[#391] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@_arti, post #390

... ale w międzyczasie było trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii i transport utknął między gruzami i mocno się opóźni.
4
[#392] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@KM_Ender, post #391

Wiesz co? Tam zginęło ponad 40tys. ludzi (nieoficjalnie bo na razie dokładna liczba nie jest znana), zdecydowanie Twój komentarz jest nie na miejscu...
4
[#393] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Madman, post #392

Ja tak nie uważam. Zginęło przez zaniedbania innych ludzi i to tragedia, ale nie oznacza, że nie można wspomnieć o tym w kontekście niedorzecznych tłumaczeń Phila. Jemu wszystko przeszkadza, żeby zrobić to co obiecał. Ciekawe co tym razem spowodowało obsuwę?
5
[#394] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@KM_Ender, post #393

Simple,

Sea freight takes from 6 to 8 weeks.
Not taking into account freight has to be merged to our UK partner regular freight.
Not taking into account delays of ship departure in China.

Freight is still in a mess.

I'll inform your group manager when merchandise is ready to leave UK for PL.

Thank you.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 12:39:30 przez amenophis
[#395] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@amenophis, post #394

Wiecie co...gościu jest fenomenalny ma talent do opowiadania wszelakiej treści historii...albo sam On na tym siedzi aby to skleić, albo ma kogoś zaufanego kto mu te wszystkie idiotyczne bzdury wypisuje
Nie rozumiem dlaczego nie chce szczerze do nas napisać, że zawalił sprawę i realnie podać autentyczny termin wysyłki obudów i klawiszy tak po ludzku przyznać się...

Dorian Ty z nim lubisz rozmawiać ale tak wiesz bez nerwów dyplomatycznie
[#396] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@amenophis, post #394

What a luck that freight to resellers (Amiga shops) was/is working fine and only crowdfunders are affected!
1
[#397] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Jacques, post #396

[#398] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Dorian3d, post #397

Mądrala...
Wolimy wierzyć w fakty a nie kolejne usprawiedliwienia. Ma tupet.
2
[#399] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@amenophis, post #394

Złej baletnicy przeszkadza rąbek (u) spódnicy
Złej baletnicy przeszkadza nawet rąbek (u) spódnicy

Definicja
Osoba pozbawiona odpowiednich umiejętności doszukuje się przyczyn swoich niepowodzeń w drobnych, nieistotnych okolicznościach.
link

Pan sobie to przetłumaczy, bo ja wchodząc na obcojęzyczne forum piszę w języku narodowym. Takie rzeczy wynosi się z domu. W naszym kraju obowiązuje język polski, a nie żaden inny. Nigdy nie byliśmy kolonią zamorską UK.

PS. A prościej... Było się nie brać za robienie czegoś jak się nie ma o tym pojęcia. A jak już się zabrało, to za punkt honoru (myślę, że za granicą jeszcze znają takie słowo) trzeba postawić sobie wywiązanie się z zobowiązań wobec tych, bez pieniędzy, których dzisiejszy biznes (sprzedaż obudów do retro sklepów) w ogóle by się nie rozkręcił, bo swojej kasy na rozruch to się nie miało.

A kasowanie konta to typowe foch&go dwa w jednym, tylko zamiast łupieżu niesmak pozostaje.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 17:29:08 przez KM_Ender
3
[#400] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Jacques, post #398

Poniewaz to jest projekt czysto biznesowy, to powinniscie zmienic strategie na czarny PR. Tak zeby po wpisaniu w wyszukiwarke "a1200.net" albo "new cases for A1200" lub "new keyboards for A1200" czy "new parts for A1200". Ten watek byl w top 5 na Google. To wtedy bedziecie mieli wieksze szanse. Wystarczy co jakis czas (np. tydzien lub miesiac). Podawac w tym watku (najlepiej po angielsku) licznik ile to czasu juz minelo. Odpowiednia ilosc wejsc z Google na ten watek, powinna zrobic robote.
2
[#401] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Jacques, post #398

Teraz robi z siebie ofiarę...
Jak mamy mu wierzyć jak za każdym razem dziwnym trafem coś idzie nie tak...a On wymyśla co róż nowe historie.
A jak Phil wytłumaczy w obiegu obudowy do A1200 które znalazły się w sklepie internetowym? hmmmmm...
[#402] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@skofrant, post #401

Fracht zawodzi selektywnie: nie dociera z produktami dla zbiórkowiczów, dociera do sklepów amigowych
2
[#403] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@skofrant, post #401

5 lat i nic kłamca krentacz
3
[#404] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Jacques, post #402

Do sklepów docierają obudowy bez żadnych opóźnień Czy ktoś zadał mu te pytanie dlaczego tak się dzieje?
Pewnie tak i z pewnością miał już przygotowaną odpowiedź dla Nas tych niedobrych co go tak mocno obrażamy chłop jeszcze w depresje wpadnie pewnie nie długo tak będzie słuch o Nim zaginie,ale za to przybędzie wtedy więcej obudów do sklepów amigowych a społeczność amigowa zagranicą będzie ubolewać nad Jego losem i bić brawa,że chłop robił co mógł

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2023 19:22:38 przez skofrant
1
[#405] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@skofrant, post #404

Kiedyś już pisałem co robić.
Nasze krzyki na ppa nie mają sensu , niewiele osób spoza Polski to czyta.
Proponuję założyć jakiś amigowy profil na FB , tam opisać w języku angielskim co się stało.
Chętnie poinformuję swoich zagranicznych znajomych amigowców, gdzie mogą o tym poczytać.No i przede wszystkim przedstawić sytuację dzięki komu zostały zakupione formy ,które teraz produkują obudowy dla sklepów za granicą.
3
[#406] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@ak47, post #405

no wlasnie ... ciekawe kto glownie bral udzial w zbiorce i czy reszta z zagranicy juz dostala ze zbiorki, czy tez moze czekaja.
1
[#407] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@ak47, post #405

No i koniecznie wypunktować cały timeline z jego wymówkami.
3
[#408] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@jaster, post #407

Może tak być,że głównie nas oszukuje bo nie lubi Polaków.
Sam już nie wiem co mam o tym myśleć.Zdania o tym człowieku nie zmienie...choćbym chciał to nje mam podstaw mu wierzyć.
1
[#409] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@skofrant, post #408

Ja jestem zdania, że jakby miał nas oszukać to zapadłby się już dawno pod ziemie. Czy ktoś ma informacje, czy indywidualni fundujący projekt dostali swoje klawisze?
[#410] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Mir3k, post #409

Że tak zapytam.. a czy jest jakiś problem aby ktoś na jakimś zagranicznym forum (powiedzmy EAB) zapytał grzecznie, bez spiny "jest taka sprawa, że obudowy są w sprzedaży w sklepach a nasza polska społeczność amigowa nadal nie otrzymała swoich zamówień, czy ktoś z Was też nadal nie doczekał się sprzętu z tej zbiórki? Widząc, że sprzęt ten jest dostarczany do sklepów, czujemy się oszukiwani. Czy naprawdę nie można wstrzymać się z dostawami do tychże sklepów i zrealizować zamówienia ze zbiórki zamiast pisać wciąż to samo, że jest problem bo jakiś statek płynie i dopłynąć nie może? Czyżby dostawy do sklepów dostarczano innym transportem?". Z drugiej strony... ilu z Was byłoby skłonnych pójść na kompromis i dogadać się w sprawie refunda i wtedy ewentualnie dopłacić sobie i kupić te obudowy normalnie, w sklepie?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 23:06:37 przez Madman
5
[#411] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Mir3k, post #409

bo sprzedaje do sklepów robi kasę, musi coś kłamać

5 lat to jakaś masakra !

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2023 12:57:16 przez Dorian3d
2
[#412] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Madman, post #410

Witam.
Na EAB nie zrobiło to większego wrażenia.
Jak chcesz to napisz mu na
https://youtube.com/@A1200NET
zapytanie gdzie nasze obudowy i klawisze.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 01:41:50 przez ted
[#413] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@ted, post #412

Można robić coś dobrego dla Amigi ale można też zrobić dla Amigi wiele złego pod płaszczykiem robienia czegoś dobrego. To jest moim zdaniem cała kwintesencja Phila który najnormalniej jest nieudolnym aspirującym (pewnie do końca tego interesu) biznesmenem.
Zmarnowany czas, środki i entuzjazm oraz zaufanie do ciekawych akcji które mogły by się wydarzyć ale raczej się nie wydarzą bo wiara w powodzenie podobnych projektów będzie już zawsze obciążona pamięcią o klawiszach i obudowach Phila.
Trzeba wyegzekwować od niego wszystko co się nam należy i zapomnieć o nim jak najszybciej.
Powinien mieć w świecie Amigi mega shadow bana.
1
[#414] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@ted, post #412

Ja pisać nie zamierzam bo nie brałem udziału w zbiórce, po prostu zapytałem czy ktoś to nagłośnił poza PPA, choćby na EAB które jest jednym z największych for o amidze?
A wczoraj dostałem email z reklamą nowej obudowy do a500 z jakąś grą i winylem w zestawie, wszedłem z ciekawości w link i na stronie był link do zapisu streama Amiga Billa gdzie robił unboxing nowej obudowy w czasie kiedy byli z nim połączeni (na wizji) jacyś panowie, m.in. Phil...
1
[#415] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@ted, post #412

napisałem 7 komentarzy po jego filmem że 5 lat czekamy i link tego
i pod komerażami ludzi i wszytko skasował
1
[#416] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@ted, post #412

Pod filmami na yt to sobie można pisać, wiadomo, że autor skasuje. No nic, w sumie nie moja sprawa...
[#417] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@amenophis, post #394

Only the guilty make excuses.
Waiting several years to receive only evasive reasons for delay is blatant spitting in our face. Take care of yourself and your team and do what you were supposed to do and send us. Waiting several years to receive only evasive reasons for delay is blatant spitting in our face. Take care of yourself and your team and do what you were supposed to do and send us.
All you can do is delete negative comments under wilms on YT.

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2023 17:04:44 przez ted
[#418] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Dorian3d, post #415

Dorian,
Najwidoczniej Phill oszust nie ma zamiaru z Nami rozliczyć się ze zbiórek.
Jeśli kasuje komentarze to tylko dlatego aby wyciszyć sprawę...Nie mam pojęcia co On zrobił,że tak zaczarował zagraniczną część społeczności amigowej...być może Oni dostali swoje obudowy i dlatego cicho siedzą,a z naszych pieniędzy i naszej naiwności zrobił sobie poduszkę finansową na rozkręcenie biznesu.
Kolejna sprawa niepokojąca jest to,że te obudowy trafiają do wszelakich sklepów w sieci.
Żadne Jego tłumaczenie nie ma sensu...
1
[#419] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@skofrant, post #418

Tak w sklepie masz od ręki no co zrobisz nic, Phill Kłamie jak pies.

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2023 20:52:01 przez Dorian3d
1
[#420] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Dorian3d, post #419

Ja tam komentuje na FB w grupie Commodore Amiga. Jest tam 29K ludzi i za każdym razem jak ktoś sie chwali obudową, to przypominam o zbiórce. Kilka osób też się obudziło.

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2023 21:41:29 przez snifferman
4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem