kategoria: Karty graficzne
[#61] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@QUAD, post #39

Ok. A czy w full hd da sie pracowac ba grafice 2d na takim configu? Na pc troche brak takich podstawowych narzedzi jak np. Personal Paint z obsluga animacji i rozbudowana kontrolą indeksowanej palety. Wspomniales o karcie sieciowej - jaka jest jej uzyteczność przy slabym procku? Rozumiem ze na karcie jest flicker fixer do pal?
[#62] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@arturB, post #61

A czy w full hd da sie pracowac ba grafice 2d na takim configu?


Wymyśl jakiś benchmark to powiemy Ci jak się sprawuje Personal w tej rozdziałce. Ja na ten przykład pracuję w PPaincie na MorphOSie na ekranie 1920x1200 i jest wygodnie. Inna rzecz że raczej się nie pikseluje tak wielkich obrazków.

Na pc troche brak takich podstawowych narzedzi jak np. Personal Paint z obsluga animacji i rozbudowana kontrolą indeksowanej palety


Pewien jesteś? A próbowałeś darmowego GrafX?



Jest też na NG:



Oprócz tego jest też kombajn pokroju ProMotion (ale już nie darmowy i tylko na PC).
[#63] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@Jacck, post #53

Wyniki ZZ9000 z parametrem noblitter:
https://www.dropbox.com/s/skh459m8lqwcu44/IMG_1975.jpg?dl=0
[#64] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@arturB, post #61

Siec jak na 030 i 25MHz leci około 300KB/s nie pamiętam jak działało na xsurfie, bo wtedy mialem działające 060, w Full hd da się pracować bardzo wygodnie, jutro może przed pracą uda mi sie nagrać film to wrzucę, na karcie jest ff.
[#65] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@Robo_G, post #63

Blitter karty graficznej jest dalej włączony.

Porównaj wyniki tego testu do wyników z tego postu, gdzie widać wydajność procesora 68060/50 w rysowaniu grafiki.

Może wartość zmiennej NOBLITTER zmieniasz w ikonie sterownika innej (nieużywanej) karty graficznej, z tych znajdujących się w katalogu Devs:Monitors?
Jak nazywa się sterownik, którego ikonę modyfikujesz? Jak ma ustawione zmienne?
[#66] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@Jacck, post #65

No to coś nie trybi z tym sterownikiem ZZ9000...

W devs/monitors mam pięć ikon: PAL, NTSC, Xtreme, HighGFX, ZZ9000

ZZ9000 ma parametry:
BOARDTYPE=ZZ9000
SETTINGSFILE=SYS:Devs/Picasso96Settings
IGNOREMASK=Yes
DISPLAYCHAIN=Yes
[#67] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@Robo_G, post #66

No to dopisz ten parametr:
NOBLITTER=Yes (czy jak on się tam ma nazywać)
[#68] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@wali7, post #67

No chyba logiczne że dopisałem, zrestartowałem, a wyniki wysłałem - różnice są jakie są
[#69] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@wali7, post #67

Mam wątliwości czy parametr NOBLITTER=yes działa prawidłowo przy ZZ9000
[#70] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@Robo_G, post #69

Może nie działać, wszystko zależy od sterownika.
[#71] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@QUAD, post #64

link
Mycha trochę nie domaga;)

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 08:44:16 przez QUAD
[#72] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@QUAD, post #71

Tak to wygląda na MorphOSie w 1920x1200:

[#73] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@Robo_G, post #69

Tak, to kwestia implementacji..
[#74] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@QUAD, post #71

To działa na 030? Ile mhz?
Zasuwa super OK
[#75] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@BULI, post #74

25MHz ok, racja
[#76] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@QUAD, post #75

To puść swoje wyniki P96speed dla rozdzielczości 1920x1080 w 16 bitach.

Porównując je z testami jakie zrobił Robo_G dla ZZ9000 w komputerze 060/80 będzie dokładnie widać jaki udział ma blitter karty, a jaki procesor Amigi, w szybkości operacji graficznych.
[#77] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@Jacck, post #76

Spoko, jutro będzie zrobione
[#78] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@QUAD, post #77

Dzieki za filmik. To jeszcze pytanie od nooba: jak wyswietla jpg , mpg etc? Jakos wspiera wyswietlanie obrazkow? Czy poprostu procesor sie morduje z dekodowaniem?
[#79] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@arturB, post #78

Nie mam jeszcze tej karty, bo następny batch przychodzi dopiero sierpień-wrzesień, ale wg opisu producenta:

"Dual 666MHz ARM Cortex A9 coprocessors to offload computing tasks like JPEG, MP3 decoding and graphics acceleration"
[#80] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@arturB, post #78

Póki co procesor się morduje... ale podobno prace trwają nad implementacją dekodowania na tych ARM
[#81] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@QUAD, post #77

I jak? Udało się zrobić testy?
[#82] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@Jacck, post #81

no właśnie :)
[#83] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@QUAD, post #20

A takie pytanie. Bo używając fat95 za każdym razem dodaje mi się komentarze do plików. Pamiętam, że wystarczyło dodać -d i było ok. Ale nie wiem jak to zrobić w przypadku tej komendy: mountdos zz9000usbstorage.device fat95 mount
w cli. Da się w ogóle coś takiego zrobić?
[#84] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@Jield, post #83

Da sie.
Wymaga do modyfikacji MountDos.
Można przekompilować program z poprawkami, albo poprawki wnieść bezpośrednio do istniejącego pliku wykonywalnego.
Jak nie dasz rady zrobić tego jakimś hexeditorem to moge się temu przyjrzec i Ci podesłać wersję testową.
Mysle że zadziała szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 18:53:04 przez Norbert
[#85] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@Norbert, post #84

O! Zadziałało szeroki uśmiech
Wersje MountDos z parametrem "-d" znajdziesz TU
Ciekawe czy przyda się jeszcze komuś oprócz Ciebie?
[#86] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@Norbert, post #85

Ooo, bardzo dziękuję!
[#87] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@misha, post #1

ZZ9000 w najnowszym update firmware i sterowników zyskała nowe ficzery np. automount 256 MB Fast RAM. Przeglądnąłem listę poprawek w kolejnych wersjach oprogramowania, są tam poprawki stabilności driverów dla USB, ciekawe czy ustąpiły te problemy o których raportowali użytkownicy.
Ogólnie karta prezentuje się bardzo interesująco - osiągi ma na poziomie Picasso IV, co jest niezłym (jak na Amigę klasyczną) wynikiem. W końcu to ZIII.
Szkoda, że póki co nie ma żadnego oprogramowania wykorzystującego ARMy. Jest dostępne SDK, z tego co czytałem, karta do swoich funkcji wykorzystuje wyłącznie jeden rdzeń, drugi jest dla programów użytkownika. Podobno prace nad datatypami są w toku, ale z uwagi na mocno ograniczone zasoby w postaci programistów biegłych w temacie AmigaOS, skupiają się nad sterownikami i firmwarem. Może ktoś z PPA by dołączył? szeroki uśmiech
Potencjalnie ciekawym ficzerem (na razie nieoprogramowanym) jest możliwość generowania dźwięku.
Po całej wczorajszej lekturze w temacie ZZ9000, z niecierpliwością czekam na zamówioną (i zapłaconą) kartę. Ale to pewnie dopiero luty/marzec.
A tak z ciekawości, kto z userów PPA ma tę kartę?
[#88] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@wali7, post #87

Mam kartę. Czekam jeszcze na jakąś budę i zasilacz aby to zamontować do A4000TX. Najbardziej ciekawi mnie SDK pod ARM'a.
[#89] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@pong777, post #88

Może jak kieeeedys się dorobię tej karty to zerkne na to SDK :)
[#90] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@wali7, post #87

Z tego co podawali na facebooku to osiągni ma lekko lepsze niż voodoo3, tylko nie można aktywować sieci bo zwalnia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem