Komentowana treść: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi
[#121] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@recedent, post #111

No ja bym siebie nazwał swieżym i nie zaprowionym w boju. W liceum, to były tylko gazety o amidze, później epizod z A1200 i CD 32. Poznałem Morphos-a i się rozmarzyłem. Była efika, później mini a teraz PowerMac. Zmuszony uruchomiłem Macos-a i stopniowo dostrzegałem, że nie taki diabeł straszny. pewnie gdybym go poużywał dłużej nie byłoby żadnego halo. Ta cała sytuacja z lapkiem, któremu podobno nic nie było (wg. serwisu) sprawiła, że zacząłem patrzeć na systemy amigowe z właściwej hobbystycznej perspektywy. Na chwilę obecną nie wierzę, żeby którykolwiek z systemów był w stanie zawojować świat, a nie kryje, że dałem się ponieść marzeniom i propagandzie. Życzę fanom AOS 4.x udanego startu X1000, ale ja nie wydam 4000 zł albo i więcej na sprzęt, system i wielkie obiecanki. Wolę dać mniej za sprzęt używany, system i obiecanki. Mniej wyłożysz kasy mniej się rozczarujesz.
[#122] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@Ender, post #121

jaka propaganda? kto, na jakim portalu i kiedy pisal ze ktorykolwiek z systemów jest w stanie zawojowac swiat? Jakie obiecanki, ja nie doczytalem sie nigdzie zeby jakis fan os4 pisal o podboju swiata komputerowego. Te 4 tysie /marne szanse:)/ sa po prostu za gotowego hobbystycznego kompa bez cienia obiecanek. Tak mos jak i os4 to hobby romantyczne fajne hobby. Kurcze co to za tekst jest "mniej wylozysz kasy mniej sie rozczarujesz" ? Te systemy/sprzety nie sa niezbedne do codziennej egzystencji, dalej, czym mam sie rozczarowac, tudziez potencjalny nabywca? Przeciez nikt z nas nie kupuje kota w worku, kazdy wie o co kaman. No chyba nie powiesz mi ze ludzie kupia x1000 albo licencje MOSa na jakiegos macieja tak z przypadku przez pomylke:D
[#123] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@fazior, post #122

To może ja źle odebrałem opinie innych. Mea culpa.

Kurcze co to za tekst jest "mniej wylozysz kasy mniej sie rozczarujesz" ? Te systemy/sprzety nie sa niezbedne do codziennej egzystencji, dalej, czym mam sie rozczarowac, tudziez potencjalny nabywca?

Ja kiedyś myślałem naiwnie, że może zastapić mi PC z takim windowsem/linuksem. Przyznałem się, a teraz mnie na stos ze mną.

[#124] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@Ender, post #123

a wystarczylo wklepac w googlach "iz ofis on mosoraos" ... i obylo by sie bez rozczarowan:)
[#125] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@Ender, post #121

Poznałem Morphos-a i się rozmarzyłem. Była efika, później mini a teraz PowerMac.


Podobnie można powiedzieć: Byłem prawdziwym amigowcem, używającym prawdziwej Amigi, potem poznałem pc z win powiedzmy xp/sp2 (bo ten jest naprawdę stabilny) i się rozmarzyłem, potem był następny pc, laptop x86, netbook x86 etc. OK

MOS Suxx - Accept no imitation (po co się z tym męczyć)
[#126] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@Ender, post #121

Mniej wyłożysz kasy mniej się rozczarujesz.


Buy pc?
[#127] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@Kiv_Master, post #125

i znowu trollujesz... siedzi, pije i chrupki
[#128] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@Kiv_Master, post #125

a czy można używać nieprawdziwej amigi ? są jakieś oszukane amigi ?
jak juz trollujesz to może z większym sensem pisz bo konradowa bredniomowa raczej tutaj do ludzi nie trafi
[#129] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@rzookol, post #128

Chyba tylko w Amiświecie dyskusję do czerwoności może rozpalić coś, czego nie ma. Z tym czerwonym to niezamierzone było ;).

Będzie sprzęt, będziemy dyskutować. Teraz to tylko sobie można gdybać.

Trolu kivmasterze: a w jakim stopniu x1000 ma być tak samo amigowa jak np amiga 1200. To też imitacja. Tylko małe rozumki tego nie potrafią pojąć.
[#130] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@pampers, post #129

Jaka imitacja?? Z tego co kojarzę producent ma pełne prawa do AmigaOS, który obecnie kontynuacją poprzednich AOSów.
[#131] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@Kiv_Master, post #125

MOS Suxx - Accept no imitation (po co się z tym męczyć)

Z tego co czytam, to MorphOS męczy głównie Ciebie . Użytkownicy używają go po prostu.
[#132] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@Ender, post #123

Ja kiedyś myślałem naiwnie, że może zastapić mi PC z takim windowsem/linuksem

Czyli jak to, założyłeś z góry, że na MorphOS-a jest, dajmy na to, Open Office i nie chciało Ci się chociażby zapytać na forum, albo zagooglać? Mam wrażenie, że sam zapracowałeś na swoje rozczarowanie...
[#133] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@Ender, post #123

Ja kiedyś myślałem naiwnie, że może zastapić mi PC z takim windowsem/linuksem.

Rozumiem co masz na myśli. Ja przez kilka miesięcy myślałem, że Windows lub MacOSX Leopard (intel) będą w stanie zastąpić mi PegasosaII G4 z MorphOS 2.x. Niestety bardzo się rozczarowałem. Obie maszyny/systemy nie były w stanie dać mi tego co daje Peguś z MOSikiem. Zatęskniłem na przyjemnością...

Ostatnia edycja: 26.02.10 08:07:19
[#134] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@Grzegorz Kraszewski, post #132

Nie założyłem, że jest, ale że szybko będzie. ;) Zresztą pisałem wcześniej, że mea culpa. ;)
[#135] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@MDW, post #133

Myślałem, że zastąpią, bo będzie na nich podobne (podstawowe - office) oprogramowanie (open source) i różnica będzie się zasadzać na innym systemie. ;)
[#136] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@Ender, post #135

No ale jakaś tam maszyna z Windows, Linux czy MacOSX zawsze w domu i tak stoi więc jak trzeba coś tam naklepać w jakimś debilnym Wordzie to można poklepać i mieć z głowy. Przecież nikt dla przyjemności tych ofisów nie używa. Dla mnie to jest jak kibel - używam, spuszczam wodę, zamykam klapę i tyle. Po cholerę dorabiać filozofię do tego. Ofisy nie zasługują na więcej uwagi. I tak filozofia użytkowania i interface wszystkich ofisów jest chory. Niezależnie od tego czy jest to microsoftowy produkt czy np. openoffice.
[#137] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@radzik, post #130

AmigaOS a sprzęt marki Amiga to chyba nie jedno i to samo?
[#138] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@pampers, post #137

Jasne, ale licencją na nazwę AmigaOne też jest w posiadaniu Hyperionu. Można się czepiać, że to nie sama Amiga, ale nie ma co ukrywać, że nazwa jest bliższa Amidze niż Mac Mini. :) Tak więc sprzęt jest firmowany marką Amiga, tyle, że ze klasyczną Amigą nie ma nic wspólnego i bardzo dobrze. Tak czy siak jest to kontynuacja Amigi i AmigaOS.
[#139] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@radzik, post #138

Radzik: zgadza się :) Chciałem tylko w ten sposób że MorphOS to żadna imitacja tylko odrębny produkt.
[#140] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@parallax, post #109

JA bym wolał tą nexus edge
[#141] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@Dzban, post #140

Jest O.K. Żadnych kolorowych światełek, okna z boku i t.p. Elegancka.
[#142] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@radzik, post #138

Tak więc sprzęt jest firmowany marką Amiga...


Nie, nie jest firmowany marką "Amiga". Będzie firmowany nazwą "AmigaOne" lub "Amiga One". Wersja ze spacją to zręczny chwyt marketingowy sugerujący, że jest to Amiga, chociaż tak do końca nie jest.
Co samego brzmienia (bliskości nazwy) jest tak samo bliska jak:
a) AdidasTwo T2000
b) Adidas Two T2000
O ile część amigowców przełknie wszystko co zostanie im podane, o tyle miłośnicy "trzech pasków" uznaliby taką sytuację za tzw.obciach.
[#143] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@przemysław, post #142

Twój wywód jest logiczny, ale niekompletny.
Zapomniałeś dodać, że Adidas nie istnieje, i w tej sytuacji noszenie "trzech pasków" firmy Adidas Two nie przynosi obciachu.
Obciach to noszenie podróby oryginału.
Nie ma obciachu, ponieważ nie produkowane są oryginalne dresy Adidas.


Ostatnia edycja: 27.02.10 10:55:18
[#144] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@adam_mierzwa, post #143

Nie chodziło mi o efekt "obciachu", bo trudno to znaczenie przypiąć do komputera, z którym się publicznie nie paraduje (aparat fotograficzny "Olympur" mógłby już cos takiego wywołać).
Miałem na myśli zbitkę słowną, która nijak "Amigą" nie jest.

[#145] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@przemysław, post #144

Chętniej bym widział nazwę Amiga One A1000 lub po prostu Amiga One 1000. Nie wiem czemu jest X1000 właśnie.
X w sensie niewiadomej przestanie być aktualny w momencie aktualizacji strony A-Eon.
Chyba, że jest jakaś umowa związana z promocją XMOS, bądź też Hyperion ma prawo do rozwoju AmigaOS na AmigaOne w jakiś ograniczony sposób.
Na przykład tylko wersja AmigaOS 4 (to by tłumaczyło wieloletni prerealase i obecne "wieczne" 4.x).
Bądź też w określonym przedziale czasowym (np. jeszcze przez 5 lat).
Takie moje gdybania.
[#146] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@adam_mierzwa, post #145

Hyperiona ma prawo do nazwy AmigaOS 4.x jak i kolejnych rozwojowych czyli 5.x,6.x itd.
[#147] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@przemysław, post #142

Tja a nazwa "Amiga 1000" czy "Amiga A1000" czy nie wspomnę już o "Commodore A1200" jest faktycznie bliżej nazwy "Amiga" niż "Amiga One" Śpioch
[#148] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@TomK, post #147

zenua nazworoztrzasaczu

A co to ma być? Z takim poziomem dyskusji proszę się zameldować w Rzeźni.

moderator
[#149] Re: Hyperion i A-EON partnerami strategicznymi

@fazior, post #148

Albo taka
http://img294.imageshack.us/img294/857/obodowa.jpg

Ostatnia edycja: 28.02.10 15:12:09
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem