[#121] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Jenot, post #120

No to chłopaki licytujemy, sprzęcik od forumowicza.
Powodzenia.OK
Ps. Ten wątek na forum to fajna zabawa, wystawiamy coś na allegro i czekamy kiedy się tu link pojawi:D
[#122] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Robii_k, post #121

Taaa, byłem pewny że tu trafię ale nie spodziewałem się, że tak szybko. ;)
[#123] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Robii_k, post #121

No ja się podpiąłem już pod kilka licytacji, bo niektóre sprzęty bardzo ciekawe :)
[#124] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@ITU, post #123

oj tak sam jestem zainteresowany, powodzenia chłopaki !
[#125] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@PrzemasIII, post #124

Tak trochę OT gwoli wytłumaczenia dlaczego sprzedaję tyle sprzętu - zauważyłem, że po rozwiązaniu wszystkich poważnych problemów, zainstalowaniu systemu, rozbudowie, poznaniu platformy mój entuzjazm przygasa nieco na jakiś czas (tak było z OS/2, linuksem, zaczyna to powoli dotyczyć sprzętu i systemu Apple). Amiga po amiparty trafiła do rodziców i pewnie przeleżałaby w szafie kilka/kilkanaście lat aż bym sobie o niej przypomniał. Ale kupiłem A500, maca mini i pegasosa i mam nowe siły do poznawania, poprawiania i dopieszczania "świeżych" zabawek. Naprawdę zastanawiałem się poważnie czy sprzedawać to wszystko ale lepiej jednak chyba będzie gdy komuś to jeszcze posłuży niż ma się utleniać w szafie. A może któryś z tych gratów zobaczę kiedyś na jakimś party... a prawie na pewno poznam. :)
Choruję też na C128 (marzenie od czasu gdy miałem C64 gdzieś pod koniec lat osiemdziesiątych).

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 21:55:58 przez Jenot
[#126] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Jenot, post #125

Pogoń za króliczkiem jest ekscytująca :). Jednak wyprzedaż wartościowego sprzętu, później może się okazać błędem, którego nie da rady naprawić. Zatem warto się zastanowić nad sprzedażą tego, co później może być trudne do zdobycia.
[#127] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Jenot, post #125

Tutaj masz fajne C128, raczej na chodzie gość sprzedaje sprzęt z wystawek. Wiem że ktoś z forum od niego i był zadowolony.
tekst pod linkiem
[#128] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Wojski, post #127

Dzięki wielkie. Widzę, że to blacha... Ale nie wiadomo co z klawiaturą - poszło pytanie do sprzedawcy :)
[#129] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Wojski, post #127

Naprawdę kupił byś coś na aukcji z takim opisem ?
"Witam oferuje stary komputer comodore przywieziony z niemiec załancza polecam nr,konta;;02114020040000350238949494, "
Bez informacji że sprawna jest warta tyle co sama obudowa. Dla lubiących ryzyko polecam totolotka, więcej można wygrać a mniej jednorazowo stracić.


Pozdrawiam
[#130] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #129

Pomyśl w jakim świetle stawiasz licytująch; w tej chwili dwóch? Uważaz ich za niepoważnych? Może dla nich sama obudowa jest więcej warta. Gdybym polował na taki sprzęt sam bym kupił. Poza tym sprawdzony w pełni sprawny C128D kosztowałby 5 razy tyle. Szansa w totka to 1 do 18 milionów, a kupno sprawnej komody w niewiadomym stanie (zależy od kogo) jest dużo większe. Sam kupiłem już kilka takich Amig w niewiadomym stanie i nie żałowałem. Ale to każdego decyzja i każdego pieniądze, ten wątek jest po to żeby takie okazje nie przepadły w gąszczu innych aukcji tylko dlatego że są w złej kategorii i pod złą nazwą.
[#131] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Wojski, post #130

Licytujący sami się postawili w odpowiednim świetle.
Skoro lubisz ryzyko to proszę bardzo:
http://allegro.pl/amiga-2000-i2622123946.html


Pozdrawiam
[#132] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #131

Hej, mam do gościa 10 km, jakby był ktoś zainteresowany mogę podjechać i obejrzeć. A co do C128D, to wystarczy sprawdzać niemieckiego eBay'a. Ja tam właśnie sprawne C128D wylicytowałem za 37 Eur, bez klawiatury, którą można dokupić już od 12 - 15 Eur.
[#133] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@ITU, post #132

Myślę że nawet te dziesięć kilometrów szkoda jechać, podpiąć kabel zasilający i napisać że po włączeniu diody się święcą a stacje klikają to żaden problem, chyba że sprawdził i wie że zasilania nie ma.


Pozdrawiam
[#134] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #133

Ale o to chodzi, że nawet jak nie ma zasilania, albo bateria jest wylana i pojawia się tylko czarny ekran (na 99.9% tak jest), to można ją kupić na części, lub naprawić jak ktoś potrafi. Za tą cenę, jeszcze się opłaca
[#135] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #134

W kwestii opłacalności nie byłbym taki pewny, cena już wynosi stówę a nie wiadomo co jest sprawne i da się wykorzystać. Na pewno sprzedasz obudowę, pytanie komu i za ile, reszta to niewiadoma.


Pozdrawiam
[#136] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Jenot, post #125

No normalnie nie wiem co mam myśleć o tych swoich aukcjach... Płyta główna 2B 345zł (!!!). Co jest? Przecież za tyle można całą A1200 kupić z okablowaniem, zasiłką, myszą i joyami. A nawet nieco taniej. Nie żebym był zmartwiony, po prostu trochę się zdziwiłem. I 83zł za kątówkę PCMCIA... masakra jakaś.
[#137] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Jenot, post #136

Gdyby nie to że mam naprawdę duże wydatki przed sobą, walczyłbym o Apollo :)
[#138] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@PrzemasIII, post #137

Zwłaszcza, że cena końcowa okazała się niewygórowana ;)
PS. Co się stało z Twoim avatarem? Widzę tylko znak zapytania.

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 17:58:53 przez Jenot
[#139] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Jenot, post #138

Tak cena niska dlatego żałuję że musiałem się powstrzymać :( Natomiast wczoraj kupiłem kartę wifi do Amigi za 25 zł speedtouch 110 :) Nie wiem co z avatarem pewnie miałem ten z ppa ale widzę że już ni ma :(

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 18:30:16 przez PrzemasIII
[#140] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@PrzemasIII, post #137

Dokładnie, wrzesień, córa do szkoły i inne pierdoły, szkoda tego Apollo, a płyta rzeczywiście mnie rozwaliła /345zł/.
Tylko patrzeć jak na Allegro posypią się teraz płyty, powyciągane z z 1200'tek, prosto z niemieckich "flohmarktów", będzie w czym wybierać.
Ale respect dla Jenot'a, osobiście byłoby mi szkoda tego sprzętu.
Pzdr.
[#141] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Robii_k, post #140

[#142] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dark_luke, post #141

No, no... ten egzemplarz dorobil sie osobnego watku na tym zacnym forum :)
[#143] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dark_luke, post #141

Cały wątek o tej aukcji już powstał.
http://www.ppa.pl/forum/pregierz/25964/kto-to-kupi


Pozdrawiam
[#144] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Robii_k, post #140

A Ty myślisz, że mi nie szkoda? Pocieszę się Sam440ep, który mam nadzieję przyjedzie do mnie jeszcze w tym tygodniu. Poza tym tak całkiem się od klasyka nie odwróciłem - mam jeszcze A500, która będzie mi służyła za maszynkę do gier gdy wpadnę w sentymentalny nastrój (z HxC) ;)
Mini z MOSem i padem od Playstation też się nada...

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 17:26:05 przez Jenot
[#145] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Jenot, post #144

Płyta główna

Patrząc na fotografie i niektóre podzespoły jakoś ciężko uwierzyć że płyta sprawna
[#146] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@miro_78, post #145

Zdaje się że to aukcja jednego z grupowiczów, o oszustwo bym go nie podejrzewał, ale brak gwarancji rozruchowej do kupna nie zachęca.


Pozdrawiam
[#147] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #146

Spoko może i chodzi ale nie wygląda ciekawie
[#148] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@miro_78, post #145

Kupiłem od arti4-92 kilka rzeczy zawsze były sprawne.
Po drugie chłopak umie lutować i zna się na elektronice więc sprzęt na pewno sprawny .
[#149] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dorian3d, post #148

Potwierdzam, wspolpracuje z artim492 juz od dluzszego czasu. Kupowalem od niego niejedna rzecz. Wymienial mi tez kondzie na kilku mb na tantale i zalatwial pare innych, mniejszych spraw. Dzieki jego pomocy udalo mi sie tez zorganizowac przerobke Apollo z 1240 na proc 060. Wszystko zawsze w porzadku

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 17:23:54 przez mccnex
[#150] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ceny na Allegro, część 3.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem