Komentowana treść: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży
[#1] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży
Brawo Hyperion! Gratulacje!

Teraz zobaczymy co zrobią ci, którzy tak niby latami czekali na nowy system... Mam nadzieję, że nie będzie narzekania na cenę. Przez tyle lat jakby dziennie odkładali do skarpety po 20 groszy to dzisiaj mogliby sobie normalnie ten system kupić bez uszczerbku na domowym budżecie.
[#2] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@MDW, post #1

Nie w cenie problem... jak dla mnie (i pewnie wielu innych) problemem jest głównie kwestia dostepu do sprzetu pod to cudo.
[#3] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@MDW, post #1

No, niektorzy maja ogromny problem w tym ze nie ma... wersji demo rotfl
(zale z tego powodu byly wylewane w jedym z poprzednich watkow pod newsem o OS4)
[#4] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@virago, post #2

Nie w cenie problem... jak dla mnie (i pewnie wielu innych) problemem jest głównie kwestia dostepu do sprzetu pod to cudo.

A to akurat doskonale rozumiem. Też uważam, że po to w takich bólach powstawał nowy system żebyśmy mogli używać wreszcie nowego sprzętu. Ciekawy jestem wymówek tych, którzy chcieli nowy system na Classica... :)
[#5] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży
Tu i tam, już szampany strzelają ;)
[#6] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@reactor, post #3

No, niektorzy maja ogromny problem w tym ze nie ma... wersji demo

Hehehehe. Rety, ale wymówka. :) Ludzie są dziwni. Na ukochane hobby nie są w stanie wydać raz na rok tyle ile na wydają na np. fajki w ciągu 2 miesięcy. Widocznie takie to "hobby". Fajnie jest poświrować w niekumatym towarzychu jakimś dziwacznym systemem/platformą ale tak naprawdę większości ludzi to już nie kręci i tylko udają...
[#7] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@virago, post #2

Az tak zle z tym sprzetem nie jest. Troszke szkoda,ze nie dziala np. scsi na BPPC, lub A3000, ale mysle ze to zmienia. Co do sieciowek, czy kart muzycznych to jednak sa to rzeczy dosc dostepne i nie drogie (tak bardzo).
[#8] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@MDW, post #4

Nowy system na classika - tak - ale conajmniej 5-10 lat wczesniej... Teraz to z classika mam jeszcze dyskietki z systemem i opakowanie - na pamiątkę sobie zostawilem :)
[#9] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@Kaczus, post #8

Lepiej pozno juz wcale.
A to ze nie masz juz Classica to nie wina Hypierionu.
[#10] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@reactor, post #9

dostaniesz os4 czy etam ?
[#11] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@reactor, post #9

A czy ja gdzies napisalem, ze to ich wina... Po prostu sprzet nie doczekal i trzeba bylo go zezlomować. Pewnie nie tylko moj nie doczekal...

Ostatnia edycja: 30.11.07 12:09:09
[#12] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@virago, post #2

no wlasnie, jak bym mial pod to amige to bym sie szarpnal na ten system, no moze kiedys sie dorobie jakeigos ppc ale cos mi sie wydaje ze chyba predzej wyjdzie emulator amigi emulujacy ppc... :D
[#13] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@rzookol, post #10

Zgodnie z zapewnieniami, mam dostac po premierze, czyli juz dzis bede interweniowal w tej sprawie.
[#14] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży
no to ja juz czekam na paczke z os4 (czyt. zaplacone) OK
[#15] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży
Jako oficjalny nie-posiadacz stosownie mocnego sprzętu pod ten OS, pozostało mi patrzenie jak inni się bawią, a więc niniejszym jestem zmuszony do pojawienia się na jakimś zlocie pokroju Amijałówek czy innych zadyszek...
[#16] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@5h00n4y, post #15

o ile ktoś z szanownych uczestników ma stosowny sprzęt, kupi sobie OS4, będzie mu na tym działało i przyniesie to na party :)
mam nadzieję, że się taki znajdzie... (ja się nie kwalifikuję od czasu gdy pozbyłem się mojego BlizzaPPC, podejrzewam, że teraz będzie ciężko i drogo kupić kolejnego)
w kazdym razie niecierpliwie czekam na pierwsze wrażenia z użytkowania OS4 na klasyku, a jeszcze bardziej jestem ciekaw porównań z klasykowym Morphosem
no i mam nadzieję, że stanieją karty 68k only :)


Ostatnia edycja: 30.11.07 12:43:09

no i zapomniałbym dodać, że mamy chyba pierwszy w historii nowożytnej Amigi przypadek, gdzie dotrzymano oficjalnego terminu. tak trzymać !

Ostatnia edycja: 30.11.07 12:45:37
[#17] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży
No to czekam na aos4 dla ps3
[#18] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@wali7, post #16


no i zapomniałbym dodać, że mamy chyba pierwszy w historii nowożytnej Amigi przypadek, gdzie dotrzymano oficjalnego terminu. tak trzymać !


zegar sie cofnal o 6 lat? :>
[#19] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@Valwit, post #18

może dlatego że obiecywał Hyperion :)
to co obiecywała pewna firma o nazwach zaczynających się na A (częściej), lub na K (rzadziej) to chyba można było między bajki włożyć już na samym starcie
ja w każdym razie czekam na kolejną odsłonę procesowych potyczek, dopiero teraz powinno być ciekawie OK
[#20] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@wali7, post #19

Valwit cofnął tylko o 6 lat.... wtedy chwalili się, że w pół roku będzie gotowy system....
[#21] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@Kaczus, post #20

ja już dawno straciłem rachubę co, kto, kiedy i komu obiecywał.
dla mnie cała historia Amigi po czasach Escomu to historia niespełnionych obietnic, roztaczanych ambitnych wizji bez pokrycia w rzeczywistości i wreszcie procesów sądowych.
zauważam pozytywny fakt pojawienia się czegoś, co zapowiedziano wcześniej, i to nawet wcześniej niż dwa tygodnie, które w umysłach menedżerów spod znaku A równały się chyba nieskończoności.
a to że pojawiło sie to wiele lat za późno, to juz zupełnie inna bajka... PPC dla Ami to zdaje się rok 1997.
[#22] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@reactor, post #9

A to ze nie masz juz Classica to nie wina Hypierionu.

Ja mam A1200 z BlizzardPPC 603e/160 + 060/50, BVisionPPC, FastATA i innymi pierdołami ale używać na tym AmigaOS 4.0 nie zamierzam. Tak samo jak nigdy na tym nie odpaliłem MorphOSa. Po prostu ten sprzęt się dzisiaj nie nadaje do hobbystycznego użytku domowego bez względu na to jaki system sie tam posadzi. Odpalanie na tym czegokolwiek nowszego niż AmigaOS 3.9 to profanacja. Mam zbyt dużo szacunku do AmigaOS PPC i MorphOS żeby je kaleczyć odpalaniem na takich "cudach techniki".

Ech, a było tak pięknie... Były Pegasosy, AmigiONE z G3/G4. Wszystko zeszło na psy. To znaczy na Efiki, Samanthy i Classici. :( I znow wrocily problemy z iloscia pamieci, odtwarzaniem glupich AVIkow... Weź tu teraz używaj chociażby takiego Blendera na 128MB RAM. :) Normalnie cofnięcie się w czasie. Grrrrrr... jestem zły!

Ktoś mógłby powiedzieć, że skoro mam PegasosaG4 to co mnie takie problemy obchodzą. Ale obchodzą. Jak te micro-platformy zdobędą popularność w naszym środowisku to znów programy będą powstawały pod takie doliniarskie sprzęty. Nie będzie pisany/portowany większy soft, bo przecież Amiga znów jest mini-platformą...

Ostatnia edycja: 30.11.07 14:01:23
[#23] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@MDW, post #4

Ciekawy jestem wymówek tych, którzy chcieli nowy system na Classica...


U wiekszosci nagle padnie PPC. Oj, to bedzie prawdziwy pomór
Zaloze sie ze ta wiekszoscia beda krzykacze z EXECa (nie mylic z redakcja). Zreszta ci krzykacze maja to w nosie i pewnie nigdy nie zatroszczyli sie o PPC.
Czesc wymiga sie ze, nie ma BVision i AGA nie teges, ze Mediator szwankuje, babcia jest chora i na winko...eeee, syrop potrzebuje...
[#24] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@Andrzej Drozd, post #23

glownym problemem jest teraz to ze nie ma sprzetu pod to to . Jak sprzet byl w miare dostepny (chociaz strasznie drogi) to nie bylo systemu, zalamka .
[#25] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@wali7, post #19

hyperion tez sporo obietnic nie dotrzymal :) jakby nie bylo niecale 90 eur to nie majatek, ale chyba wole wydac to na kolejna pudelkowa dystrybucje linuksa albo kupic pare sharewarow niz os4. wiekszosc rzecy i tak poszla juz u mnie na inne kompy, do maili, gg, geda i irca 3.9 na 040 styka. triala nie ma wiec poczekam pol roku jak przy 3.9 i zobacze co sie ruszy u innych. i kupie uzywane za dyche na ebayu :>
[#26] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@PrzemasIII, post #24

to nie bylo systemu


Byl - MorphOS.
A wracajac do OS4 i nowego sprzetu - to zobaczymy jak to rozegra Elbox z Dragonem, ktory jakby nie bylo jest sprzetem klasycznym (pracuje z A1200) o nieklasycznych mozliwosciach :)

Dodane: Jezeli dobrze mysle, to ceny plyt glownych A1200 pojda niezle w gore.

Ostatnia edycja: 30.11.07 15:21:23
[#27] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@Valwit, post #25

i kupie uzywane za dyche na ebayu :>

tylko poproś sprzedającego żeby nagrał na markową płytkę :)
[#28] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@Andrzej Drozd, post #26

Teraz czekamy na ruch elboksu w sprawie Sharka, ktory to mial ponoc byc dostepny po premierze AmigaOS4 dla Klasykow.
[#29] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@Valwit, post #25

Ej no nie wyglupiaj sie. 10 euro? Tyle kasy chcesz dac za taki system?!? Oszalales? ;)
[#30] Re: AmigaOS 4.0 Classic w sprzedaży

@MDW, post #1

Zawsze mówiłem i pisałem że kupić ten system jeżeli tylko bćdzie działał na mojej amidze a w zasadzie amigach bo mam a1k2 z PPC i a4k z PPC :) Zamówiłem w Aliena i już czekam. Przetestujć na obu konfiguracjach a potem sprzedam a1k2 z PPC i zrobić sobie wypas z a4k. A propos ceny.... spodziewałem sić że bćdzie wyższa, dużo wyższa

Ostatnia edycja: 30.11.07 16:25:53
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem