[#211] Re: Amigowcy z północy?

@Skiba, post #210

ten czarnowłosy miał/ma A1200 E/Box blizz 68040/50Mhz i inne takie...a ten grubawy wówczas z paznokciem ...nie pamiętam...gadaliśmy o scenie Relicu i śmiali się ze mnie że nie wiem który to Fei, jak ich zapytałem czy był na AM 2000 OK
[#212] Re: Amigowcy z północy?

@Skiba, post #210

No to to juz na priv :) Ale bedzie dobrze: - Policz ile masz km w te i spowrotem, moje srednie spalanie to 5.5/6ltr diesla na 100km, uwzglednij cene ON i masz odpowiedz. Mozliwe, ze bedzie z nami jechal jeszcze jeden kolega Amigowiec.

Jaki sprzecik bys chcial zabrac? Ja wstepnie - Monitor17" + 1 lub 2 Amigi (tylko 600 lub 500 i 600 lub 600 i 1200) i do tego zapewne laptop. Bagaznik w aucie ma ponad 500 dm^3, wiec przy zdroworozsadkowym podejsciu spokojnie sie zabierzemy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 14:17:12 przez mccnex
[#213] Re: Amigowcy z północy?

@Paco, post #211

Kiedyś znałem okolicznych ludzi związanych ze środowiskiem amigowym, tylko większość się wykruszyła. Szkoda, że nie ma ich na ppa
[#214] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #212

Zobacze co bede miał do tego czasu ale jedna maszyna z monitorem to maks co wezme ze sobą
[#215] Re: Amigowcy z północy?

@Skiba, post #214

Jak to nie ma na PPA? Ja jestem, Twardy jest, Citoz jest, ktoś tam jeszcze jest. Nie jęcz! :)

Madd z Moreny est w Finlandi, na FB go znajdziesz :)

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 18:23:51 przez aMifan
[#216] Re: Amigowcy z północy?

@aMifan, post #215

uuu aż czworo z Obornik WLKP??
to dobrze wiedzieć:D
[#217] Re: Amigowcy z północy?

@Skiba, post #216

Nie, z Gdańska. Sądziłem, że jesteś stąd.
[#218] Re: Amigowcy z północy?

@aMifan, post #217

Chyba się nie dogadaliśmy:)
[#219] Re: Amigowcy z północy?

@Skiba, post #218

Wstępnie deklaruję gotowość przybycia. Mogę zabrać ze sobą trochę sprzętu, większość lekko zmodyfikowana na własne potrzeby. Ze świata Amigowego mam nieco poprzerabiane A600 (dodane HxC, dysk na CF, diody, itp.). Ale mogę też zabrać Atari XE, C64, C128, i Atari ST. Ostatnio opublikowałem kilka filmików pokazujących mój sprzęt, przykładowo ten: http://www.youtube.com/watch?v=M6114FaAR1M. Tylko nie wiem czy warto to wszystko ze sobą targać, skoro tylu ludzi już będzie ze swoim sprzętem. Dajcie znać.
PS. Jadę spod Gdańska, więc raczej się nie przydam w temacie podwożenia.
[#220] Re: Amigowcy z północy?

@Yolk, post #219

Hej Yolk,

Fajny film o kolekcji. Coz - powiedzialbym BIERZ WSZYSTKO :) bo masz ciekawe rozwiazania i moglbys je zaprezentowac szerszemu gronu, ale rozumiem ew. trudnosci transportowe. Amigi i C=64 juz ktos zadeklarowal zabrac i choc nie widze problemu z dublowaniem sie sprzetu (wrecz przeciwnie) to ja szczegolnie chcialbym zobaczyc Atari ST w akcji - demka, gry, programy graficzne, muzyczne i asemblery :) Fajnie byloby tez zobaczyc Twoje Atari 8bit z przerobionym magnetofonem. Tak czy siak - super bedzie jak po prostu przyniesiesz cokolwiek (ze wskazaniem na Atari ST :)

Pozdrawiam.
[#221] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #220

OK, zabiorę komplet. Najwyżej na miejscu poproszę jakiegoś chętnego pomagajka o pomoc żeby to wszystko wnieść do klubu i pospinać kablami.
[#222] Re: Amigowcy z północy?

@Yolk, post #221

@Yolk: Super. Z pomoca nie bedzie problemu - bede caly czas na miejscu a i kilku znajomych tez.

Przy okazji: Klan AMSTRADa i Klan Nietypowych (np. MSX) - bedzie ktos reprezentowal? Znacie jakies forum gdzie moznaby wrzucic info dla nich o imprezie?

Pozdro.
[#223] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #222

Czolem,

Pozostala kwestia finansowa.

Jak pisalem, impreza kosztuje 400zl. O ile nie zglosi sie sponsor (zapraszam :D) to bedzie jakas oplata za wejscie. Ciezko powiedziec ile osob odwiedzi impreze i jakiej wysokosci wejsciowka zwroci koszta. Idealnie byloby, by wystawiajacy/prezentujacy sprzet nie placili za wjazd, ale istnieje niebezpieczenstwo klapy finansowej imprezy a co za tym idzie braku kontynuacji. Z drugiej strony - ew. "gorka" moze byc przekazana na cele charytatywne, kolejna edycje, jakies nagrody...

Co proponujecie?
[#224] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #223

Z mojej strony wejściówka rzędu 50 zł nie jest problemem. To tak na wypadek braku sponsora.
[#225] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #223

Zrzutę robimy. :)
[#226] Re: Amigowcy z północy?

@Deftronic/..., post #225

Kurde Panowie problem mam, bo okazało się że w sobotę 20 października mam pierwszy zjazd studiów podyplomowych. Zajęcia od 8 do 18 :( więc chyba obejdę się smakiem....
[#227] Re: Amigowcy z północy?

@twardy, post #226

Hej,

Najdalej o 14-15j bedziesz wolny :) Wiem bo robilem podyplomowke, w sobote zajecia sa sciskane by skonczyc jak najszybciej - szczegolnie ze to poczatek. Wtedy dolaczasz do imprezy. Dasz rade.

Pozdro.
[#228] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #223

Ustalić cenę biletu, koniecznie. 20 PLN za wjazd powinno być OK. Przy 20 osobach (a tyle się po winno spokojnie zjawić) masz zwrot. Jak będzie górka to się będziemy martwić. Opcje jakie mi się nasuwają:

- podzielić "górkę" pomiędzy uczestników - wtedy bilet okaże się tańszy
- na bieżąco podjąć decyzję o zakupie jakichś dóbr konsumpcyjnych - napoje, kawa, herbata, browary, wóda, panienki na użytek ogółu obecnych w trakcie imprezy
- przeznaczyć na jakieś nagrody/upominki dla "wystawiających" lub zwycięzców konkursów, które nota bene też trzeba jakoś jeszcze ogarnąć
- zabezpieczyć kwotę w dobrych rękach na następną edycję imprezy.
- zdecydować o przeznaczeniu pieniędzy na inny cel - charytatywny, bounty, projekt (która platforma???)

Dużo będzie zależało od tego ile tych pieniędzy będzie. Jak zwali się setka osób, to za dużo, wtedy będzie na wszystko po trochu


Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 13:57:39 przez mccnex
[#229] Re: Amigowcy z północy?

@twardy, post #226

Olej to, facet :) Przepiszesz od kogoś notatki. No problem
[#230] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #228

Czesc,

Podoba mi sie propozycje Mccnex'a co do zagospodarowania ew. gorki.

Do imprezy zostaly 3 tygodnie, raczej juz wiecie kto bedzie a kto nie. Moze zdeklarujecie sie publicznie, to ulatwi ustalenie ceny, a trzeba juz ja podac na plakat. Podeslijcie maila z nick'iem z PPA na mojego maila (sachozolNO-SPAM(@)op.pl - wycinajac co trzeba). W przyszly weekend opublikuje liste tutaj.

Z tego co wiem,
beda: Pamp, Timi, Mccnex, Yolk, PitB, ja (6 osob)
bycmoze: Twardy, Skiba, Mufa, Miro_78, Mowcaumarlych, Tom Rain, Stryker, Piotr Myszkowski...

Pozdro.
[#231] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #230

Wydaje mi się że 50zł za wjazd to kwota, ktora może odstraszyć pewną liczbę odwiedzających. 20zl już tak nie straszy, choć moim zdaniem optymalne byłoby 10 - 15zł. Najmniejsze imprezy ukierunkowane wyłącznie na jeden system np. AmigaOS 4 gromadziły przynajmniej 30 osób. Wydaje mi się wręcz niemożliwe by na multiplatformową imprezę w dodatku organizowaną na terenie gdzie towarzystwo jest raczej wygłodniałe tego typu spotkań, zjawiło się mniej niż 40 osobników.

P.S.
Jak tam prezentuje się kwestia dostępności osprzętu. Jak pisałem wcześniej Atari 7800 mogę zabrać, ale na pewno nie będę taszczył ze sobą telewizora.
[#232] Re: Amigowcy z północy?

@Mufa, post #231

Ja biorę telewizor, ale raczej będzie słabo z współdzieleniem, bo będą do niego podpięte 4 komputery z epoki (przez SCART switchera), a może nawet 4 komputerki i konsola. Ostatnio wyżebrałem od kolegi z pracy taki 14" telewizorek, właśnie po to, żeby nie taszczyć zbyt ciężkiego klamota. Początkowo miał być to backupowy telewizorek na wyjazdy, a skończył jako podstawowy.
[#233] Re: Amigowcy z północy?

@Mufa, post #231

Bede mial prawdopodobnie 2 monitory (Microvitec i C=18xx), wiec jeden moge rotacyjnie udostepniac. Poza tym nie wszystko musi byc odpalone na raz. Apeluje jednak o zabieranie wlasnych, bo ciezko zapewnic ze strony organizatora...

Zgadzam sie ze okolice 10-15zl byloby najlepiej, ale jeszcze nikt po moim poscie jeszcze sie do mnie nie odezwal potwierdzajac przybycie, wiec ciezko zgadywac ile osub jest szansa zgromadzic.

Pozdro.
[#234] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #233

Mnie zapisz jako mnie + 1 osoba (może nawet + 2).Do tego Skiba ma ze mną jechać (raczej na pewno, ale niech on to potwierdzi lepiej osobiście). Postaram się jeszcze kogoś na tę schadzkę zaprosić.



Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 23:12:44 przez mccnex
[#235] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #233

Na mnie też możesz liczyć. Będę raczej sam, chociaż jeszcze popytam kumpli.
[#236] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #233

Na dziś jedyne co mogę na 100% potwierdzić że jesli będę to na pewno nie od początku a mniej więcej w okolicach 15:00. Natomiast czy w ogóle będę dam znać najpóźniej tydzień przed imprezą.
[#237] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #233

No ja będę przeciech i Oster/DxP i Stryker. Może też Groh/DxP i Dalthon/Joker wpadnie. Prosto z lotniska jadę na teren imprezy.
[#238] Re: Amigowcy z północy?

@Deftronic/..., post #237

Myślę, że założenie obecności co najmniej 20 osób nie będzie błędem. Ustalmy wejściówkę na dwie dychy od łebka i ewentualnie adnotację z "*", że "przy zwiększonej frekwencji część kosztów uczestnictwa w imprezie będzie zwracana" lub coś w tym stylu w odniesieniu do poprzednich propozycji (nagrody, RetKomp2013, napoje itd., zależnie na co tam się zdecyduj-ecie/-emy) albo po prostu "cena wejściówki podana orientacyjnie" - cokolwiek będzie ładnie wyglądało, bo nie ma co czekać z plakatem. Ja sądzę, że będzie dobrze. Trzeba tylko porządnie temat ogarnąć, żeby po 20.X w Polskę poszła wieść o najlepszej polskiej imprezie retrokomputerowej A jak !!!

I jeszcze w temacie demoshow. Chcę ogarnąć demka na Amigę ECS (A600/030-40MHz/32MB Fast i A500 v1.3 z 1MB RAM). Prosiłbym demomaniaków o propozycje - tytuły demek, które warto pokazać. Od najstarszych po najnowsze. Czasu trochę jest, więc chcę te wszystkie demka mieć przygotowane, działające, żeby nie rzeźbić na żywo przy odpalaniu, to chyba oczywiste :) No bo tak to będę jechał przez otchłanie pouet.net i innych stronek, żeby coś wyłuskać. Czekam na wiadomości - najlepiej priv - marcin@mooneclipse.pl (wtedy ostateczna playlista będzie niespodzianką do samego końca).

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2012 16:34:16 przez mccnex
[#239] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #238

Jeśli już bede jechał to pojade własnym autem, bo ,powinienem mieć komplet, ale to się jeszcze okaże.
[#240] Re: Amigowcy z północy?

@Skiba, post #239

Luz, widzę że zainteresowanie imprezą wzrasta. W razie czego u mnie masz siedzenie i kawałek bagażnika. I .... jak coś to u mnie będzie miejscówka w aucie ze Szczecina do Gdańska z ewentualnymi przystankami po drodze, byle nie za daleko od głównej trasy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem