Komentowana treść: Pixel Heaven 2014 - wstępniak
[#61] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@MDW, post #60

Ja już tak mam, że np. jakiś pan z "Dzień dobry TVN" nie jest dla mnie autorytetem tylko dlatego, że znają go miliony. :) Magia celebrytów jakoś chyba na mnie chyba nie działa. :)


Ale to przecież nie to samo. Wypada odróżnić jakąś twarz która firmuje tylko stację telewizyjną, od osoby która sama zbudowała swoją pozycję ciężką pracą, a później nawet przejęła pismo i wszelkie ryzyko związane z jego prowadzeniem na własny rachunek. Czy jakiś celebryta z Dzień Dobry TVN tego dokonał?

Jedyny tekst publicystyczny, jaki napisałem do dużej grupy odbiorców


Podaj numer tego ACS to sobie poczytam :)
[#62] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak
Prelekcja silnej grupy pod wezwaniem Magazynu Amiga w sobotę czy niedzielę?



Zastanawiam się czy będzie można wypróbować własną kartę PowerPC dla A1200?
[#63] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@Krashan, post #54

Skoro już MDW wywołał mnie do tablicy...


Ja uważam że jesteś autorytetem.
[#64] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@Andrzej Drozd, post #63

Z tym, ze Krasz'em (all) to guru Morphosa a Pambuch to taki Marek Cyceron Amigi klasycznej i porownywanie autorytetu obydwu jest bezsensem, a juz tym bardziej wyliczanki, ktory ma wieksza wiedze sa nie na miejscu.
[#65] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@selur, post #64

Oczywiście że nie można porównywać obu postaci, ponieważ są autorytetami w innym czasie oraz w innym temacie. Łączy ich tylko Amiga.
Ty też jesteś autorytetem. MDW także.

Wracając do Krashana, to uważam go za człowieka rozsądnego. Dużo zrobił i robi na rzecz środowiska użytkowników PPA. Np. DigiBoostera stworzył w wersji dla wszystkich amigowych systemów. Bardzo elokwentnie poprowadził "wojnę" z kb na Execu. Jest kulturalny i pisze niesamowicie poprawną polszczyzną. Mało się chwali, nawet w ogóle, a wszyscy zawdzięczamy mu tak dużo.
[#66] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@Andrzej Drozd, post #65

Krashan skonczył się na Kill'em all
[#67] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@selur, post #64

Z tym, ze Krasz'em (all) to guru Morphosa a Pambuch to taki Marek Cyceron Amigi klasycznej i porownywanie autorytetu obydwu jest bezsensem

Ale jak Krashan powie coś o Amidze klasycznej to i tak będzie to dla mnie znacznie bardziej wartościowe niż gdy powie coś np. Marek Pampuch. Krashan po prostu wie więcej, a pan Marek jest fajnym sympatycznym ale jednak zwykłym użytkownikiem jak my wszyscy. :)

Teraz trochę żałuję, że wrąbałem Krahana w te autorytety. Mam nadzieję, że się nie obrazi. :) Ci którzy przyszli do głowy później mogą się cieszyć. :)

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 12:43:16 przez MDW
[#68] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@MDW, post #67

Ale jak Krashan powie coś o Amidze klasycznej to i tak będzie to dla mnie znacznie bardziej wartościowe niż gdy powie coś np. Marek Pampuch. Krashan po prostu wie więcej, a pan Marek jest fajnym sympatycznym ale jednak zwykłym użytkownikiem jak my wszyscy. :)

Wiemy doskonale, że świat aż tak czarno biały nie jest (chyba, że "tak, bo tak" )
Żaden z nich nie jest absolutem ani omnibusem (jak sądzę, mogę się mylić).
Wszystko zależy jakie zagadnienie amigowe lub około-amigowe byłoby poruszane.



Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 12:51:16 przez BULI
[#69] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@MDW, post #67

Być może jeśli chodzi kwestie techniczne to masz rację.

Natomiast autorytety ery post-amigowej wiele straciły na unurzaniu się w bagnie dyskusji ciągłych wojenek mos-aos4, gdzie błoto leciało na lewo i prawo i niemal każdy biorący udział w tym cyrku został ochlapany. Jeśli chodzi o moje prywatne odczucia, to takie bratobójcze walki budzą we mnie o wiele większy niesmak niż najbardziej nawet ekstremalne antypecetowe ami-rulezowanie z poprzedniej ery. Wtedy przynajmniej był jeden wspólny "wróg". W erze o której piszesz takim największym wrogiem stał się brat-amigowiec spod innego znaczka (boingballa, motyla).

Nie wiem, czy po tych wydarzeniach odbudowanie jakichkolwiek amigowych autorytetów (przynajmniej w Polsce) jest jeszcze w ogóle możliwe. Być może szkody są już nieodwracalne.
[#70] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@BULI, post #68

Marek Pampuch nie zajmuje sie Amiga od bardzo dawna, wiec dajmy dzisiaj spokoj takim bezsensownym porownaniom, swego czasu Marek Pampuch byl znaczacym autorytetem w polskim swiatku amigowym - nie byl programista, chociaz jego syn radzil sobie calkiem niezle... Obecnie autorytetem moze sobie byc ktos inny, a Marek Pampuch nie protestuje, nie stara sie o reelekcje na to zaszczytne miano, nie miesza Amiga w glowach itd., bo wie, ze czas jego przeminal, podobnie jak kiedys przeminie wasz czas

Czytacie wstepniaka i nic nie rozumiecie miedzy wierszami
[#71] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@MDW, post #67

Ale jak Krashan powie coś o Amidze klasycznej to i tak będzie to dla mnie znacznie bardziej wartościowe niż gdy powie coś np. Marek Pampuch. Krashan po prostu wie więcej, a pan Marek jest fajnym sympatycznym ale jednak zwykłym użytkownikiem jak my wszyscy. :)


Wiesz, myślę że nie należy porównywać obu postaci. Każda ma unikalne zasługi dla środowiska. Tak, "środowiska", czyli Wszystkich. Ostatnio przeczytałem w innym temacie/poście, że "środowisko" to "scena". Absolutnie się z tym nie zgadzam. Nie będę się kłócił. Mam swoje zdanie na ten temat i już. :)
[#72] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@Andrzej Drozd, post #71

Wiesz, myślę że nie należy porównywać obu postaci. Każda ma unikalne zasługi dla środowiska.

No i to jest chyba słuszna uwaga. Dobra na podsumowanie tej niepotrzebnej trochę dyskusji.

Ech, znów muszę zresetować licznik ilości dni przez które nie wdawałem się w słowne przepychanki w sieci. Chyba nigdy się tego nie oduczę. :)
[#73] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@MDW, post #72

Ech, znów muszę zresetować licznik ilości dni przez które nie wdawałem się w słowne przepychanki w sieci. Chyba nigdy się tego nie oduczę


Widocznie za mało czytasz PPA, skoro dałeś się podpuścić jednemu z etatowych zadymiarzy.
BT, posty zaczynające się od: "Czym jest dla Ciebie..." albo "Kto jest dla Ciebie naj..." itp. powinny być filtrowane z automatu
.
[#74] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@jubi, post #69

Natomiast autorytety ery post-amigowej wiele straciły na unurzaniu się w bagnie dyskusji ciągłych wojenek mos-aos4, gdzie błoto leciało na lewo i prawo i[..]
Wtedy przynajmniej był jeden wspólny "wróg". W erze o której piszesz takim największym wrogiem stał się brat-amigowiec spod innego znaczka (boingballa, motyla).


Bo autorytet techniczny musi koniecznie mieć zdanie "poprawne politycznie" a najlepiej takie jak Ty.

No przestań, czym różnią się wojenki z przeszłości od obecnych, kompletnie niczym, a Autorytet nic nie traci ze swojej wiedzy biorąc udział we flamewar'ach, co najwyżej, jak to się czasami działo, traci część serca do środowiska albo do jego części. Tylko nie wiem dlaczego miałbym z tego powodu nagle przestać uważać, np. Krashana za autorytet.
[#75] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@jubi, post #69

Natomiast autorytety ery post-amigowej wiele straciły na unurzaniu się w bagnie dyskusji ciągłych wojenek mos-aos4

To prawda. Ale kto wie jak by się zachował pan Marek Pampuch, gdyby nie to, że odszedł ze środowiska, zanim te wojenki się zaczęły .
[#76] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@Krashan, post #75

Tylko nie wiem dlaczego miałbym z tego powodu nagle przestać


Nie ma się co doszukiwać w tym co napisałem żadnych ukrytych podtekstów - nikomu nie zabraniam mieć jego własnych autorytetów.

Wyraziłem tylko swoją prywatną opinię na temat wojenek mos-aos4 które znam z zewnątrz, nie byłem w nie zaangażowany po żadnej ze stron. Ale niestety nie wyglądało to dobrze, niezależnie od tego która strona miała rację (jeśli w ogóle można mówić tu o jakiejś obiektywnej racji), przyniosło to zapewne szkodę obu stronom.

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 14:57:22 przez jubi
[#77] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@Krashan, post #75

M.Pampuch odszedł jak już trwała wojna WarpOs vs. PowerUP. Wojna MorphOS vs. OS4 to w prostej linii kontynuuacja tejże wojny.
[#78] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@Deftronic/..., post #57

3/99
[#79] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@forge, post #78

Dzięki. OK
[#80] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@MDW, post #67

Ale tu nie chodzi o to, który z nich "wie więcej".
"(...) pan Marek jest fajnym sympatycznym ale jednak zwykłym użytkownikiem jak my wszyscy. :)"
Nieprawda. Pan Marek nie jest zwykłym użytkownikiem Amigi. I to nie jest kwestia wiedzy, absolutnie nie.

Wszyscy jesteśmy "dziećmi Pampucha". Bo to Marek Pampuch wypromował Amigę w Polsce. Można się z jego optyką, polityką, filozofią amigowania zgadzać, albo nie, ale nie da się zanegować faktu, że bez Jego ciężkiej pracy Amiga nie zdobyłaby tylu wiernych fanów.
Trzeba też docenić Jego twardość i hardość. Brał na klatę wiadra pomyj, walczył wytrwale do końca.
Tak, przeginał chwilami, uprawiał "propagandę sukcesu" et cetera. Ale - tak mi się wydaje, chyba nie bezpodstawnie - gdyby nie Jego upór, nie byłoby pewnie PPA i w ogóle nas, ludzi kochających Amigę.

Serdeczności
Des
[#81] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak
Moim zdaniem bledem Marka Pampucha bylo wmawianie nam ze warto miec amige bo ona jest poprostu lepszym komputerem,wydaje mi sie ze trzeba bylo stawiac na orginalnosc amigi,tak jak to jest dzisiaj ze mam amige nie dlatego ze pna jest najlepszym kompem tylko dlatego ze ma to cos,stala sie czyms wiecej niz komputerem.
[#82] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak
Szkoda, że żaden z 17 sponsorów nie ufundował kamerki internetowej.
[#83] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@Leon, post #82

Tu wrzucam zdjęcia na żywo link
[#84] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@Des, post #80

Magazyn Amiga był w przed internetowych czasach chociażby platformą do reklamowania nowych produktów na rynku Amigi. Zarówno gier i programów jak i całej masy sprzętu. Rozszeżeń Elboxu, Mteca, jak i nowych kart z PPC. Kart graficznych, dużych i małych Amig, w wersjach Magic i Tower. Trudno by było cokolwiek kupić bez takich pism. Pozwalały przemyśleć zakup i porównać ceny. Choć jedni liczyli z Vat a inni bez :)
Co do czasów bardziej nowożytnych to z MA wywodzi się Exec, zarówno czasopismo jak i portal. PPA ma inne źródło. Apropo to MA zaczęli Niemcy bo był to klon niemieckiego Magazynu. Niewątpliwie p. Pampuch odegrał pozytywną rolę bo trzymał pismo o wiele dłużej niż jego odpowiednicy na zachodzie. Zdaje się wydawnictwo uznało, że MA straciło komercyjny sens już pod koniec 97 roku. A tak pismo trwało 2 lata dłużej. I tu jest rola p. Pampucha, bo pismo, MACD (cedeki z softem), pozwalały korzystać z i uznawać Amigę za poważny komputer do końca 99 roku. A to jest osiągnięcie, które ma swój odpowiednik chyba tylko na rynku brytyjskim.
[#85] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@SzaryWilk, post #81

Producenci składakow tacy jak polski Optimus,holenderski Tulip czy wiele innych marek też byli oryginalni i niepowtarzalni.Postęp technologiczny sprawił,że Amiga była coraz mniej atrakcyjna.
[#86] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@Des, post #80

Wszyscy jesteśmy "dziećmi Pampucha".

Święte słowa - dla mnie Marek Pampuch to naprawdę wielki człowiek , i nie interesuje mnie czy uprawiał propagandę sukcesu ( bo uprawiał ;) ) czy też nie, mnie interesuje tak naprawdę jedno - Magazyn Amiga był dobrym pismem, jego wstępniaki czytałem ZAWSZE jako pierwsze.
Co by nie pisać, gdyby nie on to pewnie dawno bym "poierdyknął" tą Amigą i nie męczyłbym się z tym komputerem , a tak - mam doskonałe Hobby i milion ton wspaniałych wspomnień, i za to będę mu wdzięczny do końca moich dni :)
[#87] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak
Tak sobie zerkam na wrzucane (np. na Facebooku) zdjęcia z amigowych imprez na PixelHeaven i sobie myślę, że jak to wszystko nie jest nagrywane to będzie skandal. Fajnie byłoby posłuchać tych wspomnień związanych z "Magazynem Amiga".
[#88] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@jubi, post #83

Kompletnie osiwial, nie poznalbym, ehh, patrzac na pana Marka Pampucha to czlowiek zdaje sobie sprawe ile to juz czasu uplynelo, a momentami wydaje sie jakby to wszystko dzialo sie wczoraj.

Generalnie zrobilo mi sie smutno, jak nigdy
[#89] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@sigma2pi, post #88

Popatrzyłem na zdjęcia (Ojciec Czas i Matka Natura posuwają NAS zdrowo) i zrobiło się mi się też mega sentymentalnie- echh..

Udanej zabawy- pozdrówcie chłopaków z MA OK
[#90] Re: Pixel Heaven 2014 - wstępniak

@BULI, post #89

Pierwszy dzień za mną :) było fajnie, może coś wrzucę do galerii :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem