Komentowana treść: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4
[#1] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4
Ładnie wygląda. Ha i ma efekty paralaksy :) a parallax na urlopie :)
[#2] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@Ender, post #1

Wygląda bardzo zacnie, nie ma co. Ciekawe jak się gra.
[#3] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@recedent, post #2

Ładniutka. Jeżeli grywalność jest na poziomie Deluxe Galaga \ Warblade to gra jest warta swojej ceny.

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 23:21:13 przez gorzyga
[#4] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@Ender, post #1

Ładne to - oby przychód ze sprzedaży był dla autorów w miarę satysfakcjonujący. OK Podoba mi się muzyka - zakładam, że to co można usłyszeć w filmiku na YT jest ścieżką dźwiękową z gry.
[#5] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@Ijon_Tichy, post #4

Gra prezentuje conajmniej dobry poziom. Oby więcej tak dopracowanych produktów. Jedyne na co chciałem zwrócić uwagę to cena. Nieco za wysoka jak na kieszeń przeciętnego Kowalskiego jednak jak najbardziej znośna jeśli za punkt odniesienia weźmiemy średnią europejską ;)
Cena nie wydaje się także wysoka w porównaniu z cenami sprzętu na którym M.A.C.E się uruchamia.
[#6] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@miro_78, post #5

Tak z ciekawosci. Ktos kupil?
[#7] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@miro_78, post #5

Ciekaw jestem,czy to ruszy na klasyku z Radeonem?
[#8] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@Amnes, post #6

Ja mogę kupić w każdej chwili, warunek : port lub wersja na MorphOS, jak się ograniczyli do klienteli od Amiga OS 4,x to ich strata.......
[#9] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@Voyox, post #8

Z tego co widzę, to oni wspierają tylko AmigaOS 4.x. Co do ceny, to jeżeli grywalność dorównuje oprawie wizualnej to cena jest jak najbardziej ok. znaczy atrakcyjna. Rozumiem, że podana cena dotyczy wersji elektronicznej? Moim zdaniem dzisiaj w naszym światku, powinno dawać się obraz opakowania w pdf, obraz na płytkę też, żeby kto chce sobie wypalił na Light Scribe lub wydrukował naklejkę na płytę, a pudełko wydrukował w małej drukarni. Nie ma sensu tłoczyć płyt, bo gdzie je potem przechowywać, to są koszty.
[#10] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@Grisza, post #7

Z tego co wiem ruszy, aczkolwiek instruckja obsługi podaje że zalecane ustawienia dla niebylejakiego klasyka bo Amigi 4000 z procesorem 366MHz i Radeonem 9250, to najmniejsza możliwa rozdzielczość, czyli 640x480, detale na low i załączona opcja wyłączenia WB. Więcej o zalecanych konfiguracjach, w recenzji którą pewnie opublikuję na dniach.
[#11] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@Ender, post #9

Dla kogos kto kupuje sprzet za 12 tys PLN, 60zl za gre, to raczej pestka ;)
Jak sadze wszyscy posiadacze sprzetu do AOS4 zakupili ta gre, tym bardziej, ze dedykowanych gier maja tyle co kot naplakal.
[#12] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@selur, post #11

Źle zakładasz, może wzięli sprzęt na raty i teraz ledwo ciągną koniec z końcem...
[#13] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@Mufa, post #10

Recenzja gry jest juz na mojej stronie.
[#14] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@Mufa, post #13

A mnie ciekawi jedno....
Jak to możliwe, by dwojka ludzi, przygotowala w pelnie profesjonalna grę na neoamigi.
Skoro dwóch Niemcow potrafi zrobic cos takiego, dlaczego reszta post-amigowych fanow produkuje sam badziew.....
Z całym szacunkiem, Entwlicker X pokazuja, ze jak sie chce to mozna......
Szkoda, ze JEDYNIE oni potrafia cos z neoamig wykrzesac.....to tylko pokazuje jakimi beznadziejnymi sprzetami sa te komputery - za wyjatkiem tych dwojga nikt nie potrafi stworzyc profesjonalnego, autorskiego softu ne te sprzety /niezaleznie czy to MorphOS, Aros czy AmigaOS.../

Warto kupic na Androidzie za 8 pln- fajny,przesliczny choc szalenie "spokojny" shooterek.
[#15] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@michalmarek77, post #14

A myślisz, że ilu ludzi robiło tę grę?
[#16] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@recedent, post #15

Szanuje Fortisa, aczkolwiek to nie ta liga.....
Inna sprawa, ze to chyba jedyny jakosciowy(?) rozrywkowy soft , ktory powstal dla MorphOS'a...
[#17] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@michalmarek77, post #14

"to tylko pokazuje jakimi beznadziejnymi sprzetami sa te komputery"

Po mojemu to pokazuje, ze poki co, jedynie dwie osoby potrafily napisac gre, bo reszta nie chce, nie moze, badz nie umie.
Analogicznie - patrzac na klasyka, to smialo mozna powiedziec, ze wiekszosc nie umie pisac gier (patrz amosowo/backbonowe krapy).
[#18] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@selur, post #17

Oczywiście, w pewnym stopniu masz rację. Z drugiej strony - nędzne maszyny, nedzni programiści, ew. twórcy, którzy tworzą na te maszynki. Entwickler X to chlubny i jedyny wyjątek.
[#19] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@Ender, post #1

Zagrałem kilka razy na telefonie. Wygląda schludnie, sporo w tym Xenona 2, ale szybko się nudzi. Grafika monotonna, zbyt sterylna. Typowa produkcja na klopa. Iść, posiedzieć, pograć parę minut i wyłączyć. Nic o czym warto by było pamiętać za pół roku.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 09:06:11 przez Diaboł
[#20] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@michalmarek77, post #16

Szanuje Fortisa, aczkolwiek to nie ta liga.....


Z tego co widać na filmikach, to M.A.C.E jest shooterem 2D, fortis zaś pseudo 3D, right?
Więc Fortis to za wysoka liga żeby go porównywać do np. M.A.C.E czy Chromium

Moim własnym skromnym niebieskim zdaniem ;)
[#21] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@KJB, post #20

Nic nie ujmując Fortisowi ani nie dodając MACE'owi, 3D daje gwarancję lepszej jakości?
Chyba nie o to w tym chodzi.
[#22] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@Radek_Cz, post #21

3D daje gwarancję lepszej jakości?


Jeśli pisząc o lidze michalmarek77 miał na myśli umiejętności potrzebne do napisania gry, to Fortis z racji 3D jest ligę wyżej.

Oczywiście 3D nie zawsze idzie w parze z grywalnością, Fortis pod MorphOSem jak najbardziej daje radę :) (pod iphone sterowanie to dla mnie była rzeź :))
[#23] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@Radek_Cz, post #21

"3D daje gwarancję lepszej jakości?"

Oczywiscie, ze nie. Tak samo jak piekna grafika nie daje gwarancji na super grywalnosc.
Fortis z pewnoscia jest bardziej zaawansowany technicznie, bo tam wszystko jest w 3d. Co prawda slabo widocznym 3d, bo rzut z "lotu ptaka" i 3d to raczej sredni pomysl wiec ostatecznie obie gry moga prezentowac podobny poziom. Ale w shooterach o grywalnosci decyduje rozklad poziomow, urozmaicenia w postaci broni,koncowych bossow itp.
Po filmikach ciezko powiedziec co jest lepsze.
BTW proponuje przyjrzec sie najlepszemu shooterowi lat 90tych (a dokladnie 97) The Reap. Gra miala super grafike, niesamowity soundtrack i plynne sterowanie, mimo to autorzy (ci sami co napisali Super Stardusta) spieprzyli sprawe z poziomem trudnosci, ktory byl masakryczny i gra nie stala sie hitem wszechczasow a zdecydowanie mogla.
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@Mufa, post #13

1. Jakie ma wymagania minimalne?
2. Gra pod AOS4.x wygląda tak samo jak na innych systemach?
[#27] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@Diaboł, post #19

Haha, dopiero teraz zorientowałem się, że gra jest też dostępna na telefony/tablety z Androidem... Jest kompatybilna z Nexus 7 i SGSIII, a cena to 8,40zł. Porażka, myślałem, że ta gra to ekskluzywna produkcja na AmigaOS4. No i do tego ogromna różnica w cenie. Jakież to smutne...

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 21:52:30 przez gorzyga
[#28] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@gorzyga, post #27

Ależ to jest ex. Komputerowy. I najlepszy artystycznie i technicznie dedykowany,rozrywkowy kawał softu jaki pojawił się kiedykolwiek na jakichkolwiek neoamigach. Bez porównania do reszty. I to wlasnie mnie zastanawia - dlaczego oprócz Entwlicker X na polu dedykowanego softu jest taka nędza....
[#29] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@michalmarek77, post #28

No cóż, powoli można stwierdzić, że tablety są już komputerami (szczególnie te hybrydy z klawiaturą i touchpadem). Można to cudo podłączyć do normalnego monitora i używać normalnych akcesoriów USB. Więc ja bym nie przesadzał z tym ex. komputerowym... Oczywiście nie zmienia plusów tej gry, o których piszesz. Jednak niesmak pozostał - można w tą grę pograć na tablecie za 500zł i kupując ją o wiele taniej niż w wersji na AmigaOS 4.
[#30] Re: M.A.C.E. - strzelanina dla AmigaOS 4

@gorzyga, post #29

No wlasnie tej ich polityki cenowej kompletnie nie rozumiem.
Ustalaja piec razy wyzsza cene na niszowy sprzet pod AoS4, a na reszte platform wydaja ja za grosze.
I to ma byc wspieranie wlasnego srodowiska?
Raczej powinno byc dokladnie na odwrot... mocno chory ten marketing w wykonaniu tej grupy wariat?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem