Komentowana treść: Pixel Heaven 2014 - wstępniak
[#1] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak
Marek Pampuch. Dla mnie człowiek legenda. Uwielbiałem jego wstępniaki, jak i zapał do tego by Magazyn Amiga trwał. Jak mi jest przykro że pod koniec lat dziewięćdziesiątych razem z Amigą, wyszły ode mnie wszystkie numery tegoż czasopisma.
[#2] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak
Poczułem się jak za dawnych lat. Amiga Rulez!
[#3] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@diecast64, post #1

Wcale się nie chwalę, ale mam na oko 30kg Magazynu Amiga, większość ze starych czasów, część kupiona w międzyczasie. Pewnie brakuje mi kilku numerów, ale mam też kilkanaście/dziesiąt dubli.

Jak będę miał dużo czasu, to przejrzę, zobaczę co mam podwójnie, a czego mi brakuje i chętnie się wymienię z osobami które mają brakujące nr.
To samo tyczy się C&A i Amigowca.
[#4] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak
Niby "o niczym", ale bardzo fajnie mi się to czytało, widać, że Pan Marek wciąż w dobrej formie pisarskiej. No i tak jakby, w nieco bardziej optymistycznej nutce i z dystansem do siebie - to dobrze. Szkoda, że dzisiejsze teksty większości "amigowych publicystów" czyta się z takim samym "zapałem" jak instrukcję obsługi golarki tudzież miksera. Brakuje mi dziś tej lekkości pióra MPsa.
[#5] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@slay, post #4

No Slayer, może do klasy pisarskiej p.Marka nam trochę brakuje, ale się staramy :) Akurat nie uważam, żeby nasze teksty do ppa czytało się jak instrukcję obsługi golarki. Mi osobiście twoje pisanie o scenie się spodobało.
[#6] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak
Ja bardzo cenię sobie nutkę tajemniczości wśród ludzi. Szczególnie reżyserów, czyli osób które stoją za realizacją filmów. Często doświadczyłem jak czar pryska, gdy zobaczę jak wygląda taki znany reżyser o bardzo poważnie brzmiącym nazwisku, i jak coś wypowie się w jakiejś gazecie, udzieli wywiadu. Bo okazuje się, że ów reżyser jest tylko człowiekiem, ze wszystkimi jego przywarami. Może być ładny, ale może też brzydki. Może mieć pełną buzię, ale może też być bardzo szczupły itd.

Pan Marek Pampuch należy do takich osób, które czytałem dużo nie znając samej osoby, jej twarzy, jej osobistych opinii. Ale należy też do takich osób, które, zobaczywszy na żywo na obu Amiga Show w Warszawie, zrobiły na mnie ogromnie pozytywne wrażenie. Pan Marek Pampuch, szczupły pan o uroczym wyrazie twarzy i dużych okularach. Dziennikarz, który związał swe serce z Amigą, którego ogromnie szanowałem zobaczyłem jako zwyczajnego człowieka.

Dziś 15 lat po zamknięciu Magazynu Amiga nawet nie chcę by p. Marek Pampuch występował publicznie i wypowiadał się w bieżących sprawach, bo sprawia mi to wstyd. To sytuacja jak ze znanym naszym piłkarzem Zbigniewem Bońkiem. Znany od bardzo dawna znakomity piłkarz, występował jeszcze w roli trenera kadry narodowej jako osoba już dojrzała. Nie musi już taki człowiek nic nam dawać, bo otrzymaliśmy od niego aż nadto. A przeszłość niech pozostanie przeszłością.

Nie mam bladego pojęcia ile jeszcze lat Amiga będzie żyła w naszych sercach. Marek Pampuch należy do starszego pokolenia i chcę zapamiętać go jako osobę, która odegrała ważną rolę w moim życiu. Chcę zapamiętać go jako redaktora naczelnego Magazynu Amiga, jakkolwiek jego życie się później potoczyło. Innym przykładem takiej osoby jest Petro Tyschtschenko, jego również chciałbym zapamiętać jako zagorzałego fana Amigi, mimo że nie pracuje już w Amiga Technologies, a zajmuje się rzeczami dużo bardziej prozaicznymi, które wynikają ze zwykłych życiowych potrzeb.

Pozdrowienia dla p. Marka Pampucha. Viva Amiga!
[#7] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak
Pampuch znowu w formie i w swoim stylu, więc chwała mu za to, bo ostatni z nim wywiad zionął taką dawką frustracji, że musiałem zażyć sporą dawkę Jim Antidotum Beama aby wyrównać poziom kwasu w organizmie ;)

Kiedy wspomniał o C64 przypomniało mi się, że ktoś taki właśnie w Krakowie w prywatnym mieszkaniu na osiedlu w połowie lat 80tych montował mi w commodorowej drukarce EPROM z polskimi znaczkami. Czy to możliwe, ktoś się orientuje?

Jakby kto nie wiedział, posiadanie wtedy drukarki na dodatek z wbudowanymi polskimi znaczkami w trybie tekstowym czyniło wtedy człowieka o kilka centymetrów wyższym i kilkanaście punktów IQ mądrzejszym. Jeśli dobrze pamiętam, reklamę tej usługi wyczytałem wtedy w loaderze jakiegoś pirackiego commodorowego edytora tekstu, a nawet przez myśl mi nie przeszło, że to piractwo i że może być nawet nieetyczne
Przecież nikt ode mnie nie brał pieniędzy za kopię dyskietki, tak samo jak ja nie brałem za udostępnienie swojej, na zlotach braci komodowej wystarczyło wpaść ze sprzętem i kilkudziesięcioma czystymi dyskietkami aby mieć wszystkie najnowsze światowe hity.

Nie żebym jakoś szczególnie afirmował to zjawisko (bo to w ogóle inne czasy były) ale w środowisku Commodorowców a potem Amigowców było wtedy coś takiego... czego próżno było szukać pośród wyznawców innych technologii.
.
[#8] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak
znalezione na zagranicznym forum nintendo. live action intro another world'u, będące przy okazji reklamówką imprezy.

http://vimeo.com/96120254
[#9] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak
Zgryźliwy, inteligentny, bezczelny, idealista.. wrócił- niezmiernie miło się czytało OK
[#10] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@BULI, post #9

tymczasem na konkurencji (exec) napisali bardzo źle o tym wstępniaku (że pominął w nim Amiga OS 4.0). Tak jak do tej pory olewałem te wojenki (osx vs. morphos), ppa vs. exec... tak teraz poczułem się zniesmaczony. Człowiek chyba już legenda publikuje swój wstępniak i zamiast się ucieszyć to jakieś narzekania.... k...a mać! panowie tam ogarnijcie się bo ŻENUA! AOS 4.x jest fajny, AmigaONE Trevora jest fajna, ale to, że MP nie napisał o tym we wstępniaku to nie powód, żeby na niego bluzgać !
[#11] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@highend, post #10

Oni mają swój świat, nie przejmuj się ;)
[#12] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@highend, post #10

Tego rodzaju prowokacje są sposobem redaktora execa na generowanie ruchu na stronie. Sądząc po aż 7 komentarzach, sposobem skutecznym.
[#13] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak
Wehikuł czasu jednak istnieje :) MPS rządzi!
[#14] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak
Hehe, wechikuł czasu:). MPS pisze nadal świetnie. Mam nadzieję że jest szansa na więcej.
[#15] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@Krashan, post #12

Się uśmiałem :D Wyrobili 2-miesięczny limit jednym newsem!
[#16] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@_arti, post #15

Nazwanie PH stypą, to potwarz. PH to najlepsza impreza retro na jakiej byłem, a byłem nawet na 25 leciu Amigi w Bletchley Park.
Ja lubię moją poczciwą A500/A1200/A4000D, jak i nowe rozwiązania i nie widzę powodu, żeby hejtować jedno albo drugie.
[#17] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@highend, post #10

W naszym kraju partie polityczne mają swoje "alternatywne światy", a to duże organizacje... co się dziwić mniejszym I żeby nie było: kibicuję i jednej drużynie i drugiej

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 12:46:19 przez X-Type^HVR
[#18] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@flops, post #16

Nazwanie PH stypą, to potwarz. PH to najlepsza impreza retro na jakiej byłem, a byłem nawet na 25 leciu Amigi w Bletchley Park.


Tu się zgodzę, ubiegłoroczne Pixel Heaven to jedna z najbardziej pozytywnych imprez ever, i to nie tylko wśród imprez retro ale imprez generalnie. Wszyscy znajomi którzy tam ze mną byli do dziś wspominają ją z uśmiechem i z rozrzewnieniem :) Trochę to zapewne za sprawą osoby organizatora, który potrafi ludzi zarazić swoją pozytywną energią. Udało mu się wtedy przyciągnąć ponad 1500 osób!

I tyle wystarczy, nie ma potrzeby więcej rozwodzić się nad zjadliwym wpisem jakiegoś malkontenta, bo naprawdę szkoda psuć atmosferę prawdziwego święta którym jest Pixel Heaven. Do zobaczenia na imprezie :)

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 13:16:31 przez jubi
[#19] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@highend, post #10

"tymczasem na konkurencji (exec) napisali bardzo źle o tym wstępniaku"

To ja przytocze pewna wypowiedz jednego z geniuszy Execa:

"A co do klasyka na cóż.
W zasadzie jest on mi zbędny. Soft z Amigi 68k chodzi lepiej na PC.
Z przykrością muszę stwierdzić że swoje też dokładają użytkownicy klasyka.
99,99% zajmuje się odezwami, manifestami, nawracaniem na ścierwo wyprodukowane przez Commodore, i obrabianiem ludzi którzy coś robią i którym coś wychodzi.
Pewno bym miał lepsze zdanie o klasyku i klasykowcach, gdyby był jakiś nowy soft albo hardware.
Niestety w temacie klasyka hardware stanął w miejscu w roku 2000, a software jeszcze wcześniej.
Szkoda miejsca w domu na klasyka, lepiej używać softu z klasyka na PC.
Soft z klasyka działa na PC szybciej i jest wygodniejszy w użyciu niż na klasyku."




Byc moze powrot Pampucha jeszcze bardziej rozkreci nasz Amigowy swiatek, ale zapewne nie ten z Execa, bo tam, to jest jakas chora wizja alternatywnej rzeczywistosci.
[#20] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@selur, post #19

Ale jaki powrót Pampucha? Rozumiem, że pan Pampuch dał się - po wielu korowodach - namówić na uświetnienie swoim wstępniakiem i zdaje się swoją obecnością tegorocznej imprezy Pixel Heaven. I na tym pewnie sprawa cała się zakończy.
[#21] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@Krashan, post #20

Poczekamy to zobaczymy.
Tym bardziej, ze w "czekaniu na czas" amigowcy sa mistrzami swiata
[#22] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@Krashan, post #20

No raczej, że to incydentalny wyskok.
[#23] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@selur, post #19

"A co do klasyka na cóż.
W zasadzie jest on mi zbędny. Soft z Amigi 68k chodzi lepiej na PC.
Z przykrością muszę stwierdzić że swoje też dokładają użytkownicy klasyka.
99,99% zajmuje się odezwami, manifestami, nawracaniem na ścierwo wyprodukowane przez Commodore, i obrabianiem ludzi którzy coś robią i którym coś wychodzi.
Pewno bym miał lepsze zdanie o klasyku i klasykowcach, gdyby był jakiś nowy soft albo hardware.
Niestety w temacie klasyka hardware stanął w miejscu w roku 2000, a software jeszcze wcześniej.
Szkoda miejsca w domu na klasyka, lepiej używać softu z klasyka na PC.
Soft z klasyka działa na PC szybciej i jest wygodniejszy w użyciu niż na klasyku."


Haha niezly debil z tego, co to pisal... czyli reasumujac na Execu bez zmiany, nie warto nabijac im wejsc na strone.
[#24] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@mccnex, post #23

Przecież szef Execa napisal na twitterze "Idą burze, na eXecu będzie nawałnica" - zatem zaczął już ciskać gromami
[#25] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@mccnex, post #23

Czy koniecznie trzeba osobę, z której poglądami się nie zgadzamy nazywać debilem?
[#26] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@Krashan, post #20

No pojawiły się w sprzedaży przejściówki kątowe PCMCIA, będzie można znowu używać internetu na Amidze :) A na poważnie, to powrót do starych dobrych czasów.
[#27] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@Krashan, post #20

Ale jaki powrót Pampucha? Rozumiem, że pan Pampuch dał się - po wielu korowodach - namówić na uświetnienie swoim wstępniakiem i zdaje się swoją obecnością tegorocznej imprezy Pixel Heaven. I na tym pewnie sprawa cała się zakończy.

Słuszna uwaga. Przecież to jest wstępniak do... niczego. :) Gdyby to była zapowiedź jakiejś inicjatywy z udziałem Marka Pampucha, zapowiedzi cyklu artykułów, może jakiegoś bloga. A to jest jednorazowy sentymentalny epizod uświetniający retro-imprezę. Marek Pampuch nie bardzo orientuje się w temacie dalszych losów różnych amigowych rozwiązań. Jego wiedza raczej kończy się na czasach mocno rozbudowanej Amigi Classic z PPC i kartą graficzną i AmigaOS 3.9. Więc... powiedział co wiedział. :)
[#28] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@Krashan, post #25

Po tym cytacie, ktory wstawil nam tutaj kolega Selur? Ktos, kto pisze publicznie teksty w stylu "nawracanie na scierwo produkowane przez Commodore"? Jak dla mnie... noo... debil...
[#29] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@mccnex, post #28

Wiesz, taka postawa to też jest rezultat czegoś. Jeśli ktoś, kto nieprzerwanie od dwóch dekad trwa przy Amidze (inwestuje w nowe modele, kupuje software, zrzuca się na bounty, korzysta na co dzień z amigowego oprogramowania itp.) słyszy od człowieka, który postanowił przypomnieć sobie po latach dzieciństwo przed A500 (którą w 1995 roku zamienił na wyprzódki na byle Optimusa Harvard), że "nie jest prawdziwym amigowcem", że "żeruje na marce" i używa "peceta z PPC" to krew go zalewa i wali na odlew. Tak ja to widzę (zapraszam do polemiki z "Listami starego amigowca do młodego" na łamach papierowego PPA).
[#30] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@recedent, post #29

A ja to jestem takim nowym Amigowcem, że jeszcze nierozpakowanym z folijki, i od razu mówię, że mnie te spory wszystkie bardziej irytują i robią niesmak, niż interesują, zważywszy na to, że nie prowadzą do niczego konstruktywnego. Tak jak fundamentalizm każdej z trzech grup. Po prostu mi to zwisa, i bardziej sobie z tego żartuję, niż biorę na serio :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem