Komentowana treść: MorphOS 2.x okiem użytkownika
[#91] Re: MorphOS 2.x okiem użytkownika

@Valwit, post #86

[#92] Re: MorphOS 2.x okiem użytkownika

@Skotos, post #88

Roznica jest w tym ze mosa robi kilka osob, a androda wiecej niz jest userow mosa + mnostwo ludzi piszacyh aplikacje, potezna kasa jaka wywala w ten projekt google i firmy robiace pod ten system sprzet. Mos to nisza malej niszy w niszy. Niestety.
[#93] Re: MorphOS 2.x okiem użytkownika

@Skotos, post #88

Wiążę nadzieje z wyjściem wersji na MacaMini. Co prawda sprzęt to już nieprodukowany i dostępny wyłącznie z drugiej ręki, ale jak dla MorphOS-a mocny, wyprodukowany w milionach sztuk, sprawdzony i posiada bardzo korzystny stosunek ceny do możliwości.
[#94] Re: MorphOS 2.x okiem użytkownika

@Grzegorz Kraszewski, post #93

Jednego nie rozumiem - dlaczego akurat na mini, a nie na maca z PPC jako takim?
[#95] Re: MorphOS 2.x okiem użytkownika

@Daclaw, post #94

Bo jest prosty i praktycznie identyczny hardware. Odpada spory klopot ze sterownikami
[#96] Re: MorphOS 2.x okiem użytkownika

@Valwit, post #92

Andoid ma szczeście - zainteresował wielką firme - ale jego początki też nie były imponujące. Licze na pomysł jaki pojawi sie wraz z nim - projekt w takiej fazie zaawansowania, żeby był używalny i na tyle niszowy, żeby stworzył nowy rynek.
Podobne do 1 bańki internetowej, która zbudowała siłe Yahoo! i AOL.

Jest mały minus całej operacji - Android podał sie na tacy razem z telefonami, które nadal są na topie. MorphOS musi znaleźć inny pomysł. Może wygeneruje go środowisko, może sam sie urodzi.

Krashan podał dodatkowy fajny plus dodatni zbliżająca sie wersja na MacaMini. Coś w tym jest, a głównie chodzi mi o to że Linuksa Linus Torvalds zaczął pisać m.in. dlatego, że chciał wykorzystać stare i386, tracące gwałtownie na warości i zastosowaniach w czasach i486.
[#97] Re: MorphOS 2.x okiem użytkownika

@Grzegorz Kraszewski, post #93

Ja natomias wiąże duże nadzieje z PowerBookami. Będzie to pierwszy amigowy system na laptopy w czasach gdy stały się niemal czymś obowiązkowym...
[#98] Re: MorphOS 2.x okiem użytkownika

@Skotos, post #96

Android spalil na starcie niestety, brakiem funkcji ktore powinny byc od poczatku a dostepne beda dopiero na dniach. prawie rok po premierze. no i dostepny jest z jednym telefonem, obiektywnie dosc srednim niestety.
[#99] Re: MorphOS 2.x okiem użytkownika

@Valwit, post #98

Co jak co, ale Android na G1 działa o wiele szybciej niż WM na Omnii (~10 sekund czekania na wysunięcie się menu po kliknięciu na Start - dobiło mnie to).
[#100] Re: MorphOS 2.x okiem użytkownika

@Valwit, post #98

A ja tam lubie swojego G1 i Androida. Uwazam, ze ten system ma przyszlosc i zycze mu jak najlepiej. Nie moge sie doczekac netbookow na nim opartych.
[#101] Re: MorphOS 2.x okiem użytkownika

@skipp, post #100

Nie twierdze ze mojego nie lubie :) ale mimo to dostzregam bledy i wypaczenia
[#102] Re: MorphOS 2.x okiem użytkownika

@Grzegorz Kraszewski, post #93

Kurde. Miałem mini to opchnąłem i kupiłem pegaza. Teraz mam pegaza i przed chwilą wylicytowałem mini 1.5ghz na ebayu :). Czekam na nową wersję mosa i zobaczymy co zrobię z pegiem jak już sprawdzę mosa na mini :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem