[#151] Re: Amigowcy z północy?

@pampers, post #150

Jeszcze pomyślę co by tutaj zaoferować ze swojej strony ale prawdopodobnie zabrałbym konsolę CD32 wraz z Promodule. Niestety FMV jeszcze nie mam :(
[#152] Re: Amigowcy z północy?

@pampers, post #150

Krashan wstępnie się zapowiedział i wyraził chęć zrobienia prezentacji nowego DigiBoostera 3, ale niech to już on sam się wypowie.

Owszem, jakbym dostał pół godzinki na rzutniku i nagłośnieniu, pokazałbym co aktualnie DB3 potrafi, jest spora szansa, że do 20 października program będzie już do nabycia.
[#153] Re: Amigowcy z północy?

@krashan_, post #152

Walne mały offtop ale nie mogłem sie powstrzymać. Chyba mam gdzieś DigiBoostera w wersji 2.2 dodawanego do samplera ale fajnie że soft jest rozwijany nadal czy jest poza zakupem jakaś mozliwość wsparcia finansowego autora programu lbo jeszcze inaczej ile będzie kosztował DigiBooster3? Mnie w sumie nie jest on potrzebny muzyk ze mnie żaden nigdy nawet nie próbowałem to dla mnie czarna magia jednak uważam że należy wspierać ciekawe inicjatywy amigowe tj. WHDLoad, Digibooster itp.
[#154] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #148

No chyba ze tak:)
[#155] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #129

Czytam i widze że to spotkanie dojdzie do skutku, więc jeżeli będę w kraju to wpadne z moją przyjaciolka, niestety nie znalazł sie chętny na mój cały zestaw. A1200+040/40, monitor A1438S dodatkowo moge zabrać drugi C=1085S.
Jak będę mial wcześniej czas to postawie system na jakimś HD - ostatni dysk jaki miałem podpięty odmówił współpracy :(
Pozdrawiam.
Tadeusz
[#156] Re: Amigowcy z północy?

@Thaddeus, post #155

Jeśli nie będzie żadnych komplikacji u mnie w robocie, to postarałbym się wpaść ze swoją A4k.
[#157] Re: Amigowcy z północy?

@miro_78, post #153

czy jest poza zakupem jakaś mozliwość wsparcia finansowego autora programu lbo jeszcze inaczej ile będzie kosztował DigiBooster3?

Ale chcesz wesprzeć autora DB3, czy autorów DB2.x? Bo to są różne osoby... Jeżeli chodzi o DB3 to najlepiej będzie go kupić, jak już będzie dostępny. Cena jest w gestii wydawców, czyli APC&TCP.
[#158] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #149

gdyby ktos mogl zaprezentowac jakies ciekawe rozszerzenie sprzetowe, opowiedziec o nim przez chwilke (Twardy - Twoj ZX? C=128 i CP/M?)

Akurat C128 już nie mam, mogę zaprezentować C64 z 1541 ultimate i Timexa z Divide. Jakieś demka itp...

Edit:
Ogólnie co do sprzętu to problem mam o tyle, że nie mam fury, żeby to wozić, więc kwestia czy sobie transport załatwię. Mogę przytargać komodę, spectrumnę i sega megadrive jeśli jest potrzeba. Do tego mam monitor 1084s i telewizor 14" . Co do Amigi to tak naprawdę wolałbym żeby została w domu, bo jako kanapka w dosłownym znaczeniu tego słowa słabo znosi ona transport, po ostatniej przeprowadzce wymagała rozłozenia, złozenia dociśnięcia itp... Ale generalnie, jeśli nie znajdzie się nikt z Ami 060 do prezentacji demek, to o ile będę miał transport to mogę się poświęcić.

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2012 11:21:59 przez twardy
[#159] Re: Amigowcy z północy?

@twardy, post #158

Tutaj info na forum spectrumowym :

http://www.speccy.pl/forum/index.php/topic,621.0.html

A tu C64:
http://www.c64scene.pl/viewtopic.php?p=20650#20650
[#160] Re: Amigowcy z północy?

@twardy, post #158

W razie potrzeby mogę przetransportować sprzęt.
[#161] Re: Amigowcy z północy?

@km-l, post #160

Postaram się wpaść :)
[#162] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #149

Heh, trochę daleko ale jakby jechał ktoś ze wschodu to bym się doczepił i przywiózł coś z siga.
[#163] Re: Amigowcy z północy?

@Jenot, post #162

No jak by ktoś jechał to bym się też doczepił ;)
[#164] Re: Amigowcy z północy?

@Jenot, post #162

...

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2012 22:22:08 przez Drako^BB
[#165] Re: Amigowcy z północy?

@Jenot, post #162

Ja będę prawdopodobnie jechał ze wschodu . Możecie doczepić się – do składu pociągu cool.
[#166] Re: Amigowcy z północy?

@krashan_, post #165

To teraz nie będziesz jechał czerwonym potworem? ;)
[#167] Re: Amigowcy z północy?

@Jenot, post #166

To teraz nie będziesz jechał czerwonym potworem?

Nie. Do Gdańska to się słabo opłaca.
[#168] Re: Amigowcy z północy?

@krashan_, post #167

To gdzie i kiedy? Bo postów masa, a masło maślane...
[#169] Re: Amigowcy z północy?

@aMifan, post #168

Hm... myslalem ze opisalem sytuacje dosc jasno w poscie [#129] oraz kolejnym ponizej.

Dla jasnosci:
- termin: 20.10.2012, godz. 10:00-18:00
- miejsce: centrum Gdanska, budynek GAK, ul. Powstancow warszawskich 25. Ten GAK ma rowniez nazwe Scena Muzyczna bo jest organizatorem eventow na Placu Zebran Ludowych (koncerty, wystawy, strefa kibica).
- oplata wejsciowa: jeszcze do ustalenia (chodzi o to by nie dokladac, a koszt to 400zl).
- na miejscu stoly, krzesla, prad, WC :) Warto zabrac jakis przedluzacz.
- zarcie: sklep spozywczy 100m, pizza/inne na dowoz.

Jakies inne pytania?

Gdyby jechal ktos z daleka i byl wczesniej, niech da mi znac. Zorganizujemy cos by nie stac pod dzwiami.

Pozdro.

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 00:28:05 przez sachy
[#170] Re: Amigowcy z północy?

@pitb, post #147

Niestety, jednak po przemyśleniu sprawy nie zabiorę ze sobą A1XE. Lecę samolotem w sumie na weekend tylko i zabieram ze sobą tylko plecak - Amiga po prostu się do niego nie zmieści nawet jakbym wyjął płytę główną z obudowy.

Zabiorę natomiast prześciówkę (ona się zmieści :D ) od Dynablaster na dwa dodatkowe joye, więc będzie można popykać w tę grę na 4 osoby (jeśli ktoś przytarga ze sobą Ami z tą gierką i joye).

W ogóle, skoro impreza jest już pewna to może warto jakś nazwę dla niej wymyśleć?

Amigans from Space Invade Danzig ;)

albo

Attack of the Retro Computers ;)

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 12:56:53 przez Deftronic/...
[#171] Re: Amigowcy z północy?

@Deftronic/..., post #170

... a "Amigowcy z Polnocy" nie moze zostac ...? Po polsku i dostatecznie wymownie by oddac retrokomputerowy charakter imprezy. Nawet jak beda tam Atarowcy, Commodorowcy i inni, to zarowno koncept i jego realizacja nalezy do Amigowcow. Z Polnocy Za przyklad niech bedzie chocby Intel Outside, na ktorym przeciez nie tylko amigowskie produkcje byly wystawiane ok, racja
[#172] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #171

Northern Amiga MEeting :D czyli NAME lub NAM :P

albo chińska wersja: Midnight Amiga Meeting ;) czyli MAM

Może być też wspomniane Intel Outside - jak to za starych czasów bywalo :D

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 14:54:35 przez Tom Rain
[#173] Re: Amigowcy z północy?

@pampers, post #1

Zglasza sie kolejny amigowiec z polnocy - Koszalin. Co prawda z powodu wymierania gatunku przerzucilem sie w ciagu ostatnich lat na konsole, ale wciaz mam 5 amig (A500, A600, A1200, CDTV, CD32) i w glebi duszy jestem wciaz Amigowcem.

Przez tyle czasu marzylem o takim spotkaniu jakie organizujecie, ale niestety 20.10.2012 to data, ktora uniemozliwia mi dotarcie na organizowana przez was impreze - nad czym strasznie ubolewam :( :( :(

Z racji tego ze impreza rozrasta sie na klimaty okolokomputerowe - w tym rowniez konsole, a ja przesiaduje na www.retroage.net, ktore zajmuje sie retro konsolami, moge dac newsa o imprezie na stronie glownej. Moze udaloby sie zapewnic tez jakis support hardwarowy - zobacze. W kazdym badz razie zawsze to jakis rozglos na swiat retrogier.

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 14:55:16 przez Axi0maT
[#174] Re: Amigowcy z północy?

@Tom Rain, post #172

Nieee.. Tylko nie Intel Outside. To już niech zostanie Dzikie Hordy z Północy, znaczy Amigowcy z Północy. ;)

A tak poważnie, to warto aby było słowo AMIGA w nazwie i może polskie Gdańsk (niech sobie za granicą połamią języki ) np. AMIGA Party - Gdańsk 2012 (ja bym dodał nawet Copy Party hehe.. ).
[#175] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #171

Amigowcy z północy, hmm.. Jeżeli impreza ma mieć charakter multiplatformowy może omińmy określenie Amigowcy a zróbmy coś w stylu Retro Północ.
[#176] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amigowcy z północy?
[#177] Re: Amigowcy z północy?

@pampers, post #175

Może Northern Retro Meeting?:D
[#178] Re: Amigowcy z północy?

@miro_78, post #177

hehhe, dobre.

Inna propozycja w nawiązaniu do WOC: World Of Retro Computers, czyli WORCom :D
[#179] Re: Amigowcy z północy?

@Tom Rain, post #178

Amigowcy z Polnocy & Friends

Skoro wszystko potwierdzone, jest meta, zagrycha i wodka sie chlodzi, to szanowni panowie, kto ma konta i repe na Scenial, Atari Online, C64Scene, Amiscena itp itd niech moze rzuci info do adminow, zeby dali zapowiedzi - artki na swoich stronach o tej imprezie, 2 miechy to moze byc malo czasu zeby sie zebrala dobra banda z dobrym sprzetem.

A jakis graphician z PPA nie walnalby w wolnej chwili plakatu reklamujacego ten event? Moze rozklejac nie bedziemy, ale zawsze to fajniej jak impreza ma plakat albo jakies logo, chocby tylko w formie cyfrowej :)

No a jakby komus sie chcialo jakies invitro zlozyc ... ;)
[#180] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #179

Czesc,

Z zalozenia (z racji frekwencji) impreza ma byc multi-platformowa. To, ze organizuje je srodowisko amigowe - to inna sprawa. W Gdansku juz jakis czas odbywa sie party atarowkie (Silly Venture) i nie zamierzamy z nim konkurowac. Puki co, najlatwiejsza nazwa, dobrze oddajaca pomysl i tresc jest cos typu "Zlot/Spotkanie Milosnikow/Fanow Retro/Starych Komputerow". Taka nazwa dotrze do ludzi z regionu, a placowce GAK zalezy na tym by impreza byla tez zauwazona przez ludzi aktualnie niezwiazanych ze scena czy srodowiskiem. Ja ten pomysl popieram, bo im wieksza frekwencja tym wieksza szansa na kontynuacje w kolejnych latach. Chcecie imprezy zamknietej? Da sie zrobic, tylko niech ktos wylozy lekka reka 4 stowy na salki + wynajem rzutnika i naglosnienia (po cenach rynkowych - poszukajcie sami...). Moim zamiarem jest, by w tym roku
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem