Komentowana treść: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5
[#1] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5
Wspaniała wiadomość OK.......
[#2] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5
Czym był podyktowany wybór modelu na jaki ma być portowany MOS?
I czy są może plany na przeportowanie MOSa na iMaca G5 w przyszłości?
Z ciekawości pytam bo mam starego iMaca G5, i gdyby taki port powstał
to bym mógł zobaczyć co i jak w MOSie piszczy
[#3] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5
Co prawda osobiście raczej nie planuję kupić stacjonarnego Maka z G5, ale inicjatywa znakomita.
[#4] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@Radek_Cz, post #2

dostępnością, ceną i możliwościami
[#5] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@Radek_Cz, post #2

Się będziesz MOSem paprał. Mógłbyś utracić swoją amigową niewinność. Ryzyko duże.
[#6] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5
Nie skorzystam, bo celuję w PowerBooka ale popieram w całej rozciągłości to bounty.
A tak przy okazji... gdyby taki port zamówiono w "profesjonalnej" firmie to myślę, że kwota byłaby o 2 zera większa. :)
[#7] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5
Trzy miesiące na portowanie systemu operacyjnego? Czy to naprawdę tak proste? Zakładam, że osoba odpowiedzialna ma teraz dzień w dzień czas na wykonanie zadania. Czy portowanie systemu to po prostu kompilowanie "jądra" systemu na nowym sprzęcie tak jak Linux?
[#8] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5
Niemożliwością to jest! To by oznaczało, że za parę miesięcy Arbuz wróci do mosowania! :)
[#9] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5
Wielki błąd, PowerMac-y G5 już powoli padają jak muchy. Ich cykl życiowy jest znacznie krótszy niż G4 oraz zmagają się z wieloma usterkami. Od samych wakacji naprawiałem dwa pm g5 (zasilacz i płyta główna).
Ale jeśli ktoś ma słabe ogrzewanie to na zime w sam raz :)
[#10] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5
Ooo i fajnie :)
[#11] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@krismiszcz, post #9

zrób proszę listę, które modele padają najszybciej to takich nie kupie (podejrzewam, że te z chłodzeniem wodnym)
[#12] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@Minniat, post #7

Przejrzyj zrodla arosa to zobaczysz czy to jest proste :)
[#13] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@krismiszcz, post #9

Dokładnie, mój padł dwa lata temu. :( G5ki z tego słyną, wystarczy poczytać na sieci.

btw: Naprawiałeś w jakim sensie? Zajmujesz się czymś takim?
[#14] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@Minniat, post #7

Nawet w przypadku portowania Linuxa, to nie sprowadza się do kompilowania jądra na nowym sprzęcie... Trzeba najpierw dopisać obsługę tego sprzętu .
[#15] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5
Fajnie gdyby powstał sterownik do karty airport
[#16] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@wali7, post #5

Ciekawość moja jest większa niż jakikolwiek lęk język
[#17] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@mikser, post #15

raczej do airport extreme
[#18] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@michal_zukowski, post #11

To już lepiej by było, jakby zrobiono bounty na najnowsze power maki, jakie są, czyli ze złączem grafiki PCIexpress itd. Nowsze jeszcze ciut pociągną, a po co inwestować w G5 na DDR1 i ze złączem AGP?
[#19] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5
Czy ja dobrze rozumiem, owieczki wpłacą kolesiowi 3000 euro na konto a za licencję
będą musiały płacić osobno i pomyśleć, że te same osoby śmiały się z płatnych sterowników HD dla AmigaOS4.x. Widać u Was dojenie jest jeszcze lepsze. Gratulacje i życzę powodzenia. Swoją drogą mało koleś się nachapał na licencjach? Trzeba było nie konkurować z AmigaOS4 i nie obniżać ceny systemu.

Ps. Poprawcie błąd w newsie powinno być współwłaściciel portalu.
[#20] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@Leon, post #19

nie wiem czy masz dostęp do internetu ale sprawdź czym się różni model bounty od zmuszania do płacenia za sterowniki
[#21] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@gilban, post #18

Może chodzi o te PCIexpress właśnie, a może port jest częściowo zrobiony.
[#22] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@michal_zukowski, post #20

Ale była mowa kiedyś o tym że już coś działa na G5, ale że "to nie będzie takie proste". Trochę to pachnie jakby udało się rozwiązać problem, port był prawie gotowy ale dobre i co skubnąć.
Tak, wiem że bounty jest dobrowolne. Podobnie jak kupno sterowników
[#23] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@Leon, post #19

Bracie, aleś się zacietrzewił... No to tak:
  • Wpłata na bounty jest dobrowolna, zakładam że nawet gdybym nic nie wpłacił to port i tak by powstał i mógłbym z niego skorzystać.
  • Nikt nie każe płacić nikomu za licencję, jeśli chce może używać systemu w wersji demo tak długo jak tylko ma ochotę.
  • Wszystkie sterowniki w MorphOSie jak dotychczas były darmowe i nie widać, żeby miało się to zmienić.
  • Obawiam się, że BigFoot nie "nachapał się" na licencjach z tego prostego powodu, że (ZTCW) pieniądze z licencji nie są "dystrybuowane" między deweloperów.
  • Czy możesz podać źródło, z którego wynika, że pampers jest współwłaścicielem, a nie właścicielem MorphOS.pl ?


Ostatnia aktualizacja: 01.11.2012 23:57:58 przez recedent
[#24] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@Leon, post #19

Czy ja dobrze rozumiem...

Źle rozumiesz, bardzo źle. Właściwie to nic nie zrozumiałeś.
[#25] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@adam_mierzwa, post #21

Nie. W bounty jest ustawiony konkretny model Maca. Konkretnie ten: A1047 (7,3 - M9747LL/A). A tu jest info o bounty: BOUNTY

I śmiało z tego wynika, że zabytek został wybrany.
[#26] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@adam_mierzwa, post #22

Nie tak prosto, bigfoot siedzi w RPA jak można przeczytać z bounty i nie ma tam dostępu do PowerMac G5 (a więc niemożliwe było rozwiazanie ewentualnych problemów jak na razie).
[#27] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@adam_mierzwa, post #21

Wersje z Pci-e są dość drogie, używane kosztują ponad 2000 zł, poza tym były dostarczane z kartami Nvidii co rodzi troche komplikacji. Na razie warto zacząć od wersji AGP8x. Prędkosciowo będzie dużo szybciej od X1000 za ułamek ceny. Najtansze G5 chodzą po 600 zł na allegro.
[#28] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@recedent, post #23

Czy możesz podać źródło, z którego wynika, że pampers jest współwłaścicielem, a nie właścicielem MorphOS.pl ?

Ja mogę - ta informacja znajduje się właśnie na stronie MorphOS.pl
"Współwłaściciel portalu MorphOS.pl Wiktor "Pampers" Głowacki jako wkład w bounty zapewnia kupno komputera oraz wysyłkę do Republiki Południowej Afryki, gdzie obecnie przebywa Mark Olsen. Komputer po zakończeniu bounty przechodzi na własność wykonawcy."

#26 i #27
No to fajnie, jest rozwój, oby tylko powstały programy które są w stanie wykorzystać te moc.
Warto rozwiązać sprawę z Pci-e bo to dostęp do tanich kart.

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2012 00:18:37 przez adam_mierzwa
[#29] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5
[#30] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@recedent, post #23

Wpłata na bounty jest dobrowolna, zakładam że nawet gdybym nic nie wpłacił to port i tak by powstał i mógłbym z niego skorzystać.

No więc po co to bounty skoro port i tak by powstał?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem