[#121] Re: RetroKomp 2018

@siudym, post #117

Mnie osobiście ta gra zainteresowała. Graficznie trochę zabrakło. Tzn, ja rozumiem stylistykę, ale zbyt mocno ta gra wyglądała na wersję Atari 2600. To mogło być mylące.
[#122] Re: RetroKomp 2018

@Axi0maT, post #119

To ja nie wiedzialem, ze gry nie sa ogrywane na sprzecie, a jedynie uzwany filmik. Jak wysylalem gre na Compo to pytano sie mnie czy zadziala na kartridzach SD jak EverDrive i KrzysioCart aby uruchomic ja na sprzecie. Wiec domyslalem sie, ze tak sa przedstawiane. Gdybym wiedzial, ze uzywany jest filmik moze bym dal ladniej nagrany (o ile uzyto ten, co podeslalem / jest na YT).

Co do grafiki to nie jest to dla mnie problem, ja zwyczajnie od poczatku mialem koncept na taki wyglad gry. Ogolnie to myslalem o innych grach na konkurs (o lepszej grafice) np. ta:

Jednak Cybroitek wydawal mi sie najciekawszy jakie zrobilem.











Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 22:25:31 przez siudym
[#123] Re: RetroKomp 2018

@siudym, post #122

Pytanie o flashcarty bylo pewnie wylacznie w celu weryfikacji na czym maja to sprawdzic czy faktycznie dziala na realhardware, poniewaz niektore gry wymagaja jakiegos dodatkowego chipu na cartridgu albo przerobki samego sprzetu. Nikt nie prezentuje jednak gry na realhardware na samej imprezie co jest w sumie sensowne bo przy takiej ilosci zgloszen musieliby zorganizowac sporo sprzetu (pytanie skad to brac), a znajac zycie pozniej i tak bylyby gorzkie zale ze ktos dostal wypalony tv kineskopowy na ktorym gra wygladala strasznie lub co gorsza LCD na ktorym dithering nie spelnia swojego zadania itd. Mamy w Twoim przypadku jednak sytuacje ktora jasno wskazuje ze przydaloby sie uzupelnic regulamin o punkt jasno wskazujacy ze organizatorzy jedynie weryfikuja czy sprzet sie uruchamia na prawdziwym sprzecie a na czas trwania samej imprezy nie wystawiaja stanowisk na ktorych mozna pograc w gre zgloszona do konkursu.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 06:26:24 przez Axi0maT
[#124] Re: RetroKomp 2018

@siudym, post #122

No. Ta gra z tym mikro rycerzem robi większe "wow!".
Powiem Ci, że ja byłem zaskoczony. Tytuł kojarzył mi się z czymś "cyber", technologią. Jakaś grą, która toczyła by się np. we wnętrzu komputera.
Po zobaczeniu grafiki byłem przekonany że jest to gra na A2600 z bardzo ładnie animowanymi postaciami. Potem okazało się, że to chodzi o NES. Znów miałem wrażenie, że to port, albo gra z mocno roboczą grafiką.
Rozumiem wizję, ale troszkę pod szlifowanie grafiki dużo by pomogło Ale to moje zdanie, ja patrzę na gry inaczej. Nie bierz tego do serca. Mimo wszystko brawo, że Ci się chciało OK


[#125] Re: RetroKomp 2018

@Koyot1222, post #124

No prosze. Z tym co pokazal Koyot to ma to juz rece i nogi. Jeszcze podloge jakos porobic - tak jak zasugerowal Koyot, moze na ksztalt wnetrza komputera? Jakies sciezki drukowane? Inny kolor? zielony? Jest potencjal :) Jesli tylko siudym bedzie chcial taka grafike wcielic do gry to byloby super :) Gierka zanotowalaby spory progres.
[#126] Re: RetroKomp 2018

@Axi0maT, post #125

Zieleń? No, z zielenią też było by ok...


Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 17:03:00 przez Koyot1222

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 17:04:57 przez Koyot1222
[#127] Re: RetroKomp 2018

@Axi0maT, post #123

Jest dokładnie tak, jak opisał Axi0maT (dzięki). Niestety wszystkie konkursy są obarczone rozmaitymi "błędami" i niewiele da się tu zrobić... Jeszcze raz dzięki za udział, pozdrawiam.
[#128] Re: RetroKomp 2018

@Axi0maT, post #125

Widocznie moja ocena grafiki stoi w miejscu od dobrych 30 lat Ostatnio ponownie po wieeelu latach ukończyłem Wolfa 3D i nie mogłem przestać zachwycać się grafiką tej gry 11/10 :)
[#129] Re: RetroKomp 2018

@siudym, post #128

zatem polecam koledze grafike z nowych amigowych gier w stylu


nic tylko podziwiac i palce lizac
[#130] Re: RetroKomp 2018

@selur, post #129

Selurku,tak zaawansowana i skomplikowana grafika jest zarezerwowana wylacznie dla najmocniejszych Amig. Nie ma szans zeby to poszlo na NESie ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem