Komentowana treść: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok
[#1] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok
No to szykuje się ciekawy rok. :D
[#2] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok
a-eon + X == Amiga + Xenon pomysł
[#3] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@grxmrx, post #2

Zapomniałeś napisać, że X to X-Box.
[#4] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@grxmrx, post #2

Xenon? Że niby ten procek z Xboxa 360?
[#5] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok
No teraz hyperion przez pare lat bede odkrywal puzzle :)
[#6] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok
Co wybrać..co wybrać...tam podsycanie.. a tam Piru. Najlepszego Panowie:)
[#7] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@Mawashi, post #6

Pewnie ze MorphOS-a :)
[#8] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@Mawashi, post #6

Oba rozwiazania, nie zaszkodzily posiadaczam. Zapytajcie sie ich sami
[#9] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok
Zapowiedzi rewelacyjne i bardzo intrygujące. Naprawdę obie strony zrobiły nam całkiem fajne prezenty noworoczne!

Ale do prezentacji MorphOS-a 3.0 mam zastrzeżenie. Wyobrażam sobie, że zmiana cyferki przed kropką w wersji powinna być po naprawdę istotnych (rewolucyjnych). No i prezentacja nowej wersji powinna pokazać, że jest cokolwiek nowego. A co tam właściwie widać? Ano MorphOS wyglądający dokładnie jak 2.4 i potem jakiś AmIRC, OWB i chyba MPlayer (i to jeszcze ten bez fajnego panelika). Ja rozumiem, że trudno pokazać na przykład lepsze zarządzanie pamięcią czy inną cechę nowego systemu. No ale kurcze, jak się pokazuje nową wersję to można byłoby coś nowego pokazać. Chyba, że fakt działania systemu na PowerBooku jest na tyle rewolucyjny żeby mógł być powodem aż tak istotnej zmiany wersji.

Bardzo byłbym ciekawy co nowego nas może czekać w MorphOS 3.0. Ciekawy jestem też czy upgrade z 2.x do 3.0 będzie płatny czy nie.

Ostatnia edycja: 01.01.10 09:38:33
[#10] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@MDW, post #9

To nie jest wcale MPlayer, tylko demko "Jesus Christ Motocross" grup Nature i Tractor... A co do rewolucji - Proces powstawania MorphOS-a 3.0 jest procesem ewolucyjnym a nie rewolucyjnym. Trwa już od dłuższego czasu.
[#11] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@Grzegorz Kraszewski, post #10

Czekaj czekaj... JCMX chodzi przecież na AGA. Chyba, że to pod UAE Piru odpalił. Zaraz obejrzę film i sprawdzę, bo to zaczyna być ciekawe :)

Po obejrzeniu filmu:

Łe, to faktycznie jest avi odpalany, chyba na Mplayerze bez GUI, jak wspominał MDW. Nic szczególnego poza faktem, że uruchamia się i działa na PB.

Ostatnia edycja: 01.01.10 11:39:35
[#12] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@MDW, post #9

Support dla laptoptów sam z siebie wymusza na systemie rewolucyjne zmiany: wszystkie warstwy potrzebne do obsługi WiFi, zarządzanie energią, usypianie maszyny, etc to wszystko bardzo dużo pracy i często wiąże się z przerobieniem dużych fragmentów już istniejącego kodu.
[#13] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok
No cóż kliknąłem w link www.a-eon.com i wielkie rozczarowanie niestety. Nic tam nie ma, a ja za stary jestem na zgadywanki. Niby Hyperion to konkretna firma, a tej informacji 01.01.2010 nie ma. Wiem, zostało jeszcze trochę czasu do końca dnia, ale nie dali rady jakoś automatycznie tej "informacyjnej bomby" umieścić na stronie. Jako laik jestem rozczarowany, myślałem, że to pójdzie w kierunku profesjonalizu, szczególnie teraz gdy mają prawa do systemu, a to jakaś garażowa firemka chyba jest, a nie poważny gracz. Czekałem na ten tajemniczy projekt i czuję, że ktoś nie traktuje poważnie rynku i potencjalnych użytkowników.
Co do MORPHOS-a, to oczekuje teraz w 2010 przede wszystkim więcej oprogramownaia pod system. Fakt, jeżeli będzie można na PowerBookach uruchomić system, a mnie będzie stać na sprzęt i system, to kupię, ale pod warunkiem, że będę mógł używać coraz większej ilości orpogramowania.
Dla mnie osobiście oba amisystemy powinny mieć dzisiaj przynajmniej tyle oprogramowania co Linux, inaczej to kiepsko ten rok widzę.
A tak ogólnie to dobrze, że jest jakikolwiek ruch w interesie.
OK OK OK OK OK
[#14] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@Ender, post #13

Dla mnie osobiście oba amisystemy powinny mieć dzisiaj przynajmniej tyle oprogramowania co Linux, inaczej to kiepsko ten rok widzę.

A kto ma pisać to oprogramowanie?
[#15] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@Grzegorz Kraszewski, post #14

Może udałoby się zainteresować tych, którzy tworzą na Linuxa?
[#16] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@Ender, post #15

Może udałoby się zainteresować tych, którzy tworzą na Linuxa?

A czym byś konkretnie chciał ich zainteresować?
[#17] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@MDW, post #9

ale gdzie jest napisane, ze morphos 3.0 wychodzi za tydzien i to co widzisz to wlasnie ta wersja? nie rozumiem takiego siania paniki. morphos 3 nie pojawi sie jeszcze przez dlugi czas (to zeby ostudzic zapaly niektorych na kupowanie sprzetu w nadzieji, ze za miesiac beda mogli zainstalowac na nim system)
[#18] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@Grzegorz Kraszewski, post #16

Np. Morphos-em. Jeżeli tworzą coś dla Linuxa (chyba wiekszość to oprogramowanie OpenSource, ale są też wersje komercyjne), to może mogliby choć te wersje komercyjne kompilować dla innego systemu i je sprzedawać. Szczerze to ja byłbym skłonny zapłacić jakieś symboliczne kwoty nawet za oprogramowanie OpenSource skompilowane dla Morphos-a (niechby to się nazywało za kompilację/pracę programisty, bo za program OS nie można skasować).
Jak bym to widział? Przykładowo mogę kupić Gimpa skompilowanego dla Morphos-a za 20zł i w tym mam zapewnione np. 3 uaktualnienia do nowszych wersji skompilowanych pod mój system. Chyba uczciwe.

Ostatnia edycja: 01.01.10 13:16:29
[#19] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@Ender, post #18

Spróbuj, może kogoś zainteresujesz, chociaż moim zdaniem Ci się nie uda.
[#20] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@Ender, post #18

Komu by sie chcialo? Nie ma supportu dla srodowisk graficznych znanych z linuxa, jak rowniez MP, threads itp. itd.
Spojrz na os4, to praktycznie taki kaleki linux. system idacy w strone *.so.

Kiedys bylo mos-bounty na wrapper dla kde bodajze. Ciekawe czy jeszcze istnieje.
[#21] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@Ender, post #18

"niechby to się nazywało za kompilację/pracę programisty, bo za program OS nie można skasować"

mozna.
[#22] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok
NEMO
[#23] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@AmiChris, post #20

Spojrz na os4, to praktycznie taki kaleki linux.

lol. Co za bzdura.
[#24] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@smith, post #22

NEMO

Tak, też znam kod ASCII i zapis szesnastkowy .
[#25] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@smith, post #23

Co za bzdura.

Szkoda, że to tak padło niczym twierdzenie bez dowodu. Z kalekim Linuksem byśmy mieli do czynienia, gdyby startować od Linuksa i wywalać mu rzeczy po kolei próbując się zbliżyć do AmigaOS 4. Tu mamy sytuację odwrotną. Można więc uznać "system czwartej generacji" za oszpecony AmigaOS usiłujący stworzyć w sobie pseudouniksowe środowisko.
[#26] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@smith, post #23

A czemuz to
[#27] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok
Kolejne puzzle http://a-eon.com/3.html
[#28] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@Leon, post #27

Ciekawe ile tych puzli będzie? Może 400 albo 600 a może to będą te z większych i 2000 elementów? :) Da to Hyperionowi parę lat czasu, jak będą tak po 1 elemencie dziennie ujawniać...
[#29] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@Deftronic/..., post #28

Myślę, że góra 12 puzli. Więcej to ja nie wytrzymam. :D
[#30] Re: Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok

@Leon, post #29

http://www.a-eon.com/3.html


January 2 2010 :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem