Komentowana treść: NatAmi MX - postępy prac
[#1] Re: NatAmi MX - postępy prac
Nasuwa się zupełnie niestosowne pytanie: Kiedy wreszcie będzie w sprzedaży NatAmi?
Równie szybko przychodzi na myśl odpowiedź: When it`s done.
Tylko szkoda że to tak długo trwa.
[#2] Re: NatAmi MX - postępy prac
obudźcie mnie za rok jak będzie kolejny news
[#3] Re: NatAmi MX - postępy prac

@rzookol, post #2

Za rok? Optymista ;)

A co do samego projektu to fajne mają logo i to na ten czas tyle.
[#4] Re: NatAmi MX - postępy prac

@XaVeR, post #1

W porownaniu z nastepcami sp Commodora i perspektywy prawie 20 lat doswiadczen, to postep prac i tak jest piorunujacy...
[#5] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#6] Re: NatAmi MX - postępy prac
Można by zacząć robić zakłady, czy wcześniej pojawi się Natami czy netbook z OS4 :d
[#7] Re: NatAmi MX - postępy prac

@okejokej, post #6

O dziwo obydwa produkty już są. To znaczy istnieją fizycznie i (jakoś) działają.
Żeby zacząć zabawę z zakładami trzeba ustalić że pojęcie "będzie" oznacza datę kiedy pierwszy "szary" użytkownik otrzyma paczkę z zamówionym sprzętem i będzie on miał wszystkie zakładane przez twórców funkcje. Jako przykład podam AOS3.5 który miał mieć wbudowany pełen (nie demo) stos TCP/IP a nie ma go do tej pory..
[url=www.haage-partner.de/amiga/products/aos35/aos35-e.htm]specyfikacja_AOS3.5[/url]
[#8] Re: NatAmi MX - postępy prac

@stachu100, post #7

Z tego co można wyczytać na samej stronie i znaleźć na Youtubie, to kilka sztuk na testy dotarło do Niemiec, Francji i Szwecji.
[#9] Re: NatAmi MX - postępy prac
Thomas ujawnił też, że obecna wersja blittera w NatAmi, mimo, że jeszcze nie skończona, już jest szybsza od oryginalnego Blittera w Amidze. Osiąga on w tym momencie ok. 15% - 20% docelowej wydajności.

Blitter w NatAmi to jedno z największych wyzwań:)
[#10] Re: NatAmi MX - postępy prac
Spodziewałem się, że po ostatnich wydarzeniach (wysyłka płyt do developerów) wszystko ruszy bardziej do przodu. Szkoda, moje pieniążki trafią do mikej.
[#11] Re: NatAmi MX - postępy prac

@pampers, post #10

Moim zdaniem założenia konstruktorów NatAmi były i są nadal zbyt ambitne. Nawet jak będą mieli działający hardware to wyłożą się na systemie operacyjnym. AROS mimo swoich niezaprzeczalnych zalet ma też mnóstwo wad. I to właśnie on może być "gwoździem do trumny". Co prawda na stronie natami.net nie znalazłem wzmianki na temat systemu operacyjnego (być może słabo szukałem), ale wieść gminna niesie że to właśnie on będzie systemem operacyjnym NatAmi. Jeżeli się mylę to przepraszam i proszę o sprostowanie.
[#12] Re: NatAmi MX - postępy prac

@stachu100, post #11

Podstawowym pewnie tak, ale kto Ci bedzie zagladal na dysk:)? Nic nie stoi na przeszkodzie zeby odpalic 3.9.
[#13] Re: NatAmi MX - postępy prac

@Banter, post #9

Minimig też ma szybszy blitter ;) Biorąc stosunek szybkości blittera do ceny, to Minimig bije Natami na głowę :P
[#14] Re: NatAmi MX - postępy prac
Mija prawie kolejny rok od momentu puszczenia informacji o Natami MX i dalej czytamy o "małych" postępach prac. Niektórzy tutejsi amigowi prorocy przewidywali nawet pojawienie się Natami przed AOX1000 i co panowie, doupa :). Na szczęście jest FPGArcade, działa i można kupić, jak ktoś chce jeszcze męczyć klasyka na sprzęcie, a nie w softemulacji pod UAE.
[#15] Re: NatAmi MX - postępy prac

@gx, post #14

Atari 800, Timex Sinclair i Apple II, wszystkie pojawiły się na rynku przed C64. Wszyscy dobrze wiemy, co się stało, kiedy C64 trafiło w końcu do sprzedaży.

Zapewniam, że jest na co czekać :)
[#16] Re: NatAmi MX - postępy prac

@fazior, post #12

1. Popieram pomysł. Na Natami wystarczy, że ruszy AOS 3.x i będzie git. Choć jakiś nowszy system by się przydał - internet, domowe biuro itd.
2. Co do tego When its done to mnie się kojarzy to z firmą Blizzard. Jak do tej pory miliony graczy nie zawiodły się na tym powiedzeniu. Mam nadzieję, że kiedyś Natami też pozwoli cieszyć się retro jak i neo Amigowaniem:D.
[#17] Re: NatAmi MX - postępy prac

@Banter, post #15

Zapewniam, że czekamy (niektórzy). Ja ciągle po cichu liczę na jakiegoś gościa z kasą, który pomoże i wyłoży mamonę na licencję od PoweVR na układ SGX 5, a może i lepiej. To w połączeniu z SuperAga byłoby coś. A co z procesorem? Jak daleko prace z N70? Zastanawialiście się nad zastosowaniem pamięci XDR2 dla procka i SuperAga. Ostatnio AMD/ATI zainteresowało się tą pamięcią i możliwe, że będzie dostępna w nowych kartach graficznych, może więc będzie i tańsza. Więcej informacji proszę.OK
[#18] Re: NatAmi MX - postępy prac

@Banter, post #15

C=64 nie wygrał możliwościami a ceną.........

Osobiście kibicuję Natami i chciałbym ją mieć (podobnie jak Pandorę:). Nie chiałbym by czas oczekiwania na sprzęt (od zamówienia do realizacji co namniej pół roku czekania) był podobny do w/w Pandory właśnie......a tego się obawiam...



Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 18:53:19 przez michalmarek77
[#19] Re: NatAmi MX - postępy prac

@Banter, post #9

obsluga fblit daje wieksze przyspieszenie, poza tym majac 040 mozna zapomniec o blitterze i leciec prockiem wiec nie wiem czym sie tu podniecac
[#20] Re: NatAmi MX - postępy prac

@rzookol, post #19

Ja tam ciągle czekam na Natkę, choć chwilami nachodzi mnie myśl, że może i moje wnuki się nie doczekają. Kibicuję bardzo temu projektowi, ale fakty są, jakie są. I nie wygląda to zbyt obiecująco. Parę miesięcy temu bylem bardziej nabuzowany nadzieją, ale teraz... Obawiam się, że cala afera będzie miała smutny finał w postaci kilku "egzemplarzy testowych" Bo - jak Stachu zauważył - chyba nazbyt ambitne zamiary, chyba rzucenie się z motyką na słońce.
Obym się mylił. Tak czy owak - jeśli za rok od dziś nie będzie można zafundować sobie Natki z dostawą do domu - zakiszoną kasę utopię w A4000 z wszelkimi możliwymi kartami procesorowymi, graficznymi i dźwiękowymi. I sobie będę klasykował do usrania, póki sprzęt wytrzyma. A wytrzyma długo.

Des
[#21] Re: NatAmi MX - postępy prac

@Des, post #20

Nie ma co panikować, trzeba być dobrej myśli. Emerytura jeszcze daleko ;) a im dłużej na nią czekam, tym bardziej jestem zdeterminowany i pewny, że ją kupię jak się wreszcie pojawi w formie ogólnodostępnej. Nie wydaje mi się aby ich zamiary były zbyt ambitne. Wszak wielu malkontentów twierdzi, że ów zamiary i moc Natami to nic wielkiego. Zatem warto nie popadać ze skrajności w skrajność. Założenia są akuratne, postępy w czasie może nie zbyt odpowiadają oczekiwaniom, ale skoro zabrnęli tak daleko to nie sądzę aby się teraz poddali.
[#22] Re: NatAmi MX - postępy prac

@XaVeR, post #1

Kiedy wreszcie będzie w sprzedaży NatAmi?

Za rok na święta. :)
Zbierajcie kasę jak jeszcze nie zaczęliście. Nowy klasyk nadchodzi. :)
[#23] Re: NatAmi MX - postępy prac

@gx, post #14

przed AOX1000

X1000 wciąż jeszcze nie może kupić zwykły Kowalski, więc jeszcze jest tak jakby nie było. ;)
[#24] Re: NatAmi MX - postępy prac

@Andrzej Drozd, post #23

"jeszcze" :D? Przewidujesz u Kowalskiego nagłą zmianę sytuacji finansowej?
[#25] Re: NatAmi MX - postępy prac

@okejokej, post #24

Oj tam, oj tam, a małó to takich na forum było co 8 tyś mają już odłożone na X1000? Przecież te marne, dodatkowe 4 tyś nie robi różnicy dla prawdziwych fanów komputerów PPC i marki Amiga ONE. ;)
Ja tam wolę używać swoich Amig 1200 i czekać na Natami, choćby i 5 lat jeszcze. :)
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] Re: NatAmi MX - postępy prac

@rzookol, post #29

no jakby sie uprzeć to natami tej sprzętowej agi też nie ma :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem