byłoby o wiele lepiej polutować nawet smd. Wystarczyłoby nóżki przy koncu zgiaćtak by powstała łapka i odrobiną cyny przymocować do pada. Sam tak zrobiłem na jednej płycie głównej pecetowej i działało dobrze, jednak ten pseudofachowiec co tu zmontował to się w pale nie mieści ,chyba było lutowane grotem z pręta zbrojeniowego .
Lepiej wygladały luty ans na pracowni w technikum,gdzie niektórzy trzymali lutownice po raz pierwszy w życiu.
Mam nadzieję,ze forumowy magik odratuje tą biedną amigę,a temu specjaliście proszę zrobic taką reklame zeby nawet rynien nie lutował....
[#80] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@wali7, post #77

ja zawsze tam lutuję bipolarne

Jak już dowiedziono i co można samemu zmierzyć na wyjściu op-ampa jest stałe napięcie 2.5V więc kondensatory nigdy nie będą spolaryzowane odwrotnie, ergo stosowanie kondensatorów bipolarnych w tym układzie nie ma najmniejszego sensu.
[#81] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@wali7, post #77

Ciekaw jestem jakie tam (wyjście toru audio) dał kondensatory, ja zawsze tam lutuję bipolarne.
Pytanie brzmi: po co?
[#82] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Krashan, post #81

wyczytałem gdzieś, że tam jednak może się pojawić odwrotna polaryzacja (co zdaniem piszącego tamte słowa jest przyczyną częstego wylewanie właśnie ich)... stad bipolarne
[#83] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@wali7, post #82

Pewnie przeczytałeś to tutaj. Niestety autor tego tekstu jest w błędzie i nie odpowiada na maile. Układ audio Amigi jest celowo zaprojektowany tak, aby kondensatory wyjściowe były zawsze spolaryzowane prawidłowo. Niedowiarkom proponuję podłączyć oscyloskop i popatrzyć.
[#84] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Krashan, post #83

Racja.
A co w sytuacji, gdyby pojawiła się nieodpowiednia polaryzacja za kondensatorem? (np. jakiś problem z zewnętrznym wzmacniaczem w postaci kilku V stałej składowej na wejściu) Bipolarny powinien znieść wszystko....
[#85] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@wali7, post #84

Zawsze można sobie wyobrazić odpowiednio drastyczny scenariusz, np. przebicie napięcia 230 V na wejście tegoż wzmacniacza... Wtedy bipolarny też nic nie da, chyba, że dasz na 400 V.
[#86] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Krashan, post #85

[#87] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Krashan, post #85

Idąc tą ścieżką logiczną można sobie wyobrazić, że ów wzmacniacz jest wzmacniaczem lampowym, a przebicie na wejściu idzie wprost z napięcia anodowego końcówki mocy na pentodach. Dał bym jednak większy ten kondzior, bo na 400V może nie wystarczyć
630? 800? Kto da więcej?

Edit: widzę, że nie zdążyłem, wali7 mnie ubiegł i jednak przebił

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 18:02:23 przez Mq
[#88] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@Mq, post #87

nie ma to jak konstruktywna autokrytyka ;)
stare wraca - "żeby było, jak było"
[#89] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@softiron, post #12

o... koledzy zza Kanału mają takie coś nawet...
przypięte w dziale Hardware. Może to nie ranking zadowolonych klientów a bardziej tablica z ogłoszeniami ze świata, ale jest w jednym miejscu, każdy może sbie opisać co robi.

link
[#90] Re: Zabili mi Amige600 - pomocy

@softiron, post #89

Amiga trafila juz do polecanego fachowca. Trzymajcie kciuki
Jak będą jakies wieści będę informował...

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 20:17:36 przez Mucek
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem