Komentowana treść: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5
[#211] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@grxmrx, post #210

Ja się jednak obawiam, że PM G5 nie będzie takim motorem napędowym sprzedaży MOSa jak był PB czy mini. Stosunkowo drogi, ciężki i głośny kawał złomu. Co innego iMac G5. Miłe, że będzie jednak ja zaczekam na ewentualny support dla iMaca. Jak będzie bounty to i swoją cegiełkę dołożę.
[#212] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@grxmrx, post #210

Nie ma sensu koledze tłumaczyć, zaraz i Tobie odpisze abyś sam sobie napisał taki emulator.
[#213] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@Jenot, post #211

Ja się jednak obawiam, że PM G5 nie będzie takim motorem napędowym sprzedaży MOSa jak był PB czy mini


A ja myślę, że Każda fura gnoju wywieziona na polskie pole to cios zadany imperialistom, a mniej poetycko - lepiej mieć niż nie mieć. Z tego co widzę to niemało osób posiada taki sprzęt i z radością zagospodaruje go na potrzeby MorphOSa (ba, dla niektórych będzie to pierwszy komputer z tym systemem). Nawet jeśli takich użytkowników będzie ledwo kilkadziesiąt to i tak (jak na środowisko liczące kilkaset osób) jest to bardzo dużo.
[#214] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@recedent, post #213

Recedent - zgoda, zauważ - ja nie piszę, że to źle. To bardzo dobrze, to tylko takie moje luźne przewidywania (a i tak wykres licencji robiony chyba przez Ciebie to zweryfikuje). Dobrze (dla mnie) by było jakby PM G5 był wstępem do supportu dla iMaca G5. NA pewno znajdzie się sporo zapaleńców, którzy kupią PowerMaca, ja niestety już i tak nie mam gdzie nóg pod stołem trzymać. ;)
[#215] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@recedent, post #213

Miejmy nadzieję, że już wkrótce nasze fury gnoju będą wyposażone w sterowniki WiFi. Moja mała furka już czeka.
Recedent - jesteś w czołówce naszej słusznej walki. Ale zapytajmy każdego z osobna:
[#216] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@wali7, post #215

No ja też czekam na sterowniki do jakiegoś WiFi.
[#217] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#218] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#219] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#220] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#221] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#222] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@Jenot, post #218

Oj panowie wieczne wymówki i kolejne oczekiwania na coś. To nie serial, w którym cały czas musimy oczekiwać co będzie dalej. MorphOS ma olbrzymi wachlarz sprzętu, jakiego środowisko amigowe nie miało od czasu świetności Commodore. Przestańmy wiecznie oczekiwać na nowy sprzęt, ten jest, zacznijmy system używać. Naprawdę do wielu zadań podstawowych się nadaje filmy/internet/mail itp.

Jeśli już coś powinniśmy sugerować MOST to rozwój systemu pod względem softu (sterowniki/rozwój MUI) czy innych części systemu ułatwiających pisanie programów. Po części już się to zaczęło w postaci bounty na Reage. Mam nadzieję, ze docelowa wersja umożliwi napisanie programu typu VirtualDub. Lua oraz jej wiązania do MUI/SDL/Reage też ułatwią znacząco pisanie oprogramowania. Moim skromnym zdaniem właśnie wielu programistów jest zniechęconych podstawowymi brakami w systemie, które zmuszają do żmudnego pisania od podstaw wszystkiego za każdym razem.

To nad czym się zastanawiam to czego brakuje w MUI co utrudnia pisanie bardziej zaawansowanego softu zachęcam do dyskusji tu: http://morphos.pl/3227
Może udało by się jakieś bounty zrobić. Jesli pojawiła by się klasa HTML do MUI może warto rozbudować SimpleMail/YAM.

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 13:56:23 przez Sventevith
[#223] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5
A mnie ciekawi jedno,skoro morpha mozna uzywac na ilus tam modelach komputerow to po co znowu dodawac nowy sprzet,pewnie i tak kupia go osoby ktore maja juz morpha,to jest bezsensu moim skromnym zdaniem bo ani od tego nie bedzie wiecej osob korzystajacych z tego systemu ani nie zmniejszy sie licza osob uzywajacy amiga os itd itp.
[#224] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#225] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#226] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#227] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@SzaryWilk, post #223

A mnie ciekawi jedno,skoro morpha mozna uzywac na ilus tam modelach komputerow to po co znowu dodawac nowy sprzet,pewnie i tak kupia go osoby ktore maja juz morpha

Mają, czy nie, ważne że kupią, co oznacza przychód dla MOS teamu. Skoro jest komu zrobić i jest komu kupić, to nie widzę powodu dla którego by tego nie zrobić.
[#228] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#229] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#230] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#231] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@SzaryWilk, post #223

A mnie ciekawi jedno,skoro morpha mozna uzywac na ilus tam modelach komputerow to po co znowu dodawac nowy sprzet,pewnie i tak kupia go osoby ktore maja juz morpha,to jest bezsensu moim skromnym zdaniem bo ani od tego nie bedzie wiecej osob korzystajacych z tego systemu ani nie zmniejszy sie licza osob uzywajacy amiga os itd itp.


Może obsługa G5 nie będzie przełomem dla popularności systemu, ale biorąc pod uwagę umiarkowaną kwotą, szybkość zbiórki i niedługi czas realizacji zadania to szkoda by było zrezygnować z dodania obsługi G5.
Dodatkowo pewnie dla morphosowców będzie to taki pstryczek w nos konkurencji.
[#232] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@SzaryWilk, post #223

A mnie ciekawi jedno,skoro morpha mozna uzywac na ilus tam modelach komputerow to po co znowu dodawac nowy sprzet,pewnie i tak kupia go osoby ktore maja juz morpha,to jest bezsensu moim skromnym zdaniem bo ani od tego nie bedzie wiecej osob korzystajacych z tego systemu ani nie zmniejszy sie licza osob uzywajacy amiga os itd itp.
maki G5 to najszybsze maki PowerPC jakie są czyli też najwydajniejsze ogólnodostępne sprzęty z PowerPC w ogóle

nie zrobić na nie MOSa było by poronione. Szczególnie że z taką G5 będzie można się pocieszyć trochę benchmarkami vs. wiadomy sprzęt konkurencji
[#233] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5
No Fraggle napisal na MZ że wysłał już brakującą część kwoty :)
[#234] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@Drako^BB, post #233

Już jest cała wymagana kwota :)
[#235] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@eastone, post #234

Yech :)
[#236] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@Drako^BB, post #235

Co ciekawe niejaka Christine Dickinson dołożyła troszeczku. Brawa dla pomysłodawcy bounty, brawa dla wszystkich którzy go wspierali w słusznej sprawie.
[#237] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@recedent, post #236

A no trevor pisał na AW.net że się dołożył też :)
[#238] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@Drako^BB, post #237

To go pewnie niektórzy będą chcieli na stosie spalic za to. Nie wiecie przypadkiem, czy te najszybsze PM z G5 można gdzieś kupić nowe jako leżaki magazynowe, tak jak ktoś kiedyś podesłał link do PB? To by było coś ;) Przyznam, że się napaliłem i chyba zacznę zbierać fundusze na taką G5 w najmocniejszym wydaniu z PCI-e.
[#239] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@Ender, post #238

zacznę zbierać fundusze na taką G5 w najmocniejszym wydaniu z PCI-e. . Po co? splat
[#240] Re: Bounty na port MorphOS-a na PowerMaca G5

@fazior, post #239

Żeby Leoparda sobie używać, a może kiedyś i Motylka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem