Komentowana treść: MorphOS 2.5
[#1] Re: MorphOS 2.5
noo! 111 euro to juz rozumiem... wlasnie koncze robote, bedzie co testowac :)
[#2] Re: MorphOS 2.5
Świetna wiadomość. Systemy się rozwijają.
[#3] Re: MorphOS 2.5
kurcze te eMac'i to prawie za darmo na ebay'u sa.. wiadomo, zadne cudo, ale te same parametry co mini za polowe ceny mini, a masz jeszcze monitor, 1 port usb wiecej i fw ... niezle
[#4] Re: MorphOS 2.5
mam jeszcze takie pytanko odnosnie supportu emac'a. czy dziala wszystko na plycie ? tzn najbardziej zalezy mi na wi-fi (oczywiscie w przypadku modelu z wi-fi). przejrzalem te dane :
http://www.everymac.com/systems/apple/emac/stats/emac_1.25.html

zastanawiam sie, bo widze na obudowie "monitora" 2 gniazda, jalby sluchawkowe - domyslam sie , ze jedno to jest sluchawkowe, a to drugie ? czy e-mac ma wejscie audio ?
[#5] Re: MorphOS 2.5
No nareszcie jakaś promocja cenowa. Tylko ktoś wie ile czasu ta niższa cena będzie obowiązywać?
[#6] Re: MorphOS 2.5
Człowiek budzi się z kacem a tu taka wiadomość. Brawo MosTeam OK
[#7] Re: MorphOS 2.5

@cactoos, post #4

tzn najbardziej zalezy mi na wi-fi

Niestety, z tego, co mi wiadomo, WiFi nie jest obsługiwane póki co.
[#8] Re: MorphOS 2.5
A gdzie Quick Silver i Mirrored Drive Dor ??
[#9] Re: MorphOS 2.5

@ZimA, post #8

miało być: Mirror Drive Door , jeszcze zaspany jestem ;)
[#10] Re: MorphOS 2.5
Oj będzie co testować w weekend. Jak jeszcze będzie padać to tym bardziej będzie co robić.
OK
[#11] Re: MorphOS 2.5

@ZimA, post #9

Następne w kolejce, jak napisał Piru na Amiga.org.
[#12] Re: MorphOS 2.5
REWELACJA Tańczący banan Tańczący banan Tańczący banan


Ostatnia edycja: 04.06.10 08:25:18
[#13] Re: MorphOS 2.5
"SATA

Added support for SiI3x1x based 2-port PCI cards"

Czyli jakie kontrolery sata na pci będą obsługiwane (jakie modele,czyjej produkcji itp.)?
[#14] Re: MorphOS 2.5

@G. Kraszewski, post #11

A to dobrze by było bardzo dobrze. :)

Bo chętnie licencje bym kupił dla swoich MDD :)
[#15] Re: MorphOS 2.5
A to ja sobie od zera postawie system, czekalem na to:).
[#16] Re: MorphOS 2.5
http://www.wykop.pl/ramka/379338/morphos-teraz-takze-na-komputery-emac/ - może ktoś wykopie? :)
[#17] Re: MorphOS 2.5
Test OWB1.8 na MorphOs 2.5 :)
[#18] Re: MorphOS 2.5

@ZED^lM, post #13

@ZED

Producent nie ma znaczenia, ważne żeby karta miała układ z rodziny SiI3x1x (gdzie x to bodajże 0-3) oraz dwa porty. Modele 4-portowe nie działają w tej chwili.
[#19] Re: MorphOS 2.5
Wiedziałem że wydadzą 2.5 jak będę na urlopie i zostawię Miniaka w domu..

Pięknie, zabieram się za czytanie listy zmian i ostrze pazurki na testy jak wrócę.

MorphOS Team rządzi OK
[#20] Re: MorphOS 2.5

@cactoos, post #3

Fajne, ale ladne to-to nie jest. No coz, era LCD. :)
[#21] Re: MorphOS 2.5

@ZimA, post #9

Zaspany to na pewno, jak mozna bylo pisac drugi post, zamiast wyedytowac pierwszy. No jak? :P
[#22] Re: MorphOS 2.5
Gratulacje :) Kolejny krok w dobra strone teamu "alternatywnej drogi rozwoju porzuconych żelazek apple" :D
[#23] Re: MorphOS 2.5

@pawelini, post #22

łejting łejting cholercia az tak nie szanujesz swojego czasu/zycia
[#24] Re: MorphOS 2.5
klawo. winszuję ekipie - i z lewa i z prawa postęp, a na osnews.pl awantura o znak towarowy ;) o kabaret nietrudno.
[#25] Re: MorphOS 2.5

@nimrod7, post #24

Niestety.
Kraszewski niepotrzebnie narozrabiał.
Te słowa o alternatywnej drodze rozwoju były niepotrzebne.
News można było zacząć od "Morphos jest klonem systemu Amiga OS. W wielu miejscach lepszym od oryginału."

[#26] Re: MorphOS 2.5

@qwerty4000, post #25

Czego przecież jest to alternatywna droga rozwoju . Tak samo jak AROS .
Ale i tak Bielski by się przyczepił nie zależnie co Krashan by napisał .

[#27] Re: MorphOS 2.5
Yeeeee THX MorphOS Team :)
[#28] Re: MorphOS 2.5
Gratulacje dla pracowitych ludzi odpowiedzialnych za ten system, dzięki nim Maci PPC jeszcze trochę pożyją na rynku wtórnym. Gratulacje raz jeszcze :)
[#29] Re: MorphOS 2.5

@qwerty4000, post #25

News można było zacząć od "Morphos jest klonem systemu Amiga OS

Właśnie nie było można zacząć. Co prawda pan Bielski i tak by wyskoczył jak diabełek z pudełka, bo trollowanie na forach jest treścią jego życia, ale... Hyperion ma prawa do znaku towarowego "Amiga OS", a AmigaOS 4 jest produktem konkurencyjnym w stosunku do MorphOS-a. Jeżeli brniemy w tę paranoję pana Bielskiego konsekwentnie, to nie powinienem w newsie użyć wyrażenia "Amiga OS". Nie użyłem go więc.

Proponowane przez Ciebie sformułowanie ma jeszcze jedną wadę - mianowicie może wprowadzić w błąd sugerując, że MorphOS jest klonem AmigaOS 4, co jest oczywistą nieprawdą. W tym kontekście napisanie dalej, że jest "lepszy od oryginału" byłoby zarzewiem kolejnej kłótni.

A to, że MorphOS jest alternatywną drogą rozwoju Amigi to po prostu fakt. Można z nim dyskutować, ale dyskusja z faktami mija się z celem. Chyba, że ktoś dyskutuje dla samego dyskutowania, jak Konrad.

Ostatnia edycja: 04.06.10 11:12:34
[#30] Re: MorphOS 2.5

@Jacek Piszczek, post #18

Jacek, albo nie zauważyłem albo nie ma tej informacji - czy poprawiony został bug, przez który MorphOS nie rozpoznawał 64MB Vramu bez odpalenia z bootmenu na miniaku?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem