[#61] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@sq6miz, post #60

Jeśli chcesz używać sieci bez szyfrowania to skorzystaj z Prism2 ver. 1.7

Jest do niego też fajny program WiFiSignal
[#62] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Sir_Lucas, post #61

Jest do niego też fajny program WiFiSignal


Min. to WB3.5 więc możliwe że się nie przyda.
[#63] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Sir_Lucas, post #61

Dziękuje będę próbował
[#64] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Norbert, post #62

Tak masz rację
[#65] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Norbert, post #62

Na razie bez powodzenia. Używam prism2 v.1,7 i AmiTCP v.4. Uruchamiam SetPrism2Defaults SSID nazwasieci. Następnie AmiTCP. Po add net default jest network is unrechable. Próbuję się łączyć do sieci typu guest na routerze Tl-mr3660. Na routerze w wireless statistic pojawia Mac adres mojej karty speed touch110 ale ilość pakietów wysłanych i otrzymanych =0. Na karcie jest zapalona dioda power i czasami mryga dioda ACTIVE.
[#66] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@sq6miz, post #65

Czesc,

Kiedyś używałem tego poradnika. Jeżeli nie próbowałeś to polecam. Dość dobrze opisany.
[#67] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@sq6miz, post #65

Skorzystaj z Miami czy Miamidx jako stosu TCP/IP.
Jeśli zadziała, wtedy możesz przeskoczyc na Amitcp mając pewność że od strony sprzętowej wszystko jest dobrze.
[#68] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@sq6miz, post #65

Tutaj masz też dobry poradnik.
Spróbuj z Miami albo MiamiDX.
[#69] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Sir_Lucas, post #68

Bardzo dziękuję!!!
[#70] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Drakon, post #12

W jakiej kolejności powinna być to polecenie wpisane do startup

Pozdrawiam
Piotrek
[#71] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@PiotrPr1961, post #70

Gdzieś na początku, tam, gdzie są ładowane moduły.
[#72] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Drakon, post #71

Jako że temat związany z tym wątkiem to napiszę tutaj. Otóż zabrałem się za instalację rzeczy niezbędnych do podłączenia internetu za pomocą karty jak w temacie. Instalacja wszystkiego poszła bez problemu ale wyszło mi coś innego i nie wiem co się stało. Mianowicie nie otwiera mi się AmiDock. Wyskakuje komunikat o braku biblioteki resource.library v44, która jest w systemie w odpowiedniej wersji. SnoopDos niczego szczególnego nie pokazuje, próbowałem już przywrócić biblioteki, cały s-s i u-s, gadgety w katalogu Classes. Nic nie pomaga. Co mogło się stać, zaznaczam że instalowałem paczki z filmiku zamieszczonego w 2 poście. Brak mi już pomysłów, ktoś potrafi pomóc?
Mój system to ClassicWB3.9, Amiga1200, TF1260.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2022 14:46:00 przez nostrum666
[#73] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #72

Po chwili zabawy jest jednak trochę gorzej. Nie otwiera mi się wiele rzeczy wołając o resource.library. SnoopDos nadal nie wskazuje nic podejrzanego.
[#74] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #73

To wygląda na działanie wirusa.
[#75] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Norbert, post #74

VirusZ niczego nie znalazł...
[#76] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #75

Zrobiłem backup i działa.
[#77] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Adinfo, post #43

Hey, pozwolę sobie wykopać.
Adifo, czy dobrze zrozumiałem ze zmieniłeś wszystkie deklarowane wskazania na automatic i zaczęło ci działać ? Bo u mnie tez na wpa/psk niechce się połączyć pomimo ze powinien.
[#78] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@druzil28, post #77

Postaram się to sprawdzić co pisałeś w wolnej chwili. Jako router mam TP-link TL-WR740Ni - testowałem parę dni - miałem WPA ustawione (nie MIXED). Połączenie nie pamiętam w tej chwili czy przez prism.device czy przez roadshow (demo) uzyskałem. Niedawno nabyłem pełną wersję Roadshow, postaram się w luźniejszej chwili sprawdzić jak to wygląda aby nie wprowadzać w błąd. Z PiStorm tylko PlipBox sprawdzałem z miesiąc temu - ruszył bez problemu.
[#79] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #76

Wróciłem dzisiaj do tematu WiFi w Amidze. Zainstalowałem Prism2.2, AmiFTP, ClassACT, Roadshow i ReqTools. Tym razem wszystko poszło ok. Dodałem CardPatch i CardReset do s-s, wpisałem nazwę mojej sieci i hasło, w user-startup zaptaszkowałem Roadshow aby nie włączał się od razu po starcie systemu. Karta, której używam to LINKSYS WPC11 rev.3.
Ogólnie wydaje się że jest ok ale kiedy wpiszę w SHELL "wirelessmanager prism2.device" to kursor w SHELLU miga i miga bez końca i nic się nie dzieje, poza tym że dioda LINK na karcie także ciągle miga. Posiadam taki router. Czy może to być jego wina? Niestety jako że jest on dzierżawiony od firmy to nie mam dostępu do jego ustawień (tak wiedział mi Pan na infolinii). Każda zmiana wiąże się z oficjalnąprośbą do firmy a co za tym idzie z czekaniem.
Co może być nie tak? Ktoś ma jakiś pomysł?
[#80] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #79

Używam innej karty (Thompson Speed Touch 110) ale też przerabiałem ten problem, router musi rozpylać wi fi w trybie 802.11 b bez mixed. Poszukaj starszego routera i powinno być ok.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2023 20:32:15 przez Atryda
[#81] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Atryda, post #80

Tego się obawiałem. Niestety nie mam nic pod ręką. Poszukam.
[#82] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #81

Czy ktoś może podać jakiś model routera, który będzie działał jak trzeba. Na portalach jest tego pełno ale nie trafiłem na model, gdzie byłoby jasno napisane że działa w trybie "b" bez miksowania.
[#83] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #82

z tego co pamiętam to była taka opcja w TPLink 740
[#84] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Cezarykl, post #83

Kupiłem, zobaczy się czy będzie działało.
[#85] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #84

a jaka wersje 740 kupiłeś ??

bo chyba v5 miała to co chcesz a nowsze wersje już nie, nie wiem
trzeba by było sprawdzić na prawdziwym sprzęcie !

tu masz symulator i w v5 jest OK, a w nowszych już nie :(

https://emulator.tp-link.com/TL-WR750N_V5.0/Index.htm


https://www.tp-link.com/pl/support/emulator/
[#86] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Cezarykl, post #85

Kupiłem taki "ROUTER TP-LINK TL-WR740N".
[#87] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #86

TAK, ale
...
SPR TU: (wpisz ręcznie 740)

https://www.tp-link.com/pl/support/emulator/

ILE jest wersji, do v5 będzie na 100% ok...
z innymi? nie dam już sobie reki uciąć :)
[#88] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Cezarykl, post #87

Zapłaciłem za niego 10 zł więc jak nie zadziała to nie będzie tragedii. A może będzie ok, kto wie.
[#89] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #88

Jak nie zadziała out of the box możesz jeszcze spróbować mu wrzucić Gargoyle.
[#90] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Mirq, post #89

Dostałem router, ustawiłem wifi na "Tylko b", WPA2-Personal ale Amiga nadal się nie łączy a sieciówka ciągle miga. Ktoś podpowie jak ustawić router żeby to się połączyło?

Miałem szyfrowanie na Automat, zmieniłem na TKIP, zobaczę, może to pomoże.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2023 12:25:37 przez nostrum666
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem