Komentowana treść: MorphOS 2.5
[#121] Re: MorphOS 2.5

@Ender, post #116

W sumie możesz mieć rację ponieważ chłopaki nabrali już wprawy w suporcie strucli. Życzyłbym każdemu czekającemu i sobie żeby tak właśnie było OK
[#122] Re: MorphOS 2.5

@Jacek Piszczek, post #119

Dziękuję za informację i pomoc!!!
1. czyli posiadam nowsza wersję ShowGirls, pobrałem ją ze strony;
2. chodzi mi, że procesor ma prawie 100% zajętości nawet na małym okienku, a to powoduje, że czasami rwie się dźwięk. I to na starych filmach w małej rozdzielczości np. 100 amiga games in 10 minutes, a innych jest dużo gorzej. Jak Drako pokazywał zapowiedź, to myślałem, że udało się to poprawić troszeczkę. Może Pegasos2 jest za wolny, ale raczej G4/1000 MHz powinien sibie poradzić;
3. dzięki, faktycznie memory.sbar ma takie funkcje. Ja myślałem z opisu, że jest ta pamięć wyświetlana przez system na belce jak było to w klasykach (Chip/Fast). Ja mam MemoryGauge, stąd nie zauważyłem zmian.

@Recedent: jednak memory.sbar, graphicsmemory.sbar nie pokazuje graficznej
[#123] Re: MorphOS 2.5

@AS, post #122

Tez mam wrazenie ze owb 1.8 dziala wolniej niz poprzednia wersja.
[#124] Re: MorphOS 2.5

@AS, post #122

Jak graphicsmemory nie pokazuje graficznej to jaką pokazuje u ciebie? Bo u mnie pokazuje .
[#125] Re: MorphOS 2.5

@Arbuz, post #124

Źle napisałem - odwrotnie: pokazuje graficzną - natomiast memory może pokazać obie. No albo ustawić obie i jedna graficzną, a druga fast :)
[#126] Re: MorphOS 2.5
Ciekawe czy w ogóle planowana jest obsługa procesora G5 a tym samym np. iMaczków G5
[#127] Re: MorphOS 2.5

@Brodek, post #126

O G5 było już nie raz i z wszystkich wypowiedzi wynika, że puki co, to nie będzie!
[#128] Re: MorphOS 2.5

@AS, post #122

Dziala ladnie w full scren trzeba pobrac fix-a i bedzie oki
[#129] Re: MorphOS 2.5

@BULI, post #127

:D

sprawdź co kolega napisał o klawiaturze Apple A1242 i A1243 :D

Raczej nie poprawi. Te klawiatury nie działają nawet poprawie w OpenFirmware bez jego update.


Tak więc nie piszcie jeśli nic nie wiecie temat ;)

O mały włos a bym się pozbył najlepszej klawiatury jaką miałem. A tu proszę MOS 2.5 i klawa działa

Proszę nie bierzcie tego posta za jakiś atak na kogoś. WRĘCZ ODWROTNIE. MOSTeam zaskakuje pozytywnie I Chwała im za to
[#130] Re: MorphOS 2.5

@Jacek Piszczek, post #105

Zaznaczyłem na screenie. Tryb i rozdzielczość przykładowa:
http://skolman-mws.w.interia.pl/mos/automatprzesuw.png
[#131] Re: MorphOS 2.5

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #130

U mnie działa, robi to co w opisie czyli przesuwa ekran gdy kursor jest przy krawędzi.
[#132] Re: MorphOS 2.5

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #130

Co konkretniej nie działa ?
[#133] Re: MorphOS 2.5

@Drako^lM, post #128

No właśnie na fullscreenie tnie się bardzo. Mniej w małym okienku. Pobrałem ten skrypt, ale ciągle jest słabo.
[#134] Re: MorphOS 2.5

@AS, post #133

A włączyłeś go w OWB ?
[#135] Re: MorphOS 2.5

@Drako^lM, post #134

yep, wlaczyc i zrestartowac OWB
[#136] Re: MorphOS 2.5

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #130

@SKOLMAN_MWS

Przetestowałem właśnie i ponawiam pytanie: co jest z tym nie tak? U mnie działa (TM) ;)
[#137] Re: MorphOS 2.5

@Drako^lM, post #134

he, he, he, no własnie trzeba włączyć pomysł . Dziękuję bardzo, teraz chodzi naprawdę dobrze OK
[#138] Re: MorphOS 2.5

@Jacek Piszczek, post #136

bo mieso jesz, ty barbarzynco!
[#139] Re: MorphOS 2.5

@Korni, post #131

Jak masz możliwość to nagraj film, bo nie wierze.
[#140] Re: MorphOS 2.5
Niestety u mnie znowu to samo co przy wersji 2.4 - na Mac Mini MorphOS 2.5 odpalany z CD pokazuje "Quark/OpenFirmware" w natywnej rozdzielczosci monitora (1280x1024), ale chwile pozniej monitor pokazuje brak sygnalu. Jedyny sposob odpalenia MorphOSa to wejscie do boot-menu (LMB+RMB) i wybranie np. 1024x768. Normal Boot konczy sie zawsze komunikatem "No Signal".

Nie wiem, co jest nie tak - jak pisalem, w 2.4 bylo dokladnie to samo. Nie musze dodawac, ze OS X bootuje sie poprawnie w 1280x1024 @ 60Hz, a MorphOS jedynie do napisu "Quark/Open Firmware".

Moj monitor to Iiyama ProLite E431S podlaczony do Mini przez DVI.


Z pozytywow - OWB 1.8 smiga az furczy :)
[#141] Re: MorphOS 2.5

@skipp, post #140

Może masz za bardzo wyżyłowany tryb monitora? Większość monitorów LCD (na pewno wszystkie z którymi miałem do czynienia) mają bardzo niskie (w porównaniu do CRT) odświeżanie pionowe - nie więcej niż 75 Hz. Spróbuj ustawić typ monitora na 1280x1024@75 Hz, albo wyedytuj tryby ręcznie do takich parametrów.
[#142] Re: MorphOS 2.5

@wali7, post #141

Spróbuj ustawić typ monitora na 1280x1024@75 Hz, albo wyedytuj tryby ręcznie do takich parametrów.


Problem w tym, że nie mam możliwości żeby ustawić cokolwiek - jak pisałem, NO SIGNAL pojawia się zaraz po napisie "Quark/Open Firmware" - nawet intstalera nie mogę odpalić bez wchodzenia do Boot Menu i zmiany rozdzielczości.

Pain in the ass :(
[#143] Re: MorphOS 2.5

@wali7, post #141

To coś jak z moją starą Belineą 15". MorphOS uporczywie ustawia jej 1024 x 768 @ 60 Hz. Niestety, monitor ma tylko wejście VGA i nie potrafi precyzyjnie dostroić się do tego trybu, zawsze gdzieś jest lekko rozmazane. Wystarczy jednak ręcznie przestawić tryb na 1024 x 768 @ 50 Hz, żeby dostać obraz jak żyleta... Na szczęście operację ręcznej zmiany wystarczy zrobić tylko raz.

Ostatnia edycja: 08.06.10 07:49:08
[#144] Re: MorphOS 2.5

@skipp, post #142

nawet intstalera nie mogę odpalić bez wchodzenia do Boot Menu i zmiany rozdzielczości.

Zatem odpal w "niewłaściwej" rozdzielczości i w niej zmień tryb na taki z mniejszym odświeżaniem.

Ostatnia edycja: 08.06.10 07:50:40
[#145] Re: MorphOS 2.5

@G. Kraszewski, post #144

Jak na razie używam płyty z 2.5 jako LiveCD/Demo, więc jest to co najmniej niewygodne. Chciałbym po prostu włożyć płytę do Mini, zabootować i cieszyć się MorphOSem przez pół godziny. Póki co, jest to niewykonalne (jak w 2.4).. :(
[#146] Re: MorphOS 2.5

@skipp, post #145

jak kiedys na ircu dostalem info, aby trzymac wcisniety lewy CTRL podczas boot'a , to system wystartuje w 800/600. na oko nie wiem, czy to na pewno 800/600 bylo, ale tak wlasnie odpalilem instalator mos'a2.5, bo mam to samo z moim lcd, co skipp
[#147] Re: MorphOS 2.5

@cactoos, post #146

trzeba przyznac ze MorphOS rozwija sie dynamiczniej niz AmigaOS...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem