kategoria: Płyty główne
[#31] Re: Przeróbka stacji ALPS

@brian-82, post #16

Masz możliwość sprawdzenia gry Kid Chaos? - jestem ciekawy, czy Twoje rozwiązanie zadziała z tą grą.
[#32] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Adinfo, post #31

Mam pare dyskietek ale zadna nie rusza no i nie wiem czy to jest wina stacji czy dyskietek
Amige dostalem bez stacji dyskow i sam przerobilem ta co kupilem
Dodam ze amiga i te dyskietki przelezaly w piwnicy ponad 10 lat
[#33] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Kulamario, post #18

Możesz w Xcopy sprawdzić dyskietkę.
[#34] Re: Przeróbka stacji ALPS

@sanjyuubi, post #33

Jak ? Jak nie mam systemu ani xcopy na dyskietce?
Mam jakieś dyskietki ale tak naprawdę nie wiadomo co tam na nich jest
Jak bym miał działającą dyskietke pewną to bym wiedział czy stacja hula
A tak to lipa na dwoje babka wróżyla albo stacja albo te dyskietki co dostałem z Amiga są walniete
Nawet nie mam od kogo pożyczyć pewnej działającej dyskietki
[#35] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Kulamario, post #34

Jeśli nie ciąłeś ścieżek w swojej stacji, to zrób sobie na szybko ten mod z taśmą i diodą, to powinno wystarczyć, by orzec cokolwiek. Jak ciąłeś ścieżki i przenosiłeś sygnał Diskchange i zmieniłeś ID na DS0, to WB już będzie działać i inne programy nie używające sygnału READY.

Masz w ogóle jakieś możliwości przenoszenia danych na Amigę?
[#36] Re: Przeróbka stacji ALPS

@sanjyuubi, post #35

Po co mam ciąć tasme ???
Mówię przecież że stacja jest przerobiona diode dalem do srodka stacji z pinu 2 na pin 34
Mam PC ale bez stacji dysków
Stacja chwile zakreci dyskietke i tyle ale co parę sekund słychać takie klik klik bez dyskietki w środku
Że bym miał dyskietke sprawną sprawdzoną pewną to bym nie miał problemu
A jak to kolo trzymał w piwnicy ponad 10 lat to sam wiesz miał wysłać WB a tu opis seek and destroy
Nie wiadomo tak naprawdę co tam jest na tych dyskietkach może są puste on sam pewnie nie wiedział wpakował co znalazł i tyle
Ale znalazłem taki film no i nie wiem co typ ma tam podłączone do tej stacji ale nagrywa na PC adf-y i odpala na amidze


Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 02:38:11 przez Kulamario
[#37] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Kulamario, post #36

Dobra już wiem co on tam ma
Płytka Teensy 3.2 ARM Cortex-M4 MK20DX256 72MHz
Jakieś coś podobne do arduino ale dla ARM a nie dla AVR
Nistety nie posiadam do ARM jeszcze za cienki jestem

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 02:56:11 przez Kulamario
[#38] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Kulamario, post #36

Uprościmy sprawę - podaj mi na pw adres do wysyłki to wyślę Ci prezent startowy noworoczny (2-3 dyskietki gdzie może będzie parę narzędzi do kopiowania dyskietek itp.) abyś mógł się upewnić, że u Ciebie to nie wina dyskietek, oczywiście będą przetestowane w przerobionej stacji ALPS, mogę też w innej do pewności bo mam zewnętrzną z oryginalną stacją jaka była w Amidze, więc jak Twoja jest OK to ruszą również.
[#39] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Kulamario, post #37

W Goteku też nie ma żadnego AVR tylko ARM STM32F105.

Co do dyskietek, to jest jeszcze możliwość ich nagrywania na PC z portem równoległym: link.
[#40] Re: Przeróbka stacji ALPS

@RomanWorkshop, post #39

Wiem że tam jest STM
Ale mam tylko zaprogramować po serialu z gotowego hexa
Więc to nie problem
A z filmu bym musiał i kupić tenesy którego nie mam i znów czekanie z 2 miesiące
Widziałem że tam pod filmem jest link i hex i chyba nawet źródłowy
Ale nie będę się w to bawił
Jak by ktoś mi to przepisał na atmega to bym podłączył
[#41] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Kulamario, post #36

Dioda powinna być przylutowana od pinu 10 do 34, przypatrz się obrazkowi i spójrz na pomarańczowe kropki, ten czerwony przewód z pinu 2, który wygląda jakby był połączony z diodą, tak naprawdę idzie za nią aż do tego scalaka.

Klik, klik jest normalne, ale jeśli stacja tylko kręci i nie słychać wtedy głowic (jeśli kliknie bodajże 3 razy i się zatrzyma, oznacza to problem z odczytem lub dyskietka jest sformatowana w innym standardzie), to tak jakby to nie była dyskietka startująca, lub jest po prostu pusta (zakładając, że ta stacja działa i jest przerobiona prawidłowo).




Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 13:35:08 przez sanjyuubi
[#42] Re: Przeróbka stacji ALPS

@sanjyuubi, post #41

a widzisz dobrze że czytasz cały post lutownica już się grzeje do tego jeszcze nie dałem mostka w stacji że by widział dyskietki jako DD te fioletowe punkty zaraz to poprawie i robie test
[#43] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Kulamario, post #42

Niestety to nic nie zmieniło


Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 14:38:25 przez Kulamario
[#44] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Kulamario, post #43

Albo przerób następnego Alpsa bo ten może porostu nie będzie chodzić albo kup jakiś dysk 2,5 lub adapter CF z Kartą CF i pod WINUAE spreparuj dysk Twardy.
[#45] Re: Przeróbka stacji ALPS

@viger, post #44

Leci do mnie sony w poniedziałek powinien być
Kupiłem adapter karty sd już dawno ale jeszcze nie doleciał z alli
Kupiłem też Gotek ale to kupiłem w zeszłym tygodniu więc też będzie czekanie z miesiąc albo więcej
Znalazłem na Facebooku grupe Amigowa w Irlandii koleś ma mi wysłać dyskietki z gazet
Zobaczymy jak będzie
Szkoda że nikt z forum nie mieszka w Irlandii
[#46] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Kulamario, post #43

Tak się zachowuje stacja gdy nie może odczytać dyskietki, dyskietki mogły się już rozmagnesować albo stacja jest rozkalibrowana lub po prostu uszkodzona.
[#47] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Kulamario, post #45

Mamy kolegę z Dublina. link
[#48] Re: Przeróbka stacji ALPS

@snifferman, post #47

Ja pisałem do niego ale nie odpowiada na moje wiadomości
[#49] Re: Przeróbka stacji ALPS

@sanjyuubi, post #46

Albo zła taśma sygnałowa ja tak miałem. ( działała z oryginalną stacją ).

Z przerobiona nie chciała (dałem inna taśmie i działa ).

Taki same objawy.
[#50] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Dorian3d, post #49

Też takie objawy miałem, okazało się że nie przecialem jednej sciezki
[#51] Re: Przeróbka stacji ALPS

@QUAD, post #50

Taśmy mam dwie i na żadnej nie działa takie same objawy na dwóch taśmach
A ścieżki są przecięte 100% sprawdzone na mikroskopie
[#52] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Kulamario, post #51

Sprawa wygląda tak
ALPS musi być padnięty to już jest chyba prawie pewne
Dostałem tego sony o którym pisałem zrobiłem przeróbke i działa bez problemu OK
I za pomoc w przeróbce sony podziękować bym bardzo chciał Dorian3d
[#53] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Kulamario, post #52

Masz już jakieś nagrane dyskietki? to będziesz mógł inne stacje przetestować.
Co do tego padniętego ALPSa - sprawdzałeś czy głowica jest czysta?
[#54] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Adinfo, post #53

Z tych co miałem tylko 2 działają tak jak mówiłem wcześniej jeden z Irlandczyków mi wysłał też jedną pewną
Jest tu na forum się okazało AmigaIreland się nazywa za co mu też bardzo dziękuję
Alpsem się pobawie jeszcze może coś się ruszy ale teraz chociaż wiadomo na czym się stoi OK
A jeszcze jedno pytanie jak się reguluje głowicę w stacji ?
I czy mogę przetrzeć acetonem bo tylko to mam acha jeszcze płyn do czyszczenia hamulców od aut tego używam do czyszczenia płytek PCB

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 17:10:17 przez Kulamario
[#55] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Kulamario, post #54

Do czyszczenia Izopropanol lub czysty etanol. Inne specyfiki mogą uszkodzić stację.
[#56] Re: Przeróbka stacji ALPS

@Kulamario, post #54

Nie używaj agresywnych środków do elektroniki, co prawda głowica jest ceramiczna, ale lepiej dmuchać na zimne.
[#57] Re: Przeróbka stacji ALPS

@nostrum666, post #9

Wiem że trochę czasu minęło ale jak obiecałem tak zrobiłem. Podłączyłem A500 i wspomniana stację ALPS (model DF 354H090F). Wszystko działa OK. Workbench się wgrywa normalnie, gry również. Pojawiają się czasem błędy odczytu ale myślę że są spowodowane zabrudzonymi głowicami. Przeróbka była zrobiona standardowo czyli sygnał z układu wcześniej podawany na pin 34 poszedł na pin 2, DS1 przelutowane na DS0 i dioda z pinu 10 do 34 i to wszystko. Właśnie uruchamiam różne dyskietki i na razie nie ma większych problemów.
[#58] Re: Przeróbka stacji ALPS

@nostrum666, post #57

A jak stacja kopiuje dyskietki?
Czy odczyt po skopiowaniu jest prawidłowy?
[#59] Re: Przeróbka stacji ALPS

@ak47, post #58

Kopiuje normalnie i odczyt jest ok. Też to teraz sprawdziłem.
[#60] Re: Przeróbka stacji ALPS

@nostrum666, post #59

Sprawdź to demko
Jak masz zewnetrzna stacje to mozesz sprawdzic czy działa razem z alpsem.

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 18:38:41 przez snifferman
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem