Komentowana treść: JAVA dla AmigaOS 4.1 - pierwsza aplikacja już działa
[#91] Re: JAVA dla AmigaOS 4.1 - pierwsza aplikacja już działa

@gx, post #88

http://jamvm.sourceforge.net tylko ile softu się na tym odpali ? NetBeans ?
[#92] Re: JAVA dla AmigaOS 4.1 - pierwsza aplikacja już działa

@gx, post #83

jakaś tam użyteczność będzie ale będzie mocno ograniczona. Prawda jest taka że JIT tak w JVM jak i emulacji procesora daje ogromne przyśpieszenie, szczególnie gdzie ma to największe znaczenie.

trzeba tylko zauważyć że JVM używa rekompilacji bardziej przypominającej Rosetta z OSXa. Kod raz przetłumaczony jest zapisywany na dysku i on tworzy nowy plik wykonywalny. W zwykłym emulatorze nic nie jest nigdzie zapisywane a nawet same cache jest zazwyczaj dość małe więc narzut na tłumaczenie jest dużo większy. Rekompilacja w JVM i Rosetta może używać dlatego dużo bardziej wyrafinowanych algorytmów optymalizacji i daje to widocznie lepsze osiągi np. programy PowerPC na Intel Macach (rdzeń Yonah) miały wydajność niewiele gorszą od podobnie taktownych G4, szczególnie w nowszych wersjach OSXa gdzie dopracowano Rosettę. Poza tym tego typu rekompilatory nie jadą na jednym wątku i zazwyczaj wolne wątki procesora są do tego celu używane a nie te na których wykonuje się program

Wyłączanie JITa gdziekolwiek nie ma sensu jako że tylko specyficzne samomodyfikujące się programy mogą chodzić minimalnie gorzej z JITem
[#93] Re: JAVA dla AmigaOS 4.1 - pierwsza aplikacja już działa

@Mufa, post #47

Więc może daj już sobie spokój z tym atakiem na Javę. Trudno nie ma jej na MOSie a na AmigaOS jest

i gdzie ty masz tą Javę?
odpalił się telnet i podobno chodzi słabo
no jak telnet może chodził słabo?

nie masz żadnej Javy i nie ma pewności że będziesz ją miał bo podjęcie się bounty i pokazanie jakichś efektów nic nie gwarantuje, szczególnie jeśli kwota w bounty jest taka mała...

radziłbym zejść na ziemię
[#94] Re: JAVA dla AmigaOS 4.1 - pierwsza aplikacja już działa

@Sventevith, post #90

To nie jest kwestia nieudolności, ale jak aplikacja ma rozbudowany UI to żre pamieć i tyle.

OK, skoro UI jest zawalony kontrolkami, wysokorozdzielczościowymi obrazkami, skinami, itp. to zje to dużo pamięci. Sęk jednak w tym, że takie UI zawsze zjadają więcej pamięci niezależnie od systemu.

Co do biznesowych daj tym apkom po przetwarzać wiesze XMLe lub obsłużyć trochę więcej żądań HTTP long pooling to zobaczysz, że 512 MB to mało.

Mówiąc, że chodzą setki wątków obsługujących SOAP, miałem na myśli że jest tam przetwarzanych np. po 500 wpadających SOAP-em XML-i na raz każdej sekundy (cały czas). Jest to pewne obciążenie. HTTP long pooling niesie problemy architektoniczne. Lepszą techniką jest asynchroniczność i request-push. Niewiele to jednak zmienia w dziedzinie zajętości pamięci, bo wątek przetwarzania requesta i tak musi działać w aplikacji aż do generacji odpowiedzi, których może być kilka (tak samo jak w long pooling).

http://jamvm.sourceforge.net tylko ile softu się na tym odpali ? NetBeans ?

Teoretycznie dowolna aplikacja. To jest tylko maszyna wirtualna. Klasy Java (API) trzeba wydobyć skądinąd i to od nich raczej zależy co się na takiej maszynie odpali, a co nie. OpenJDK ma jednak prawie komplet klas API Java do otwartego użytku, więc o to bym się akurat nie martwił.

Nie wiem też skąd tyle narzekań na niedoskonałość GUI AmigaOS. Mi swego czasu mocno przydawała się maszynka wirtualna JRE napisana na Windows Mobile 6, którego API GUI jest znacznie tragiczniejsze. Używałem jej do kilku małych apek, które odpalałem z limitem pamięci 2MB (słownie: dwa megabajty), a które miały GUI Swing. Chodziły podobnie do całej reszty Windowsa Mobile (który cały jest lekko zmulony :D ).
[#95] Re: JAVA dla AmigaOS 4.1 - pierwsza aplikacja już działa

@XoR, post #92

trzeba tylko zauważyć że JVM używa rekompilacji bardziej przypominającej Rosetta z OSXa.


a w ktorym miejscu przypomina, jezeli mozna spytac, bo ja nie dostrzegam jakiegos podobienstwa.

JIT tak w JVM jak i emulacji procesora daje ogromne przyśpieszenie


JVM decyduje o uzyciu JIT, mniejsza o to jak... W czasie wykonywania programu uzycie JIT moze wzrastac lub spadac w trakcie wykonywania kodu (bytecode), a moze nawet siegac prawie zera, jezeli nie przynosi korzysci, o tym zwyczajnie decyduje JVM. Nigdy nie jest tak, ze caly kod podlega JIT, malo kiedy siega 1/4, reszta jest zwyczajnie interpetowana. Jak widzisz. Wylaczenie spod JIT wielu fragmentow kodu ma jak najbardziej sens i nie dt. specyficznych programow, tylko zazwyczaj wiekszej czesci programu ok, racja

Sam JIT w JVM to wlasciwie kompilacja, a nie niemal translacja slowo w slowo, jak w przypadku emulacji procesorow .

Oczywiscie JIT w JVM daje przyspieszenie programu, bo to dt. czasowo krytycznych momentow w programie...

wolne wątki procesora są do tego celu używane a nie te na których wykonuje się program


to nie jest tak oczywiste jak w przypadku emulacji procesorow.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 20:46:48 przez gx
[#96] Re: JAVA dla AmigaOS 4.1 - pierwsza aplikacja już działa

@Mario, post #94

Teoretycznie dowolna aplikacja.


http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Java_virtual_machines

tu jest spis roznych Java VM. Niektore sa naprawde mikro, takze moglyby dzialac nawet na Amidze 500 :D. Tak czy owak. Sam VM nie jest wielki. Na niektorych zadzialaja calkiem duze programy. Taki przyklad: http://www.cacaojvm.org/ . Na JamVM tez Eclipse dziala.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem