Komentowana treść: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
[#31] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@faza, post #1

Trudno cos więcej w tej chwili powiedzić (nawet o botowaniu- koleś włączył wizję na finiszu)
ale można powiedzieć coś o klimacie okolicy właściciela filmiku- a u nas takie mrozy- życie nie jest sprawiedliwe ;)
[#32] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@RadziN, post #30

Sam sobie odpowiedziałeś, dla Ciebie X1000 nic nie oferuje i jak sądzę to chyba stąd ten żal. Zresztą nie ma się co spierać. Nikt nie przymusza do zakupu.
[#33] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@azazel44, post #32

Masz żal że tylko taki filmik? No to czekaj na następny a nie rozłdowywuj flustracji na innych :P

Nikt nie przymusza do zakupu.

Ani Ciebie ani mnie i wiedzieliśmy o tym wczoraj, będziemy wiedzieć jutro....

A tak na temat X1000? Jeśli uważasz że dla kogoś nic nie oferuje, to może powiedz co dla innych oferuje? masz jakiś powód że jej tak bronisz? Tak na poważnie i logicznie.
[#34] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@kjb666, post #33

Ależ daleko mi do frustracji, niebawem wszyscy doczekamy większej ilości filmików, czas płynie tylko do przodu :)
Napisałem, że Tobie nic nie oferuje, ale inni (szczególnie Ci którzy kupili) coś w niej widzieli. Nie wiem, może ciekawostkę, może kolekcjonerski rarytas, może nawet twarz Jezusa w boingu :) Nie wiem :)

Równie mocno mogę bronić Natami, bo podoba mi się idea następcy klasycznej Amigi.
W X1000 widzę najnowszy, od dawna wyczekiwany model, w którym z pewnością drzemie potencjał. Cena wysoka, ale cieszy mnie sam fakt, że projekt w którego niewielu wierzyło, został zrealizowany do końca. A jak wiesz nie jest to częsta praktyka w amigowym świecie.
[#35] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@azazel44, post #32

No nie mogę ty czytasz to co napisałem? Ja proszę by mi ktoś w końcu zaprezentował realne zalety, a Ty mi piszesz jakieś bzdele, że mi nic nie oferuje? Gdzieś ty to wyczytał? Wskaż mi proszę w tym zdaniu gdzież są te Twoje rewelacje:
Co ma takiego X1000 i co może mi zaoferować w połączeniu z AOS4.x, bym chciał to kupić?


Pozdrawiam,
RadziN
[#36] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
Na PPA można dysputować na szczęście o amigowaniu we wszelkich jego wariantach od emulacji przez amigi klasyczne, jego ewentualną kontynuacje opartych na FPG'a co tyczy się też systemów Mosa czy Arosa. A to że w/w systemy/sprzęt są porównywane jest całkowicie naturalne. Ba! Powiedziałbym, że taka już nasza ludzka natura.

Pozdrawiam,
RadziN
[#37] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@RadziN, post #35

Tego typu komputery kupuje się nie po to aby coś oferowały tylko aby je posiadać i poklikać w ikony, no i oczywiście aby poszpanować na dzielni (tj. amigowej dzielni)
[#38] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@azazel44, post #34

W X1000 widzę najnowszy, od dawna wyczekiwany model, w którym z pewnością drzemie potencjał.

A ta pewność bierze się z?...
[#39] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #38

Z naiwnych nadziei i oczekiwań.


Pozdrawiam
[#40] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@RadziN, post #35

Oferuje najszybszy sprzęt pod jakim chodzi OS4. Dodatkowo jak ktoś jest kolekcjonerem ma fun, z oryginalnego sprzętu.

Czemu ludzie kupują motor Royal Enfield produkowany w Indiach jak za tą cenę mogą kupić sobie niezawodnego Japończyka, także o wyglądzie klasycznym.

W hobby nie ma nic racjonalnego i racjonalnymi argumentami nie ma sensu się posługiwać.

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 13:11:57 przez Sventevith
[#41] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@tom256, post #26

Tego nie przyzna żaden z wtykających szpilki mosistow z postów dookoła.
Miniacza się kupuje "bo nie szkoda kasy", sądzę nawet że to jeden z głównych powodów.
AX1000 zejdzie cała partia na pniu, tak jak zejdzie każda amiga 4000 wypasiona za cenę powyżej ceny AX1000, bo to amiga.
Naśmiewanie się z człowieka z filmu na yt jest żenujące i odzwierciedla poziom, brak podstaw kultury i zawiść osób tak czyniących.

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 13:25:37 przez pawelini
[#42] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Sventevith, post #40

Royal ma 23 koniki z 500ccm i to prawdziwe retro. Wielu lubi takie koślawe jeżdżenie do 100 km/h. Ale frajda zawsze jest frajdą.
X1000 jeszcze zaskoczy nie jednego. Mnie najbardzie intersuje tylko jedna sprawa, o której nikt nie pisze. Kto i jak pokaże możliwości układu specjalizowanego XENA 500 Mhz ??
Bo skoro nie ma jeszcze sterów 3D do radeona, to tym bardziej ta Xena moze się okazać scalakiem który pożera darmo prąd....

Widzę że niektórzy nie "łapią" co to za prezentacja. Anglicy mają zwyczaj nagrywać "unboxing" swoich "zabawek". Oto przykład :
http://www.youtube.com/watch?v=Nf01FqVKGgs&feature=fvsr

Ale znowu widzę zaczęłło się płaczkowanie nad X1000. Ja wiem że sprzedadzą się wszystkie egzemplaże i będzie jeszcze brakowało.
Teraz czas na programy i porty. Ale z tym będzie chyba znacznie gorzej....
Zastanawiam się czy MOS Team nie zrobi portu na X1000 ??
[#43] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Wojox, post #42

Ja wiem że sprzedadzą się wszystkie egzemplaże i będzie jeszcze brakowało.

Już się sprzedały i brakuje, edycja "First Contact" jest wyczerpana. Wystarczyło wyprodukować odpowiednio mało egzemplarzy. A-Eon znalazł skuteczny model sprzedaży, zaadresował sprzęt do zamożnych amigowców, dla których posiadanie sprzętu, w dodatku "limited edition" jest celem samym w sobie. Nie jest to nic wyjątkowego, przecież specjalne wykonania smartfonów w tytanowych obudowach wysadzanych kryształami Svarowskiego również znajdują nabywców, mimo że ich ceny często pozostawiają X1000 daleko w tyle, a funkcjonalność jest przecież taka sama jak wersji plastikowej dla zwykłych zjadaczy chleba.

Teraz czas na programy i porty. Ale z tym będzie chyba znacznie gorzej...

Kto by się przejmował takimi nieistotnymi szczegółami? X1000 nie jest do odpalania programów. Jest do budowania ego posiadacza i świadomości przynależenia do elity.

Zastanawiam się czy MOS Team nie zrobi portu na X1000??

Po co?
[#44] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #43

Kto by się przejmował takimi nieistotnymi szczegółami? X1000 nie jest do odpalania programów. Jest do budowania ego posiadacza i świadomości przynależenia do elity.

Przesadzasz. Czy kolekcjonerstwo jest po to aby budować świadomość przynależenia do elity.

Po co?

Nie ma to faktycznie większego sensu. Lepiej wydać wersję MOSa na G5.
[#45] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Sventevith, post #44

Przesadzasz. Czy kolekcjonerstwo jest po to aby budować świadomość przynależenia do elity.

To zależy, bo są dwa przypadki kolekcjonerstwa. Jeden, ten rzadszy, czy może mniej widoczny, to kolekcjoner trzymający swoją kolekcję w ukryciu, w samotności czerpiący przyjemność z obcowania z nią. Drugi to taki, który działa w środowisku innych kolekcjonerów, chce mieć lepszą, większą, pełniejszą kolekcję niż koledzy, pokazuje swoją kolekcję na wystawach. W ten sposób niewątpliwie buduje świadomość przynależności do kolekcjonerskiej elity i właśnie to, a nie prosta chęć posiadania, jest motorem jego działań.
[#46] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
jak ktos chce sie przekonac co ten komputer moze poza startowaniem to tu sa wykresy:
http://www.amiga-news.de/de/news/AN-2012-02-00011-DE.html
[#47] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@RadziN, post #30

RadziN na razie podstawowa zaleta AmigaONE X1000 ma byc fakt posiadania jednej z najmocniejszych maszyn, jesli nie najmocniejszej cywilnej z PPC zgodnym procesorem na pokladzie. Biorac pod uwage, ze nie ma zbyt wielkich i zaawansowanych planow, czy prob przeniesienia MorphOsa czy AmigaOsa 4.x na inne typy procesorow to moze sie okazac ostatnim hardwarowym/sprzetem rzeczywistym do uruchomiania tych systemow o najwyzszych parametrach.

Oczywiscie jak tak dalej pojdzie moze sie okazac, ze znacznie wieksza moc uzyskuje sie przez emulator powerpc na blaszaku z pewnej polskiej sieci dyskontowej .

Poza tym jak spojrzysz na historie tego projektu, na razie cieszmy sie, ze wogole dotarly pierwsze egzemplarze do odbiorcow.

Potem zobaczymy czy komus sie uda wykorzystac ta moc i do czego. Na razie jedynym i wielkim sukcesem tej firmy jest wyprodukowanie tej partii, co przy ich organizacji i podejsciu bylo przynajmniej zagrozone, a nie tylko opoznione.

---
Prosze nie traktowac tego za ironie czy zart z tej maszyny. Choc ja osobiscie uwazam, ze MorphOs/AmigaOs powinien pojsc w kierunku telefonow komorkowych, bo mam dosc sledzenia uzytkownika przez androida i iphony oraz chetnie bym kupil taki telefon(grunt, zeby mial minimum dzisiejsze - czyli usb, klawiaturke fizyczna, aparat 3 Mpix(mozna wymontowac z sony ericsonow skupowanych za dolara/funta), wifi, zgodnosc z aero2, oraz gps , akcelometr i moze barometr - w przyblizeniu - projekt openmoko czy jakos tak sie nazywal) to jednak ciesze sie, ze udalo im sie w koncu wyprodukowac to co obiecali .

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 16:13:02 przez ruberum_ignis
[#48] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@wawrzon, post #46

szału nie robi :(
[#49] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@XoR, post #48

Na razie nie robi, ale to testy na jednym rdzeniu. Nie wspomnę, że brak też wsparcia Xeny. Jeszcze Wam przypomnę ten wątek, kiedy X1000 dostanie wsparcie dla drugiego rdzenia oraz koprocesora Xena
[#50] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@wawrzon, post #46

A to sa benchmarki wykorzystujace kilka rdzeni czy nie? Bo wydaje mi sie, ze nie - juz przy kopiowaniu plikow widac, ze X1000 jest szybsza gdy program to wykorzystuje/dziala w tle.

Oczywiscie cenowo to nawet nie ma porownania, bo uzyska sie wieksze nieco przyspieszenie za olbrzymie pieniadze, ale wydaje mi sie, ze specyficzne aplikacje jesli powstana moga byc szybsze. Oczywiscie podejrzewam, ze bedzie ich niewiele...
[#51] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Sventevith, post #44

Po co?

Nie ma to faktycznie większego sensu. Lepiej wydać wersję MOSa na G5.


Amiga X1000 OK jest wykonana profesionalnie, więc pytasz po co zaadoptować MOSa do tego komputera ?? Nie wiem czy zauważyłeś ale na PC powstało masę różnych systemów jako alternatywa.
Są Linuxy, BeOS/Haiku i zapewne wiele więcej.

Powstanie lub adaptowanie MOSa do X1000 ma taki sam sens jak wersja do A1200.
Po pierwsze MOS Team ma 3D drv. do Radeona i myślę że szybciej reaguje na ważne sprawy.
Po drugie konkurencja dla AmigaOSu na jej platformie sprzetowej działałaby korzystnie.
Po trzecie nie ma co się obrażać że jest MorphOS, to tylko zaleta. Przepychanki to takie dziecinne obrażanie....
[#52] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@ruberum_ignis, post #50

Program ?
Przypadkiem to nie zasługa dużego i szybkiego HD przy niskoobrotowych laptopowych dyskach 2,5 cala u konkurencji w tym teście ?
[#53] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Wojox, post #51

To starta energii i zasobów których MOSTeam i tak ma ograniczoną ilość. X1000 za 10k nie kupię G5 za 2k już tak o ile pozwoli mi takie G5 oglądać filmy HD. Istotniejsze jednak dla mnie są obecnie stery 3D niż G5.
[#54] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@azazel44, post #49

co Xena da temu komputerowi to najstarsi gorale nie mają bladego pojęcia. A na drugi rdzeń sobie jeszcze poczekamy bo systemy amigowe wewnętrznie się do SMP niestety nie nadają

są pomysły co z tym fantem zrobić ale wszystkie polegają na zmianie kernela i zakazie pewnych operacji pomiędzy programami czyli generalnie na "zdezamigowaniu" systemu... poza tym wymagają dużo pracy i nowego paradygmatu tworzenia aplikacji, bardziej na modłę unixowo-windowsową...

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 17:10:11 przez XoR
[#55] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@wawrzon, post #46

nie powala, ale na jednym rdzeniu to nawet i7 nie powala, ciekawe jakie bylby wyniki na linuxie.
[#56] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@azazel44, post #49


Na razie nie robi, ale to testy na jednym rdzeniu. Nie wspomnę, że brak też wsparcia Xeny. Jeszcze Wam przypomnę ten wątek, kiedy X1000 dostanie wsparcie dla drugiego rdzenia oraz koprocesora Xena

mam nadzieje ze uzytkownicy sama 460 otrzymaja dma, dopracowany sterownik dzwieku i co im tam jeszcze brakuje zanim ktos zabierze sie za xene, programowanie sterow 3d, multicore itp. w kazdym raze jak do tej pory ni widu ni slychu.

jesli chodzi o moja opinie o x1k to ten komputer jest jaki jest, mniej wiecej jaki mial byc. tzn calej afery o xene nie rozumiem, ale kij. natomiast brak poparcia softwarowego bedzie gwozdziem do trumny tego systemu, tak to sie niestety zapowiada.
[#57] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@RadoslawF, post #52

Przypadkiem to nie zasługa dużego i szybkiego HD przy niskoobrotowych laptopowych dyskach 2,5 cala u konkurencji w tym teście ?

Dobre wyniki kopiowania plików to zasługa trzech rzeczy:

1. Interfejs SATA zamiast IDE.
2. Duży, szybszy, nowoczesny dysk z większą pamięcią cache.
3. Bardzo dobra wydajność kontrolera pamięci procesora PA6T.

Dostęp do pamięci to jedyna konkurencja, w której procesor PA Semi deklasuje G4. Analizując wyniki testów dochodzi się do wniosku, że w momencie gdy zmuszamy G4 do operowania na dużych zbiorach danych, nie mieszczących się w cache L2, PA6T zaczyna mieć przewagę. Przykładowo test klienta distributed.net w ogóle nie obciąża szyny pamięci, tu nawet Pegasos 2 idzie z X1000 łeb w łeb. Test kompresji LAME operuje na plikach audio, gdzie w ciągu sekundy przerzuca się pojedyncze megabajty. Tutaj G4 przy podobnym zegarze jest porównywalny z PA6T. Z kolei mamy dekodowanie video, gdzie ilość danych jest kilka razy większa i już widzimy, że X1000 wysuwa się na prowadzenie. No i dochodzimy do kopiowania plików, gdzie dla trzech wyżej wymienionych przyczyn X1000 jest kilka razy szybsza od Maków.
[#58] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
Wracając do naszej X1000 czy jest ktos miły co może zrobić takie zestawienie np.: na AmigaOne (mikroA1/GX etc) to mogę [tu lista testów/moźliwości/etc], a teraz mając Amige X1000 to [zalety/przewagi nad poprzedniczką itd.] Biorąc pod uwagę ilość wypowiadających się o jej potencjale to sądze, że takie zestawienie to betka z przykładami aplikacji itd. AlbertS czy moze azazel44 bedziesz uprzejmy zrobić takie zestawienie? Wy jak widze obyci w tej materii chciałbym zobaczyć jak to loto. :)

Pozdrawiam,
RadziN

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 18:02:13 przez RadziN
[#59] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@wawrzon, post #46

Zobacz z jaką niekonsekwencją są robione te testy - wszędzie występuje tylko A1X1000 ;) a tak masz i Sam460 i Sam440 i MacMini 1,5GHz i PowerMac 2GHz. Takie testy robione "na kolanie" ;) jakby nie można zrobić wszystkich testów na każdej użytej maszynie.
[#60] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@wawrzon, post #56

calej afery o xene nie rozumiem, ale kij.
A ja rozumiem aferę o Xenę. Skoro jest układ specjalizowany to chcę zobaczyć co on potrafi.
Każdy chyba oglądał tą mega prezentację Amigi 1000 w teatrze, gdzie pokazywano jej mozliwości. Nawet był syntezator mowy. I to wszystko dzięki układom specjalizowanym Amigi.

A tu co ? Mamy Xena 500 MHz - 1000 MIPSów i nikt nie wie do czego to służy. A zapewne niewielu też wie jak to oprogramować.

Co do niemożliwości obsługi kolejnych rdzeni przez AmigaOS to widzę że "fachowcy" się już wypowiedzieli. Podejżewam że sprawa wygląda inaczej. Skoro Amiga 1200 z PPC widzi 2 różne procesorki, tzn, że się chyba da.
Wiem że zapewne motorolka jest wyłączna i emulowana później. Można przecież stworzyć jakąś bibliotekę i kolejny rdzeń wykorzystywać do nowych tasków w systemie. Musi być jakiś sposób. A zapewne rozwiązanie najprostsze okaże się najwłaściwsze...OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem