[#1] RetroKomp 2018
Scena Muzyczna GAK potwierdziła nam chęć współorganizacji 7. edycji naszej imprezy. Termin tradycyjnie jesienny, ale ze względu na wybory samorządowe 2018 (SM GAK jest punktem wyborczym) nie możemy jeszcze zadeklarować konkretnej daty. Postaramy się również sensownie "rozminąć" z innymi imprezami, by zainteresowani mogli wziąć udział w każdej. Oczywiście planujemy kolejną edycję RetroKomp GameDev Compo, więc ze sporym wyprzedzeniam zachęcamy do tworzenia nowych gier na nasze ulubione platformy.

Pozdrawiamy!
RK/LE Team
[#2] Re: RetroKomp 2018

@sachy, post #1

Dziś możemy ogłosić już oficjalny termin tegorocznej edycji. W związku z wyborami samorządowymi i innymi planowanymi imprezami Sceny Muzycznej GAK (koncerty), RETROKOMP 2018 odbędzie się w dniach: 13-14 października, w znanym miejscu (SM GAK, ul. Powstańców Warszawskich 25, Gdańsk) i tradycyjnej formule.

Przypominamy o kolejnej edycji RetroKomp GameDev Compo i zachęcamy do tworzenia kolejnych gier na nasze ulubione platformy. Program imprezy zostanie ogłoszony później, zachęcamy jednak do wstępnej rezerwacji terminu w swoim kalendarzu imprezowym na rok 2018.

Do zobaczenia!
RK/LE Team
[#3] Re: RetroKomp 2018

@sachy, post #2

Ajjjj niedobrze. By było tydzień później i RK by robiło jako afterparty mojego ślubu. No ale dosłownie dzisiaj rano już zaklepałem datę w USC więc jakoś muszę z tym żyć. ;)

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 12:23:47 przez teh_KaiN
[#4] Re: RetroKomp 2018

@sachy, post #2

Sachy, RK gdy jest bez LE, jak w tym roku to zaczyna sie dopiero w sobote? W piatek nie ma integracji?
[#5] Re: RetroKomp 2018

@sordan, post #4

@Kain: o kurka, co za pech... A może wieczór kawalerski na RK? OK

@Sordan: w tym roku nie ma LE, więc oficjalny początek imprezy w sobotę rano, "gdyż-ponieważ" w piątek od popołudnia rozstawiamy stoły, kładziemy kable, podłączamy sprzęt i "czynimy inne tradycyjne przygotowania"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 13:54:05 przez sachy
[#6] Re: RetroKomp 2018

@sachy, post #5

Tak też będzie ;)
[#7] Re: RetroKomp 2018

@teh_KaiN, post #6

Juz widze ten wieczor kawalerski. Dziwki retro (czyt w wieku od 50 lat wzwyz) i nawet striptizu na stole nie zatacza bo wszedzie jakis sprzet bedzie rozstawiony
[#8] Re: RetroKomp 2018

@Axi0maT, post #7

Nie no co Ty... tylko 30-letnie przyjaciółki ;)
[#9] Re: RetroKomp 2018

@sachy, post #1

A GAK na ul. Powstańców Warszawskich czasami nie zostanie zaorany jeszcze w tym roku? Miasto ma ciśnienie na teren. Czyżbyśmy poczuli się jak w czerwcu 1994, w chwili upadku Commodore? Choć bawić się, powspominać a i dać w palnik można także w parku oruńskim :)

https://kultura.trojmiasto.pl/Pracowite-lato-w-Parku-Orunskim-Niepewna-przyszlosc-gmachu-Sceny-Muzycznej-GAK-n123102.html
[#10] Re: RetroKomp 2018

@aMifan, post #9

@Kain: no, to szykuje się niezła "okazja przy okazji" szeroki uśmiech Załatwimy pikolo do oblania zmiany stanu kolegi OK

@Amifan: spokojnie, nie zostanie zaorany, można prasować już frak na naszą zapowiedzianą imprezę
[#11] Re: RetroKomp 2018

@sachy, post #10

I spalenie Atari... łooooo :D
[#12] Re: RetroKomp 2018

@sachy, post #1

Cześć, piszę w związku z RetroKomp GameDev Compo. Mam kilka pytań:

  • Czy uruchomiona została już oficjalna strona imprezy i konkursu?
  • Czy regulamin konkursu jest gdzieś dostępny?
  • I wreszcie - jestem w trakcie przygotowania gry, prace są zaawansowane i niebawem powstanie pierwsze grywalne demo. Czy grę można gdziekolwiek opublikować przed konkursem, czy jest to wzbronione?

Pozdrawiam.
[#13] Re: RetroKomp 2018

@Hexmage960, post #12

Na pierwsze pytanie już znam odpowiedź. Zauważyłem podpis w Twojej sygnaturze: http://www.retrokomp.org.

Szczerze mówiąc szukałem strony imprezy przez Google (ponieważ nie widziałem żadnego odnośnika).

Znam również zatem odpowiedź na drugie pytanie, bo regulamin jest dostępny na tej stronie.
Co do trzeciego - doczytam

P.S. Nie zauważyłem o tym wzmianki, więc rozumiem że grę można publikować. Ale chciałbym się upewnić.

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 10:12:22 przez Hexmage960
[#14] Re: RetroKomp 2018

@sachy, post #2

Termin zarezerwowany OK
[#15] Re: RetroKomp 2018

@Hexmage960, post #13

Raczej można. W 2013 był Crazy Crane, którego chyba wcześniej opublikowano.

Miej tylko na względzie, że efekt wcześniejszej publikacji może mieć różne konsekwencje - z jednej strony ludzie będą mieli więcej czasu by ograć, zasugerować zmiany i docenić wysiłek, z drugiej - pozamiatać Cię może gra która na imprezie zrobi lepsze pierwsze wrażenie, choć rzeczywista grywalność może być znacznie słabsza niż to wygląda.

Compo jest przeprowadzane w formie prezentacji video dostarczonych przez autorów i na ich bazie odbywa się głosowanie publiki. Ja jak coś wystawiam na RK (czy to sam czy z kimś) to jednak dokładam starań by tę grę można było na miejscu ograć, zapoznać się z nią zawczasu - bo możliwość przetestowania i pogadania z autorem budzi zupełnie inne reakcje niż gra znikąd. Dlatego zachęcam Cię też żebyś na RK się pojawił i albo na swoim albo na cudzym sprzęcie grę odpalił. ;)

Swoją drogą, chyba 2 lata temu na RK widziałem jakąś strategię na A1200, pisaną chyba przez kogoś spoza PPA. Fajnie to chodziło, ale nie startowała ani na compo ani później chyba nie miała żadnego wydania. Fajnie gdyby to nie umarło.

Mam nadzieję też, że poweredjj zgłosi swoją napisaną lata temu grę do compo, bo czemu by nie. ;)

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 10:28:57 przez teh_KaiN
[#16] Re: RetroKomp 2018

@teh_KaiN, post #15

Miej tylko na względzie, że efekt wcześniejszej publikacji może mieć różne konsekwencje - z jednej strony ludzie będą mieli więcej czasu by ograć, zasugerować zmiany i docenić wysiłek, z drugiej - pozamiatać Cię może gra która na imprezie zrobi lepsze pierwsze wrażenie, choć rzeczywista grywalność może być znacznie słabsza niż to wygląda.

Ja chciałem tylko opublikować grywalne demo gry, i nie robić żadnej otwartej dyskusji. Rozwój gry odbywa się w zamkniętym kręgu.

Myślę, że po prostu wrzucę grywalne demo na Aminet i ew. dam gdzieś cynk.

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 10:42:15 przez Hexmage960
[#17] Re: RetroKomp 2018

@Hexmage960, post #12

Hej.

W sumie widzę, że na pytania odpowiedziałeś już sobie sam, a dobrą radę odnośnie wcześniejszej publikacji dema podsunął Kain. Oficjalnego deadline jeszcze nie ma, ale celujcie w dwa tygodnie przed imprezą, czyli koniec września/początek pazdziernika.

No i liczę, że w końcu grę wystawisz, bo zapowiadasz się do 2013.
[#18] Re: RetroKomp 2018

@twardy, post #17

Kolega ma 5 miesiecy na wymyslenie kolejnej wymowki... Mysle ze podola wyzwaniu i tym razem zaskoczy nas jakims nowym calkiem oryginalnym usprawiedliwieniem na brak jego gry w konkursie :)
[#19] Re: RetroKomp 2018

@twardy, post #17

Płaczę ze szczęścia, bo w tym roku się uda. Już się udało. Kod gry doczekał się na ten moment 19 aktualizacji i jest już bliziutko do grywalnego dema. Przekonacie się jak na dniach wrzucę je na Aminet.
[#20] Re: RetroKomp 2018

@Hexmage960, post #19

Taki tylko hint :)
90% zrobione i 90% do zrobienie - taki standard :)
Show me your MVP and go on :P
[#21] Re: RetroKomp 2018

@WojT_GL, post #20

A moze by tak w tym roku zamiast na ilosc, postawic w koncu na jakosc ze znaczkiem
"Q.... nie powiem jakim".
[#22] Re: RetroKomp 2018

@selur, post #21

Ja bym położył nacisk na ukończone gry.

Niestety ale coraz więcej jest gier które wystawialiście w formie preview, a finalnej wersji jak nie było tak nie ma. Przykłady z głowy:

Impsbru, Openfire, Ziggy, Bridge Strike, Small Cars Drag Race, Blazing guns....
[#23] Re: RetroKomp 2018

@twardy, post #22

Nad OpenFire dobrze widzisz że pracuję. ;) Za innych tłumaczyć się nie będę.
[#24] Re: RetroKomp 2018

@teh_KaiN, post #23

o to to to...
:)
[#25] Re: RetroKomp 2018

@teh_KaiN, post #23

Widze widze :)

Jeszcze castlehack pamietam ;)

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 22:45:25 przez twardy
[#26] Re: RetroKomp 2018

@teh_KaiN, post #23

OK
[#27] Re: RetroKomp 2018

@BULI, post #26

Nasz dobry kolega Kaz podrzucił nam ciekawą informację dla ludzi z Wrocławia. Wczoraj udało mu się kupić bilety lotnicze do Gdańska, za 39zł (w jedną stronę oczywiście czyli sumarycznie x2). Przylot w sobotę, wylot we wtorek. Przekazujemy - może komuś się przyda. Dzięki KAZ!
[#28] Re: RetroKomp 2018

@twardy, post #25

Tfardy, daj deadline jakis. Info na stronie retrokompa wisi z zeszlego roku
[#29] Re: RetroKomp 2018

@Axi0maT, post #28

Ktos cos przygotowywuje na game compo procz ludzi z dzialu prywatnego?
[#30] Re: RetroKomp 2018

@Axi0maT, post #28

Czesc, deadline 30.09 :) Regulamin na stronie wlasnie jest updatowany. Reszta info aktualna.

W weekend mam nadzieje pojdzie wieksza zapowiedz, sorka za zamułę, troche mnie życie dopadło ostatnio.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem