[#271] Re: Amigowcy z północy?

@mczaj, post #270

Przytargam wszystko co mam :) i zapraszam do wymiany.
[#272] Re: Amigowcy z północy?

@Mufa, post #255

Mufa, a masz do tego Ataraka może zasilacz? Ja mam 800XL ale sam komputer, nie wiem czy sprawny, gdyby okazał się dobry (a chce go wziąć do Gdańska na sprawdzenie), to chciałbym taki zasilacz odkupić ...

@sachy, ja chce tego gravisa od ciebie, jesli oczywiscie jest sprawny, zależy mi :)

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2012 23:13:21 przez mccnex
[#273] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #271

Zapowiada się coraz fajniej. Prawdziwe barter-party. To ja też może wezmę "komplet" swoich zdobyczy, włączając w to eksponaty "szafowe", oraz konsole? Wprawdzie część moich konsol przyjechała z USA, więc nie sądzę, żeby ktoś był zainteresowany grami z regionu 1, ale mam też ponad 20 gier na GameBoy Advance'a.

Tylko, w mordę kopany, jak ja się z tym wszystkim zabiorę?
[#274] Re: Amigowcy z północy?

@Yolk, post #273

Miałby ktoś z Was oryginalną wewnętrzną stację dysków do A1200 na zbyciu, najlepiej z Commodore?
[#275] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #274

Chyba mam w szafie sprawną oryginalną do A600 (jeszcze sprawdzę). Nie wiem czy to ten sam model stacji, ale mogę ci przywieźć na "zlot" jeżeli chcesz.
[#276] Re: Amigowcy z północy?

@Yolk, post #275

No właśnie od A600 nie do końca pasuje ... taką mam zamontowaną i są problemy z wysokością - nie pasuje albo przycisk albo wejście dyskietek. Nie chcę jej przerabiać, bo mi szkoda.
[#277] Re: Amigowcy z północy?

@Yolk, post #275

jak sprawna to i ja bym sie na nią pisał bo mi w 600tce padła :)
[#278] Re: Amigowcy z północy?

@stryker, post #277

OK. Jeszcze się upewnię czy faktycznie ją mam. Jeżeli mam, to jest sprawna. Zresztą jakby były kłopoty to mi oddasz.
[#279] Re: Amigowcy z północy?

@Yolk, post #278

Jest info ale z bledem:

Radio Plus
[#280] Re: Amigowcy z północy?

@Deftronic/..., post #279

"Pokey" pisze się bez "c". To o tym błędzie mówisz?
[#281] Re: Amigowcy z północy?

@Yolk, post #280

O dacie w nagłówku - 10 paździrnika...
[#282] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #272

Mufa, a masz do tego Ataraka może zasilacz?


Zasilacz mam, jeśli sam z siebie nie padł ze starości to powinien być sprawny. Kiedyś tylko potrzebowałem wtyczki na 220v, więc zrobiłem twix-twix na końcówce kabla. No ale nie ma problemu, coś tam skręcę, bądź przylutuję.
[#283] Re: Amigowcy z północy?

@Mufa, post #282

Spoko, jeśli to nie stanowi problemu, to weź go ze sobą. Ja będę miał to Atari - to takie znalezisko z młodych lat mojej żony, u teścia na strychu. Sama jednostka bez niczego (model z czarną klawką). Chcę go zabrać na imprezę, żeby ktoś mi go sprawdził. Jak okaże się, że chodzi (a w sumie to leżał w dobrych warunkach) to kolejny stary komputerek powróci z zaświatów OK
[#284] Re: Amigowcy z północy?

@Yolk, post #280

Hej,

Co do POKEYa to juz gesto sie z tego tlumaczylem swego czasu, dalem info o bledzie do GAKu, ale niestety nie poprawili. Trudno. Pewnie co bardziej zapalczywi Atarowcy (no offence) beda chcieli mnie spalic na stosie za to, bo dorobia (jak to w Polsce) teorie spiskowa, ze zaszyte "c" to od "commodore rulez" :)

Tak samo z Digibuster 3 - pisalem im ze wypadlo z programu, ale jak widac zostalo...
[#285] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #284

Sachy, daj jakiś namiar na siebie, albo najlepiej - odezwij się na GG. 5097363.
[#286] Re: Amigowcy z północy?

@stryker, post #277

Stryker, znalazłem tę stację od A600. To model TEAC FD-235F, wyprodukowany w Tajlandii. O ile pamiętam jest w 100% sprawny - zostawiłem go dla siebie jak wymieniałem floppy na HxC w swojej A600, ale raczej nie będę już wracał do floppy w Amidze, więc jak jesteś zainteresowany, to stacja jest twoja.
[#287] Re: Amigowcy z północy?

@Yolk, post #286

ale to jest w 100% oryginał wyjęty z Amigi ? czy wcześniej przerabiana pctowa ? - powiedz tylko ile za nią :)
Dziś udało mi się odpalić w 100% msx'a

Potrzebuje jeszcze zasilacz do Amigi :) bo na takich samych parametrach ten komp chodzi ;p
Ma ktoś na zbyciu ? (wiem ze są na allegro) ale może jest ktoś z osób które będą w Gdańsku
[#288] Re: Amigowcy z północy?

@stryker, post #287

Stryker, stacja osobiście wyciągnięta z A600, wygląda na oryginał, bo guzik i cała obudowa nie noszą śladów przeróbek. Mogę ci podesłać zdjęcia, tylko daj mi znać na xmgatz(małpa)gmail(kropka)com jaki masz adres. Zasilacz do A600 też mam. Wprawdzie cewki trochę w nim piszczą (dopóki się nie rozgrzeje), ale Amiga działała stabilnie. Obie rzeczy zostały mi po A600, która poszła na części. Mam chyba jeszcze sanki do HDD o ile pamiętam. Co do ceny to "będzie pan zadowolony". A poważnie, to oddałbym ci obie rzeczy za darmo, ale zastrzegam sobie prawo do małego handlu wymiennego. W każdym razie możesz przyjąć że są twoje.
[#289] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #253

No dobra, mogę już w tym momencie potwierdzić swoje przybycie. Wygląda na to że przyjadę PKP a wrócę PKSem. Mam tylko nadzieję że dworzec PKS istnieje i działa w tym samym miejscu, bo gdzieś czytałem na necie że pół roku temu wykupili go jacyś dwaj biznesmeni.
[#290] Re: Amigowcy z północy?

@Mufa, post #289

@Mufa: no to super. Dworzec PKS dumnie dochowuje tradycji lat 80ch - piekna architektura i zapachem. Dziala. Stamtad tez jezdzi PolskiBus - moze akurat na Twojej trasie?

PKS jest obok PKP (po 2giej stronie torow). Nie da sie przeoczyc.

Pozdro.
[#291] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #290

Padlo pytanie czy nie zabraknie lawek i krzesel na rozstawianie przywiezionych sprzetow, oto odpowiedz:

Spoko będziemy przygotowani zrobiło się głośno i odzew jest spory więc przygotuje się na maksa będą do dyspozycji dwie sale i korytarz postaram się zapewnić prąd na każdym stanowisku ale rozdzielacze najlepiej niech mają swoje bo wiadomo jedno stanowisko ale urządzeń wiele :)
(...)
W przyszłym tygodniu zawieszę plakaty na słupach miejskich :) A i Radio Plus ma patronat chcą się spotkać
(...)


Tak wiec raczej odwiedzi nas radio, odkurzcie wspomnienia z dziecinstwa i jakies top'owe mod'y by stworzyly odpowiedni klimat :)
[#292] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #291

Ze sprzętem coby zarezerwować lepsze miejsce ;p można ... już przed 10 ? Czy punkt 10 otwierają drzwi dla "wszystkich"....
I może niech ktoś zrobi "listę" sprzętów które się pojawią.....
CPC6128 wziąć ?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 12:51:11 przez stryker
[#293] Re: Amigowcy z północy?

@stryker, post #292

Mysle ze da sie otworzyc chwile przed 10a - zalezy jak oni do pracy przychodza (zapytam). Z drugiej strony szturmu bram o 10:00.00 sie nie spodziewam, wiec damy rade.

Bierz Amstrada!!! i MSXa tez. Zapowiedzial sie ze wpadnie moj kumpel ktory mial swego czasu msx'a (moze nadal ma) - bedziesz mial szanse pogadac. Na Amstrada BATMAN Team zdaje sie nadal wypuscze produkcje.

Liste sprzetu jak i przyblizony program koordynuje Mccnex. Mysle ze wylozymy jakies kartki lub na Ami bedziemy wpisywac kto byl (imie/xywa), skad i jaki sprzet przyniosl, ew. jaki klan reprezentuje. Przyda sie do jakiegos podsumowania.

Pozdro.
[#294] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #290

Dworzec PKS dumnie dochowuje tradycji lat 80ch - piekna architektura i zapachem. Dziala. Stamtad tez jezdzi PolskiBus - moze akurat na Twojej trasie?


Z tego co googlałem to raczej Polski BUS na mojej trasie nic nie oferuje, zresztą PKS Gdańsk również. Natomiast PKS Bydgoszcz wysyła autobusy do Gdańska i z powrotem. Akurat powrotny jest o 18:40 więc by pasowało.
[#295] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #291

Robi się coraz ciekawiej :)

Akurat całkiem niedawno robiłem trochę porządków w modułach i mam posegregowane topowe miejsca z parties z lat 92-98. Do tego całe "Mods Anthology" i jakieś kolekcje Magazynu Amiga, Amiga Formatu, Scene Xplorer 1 i 2, ScenaPL, własne. Mogło by nieprzerwanie lecieć ze dwa miesiące. Będę miał na swojej A600 Hippoplayera z gotową listą do dyspozycji.

Co do programu. Dawajcie info, kto co ma przez email (z formularza PPA) lub marcin(at)mooneclipse(kropka)pl lub GG5097363. W wiadomości dajcie znać co będziecie chcieli pokazać, koniecznie - w jaki sposób chcecie podłączać obraz i dźwięk, ile czasu wam zajmie pokaz i w jakich godzinach wam najwygodniej. Do tej pory mamy DEMA (na Amigę ECS oraz AGA + FastRAM i Atari 8bit i być może Atari 16bit), MorphOS i Amigę CD32 (ogólnie + gry wykorzystujące mityczny układ AKIKO). Mamy 8 godzin do dyspozycji. Liczymy się z tym, że ktoś się nie będzie z przyczyn technicznych podłączyć do sprzętu i pokaz zrobi np. na telewizorze. Ramy czasowe każdego pokazu będą zależeć głównie od tego ile osób się zechce "pokazać". Konkrety w przyszłym tygodniu. Na razie zbieramy dane.

Pojawia się propozycja rozegrania mini-turnieju w Sensible World Of Soccer na Amidze podłączonej do głównego bigscreena. Co Wy ludzie na to?

Piszcie do mnie albo tutaj, jak wam wygodnie OK


---

Daleko ten PKS i PKP od partyplace?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 17:08:07 przez mccnex
[#296] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #295

A może w Dynablaster? Mogę zabrać przejściówkę na 4 joye. A grę dobrze jakby ktoś już miał zainstalowane na HD.
[#297] Re: Amigowcy z północy?

@Deftronic/..., post #296

@Deftronic, jeśli mówisz o Amidze, to mogę dowolną grę przygotować na dyskietce lub HD (byleby był installer WHD do niej).


A co do wyboru gry. Pozostawiam to do rozpatrzenia na forum. Niech o tej lub innej grze zadecyduje większość wpisów. Jeśli zainteresowanie udzielaniem się w tej kwestii będzie małe - wówczas decyzja zostanie podjęta niedemokratycznie ...

Tak czy inaczej coś by się zdało wymyślić. Niekoniecznie musi być na Amidze, ale byłoby super gdyby była to gra popularna i znana przez ewentualnych uczestników.

Udzielajta się więc, czekamy na wpisy :D

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 17:29:22 przez mccnex
[#298] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #297

A tak przy okazji: czy na miejscu będzie ktoś obeznany z hardwarem? Jak to zwykle bywa jesienią - zaczynają się kłopoty z elektroniką. Moja A600 zaczęła wczoraj wieczorem dziwnie burczeć, jakby nie miała siły wydawać czystych dźwięków. Podejrzewam kłopoty z zasilaniem, bo po przeczyszczeniu wtyczki od zasilacza jakby ustąpiło, ale mam wrażenie że coś się w środku "kończy". Byłoby super gdyby na zlocie był ktoś obeznany z lutownicą i rzucił na to wszystko okiem.
[#299] Re: Amigowcy z północy?

@Yolk, post #298

Jak mój kolega będzie to tak
[#300] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #299

Udało mi się odpalić jakieś gry na tym msx'ie
Możliwe ze wpadną tez koledzy prowadzący muzeum w Technikum Łączności i wezmą ze sobą Unipolbrita, Atari Portfolio....

Poszukuje jeszcze oryginalnej w 100% działającej stacji do AMIGI 500 i 600
Oraz klawiatury do Amigi 600 (moze byc nie kompletna) ze sprawną w 100% taśmą.
Jakby ktoś miał to dajcie znać :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem