[#91] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #90

testowo, spr najpierw:
- bez żadnego szyfrowania
- potem testowo wep
- potem testowo wpa1

i daj znać
[#92] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Cezarykl, post #91

Na żadnym nie łączy. A muszę mieć TKIP czy AES?
Nie wiem, co bym nie ustawił to nie chce się połączyć. Miga i miga ale nie łączy się.


Ostatnia aktualizacja: 11.07.2023 13:09:18 przez nostrum666
[#93] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #92

jak bez szyfrowania, to bez niczego, żadnych zabezpieczeń !
no i czy na zwykłym laptopie przy danym ustawieniu/braku szyfrowania,
łączy się ten lap?
[#94] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Cezarykl, post #93

Zrób bez szyfrowania i sprawdź. Coś mi po głowie chodzi, że one tylko z WEP chodziły, a wtedy się nie wybiera TKIP, AES. Prędkości zmieniać raczej nie trzeba bo same się dopasowują.
[#95] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@ryshard, post #94

Właśnie wychodzę do pracy. Wrócę do tematu jutro. Za wszelkie sugestie z góry dziękuję. Posprawdzam jutro wszystko od nowa.
[#96] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #95

M jeszcze prośbę, czy może mi ktoś wrzucić przykładowe pliki network.prefs dla poszczególnych ustawień? Może tam coś mam źle wpisane, choć powinno być ok bo robię zgodnie z instrukcją prism2v2. Chodzi o to że przy WPA/WPA2 jest prosto bo mam ssid i hasło. Przy WEP już jest inaczej i bez hasła tez jest co innego.
[#97] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #96

Jeśli karta Linksys WPA2/AES taka jak w opisie to proponuję zacząć od czystego systemu. ClassicWB jest zabugowany i ma problemy z obsługą PCMCIA.
Router ustaw na WPA2/AES. Nie kombinuj z WPA/WPA2, albo innym mixed mode.

Jeśli karta to Orinoco lub SpeedTouch 110 to router tylko WPA/TKIP. Też bez żadnych dodatkowych kombinacji.

Jeśli chcesz używać WEP to najłatwiej jest użyć sterownika Prism 1.7 - znajdziesz go na aminecie.

Jeśli używasz Linksys-a to czy karta jest na pewno sflaszowana do WPA2/AES?
[#98] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Sir_Lucas, post #97

Router mam taki: TP-LINK TL-WR740N
W opcjach jest normalnie do wyboru WPA2/AES, może faktycznie to wina ClassicWB. Router ustawiałem na "tylko 11b", żadnych mixed nie robiłem.
Jeszcze tylko dodam że karta jest wymieniona w Readme Roadshow jako obsługiwana, więc powinna działać.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2023 16:46:23 przez nostrum666
[#99] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #98

Spróbuj z czystym systemem bez żadnych nakładek.
Tak, Linksys działa z WPA2/AES, ale musi mieć upgrade firmware'u.
[#100] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Sir_Lucas, post #99

System bez nakładek, tu może być problem. Zobaczę jeszcze temat tego upgrade firmware'u. Już czytałem na ten temat ale olałem to póki co widząc kartę na liście zgodności.
W ostateczności wrzucę czysty 3.1 albo 3.9 na jakiś stary dysk i się zobaczy.
[#101] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #100

Bez upgrade'u firmware'u Linksys będzie działał tylko z WEP i tutaj potrzebujesz użyć Prism 1.7

Jeszcze jedna rzecz. Jeśli możesz to zostaw TF1260 z podstawową prędkościa 50Mhz.
[#102] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Sir_Lucas, post #101

Zajmę się jutro tematem. Myślę że spróbuję flashowac kartę żeby działała z tym co już mam. TF zostawię na stockowym 50 MHz. Dzięki za rady, na pewno się przydadzą.
[#103] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #102

Nie mogę zrobić upgradu firmwaeru karty. WinUpdate pod Win7 nie widzi karty. Może mam złe sterowniki dla niej. Szukałem wersji 2,5 jak w instrukcji. Pobrałem kilka wersji i na żadnej nie mogę zobaczyć urządzenia w WinUpdate.
[#104] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@nostrum666, post #103

Upgrade karty możesz zrobić jedynie pod Win 98, albo WinXP - 32bit.
[#105] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Sir_Lucas, post #104

To kupa. Mam oryginalny WinXP ale nie mam na czym go postawić. Może wyśle kartę komuś, kto potrafi ją zflashowac. Chyba będzie najszybciej.
[#106] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Sir_Lucas, post #104

Wirtualna maszyna odpada ?
1
[#107] Re: Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

@Norbert, post #106

Ty popatrz. O tym nie pomyślałem. Mogę to zrobić na pc, mam możliwość włączenia w biosie opcji wirtualizacji. Może to pomoże.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem