Komentowana treść: AmigaOS 4.1 - Update 1
[#1] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1
Update będzie dostępne, jak wstanie serwer Hyperionu... A przy okazji "DDC" a nie "DCC".
[#2] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1
No, to dobra wiadomość pewnie dla użytkowników AOS 4.1.
Problem w tym, że żeby się o tym przekonać, trzeba wejść na stronę Hyperionu - a ta leży na całej długości :(
[#3] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Hihi, Grzegorz, ubiegłeś mnie :D
[#4] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1
Już na OSX podobał mi się system notyfikacji. Przydałoby się coś takiego na MorphOsie, z tym że należałoby zgrać większość programów razem z tym systemem np ANR, AmiGG.
[#5] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@pampers, post #4

Na OSX - tzn. jaki system notyfikacji, bo nie bardzo wiem co masz na myśli? Pytam, bo mogę porównać z makiem a ciekawi mnie co będzie w tej aktualizacji?
Swoją drogą - niepokoi mnie:
- uaktualnianie WB - nie wiem na czym ma to polegać
- czy zamiana WBStartup na jakiś Startup jest na pewno dobrym pomysłem?
Pozdrawiam
Emu
[#6] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@c3h6, post #5

- czy zamiana WBStartup na jakiś Startup jest na pewno dobrym pomysłem?

Pewnie chodzi o coś podobnego do WBStartup+
[#7] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1
rewolucji nie widzę ale dobrze, że os4 goni konkurencje, AppDir i te notyfikacje wydają się być interesujące
[#8] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1
W weekend jak serwer wstanie zainstaluje. :)
[#9] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@c3h6, post #5

Pamiętam że przy instalacji Adium zainstalowałem jakiś dodatek do notyfikacji które przejmuje wszystkie inne systemowe notyfikacje i można je wyświetlać w konfigurowalny sposób. Ale za leniwy jestem żeby wstawać z dupą do Maca żeby Ci teraz powiedzieć jak się nazywa ten programik...
[#10] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1
szkoda tylko, ze nie da sie zrobic upgrade'u, tylko trzeba system instalowac "na czysto"... Tym niemniej ukazanie sie tego uaktualnienia to bardzo dobra wiadomosc!
[#11] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@respector, post #10

B. jestem tego ciekaw. Jesli ktoś zainstaluje, to może podzieli sie wrazeniami...
[#12] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@pampers, post #9

Growl
http://growl.info/
[#13] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@widelec, post #12

O właśnie! Dzięki bo już miałem wstać :D
[#14] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@c3h6, post #5

@ c3h6
Na OSX - tzn. jaki system notyfikacji, bo nie bardzo wiem co masz na myśli?

Też chętnie się dowiem co to te notyfikacje i do czego służą w praktyce, bo mnie kojarzą się jedynie z MUIM_Notify :)
[#15] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@R-Tea, post #14

No koledzy już powiedzieli - Growl to jest :D
Natomiast ja jakoś tego nie widzę w update do OS4.
Growl nie jest tez częścią systemu w Maczkach,czyli nie jest żadną notyfikacją systemową, trzeba doinstalować. Myślałem, że chodzi o jakieś systemowe requestery...
A i z SL to tez z nim rożnie bywa, raz zgłasza się, raz nie...
[#16] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@pampers, post #13

Juz wiem skąd te "notyfikacje".. pewnie stad, ze tak było w newsie...
Możesz podać skąd skojarzenie z Growlem, skoro nawet nie widziałeś update w akcji? Pytam, bo ja również bym się cieszył gdyby coś na wzór Growl zaistniało w OS4, skądinąd jest to bardzo pożyteczne..
Pozdrawiam
EMu
[#17] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1
Proponuję Hyperionowi wyjście z epoki kamienia łupanego i przy takich okazjach dystrybuować aktualizacje przez protokół Bittorrent! Nie ma w tym ani kropli ironii. Po prostu tak byłoby najlepiej, nawet ja mógłbym aktualizacje zainstalować i przetestować, opisać wrażenia. Niestety! Muszę z tym poczekać aż do poniedziałku (bo jadę tam gdzie sprzętu z AmigaOS4 nie ma, a tego systemu niestety na Maca mini nie ma! (oficjalnie)). Duży minus dla Hyperionu, nikt tam nie pomyślał. W przypadku AROSa czy niektórych dystrybucji Linuxa takie rozwiązanie jak dystrybucja przez torrenty sprawdza się, bo w przypadku torrentów im więcej ludzi ściąga tym lepiej.
[#18] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@grxmrx, post #17

Nowy update jest z konieczności kompletną instalką systemu - więc Hyperion wolałby raczej nie wrzucać tego na torrenta...
[#19] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@Radov, post #18

Czyli podwójnie nieprzemyślana dystrybucja aktualizacji. Gdyby system był tak zrobiony żeby każdy miał swój klucz przypisany do sprzętu to mogliby bez problemu dystrybuować przez bittorrent choćby taką wersję. Cóż, będę musiał poczekać do poniedziałku, ech...
[#20] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@grxmrx, post #19

Swoją drogą z tego co widzę, Hyperion hostuje u Hetznera. Ja miałem 3 dedytki u nich i byłem bardzo zadowolony. Myślę że nawet najsłabszy dedyk pociągnął by ilość zainteresowanych ściągnięciem update ze strony. Taka poważna firma a nie mogą postawić strony na konkretnym serwerze?
[#21] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@grxmrx, post #19

no to w tym momencie powstaje problem przy upgrade sprzetu jak z mosem, i tak zle i tak niedobrze :)
[#22] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@grxmrx, post #19

Mi się w końcu udało pobrać i właśnie instaluję Update 1.
[#23] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@rzookol, post #21

no to w tym momencie powstaje problem przy upgrade sprzetu jak z mosem


W jakim sensie? Jak włożysz nowszą kartę graficzną, to musisz MOSa nowego kupować?
[#24] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1
Zamiast WBstartup jakiś tam startup-no i się zaczyna, a z każdym kolejnym numerkiem (4.2, 4.3, itd.) wywalimy jeszcze coś (amigowego). A przy 5.0 okaże się że mamy kolejną dystrybucję Linuxa. Super
Klasyk Rulez!
[#25] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@GumBoy, post #23

Nie. Mos jest przypisany do płyty głównej.
[#26] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@don_rafito, post #24

To zostań przy klasyku i nie marudź. Malkontentstwo.
Zrobi sie coś - źle,
nie zrobi sie - jeszcze gorzej.
Wszystkim sie nie dogodzi. Widze że spora cześć ludzi już zasiedziała sie przy starym sprzecie i nie wyobraża sobie czegoś nowszego, lepszego. Klasyk i klasyk. Cóż. To już jest dokładnie to samo co Atari i C64 (i inne starsze komputery). Nostalgia i tyle. Postep = beee.
Gratuluje.
Tylko że np. w www.atarionline.pl widać że coś ludzie robią. Jest współpraca. A tutaj tylko niebiescy z czerwonymi potrafią sobie dogryzać bez sensu. To właśnie przez to środowisko się kurczy i będzie coraz bardziej kurczyło.

Ja tam uważam, że Hyperion robi kawał dobrej roboty.


Ostatnia edycja: 15.01.10 08:40:10
[#27] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@don_rafito, post #24

Mi sie wydaje ze w newsie jest to blednie okreslone , widzialem screna z nowego update i nie zauwazylem , aby nazwa sie zmienila w dalszym ciagu widac WbStartup
[#28] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@don_rafito, post #24

Farmazony wypisujesz. Podobne rozwiazanie juz mialem w AmigsOS3.9 (Klasyk) za pomoca dodatkowych programow. Zobacz lepiej jak to teraz w systemie wyglada.
[#29] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@Arbuz, post #25

W takim razie jakie są problemy z MOSem przy upgrade sprzętu?
[#30] Re: AmigaOS 4.1 - Update 1

@GumBoy, post #29

Żadne. Rzookol miał chyba na myśli "upgrade" przez wymianę na lepszy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem