Komentowana treść: Qt 4.7 (0.6b)
[#1] Re: Qt 4.7 (0.6b)
Czysto amigowe rozwiązanie Jak łatwo się zaprzedać za kilka nędznych aplikacyjek.
[#2] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@Sventevith, post #1

Odkąd działa pod AmigaOS, odtąd jest amigowe, proste i logiczne.
A "zaprzedali" się przede wszystkim ci, którzy używają tego Qt na innych platformach, a na amiportale przychodzą sobie z nudów by sobie poszydzić.
[#3] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@tszczurek, post #2

No ja nie używam, zawsze mnie brzydził Linux oraz Nokia.

Nie wiem gdzie tu logikę widzisz. QT to rozwiązanie z Linuxa ani historycznie ani filozoficznie nie związane z AOS. AOSy mają własne UI frameworki.

Najpierw SO, teraz QT. Wszytsko aby łatwiej portować aplikacje. Library jak i amigowe UI to ważna część systemu operacyjnego określająca jego amigowość.

To są powody dlaczego się bawie tymi systemami, a nie siedzę na windzie czy linuksie. Jak tego nie będzie to co zostanie układ katalogów i ikonki ? Skoro to nie przeszkadza użytkownikowm OS4 to zapewnie i nie przeszkodzi gdy Hyperion stworzy własną dystrybucje linuxa i nazwie ją OS4.5. Do nowej struktury katalogów też się przyzwyczaice. Do tego będzie miała ochronę pamięci i inne takie przezcież system musi się rozwijać. Będzie postęp jak nic.
[#4] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@Sventevith, post #1

masz lepsze? niewiem az tak cie boli nowoczesne i przenosne api na amisystemie? niechcesz? nie uzywaj, i przestan smecic. pod kompem z winda uzywasz masy aplikacji opartej o qt i nawet tego pewnie nie wiesz.

Ostatnia edycja: 20.04.11 01:13:06
[#5] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@Sventevith, post #3

Powiedz szczerze - o co i po co Ty walczysz? Fakty chcesz zaklinać? Qt odkąd zostało skompilowane i zaczęło się pod AmigaOS uruchamiać, stało się również i amigowym frameworkiem. Jednym z kilku, podobnie jak MUI, jak reaction, i podobnie jak jakikolwiek inny który ewentualnie powstanie. Czy przeportowanie Qt automatycznie wyklucza z systemu jakiekolwiek amigowe oprogramowanie czy GUI? To tylko kolejna możliwość wizualizacji i obsługi aplikacji, ludzie...

Zrobili Amicygnixa - źle, bo na własnym ekranie, bo słabo zintegrowany z systemem... Zrobili Qt? Też źle, bo linuksowy pomiot... Nie podoba się? Nie używaj, ignoruj, to takie proste...
[#6] Re: Qt 4.7 (0.6b)
Bardzo fajnie, że jest rozwijany port Qt na AmigaOS.
[#7] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@tszczurek, post #5

Niesamowita większość użytkowników PPA zachwalająca nowoczesne rozwiązania dla AmigaOS4 typu QT czy SO tak na codzień używa tylko Windowsa (ewentualnie Linuxa). Taka zabawa w bycie adwokatem czyjejś sprawy - czyli AOS4 i jego nowe składniki są "rulez" ale nie używam bo za drogo/nie ma na to odpowiednich programów(ale będą...)/nie mam czasu/za drogo itd.

Ja też czasami na PPA coś napiszę z win ale na boga przecież nikt nie pracuje 24h.
[#8] Re: Qt 4.7 (0.6b)
"Amigi nie stać na własne rozwiązania", że zacytuję klasyka. Dlatego AmigaOS 4 przegrał.
[#9] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@G. Kraszewski, post #8

Ale tylko u was. Może to i lepiej...
[#10] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@tszczurek, post #9

Wszystko pięknie, ale byłbyś o wiele bardziej przekonujący, gdybyś używał OS4. Jak to sie dzieje, że fanboje OS4 nie używają jedynego i najprawdziwszego systemu? Trzymają go za szybką? Przecież zadaniem systemu operacyjnego jest tworzyć środowisko pracy i zabawy dla uzytkownika, a nie bycie obiektem adoracji.
[#11] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@tszczurek, post #2

Nie wiem co myśleć o systemie, który zamiast rozwijać swoje API i GUI, olewa to co ma i bierze co się da z innych systemów.

Problemem OS4 nie jest port QT, to akurat dobra sprawa. Problemem OS4 jest brak dobrego GUI systemowego a system, który sie nie wyróżnia własnym gui jest skazany na niebyt.
[#12] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@tszczurek, post #9

AmigaOS 4 wygrywa u tej grupy użytkowników, którzy chcą mieć coś w rodzaju Syllable albo Haiku. Czyli coś, co ma możliwie cały soft z Linuksa, ale nim nie jest, dzięki temu jest lżejsze i szybsze. Różnica jest tylko taka, że wyżej wymienione systemy działają na tanich PC, AmigaOS 4 na czym działa, wiadomo. Ta grupa ma głęboko gdzieś amigową tradycję jeżeli chodzi o look&feel, style guide, wewnętrzną budowę systemu czy API. Ważne że jest naklejka, bo skoro jest naklejka, to jest Amiga. Jeżeli założymy, że Hyperion kieruje AmigaOS do tego "targetu" (a moim zdaniem wszystko na to wskazuje), to kierunek rozwoju tego systemu nie jest niczym zaskakującym.
[#13] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@Sventevith, post #3

No ja nie używam, zawsze mnie brzydził Linux oraz Nokia.


Mnie tam zawsze brzydzil MacOS X i Apple, zawsze wolalem Linux i Windows. Teraz Nokia ma jedno i drugie w swoich telefonach :)

SO to jedno, ale nie mozna negowac QT. To akurat jest potrzebne i nie przeszkadza w tworzeniu GUI uzywajac czysto amigowych rozwiazan; intuition, gadtools. Amigowe QT na pewno w jakims stopniu korzysta z tych czysto amigowych rozwiazan :)
[#14] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@tszczurek, post #9

"Może to i lepiej..."

Że AmigaOS przegrał? No nie wiem czy lepiej...
[#15] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@G. Kraszewski, post #12

(...)Ta grupa ma głęboko gdzieś amigową tradycję jeżeli chodzi o look&feel(...)
Mocne słowa jak na dewelopera systemu, w którym stricte-amigowy pulpit został zastąpiony innym rozwiązaniem ponieważ jego stricte-amigowa funkcjonalność jest mało używalna ok, racja
Obawiam się, że gdyby tylko (w hipotetycznej przyszłości) pojawiła się opcja przeniesienia Qt dla MOS - to znalazłbyś kilka argumentów dlaczego jest to opłacalne i amigowe ;) pomysł

Panowie (i Panie) Qt to tylko kolejny kawałek ciekawego softu, za którego przeniesienie (chyba?) w ogóle nie odpowiada Hyperion. Tylko Alfkil, który uznał że nie tylko może - ale i jest w stanie - przenieść go do AmigaOS. Fajnie, że projekt się rozwija, ale jeszcze dużo wody upłynie zanim stanie się w pełni używalny. A jeszcze więcej zanim będzie można pomyśleć o integracji z AmigaOS i zastąpieniem stricte-amigowych rozwiązań...

BTW. Nowe rozwiązania, które funkcjonują w AmigaOS 4 - funkcjonują już ładnych parę lat. Te rozwiązania STAŁY SIĘ elementem amigowej tradycji Zgodzę się, że nie występują w AmigaOS 3.1 - ale nie będę zarzucał komuś "że ma gdzieś amigową tradycję" tylko dlatego bo ma inne spojrzenia na rozwój systemu niż ja Aniołek

@wali7
Przyganiał kocioł garnkowi
[#16] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@wali7, post #10

Wszystko pięknie, ale byłbyś o wiele bardziej przekonujący, gdybyś używał OS4.

A skąd wiesz że nie używam? I że niby dla Twojej prywatnej satysfakcji może jeszcze mam coś Ci udowadniać?

Interesujące jest to, że ledwo powiedziało się parę słów w obronie oprogramowania na OS4, i już dostało się naklejkę "fanboya".
Jedynie słuszne jest tępienie wszystkiego co związane z OS4?
Kochani użytkownicy jedynie słusznej, morphosowej linii rozwoju Amigi - zatracacie się ciągle w tych samych, nudnych argumentach.
Jeśli jesteście tak nastawieni na "czystość softu", to proponowałbym pozbyć się wszystkich przejawów linuksa i innych systemów z waszych morphosów. Pierwsze dwa przykłady - GCC, webkit. Pomioty szatańskiej linuksowej, nokiowej czy innej apple'owej technologii! Takie kozaki jesteście, to piszcie własne silniki www!
[#17] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@Radov, post #15

którym stricte-amigowy pulpit został zastąpiony innym rozwiązaniem ponieważ jego stricte-amigowa funkcjonalność jest mało używalna

Popełniasz tu błąd wynikający z nieznajomości MorphOS-a. Ambient nie jest zastąpieniem Workbencha tylko twórczym rozwinięciem jego cech. A nie nazywa się "Workbench" dokładnie z tych samych powodów, z których MorphOS nie nazywa się "AmigaOS".

gdyby tylko (w hipotetycznej przyszłości) pojawiła się opcja przeniesienia Qt dla MOS - to znalazłbyś kilka argumentów

Pewność, z jaką perorujesz o tym co bym zrobił w przyszłości, jest imponująca. Jednocześnie jednak nadmierna.

Te rozwiązania STAŁY SIĘ elementem amigowej tradycji

Tak, są takim samym elementem amigowej tradycji jak ixemul.library. Brak spójnej koncepcji rozwoju systemu też, dzięki Hyperionowi, stał się elementem amigowej tradycji. Na szczęście Hyperion nie może sobie uzurpować wyłącznych praw do tejże tradycji. A impreza z Qt skończy się prawdopodobnie tak jak impreza z FLTK, wtedy euforia była jeszcze większa...

ale nie będę zarzucał komuś "że ma gdzieś amigową tradycję" tylko dlatego bo ma inne spojrzenia na rozwój systemu niż ja

To nie jest zarzut. To stwierdzenie faktu. I nie mam na myśli Ciebie, tylko osoby decydujące o kierunku rozwoju AmigaOS 4.
[#18] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@tszczurek, post #16

Kochani użytkownicy jedynie słusznej, morphosowej linii rozwoju Amigi - zatracacie się ciągle w tych samych, nudnych argumentach.

Na czym to zatracenie miałoby polegać? Na tym, że argumenty się powtarzają? To chyba normalne, skoro z upływem czasu stają się coraz lepiej umotywowane.

Jeśli jesteście tak nastawieni na "czystość softu", to proponowałbym pozbyć się wszystkich przejawów linuksa i innych systemów z waszych morphosów.

Ochłoń. Jak kiedyś napisałem, problem nie tkwi w linuksowych technologiach jako takich. Problem tkwi, że programiści MorphOS-a dostosowują wybrane, wartościowe technologie do systemu. Programiści AmigaOS 4 dostosowują system do tych technologii, oraz stwierdzają, że AmigaOS nie stać na własne rozwiązania.
[#19] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@G. Kraszewski, post #18

Na tym, że argumenty się powtarzają? To chyba normalne, skoro z upływem czasu stają się coraz lepiej umotywowane.

To że je ciągle powtarzacie w kółko nie czyni ich bynajmniej lepiej umotywowanymi. Bo nic innego w tym czasie się nie zmienia. W systemie wszystko co amigowe jak było, tak jest nadal.
Zatracanie się polega oczywiście na tym, że ciągle, do znudzenia, za każdym razem, te same osoby, w ten sam sposób, niemalże automatycznie wypowiadają te same kwestie, niemalże w ten sam sposób.

Programiści AmigaOS 4 dostosowują system do tych technologii, oraz stwierdzają, że AmigaOS nie stać na własne rozwiązania.

Nie mogę się doczekać na odpowiednio "umotywowane" rewelacje na temat tego, w jaki to sposób AmigaOS 4 został niby specjalnie "dostosowany" dla potrzeb Qt.
Poza tym co niby czyni "programistów morphosowych" jakimiś uniwersalnymi wyroczniami w temacie tego jaka technologia jest "właściwa" i "wartościowa"?
[#20] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@G. Kraszewski, post #18

Programiści AmigaOS 4 dostosowują system do tych technologii


Qt to akurat słaby przykład na takie działanie - sam system pozostaje niezmieniony (przynajmniej póki co), bo (z tego co wiem) portem Qt zajmuje się osoba spoza ekipy rozwijającej system.

oraz stwierdzają, że AmigaOS nie stać na własne rozwiązania.


A to akurat nie programista napisał chyba.
[#21] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@tszczurek, post #19

A nie dostoSOwujo? Ja jestem wyrocznia, nie programistyczna:). Nie podoba mi sie ulinuksowienie systemu, dlatego mam mosa i sobie chwale:)
[#22] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@fazior, post #21

Linuks to przede wszystkim kernel, Panie Wyrocznio...
[#23] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@tszczurek, post #22

I troszku pozatym Panie Tszczurek:). Nie przeszkadza Ci linuks z boingiem? Twoj problem. Ale nie rzucaj sie prosze ze argumenty te same, skoro rzeczywiscie z czasem coraz bardziej ich slusznosc potwierdza sie. Moze Qt nie jest czescia os4 ale jakas sciezke po ktorej kroczy system mozna juz nakreslic po paru latach rozwoju. Mnie sie tam nie podoba dokad on se vadis:).
[#24] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@tszczurek, post #19

To że je ciągle powtarzacie w kółko nie czyni ich bynajmniej lepiej umotywowanymi.

Chciałem już z rozpędu napisać, że motywuje je kierunek rozwoju AmigaOS 4, ale... Właśnie. Jakiego rozwoju? Przecież istotnie, port Qt jest projektem niezależnym. Nawet Timberwolf jest tylko aplikacją. Sam system w gruncie rzeczy stoi w miejscu. Tu się zgadzamy w 100%.

Poza tym co niby czyni "programistów morphosowych" jakimiś uniwersalnymi wyroczniami w temacie tego jaka technologia jest "właściwa" i "wartościowa"?

A skąd taki wniosek? Przykładowo FreeType2, czy WebKit są wartościowymi technologiami, niezależnie od tego, co sobie programiści MorphOS-a na ten temat powiedzą. Chciałeś po prostu napisać coś złośliwego? Udało Ci się!
[#25] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@fazior, post #23

Jedyny "problem" w tej całej sytuacji to bynajmniej nie moje "rzucanie się", tylko nazwijmy to po imieniu - ujadanie morphosowców, którzy chyba z racji braku lepszych zajęć znów przyjszli sobie poużywać pod newsem dotyczącym systemu, którego używanie najmniej ich interesuje.
Ogarnijcie się ludzie, bo jeszcze trochę a każdy przejaw aktywności na AmigaOS 4 będziecie nazywać powolną przemianą w linuksa.
[#26] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@tszczurek, post #25

Tak, chyba pomału przychodzi pora, żeby jakiś czysto morphosowy portal założyć. Może jakaś ankieta na ten temat, jak obecna już się skończy? Bo ileż można wysłuchiwać impertynencji w stylu "ujadanie morphosowców"?
[#27] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@G. Kraszewski, post #24

"Sam system w gruncie rzeczy stoi w miejscu."

to oddaje całą sytuację z os4 i nie ma co więcej komentować
[#28] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@tszczurek, post #25

linuxowa aktywność strony os4 kończy się tym, że morphos jest szybszy i zżera mniej ramu bo podczas portowania technologii dba się o ich integracje z systemem a os4 to olewa
[#29] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@G. Kraszewski, post #24

Sam system w gruncie rzeczy stoi w miejscu. Tu się zgadzamy w 100%.

Przecież obaj wiemy że nie mówisz tego z pozycji ani developera aplikacji pod ten system, ani tym bardziej z pozycji developera systemowego... Równie dobrze Frieden mógłby stwierdzić że MorphOS stoi w miejscu, bo jak się nie dało pod MorphOSem skompilować Firefoxa, tak się nadal nie da...
A co do wartościowych technologii - Qt jest jak najbardziej wartościowe patrząc przez pryzmat aplikacji które działają na jego podstawie. Każdy powód jest dobry, by nie musieć odpalać linuksa, czy windowsa, ale jak widać morphosowcy wolą iść w zaparte i twierdzić coś zupełnie przeciwnego. Pewnie sami już przyzwyczaili się do uzupełniania braków oprogramowania linuksem i macosem na tyle, że uważają iż każda próba zmiany tego stanu rzeczy jest niewłaściwa.
[#30] Re: Qt 4.7 (0.6b)

@G. Kraszewski, post #26

Bo ileż można wysłuchiwać impertynencji w stylu "ujadanie morphosowców"?

Chcesz się licytować? W tym wątku zaczęło się od pierwszego komentarza użytkownika MorphOSa, następnie znów użytkownik MorphOSa wyjechał z "fanboyem".
Szerokiej drogi w kwestii czynienia portalu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem