kategoria: Karty graficzne
[#91] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@michal_zukowski, post #90

Tu https://www.gregdonner.org/zz9000/bench_gfx_1.6.2.png benchmarki firmware 1.5 i 1.6.2 w odniesieniu do PIV, obecnie jest już firmware 1.8, który ma kolejne optymalizacje i ulepszenia
Ciekawe jak jest z tym pogarszaniem osiągów przy korzystaniu z netu na karcie. Jest to możliwe, bo wszystkie funkcje graficzne, jak również obsługę sieci ogarnia jeden rdzeń ARMa, więc te zadania konkurują o czas ARMa i dostęp do pamięci.
Karta w ogóle ma swój własny minisystem operacyjny, przy inicjalizacji karty wczytuje go z miniSD. Ciekaw jestem, czy moc drugiego, obecnie niczym nie obciążonego rdzenia wystarczyłaby do ogarnięcia podstawowych funkcji 3d (jakieś cieniowanie, podstawowe funkcje perspektywy....). Fajne w karcie jest to, że funkcje graficzne karty to po prostu program dla ARMa, który można dowolnie ulepszać, czy dodawać nowe funkcje, RAMu jest pod dostatkiem. Trochę gorzej, że te rdzenie to Cortex A9 666 MHz (ta częstotliwość rządzi ), ale może coś da się nimi więcej ogarnąć.
Dla zainteresowanych, źródła firmware i wszystkich sterowników są do ściągnięcia.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 18:01:20 przez wali7
[#92] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@wali7, post #87

Jak widać z tego wątku parę osób posiada kartę. Ja mam swój egz. od około roku (załapałem się jeszcze na Batch 2) i jak pisałem wcześniej dla mnie to jeden z najlepszych zakupów amigowych, który zostawia w tyle mój poprzedni tandem CV64 + Indivision na A4000, przynajmniej jeśli chodzi o ZIII. Z Mediatorem i kartami graficznymi na PCI nie mam doświadczenia, ale nie wydaje mi się aby pod OS3 - PCI robiło różnicę. Jedyny żal to obsługa USB ograniczona do obsługi Pendrive, a i to niestety u mnie przy większych plikach tzn. ponad 100 MB prawie zawsze kończy się zwiechą przy kopiowaniu. Nadal wstrzymuję się z zakupem Xsurf + RapidRoad skoro miało to działać na ZZ9000, ale być może się zdecyduję...
[#93] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@Robo_G, post #92

Miejmy nadzieję, że ZZ dorobi się sterownika pod Poseidona. Bo jeśli nie, to racja, będzie się trzeba doposażyć w XSurf + RapidRoad.
[#94] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@wali7, post #91

Zapewne Lukas i MNT lepiej by ogarnął temat ZZ9000 gdyby nie to, że to mimo wszystko jego projekt hobbystyczny, z tego co widzę to 99% sił i energii poświęca na swój projekt laptopa MNT Reform - czemu trudno się dziwić.
[#95] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@wali7, post #93

Miejmy nadzieję, że ZZ dorobi się sterownika pod Poseidona. Bo jeśli nie, to racja, będzie się trzeba doposażyć w XSurf + RapidRoad.


Raczej nie Bo Jans Kupił Poseidona.
Wywalił z instalki sterowniki dla subway usb itp

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 18:26:22 przez Dorian3d
[#96] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@Dorian3d, post #95

Ale co to za problem wrzucić sterownik USB do devs i ustawić sobie Poseidona aby z niego korzystał?
[#97] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@wali7, post #96

A no żaden tak samo, jak coffin dla vampire

Pamiętam jak kiedyś, kupiłem klucz dla Spider usb.

Bo był blokowany.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 18:37:03 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 18:39:13 przez Dorian3d
[#98] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@wali7, post #91

A9 to nie demon mocy, ale przy tej częstotliwości pewnie lepszy niż wiele chipów z pierwszych 32bitowych konsol (szczególnie, że ma NEONa, co prawda słabego, ale jednak). Przy DDR3 pasmo nie powinno się zatykać, imho wazp3d przepisany tak by korzystać z ARMa mógłby coś fajnego pokazać.
[#99] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@abcdef, post #98

imho wazp3d przepisany tak by korzystać z ARMa mógłby coś fajnego pokazać

Oo to jest szansa dla tej karty OK
[#100] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@BULI, post #99

Tak to prawda !
[#101] Re: nowa karta graficzna+ ZZ9000

@abcdef, post #98

Użycie wazp3d na ARMie byłoby pewnie najprostszym rozwiązaniem. Skoro mamy 256 MB fastu karty, to alokujemy to z poziomu Amigi, ładujemy co trzeba (wąskie gardło ZIII), a procedury wazp wykonują się już na ARMie, zaś dla ARMa te 256 MB jest pamięcią lokalną.
Docelowo wydajnejsze byłoby (chyba) zaimplementowanie funkcji 3d w firmware karty, Amiga wywoływała by funkcje 3d bezpośrednio z karty, dokładnie tak, jak w przypadku użycia Radeona w PCI. Chociaż nie wiem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem