Komentowana treść: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip
[#91] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@Minniat, post #35

Wracając do tematu gier na Natami...

Zdaję sobie sprawę z tego, że raczej nie znajdą się już dzisiaj deweloperzy gotowi odświeżyć znane tytuły specjalnie dla NatAmi (choćby Team 17, czy Digital Illusions Creative Entertainment w skrócie DICE)


Szczęśliwie świat się nie kończy na Team17. Na PC, jak widać, powstają remake'i - chociażby Gods, T2002 - bynajmniej nie za sprawą Factor5 czy Bitmap Brothers.
Proszę bardzo: http://pagesperso-orange.fr/jotd/
Wysłałem do gościa maila z pytaniem o możliwość wypuszczenia wersji dla Natami w przyszłości. Odp: "there's still a possibility that I port the Java Gods to C++/SDL for a NDS version => not a lot of work to create an amiga/natami version." Jak widać, ludzi zainteresowanych nie brakuje i o gry dla Natami bym się nie martwił.
[#92] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@nimrod7, post #90

>> czy coś pominąłem ?
Literki n,s i w ;)
[#93] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@ppascal, post #79

Prawda. Dodam, że czytanie jego bełkotu to strata czasu.
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=11&t=18046
[#94] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #93

Hmm widze że masz swietną argumentacje. Kazdy kto nie podziela Twojej nawiedzonej oderwanej od realnosci niczym sensownym nie uargumentowanej opini o gmo , i paranoidalnych teori spiskowych to wrog tak?
[#95] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #93

Nie ma jak mocarny argument OK Od siebie dodam, że komentarze każdego z tu obecnych, którzy nie podzielają mojej wiary w św. Mikołaja, to także niegodne czytania bzdury.
[#96] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@DRACOX, post #94

Hehe, ale co tu z Tobą podzielać jak Ty brednie wypisujesz. Przeczytałem co na forum NatAmi pisze i już w trzecim poście wszystkiego można się dowiedzieć. Proponuje nauczyć się angielskiego, albo korzystać z lepszych translatorów i nie siać więcej bełkotu też o GMO. BTW. Jestem pacyfistą i teoriami spiskowymi się nie zajmuje, tylko faktami, więc nie przeinaczaj, tylko się doucz, bo jest mi wstyd za takich kretynów amigowców.
[#97] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #96

Hola, braciszkowie. To nie rzeźnia, tylko komenty do newsa. A obrzucanie się wyzwiskami na pewno nie przyniesie nam tak pożądanego przez Skolmana pokoju.
[#98] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@recedent, post #97

Spoko, ale żeby to on się kiedyś do błędu przyznał to gdzie tam, woli pisać o jakiś paranoidalnych teoriach spiskowych
[#99] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #96

@Skolman_MWS

Ostrzeżenie.
[#100] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@gorzyga, post #75

Fajnie, że projekt idzie do przodu - mam nadzieję, że uda się go doprowadzić do końca. Posiadam minimiga i jestem z niego bardzo zadowolony - brakuje mi w zasadzie tylko AGA. Ja osobiście prędzej kupię Natami niż jakąkolwiek nową "Amigę".


Replay będzie sporo tańszy od NatAmi. A Kuba już przecież na nim zrobił AGĘ. I do tego z pięćdziesięcioma megami pamięci CHIP :P
[#101] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@konrad_0x42, post #100

Replay to naprawde niezla robota i sprzet wart kupna. Replay to cos pomiedzy MiniMig a NatAmi. Jednak oczekiwanie, ze zastapi NatAmi jest bez sensu:

Replay ma AGA - NatAmi ma SuperAGA
Replay ma softcore TG68 - NatAmi ma ogromnie wydajniejsze 68050
Replay ma moze 50 MB CHIP - NatAmi ma 128 MB CHIP.

No i NatAmi ma kilkukrotnie wieksza przepustowosc pamieci. To tak jakby kupic procesor Atom i oczekiwac wydajnosci Core i7.

Tak wiec Replay to wspaniala robota i jest wart kupna, NatAmi rowniez, maja jak widac jednak rozne cele. Replay celuje w 2x lub 3x wieksza wydajnosc niz A1200. NatAmi ma ambicje byc najpotezniejsza Amiga klasyczna jaka istnieje.

Aha, no i oczywiscie ze Amikit to nie OS i oprocz Amikit NatAmi bedzie sprzedawana z w pelni legalna, pre-instalowana wersja OS3/Kickstart'u. NatAmi Team pomyslal o wszystkim:)

Pozdrawiam.
[#102] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@nimrod7, post #90

czy coś pominąłem ?

Dla mnie Natami jest dlugo oczekiwana A1300/5000. Jak nie od razu, to i tak kupie po jakims czasie. :)
Natami Rulez! :)
[#103] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@Andrzej Drozd, post #102

Dla mnie tez jest to amiga 1300 szkoda tylko ze nie nazwia tego NAmiga 1300 to by bylo cos,a propo klotni to chyba normalne w naszym srodowisku ze wiekszosc nie interesuja artgumenty tylko wlasne ja,normalnie ilu my mamy indywidualistow i jeszcze do tego jacy wrazliwi zaraz sie obrazaja ha ha ha.
[#104] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@Banter, post #101

ciekawe skąd licencja na os3
[#105] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@nimrod7, post #104

myslisz, że taka linencja to jakiś majątek. Głupie joystiki na usb
http://www.ppa.pl/artykul-Joystick.Competition.Pro.SL6603SBK-1_3_1155.html
mają płytke dołaczaną z a na niej romy, koszt dzojstika to ~40zł czyli tyle co nic a dla osób z execa to nawet koszt ujemny bo tam tylko same kułaki się zgromadziły

Ostatnia edycja: 01.06.10 14:37:18
[#106] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@konrad_0x42, post #100

Hmmm, mozesz cos blizej napisac albo podlinkowac cos o tym Replayu?
[#107] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@rzookol, post #105

OT : @rzukol
stara mądrość uczy : nie wierz bogaczowi... Kułak, ale z drugiej strony zeszłego listopada wygoniono z Polski Marksa
[#108] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@fazior, post #106

Info o Replay: http://www.fpgaarcade.com/

Pozdrawiam.
[#109] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@Banter, post #108

bylo odrazu mowic ze chodzi o FPGAarcade , czyli multi-emulator w fpga :)
[#110] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@frywolny_marian, post #83

Mac mini to jedna z trzech G4 jakie mam w domu.
[#111] Re: NatAmi działa z 16 MB pamięci Chip

@qwerty4000, post #110

No w koncu cos sie ruszylo w temacie nat ami,mam nadzieje ze do pol roku wyjdzie sprzet i bedzie w sensownej cenie,co do systemu to mam tez nadzieje sie sie dogadaja jesli chodzi o romy i os 3,9,ale znajac dotychczasowych wlodarzy amigi to bedzie z tym trudno bo to sa primadonny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem