Komentowana treść: Procesor w AmigaOne X1000
[#1] Re: Procesor w AmigaOne X1000
Świetna wiadomość OK (nie mogłem się powstrzymać...)
[#2] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@pampers, post #1

OK
[#3] Re: Procesor w AmigaOne X1000
Uważam, że bardzo fajny sposób przekazania wiadomości. Puzzle mi się nie podobały, jadalne skarpetki (zwłaszcza nawiązujące do wydarzeń) - jestem za.
Swoją drogą, to są "amiskarpetki"!
[#4] Re: Procesor w AmigaOne X1000
łomatko
chyba jestem już za stary na takie formy "promocji" i "komunikacji"
[#5] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@tomek, post #4

Ot, po prostu kilku ludzi sie dobrze bawi. Malo tego, pewnie przy okazji troche zarobia(chwala im za to), a reszta sie napala i tyle w temacie.
[#6] Re: Procesor w AmigaOne X1000
Świetna wiadomość!
[#7] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@XaVeR, post #6

Wspaniała
[#8] Re: Procesor w AmigaOne X1000
System będzie w stanie wykorzystać drugie jądro procka czy wszyscy się cieszą z nowego grzejnika ?
Jest gdzieś informacja na temat wydajności tego procesora ?
[#9] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@eastone, post #5

Nie kumam tego, ten procek jest już zdaje się nie produkowany? więc po co się w to pchać? jak tu patrzeć z optymizmem w przyszlość . Skoro jest nieprodukowany to może kupią go za bezcen i X1000 będzie dużo tańsza niż myślimy
[#10] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@vegeta, post #9

Prosty rachunek ekonomiczny przy wykorzystaniu tesknoty/naiwnosci potencjalnych klientow. Na nizsza cene bym nie liczyl poniewaz aeon musi wyjsc na swoje(i za to tez chwala im ).
[#11] Re: Procesor w AmigaOne X1000
Nieźle się panowie zabawiają.;) Dobry news !
[#12] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@vegeta, post #9

nie jest produkowany, bo apple nie jest zainteresowane realizacja zamowien dla armii. to jedna z tych udanych solidnych konstrukcji, wiec nie liczylbym na taryfe ulgowa.

wydajnosc; z tych informacji do jakich dotarlem wynika, ze G4 zostawia "troche" w tyle (szczegolnie FPU). mocny Radeon HD moze byc obsluzony bez zaciec...

moja uwage glownie przykuwa niewielki pobor mocy, czyzby mialo wystarczyc pasywne chlodzenie. pasywny/polpasywny zasilacz, pasywna karta gfx, i ta cisza, za 7000 zl:)

http://www.realworldtech.com/page.cfm?ArticleID=RWT102405055354

zeby tylko x1000 byla rownie solidna:)

Ostatnia edycja: 21.12.10 21:31:11
[#13] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@vegeta, post #9

PowerMac tez już nie jest produkowany a ludzie się w niego pchają. To nie argument.
[#14] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@XaVeR, post #13

Nieporównywalne. Sięganie (przez projektanta/producenta) po nieprodukowane komponenty przy budowaniu nowego urządzenia jest "trochę" zastanawiające. Natomiast to, że ludzie (prywatne osoby) kupują używany sprzęt to nic nienaturalnego.

Ostatnia edycja: 21.12.10 23:00:05
[#15] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@1989, post #12

nie wiem dlaczego porównujesz do G4 skoro PA6T 16xxM wydajnościowo bije go kilkukrotnie :
np G4 z fresscale to poziom 1500 ~ 2300 MIPsow
a wydajność procka o którym mowa znajdziesz tutaj:

http://en.wikipedia.org/wiki/Instructions_per_second
[#16] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@fibi, post #15


MPC7447 (single core) - 2.3 MIPS/MHz (1GHz = 2300 MIPS)
http://www.freescale.com/webapp/sps/site/prod_summary.jsp?code=MPC7448

P.A. Semi PA6T-1682M (dual core) - 8,800 MIPS at 2.0 GHz
http://en.wikipedia.org/wiki/Instructions_per_second

Dla single core PA6T 16xxM przy 1Ghz wychodzi 2200 Mips ...
... a dla single core MPC7447 taktowanego 1,8 Ghz wychodzi 4140 Mips ...

:)
[#17] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@fibi, post #15

G4 to chyba dzisiaj najwydajniejszy procek ppc na ktorym dzialaja systemy amigowe, tak ?.

MIPS mipsowi nierowny, nieco wiecej o wydajnosci mowia testy spec itp.:). Dla mnie osobiscie ogromna zaleta jest niski pobor mocy w stosunku do wydajnosci.

@tomek

nieprodukowane, ale nowe nieuzywane w nowym sprzecie (chocby to byla ostatnia partia), dla obecnej serii Amig x1000 starczy. nawet w najbardziej optymistycznych wizjach nie ma kilku tysiecy sztuk plyt. zdecydowali sie na dosc dobry solidny procesor ppc, lepszy od tych soc'ow produkowanych - bardziej nadajacych sie do tanszych konstrukcji ppc. ibm nie zrezygnuje z ppc, pa semi zostalo przejete przez apodyktycznego szefa apple ktory nie liczy sie z nikim i niczym, to stracil inzynierow na rzecz google... i dalsza czesc historyjki wlasnie powstaje poza zasiegiem naszego wzroku:). takze nie martwilbym sie o procesor, a o programy i system AOS4.x ktory obecnie nie potrafi wykorzystac mocy tego procesora w x1000 - mocy wystarczjacej "do wszystkiego". w przypadku gier i 3D decydujacym czynnikiem jest dzisiaj karta graficzna (sterowniki OGL), a ten procesor nadazy za szybkim GPU - w domysle Radeonem HD, trzeba pamietac jeszcze o tej perelce, tajemniczym fpga XMOS o niezliczonych zastosowaniach:)

wazne, ze cos slychac o nowych hiendowych oryginalnych konstrukcjach Amigi, bo to wlasnie takie konstrukcje tworza legende Amigi i byloby teraz lepiej dla Amigi zeby to skonczyli.

Takie Apple przeszlo na x86 i sprzedaje PeCety w ktorych za narysowanie na obudowie nadgryzionego jabluszka bierze ekstra plus 300% i udaje jakby to bylo cos oryginalniejszego niz zwykly nowy tani PC x86 przywieziony z marketu, i to jest naprawde nabijanie ludzi w butelke...
[#18] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@1989, post #17

to ze pracuja na rzecz google nie wrozy dobrze, google wlasnego hardware nie ma, wszytsko zleca innym. o ile pamietam nie pracuja tez dla samego googla tylko firmy w ktora siergiej brin zainwestowal kase. a to co innego niz google jednak. co do xmosa to friedeowie juz mowili ze oni sie tym nie beda zajmowac. jest w kompie, jest dokumentacja, kto chce niech uzywa i cos na to pisze. wiec wielkich nadziei z tym bym nie wiazal, przynajmniej nie na poczatku. sam procek jest imo spoko, martwi mnie beardziej w jakim stopniu zostanie wykorzystany. tu jakos mi brak optymizmu.
[#19] Re: Procesor w AmigaOne X1000
kolejny komputer oparty o nieprodukowany procek ...
[#20] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@rzookol, post #19

czerstwy strucel mozna by nawet powiedziec
[#21] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@tomek, post #4

Nie tylko Ty. Ja chyba też zaliczam się do grona "starych pierników" bo takie skarpetkowe przekazy do mnie nie trafiają...
[#22] Re: Procesor w AmigaOne X1000
Swietny procek OK
[#23] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@Hellena, post #22

swietny ?


plusy:
- dobra wydajnosc z megaherca ale gorsza niż ostatnie G5 (ale lepsza niz G4 w Powermacach/macach mini)

minusy:
- drogi
- nieprodukowany
- nieoprogramowany
- średnie taktowanie


Ostatnia edycja: 22.12.10 09:23:46
[#24] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@Hellena, post #22

swietny (przemyslany) wydajny procek i bardzo dobry wybor. trudno zgodzic sie z w/w wadami i zaletami.

ps. G5 to droga katastrofa, chlodzenie woda i nawet 150W w stresie, a Apple G5 to koniec swiata:)
[#25] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@1989, post #24

No dobrze, ale mowa była o porównywaniu wydajności, a nie poborze prądu. W poborze prądu PA6T jest zdecydowanie lepszy. W wydajności - już niekoniecznie. Zresztą - wyjdzie w praniu :)

Czemu trudno zgodzić się z wymienionymi wadami/zaletami? Nieprawdę rzookol napisał?
[#26] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@recedent, post #25

"No dobrze, ale mowa była o porównywaniu wydajności, (...) Nieprawdę rzookol napisał?"

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem:
Czyli odrzucasz uzupełnienie jakie podał 1989 bo nie ma związku z wydajnością, ale NIE masz wątpliwości do uwag Rzookola, które odnoszą się NIE tylko do wydajności ;)

Jeśli mówimy tylko o wydajności, to lista Rzookola, mimo że prawdziwa, przyjęłaby postać:


plusy:
- dobra wydajnosc z megaherca ale gorsza niż ostatnie G5 (ale lepsza niz G4 w Powermacach/macach mini)

minusy:
- nieoprogramowany

(żeby nie było wątpliwości "cena, nieprodukowanie i średnie taktowanie" mają średni związek z wydajnością".

Chyba, że chcesz zachować pełnię uwag Rzookola - ale wtedy ta od 1989 jest jak najbardziej zasadna:) PA6T ma dość dobry współczynnik wydajność/Wat.

Ostatnia edycja: 22.12.10 13:42:55
[#27] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@rzookol, post #23

Jak to lepsza wydajnojść z megaherca ? :) Na czym oparłeś swoje wyliczenia ?

Mnie wyszło (źródła komentarz 16) dla G4 2300 Mips z 1Ghz a dla PA 2200 Mips.



Ostatnia edycja: 22.12.10 13:54:12
[#28] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@ede, post #27

Widać że mało czytaliście w tej dziedzinie. Wydajność z 1 mhz !!
Na chłopski rozum kolego : Powiedzmy Intel żeby pomnożyć 2x2 potrzebuje 3 takty zegarowe. Natomiast inny procek powiedzmy AMD potrzebuje tylko 1 takt zegarowy do wykonania tego samego działania. Więc stąd któryś kolega podał że magaherc nie równy megahercowi.
Dlatego swego czasu firma AMD oznaczała swoje procki plusem. Np. AMD Athlon 2000+ który był taktowany 1667 MHz, bo dorównywał mocy Intel Pentium 4 -2000 MHz.

Co do sprawy rzekomego nieprodukowanego procka, to nie ma to najmniejszego znaczenia. Ważne że właścicielem jest Apple, bogata firma. Wznowienie produkcji w dzisiejszych czasach nie sprawia problemu. Miałem rację że bogaci zaczną się zajmować Amigą !!
[#29] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@Radov, post #26

Nie zrozumieliśmy się. 1989 odpowiada na post rzookola, w którym tamten pisze (między innymi) o wydajności (z megaherca). Stwierdza, że nie może się z rzookolem zgodzić, a potem, że G5 bardziej się grzeje. Gdzie tu sens, gdzie logika? Rzookol nic o "współczynniku wydajność/Wat" nie pisał.

Uzupełnienia nie odrzucam, tylko traktuję jako uzupełnienie właśnie, a nie jako zaprzeczenie listy rzookola (jak sugeruje w swoim poście 1989 - cytuję: "trudno zgodzic sie z w/w wadami i zaletami").

Ostatnia edycja: 22.12.10 14:00:04
[#30] Re: Procesor w AmigaOne X1000

@Wojox, post #28

Nie miałeś niestety racji, to nie bogaci zaczęli się zajmować Amigą. To biedota zaczęła zbierać resztki spod stołu bogaczy. Life is brutal.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem