Komentowana treść: MorphOS na Amidze klasycznej - pierwszy raport
[#91] Re: MorphOS na Amidze klasycznej - pierwszy raport

@amigafan, post #70

Bomba, pewnie będzie to system który na PPC60x + AGA pozwoli na odpalenie systemu w 1280x1024 32bit wszystko będzie śmigać a stare 603/604 dostaną takiego kopa że wszystkim MOSofcom szczeny opadną no i wogóle będzie obsługa kart o jakich mosowce mogą sobie tylko pomażyć . A to wszystko będzie dostępne na 4 DVD bo to profesjonalny system więc musi dużo zajmować, mając jednocześnie małe wymagania co do ramu bo pewnie odpali się już na PPC603 + 2MB CHIP i AGA
[#92] Re: MorphOS na Amidze klasycznej - pierwszy raport

@amigafan, post #66

Szanowny Kliencie!



Z przykroscia przeczytalismy Panski list dotyczacy

problemow z MorphOSem 1.4.5 dla platformy PowerUP.

Zobowiazujemy sie dopilnowac, aby nasi programisci

sypiali regularnie i zajmowali sie przygotowywaniem

nowych wersji jedynie w ustawowych godzinach pracy.



Oczywiscie zgadzamy sie z Panska teza, iz system

operacyjny powinien obslugiwac maksymalna ilosc

sprzetu. Jednoczesnie pragniemy poinformowac, ze w

zwiazku z olbrzymim zainteresowaniem ze strony

uzytkownikow chipsetu AGA, nastepa wersja MorphOSa

posiadac bedzie pelna jego obsluge.



Chielibysmy takze zapewnic, ze nasz glowny programista

jest juz zaopatrzony w nowa Amige 4000 i zostal

zobowiazany do usuniecia wszelkich problemow, jakich

nastreczac moze Panu i innym naszym Klientom instalacja

MorphOSa na tej maszynie.



Dziekujemy za zainteresowanie naszym produktem i

cenne uwagi odnosnie jego najnowszej wersji.



Z powazaniem



Jacek Piszczek

Centrum Obslugi Klienta dystrybucji MorphOS/PUP

[#93] Re: MorphOS na Amidze klasycznej - pierwszy raport

@Grzegorz Kraszewski, post #60

> Myślisz, że JIT Ci układy AGA przyspieszy?



Jasnie że NIE przyspieszy . Chodzi mi o to bym nie musiał uruchamiać WB 3.9 np. dla dema czy gry napisanej tylko dla kości AGA to i wymaga procesora 68k choć są wyjątki np. intro 64kb Suicidal by Potion WarpOS + AGA czy demo BorningTrip-Fresh WarpOS + AGA, a że dostanie z lekka kopa intro Gift grupy Potion dzięki JIT w porównaniu do mojej 68k 040/30MHz obok PPC to chyba dobrze nie ;)



Na MorphOS 0.4 działa intro Gift jednak 0.4 jest bez JIT i emulowane 68k chodzi wolno, dla przykładu to intro nie działa na AmigaOS 4 w klasykach z odpowiedzi jakie dostałem na eXec, a szkoda bo OS4 ma support dla kości AGA i w finalnej wersji JIT.



Też chciałbym zobaczyć demo Relic grupy Nerve Axis odpalonym w klasyku na PowerPC :) dzięki emulacji JIT bo jak miałem 040/40MHz to chodziło prawie jak trzeba :)



Na MorphOS (już od pierwszej publicznej wersji) nie działa normalnie FileMaster, a nie wymaga kości AGA tylko 68k ;)
[#94] Re: MorphOS na Amidze klasycznej - pierwszy raport

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #93

Mam pytanie komu działa to temo na MorphOS lub AmigaOS 4?

http://skolman-mws.w.interia.pl/pliki/BorningTrip-Fresh.lzx PPC(WarpOS) AGA Paula :)
[#95] Re: MorphOS na Amidze klasycznej - pierwszy raport

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #93

No cóż amatorzy demek powinni najwyraźniej pozostać wierni klasycznej maszynie z szybkim 68k + ewentualnie jakieś PPC oraz OS 3.x. Ale weź to też pod uwagę, że jest cała masa użytkowników, która ma gdzieś jakieś tam demka czy prehistoryczne filemastery i to oni stanowią większość...
[#96] Re: MorphOS na Amidze klasycznej - pierwszy raport

@Grzegorz Kraszewski, post #95

nie obrażaj mi tu filemastera, to pierwszy program który włączam na mosie po wgraniu ambienta ;)

muze napisac do Tony Willena zeby mi przesłał źródła starej wersji fm30 (bo na aminecie jest ale wersja pod bgui a ona jest be), to moze poprzerabiam go na mosa
[#97] Re: MorphOS na Amidze klasycznej - pierwszy raport

@Grzegorz Kraszewski, post #95

> Ale weź to też pod uwagę, że jest cała masa użytkowników, która ma gdzieś jakieś tam demka czy prehistoryczne filemastery i to oni stanowią większość...



I dzięki tej masie wypasionych użytkowników jest cała masa zwłaszcza z Polski (zarejestrowanych) użytkowników MorphOS-a w wersji na klasyka
[#98] Re: MorphOS na Amidze klasycznej - pierwszy raport

@rzookol, post #96

Byłbym zainteresowany :) FileMajster rula!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem