Komentowana treść: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat
[#1] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat
TinEye, nie TinyEye ;)
[#2] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Valwit, post #1

Poprawione OK
[#3] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat
Drżyjcie handlarzyny z wulgarnym językiem i mentalnością chama!OK
[#4] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Andrzej Drozd, post #3

Akurat ci, co są lub mogą zostać określeni tym mianem, są z reguły kulturalni i mili*

*) nie dotyczy forum
[#5] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Andrzej Drozd, post #3

W dzisiejszych trudnych czasach, bez wulgarnego języka i mentalności chama, nic nie idzie sprzedać
[#6] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat
Naprawdę trzeba na głównej stronie pisać aby kupujący wykazywali się inteligencją na poziomie rozwielitki robiąc zakupy w internecie?
Przecież wiadomo że takim kupującym chodzi o hazard - ja zobaczą ogłoszenie "Amiga za 100zł" to kupują w ciemno bo "przechytrzą handlarzy". A potem lament i wylewanie żali na forum za własną bezmyślność. Zachciało się hazardu bo żal im było wydać kilka zł więcej i kupić od sprawdzonej osoby i przegrali. Sorry, taki mamy klimat.
[#7] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@lekarz_med, post #6

Myślę, że zawsze warto edukować. Może taka osoba dzięki temu choć raz powstrzyma się przed tym hazardem a kolejny oszust zastanowi się, czy warto rejestrować się na PPA, czy może od razu iść na OLX-y.
[#8] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@lekarz_med, post #6

Materiały budowlane zamiast Amigi to nie jest żaden hazard.
[#9] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@DiskDoctor, post #5

Myślę, że mylisz się. Ostatnio zauważam negatywny stosunek do sprzedających cokolwiek. Jak ktoś coś sprzedaje, jeszcze oznaczone jako Amiga, to już jest "handlarzem", "handlarzyną" itp. Bez przesady. Idąc tym tropem trzeba zlikwidowac dział Giełda, bo tam same handlarzyny i wyzyskiwacze biednego ludu grasują.
[#10] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat
Ograniczyć nowym userom mozliwość dodawania ogłoszeń typu "Sprzedam" - np na okres 6 miesięcy od założenia konta. Jeśli ktoś zakłada konto tylko po to żeby coś sprzedać, niech się uda na allegro czy olx.
[#11] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@vojo, post #10

To jest niezła koncepcja OK
[#12] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Valwit, post #1

Można by wprowadzić jakieś ograniczenia dla nowych kont z zerowym lub minimalnym licznikiem komentarzy.
[#13] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@vojo, post #10

To jest bardzo dobry pomysł.
[#14] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Sir_Lucas, post #13

Coś takiego planujemy.
[#15] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@_arti, post #14

A jeszcze lepiej dać okres np. tych 6 miesięcy ,plus konkretna ilość "merytorycznych" postów ,bo co za problem po rejestracji napisać dajmy na to 100 postów bez sensu celem wystawienia czegoś na giełdzie.
[#16] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@damianx, post #15

A jak od strony kodu badać merytoryczność postów? Który algorytm z dziedziny machine learning zastosować? ;)
[#17] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@misiek2, post #9

Masz rację, popieram w całej rozciągłości. Niejeden za przeproszeniem "kmiot" myśli , że dany soft z nieba spadł. Chciałby wszystko po 10-20 zł bo to przecież nic nie warte. Siedzi więc mcami truje o obniżenie o 40-50% każdą grę - o sprzęcie nie wspomnę. Nieważne , że traci kupę czasu na ten internet i w tym czasie zrobiłby coś bardziej produktywnego. Jak odrzucasz jego "hojne oferty" to jesteś zbluzgany - "handlarzyna" to i tak łagodnie.
Nieważne , że ci co najczęściej takie rzeczy sprzedają kupowali to za podobne ceny jak sprzedają dopłacając jeszcze do wysyłki zza granicy. Przestałem praktycznie wystawiania gier amigowych bo wytrzymać nie szło. Jak coś mi się dubluje bo w folii kupię, to wolę na ebay
[#18] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@damianx, post #15

Duża część moich postów jest bez sensu a oszustem nie jestem:).
[#19] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@fazior, post #18

Od tego są moderatorzy.

Robisz licznik postów ,i jak wiemy posty nie na temat są nie widoczne i takie nie będą się liczyły do puli.
[#20] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@damianx, post #19

Od tego są moderatorzy.

Robisz licznik postów ,i jak wiemy posty nie na temat są nie widoczne i takie nie będą się liczyły do puli.


Z pewnością moderatorzy PPA nie marzą o niczym innym, jak tylko o tym, aby siedzieć dzień i noc i "oceniać" każdy post czy jest merytoryczny czy idiotyczny i/lub służy tylko "nabijaniu licznika". Litości.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 14:53:32 przez slay
[#21] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@damianx, post #15

Proponuję, żebyś zanim zatrudnisz moderatorów, spróbował sklecić logiczną i przejrzystą definicję "merytorycznych postów". Chętnie się pośmiejemy
[#22] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@_arti, post #14

A ja uważam, że nie tędy droga.. Ile to zachęcam np wykopowiczów czy innych, żeby zamiast na mirko dali anons w giełdzie na PPA gdy chcą sprzedać sprzęt czy go kupić. Mają czekać 6 miesięcy? Nonsens.

Moim zdaniem dużo lepszym pomysłem byłoby zaimplementowanie wskaźnika reputacji na PPA. Na reputacje mógłby składać się staż na PPA oraz co istotniejsze raportowanie przez innych użytkowników, że taki oto człowiek był pomocny. Np: ktoś potrzebuje pomocy i pyta na forum PPA - ktoś pomaga, i w ramach rewanżu proszący o pomoc klika w wątku, że ten osobnik "pomógł". I w ten sposób stopniowo reputacja idzie do góry. Taki sam mechanizm można zastosować w giełdzie, mógłby być on nawet wspólny.

No i stara śpiewka - ktoś to musiałby zaimplementować, samo się nie zrobi. ;)
[#23] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Sokok, post #22

Na reputacje mógłby
składać się staż na PPA oraz co
istotniejsze raportowanie przez innych użytkowników, że taki oto człowiek
był pomocny.


oraz ilość shakowanych i zgłoszonych błędów na stronie. Ja shakowałem już kilka, więc powinienem mieć wysoką reputację, a do tego kilka mam jeszcze w zapasie - ale zgłaszać mi się nie chce. siedzi, pije i chrupki Tak to bym miał przynajmniej jakąś motywację.
[#24] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@lekarz_med, post #6

Naprawdę trzeba na głównej stronie pisać aby kupujący wykazywali się inteligencją na poziomie rozwielitki robiąc zakupy w internecie?


Jakkolwiek rozumiem troskę zarządców PPA o dobre imię portalu, to w zupełności zgadzam się z powyższym. Oczywiście ryzyka nie da się całkowicie pozbyć, ale jak babcie w kapcie, trochę rozsądku zazwyczaj wystarcza.
[#25] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@snajper, post #23

Po pierwsze - niczego jeszcze nie "shakowałeś". Jedyne co mi zgłoszono to twoje przebąkiwania o pewnych błędach, które zamieszczałeś na Gadaczu. Nie rozumiem po co straszyć użytkowników w taki sposób. Po drugie - od zgłaszania błędów jest funkcja "Zgłoś błąd". Używaj jej zamiast kreować się na jakiegoś hakera, którym nie jesteś. O ile cenię sobie wszelkie zgłoszenia i pomysły tak Twoje uwagi i postawa skrajnie mi nie odpowiada. Zamiast szarogęsić się podejmij współpracę. Póki co prezentujesz postawę "script kiddie", która w niczym żadnemu użytkownikowi tutaj nie pomaga.
[#26] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Sokok, post #22

Był już temat, wątek na forum o tym, który zakładał jeśli dobrze pamietam _arti. Nie jest to priorytet - najpierw chcę przenieść stronę na vpsa i zoptymalizować miejsca gdzie są już znaczne spowolnienia w działaniu (np. widoczne przy dodawaniu postów), dalej pojawią się ficzery. Do tego czasu jedynie łatki. Jednego współpracownika już znalazłem i powoli zaczynamy działać więc nie jest źle.
[#27] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat
Mam nadzieję że zmiany będą na plus, a dobre rady zawsze mogą się przydać.
[#28] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@grxmrx, post #26

Supcio!
[#29] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@grxmrx, post #25

Po pierwsze - niczego jeszcze nie "shakowałeś".


nie? A javascript w urlach na forum? A różńe ciekawe ficzery w gadaczu, które ktoś później skasował, tak że teraz nawet zamiast znaczków cyrylicy pojawiają się znaki zapytania?

Używaj jej zamiast kreować się na jakiegoś hakera, którym nie jesteś.


a skąd Ty wiesz kto jest, a kto nie jest? siedzi, pije i chrupki

Zamiast szarogęsić się podejmij współpracę.


gdybym się szarogęsił, to o znalezionych błędach bym nie wspominał. A wspomniałem i nawet opisałem. Zresztą poprzednio wysłałem też parę zgłoszeń. Więc proszę tu nie wysuwać fałszywych pomówień. Chyba że w Twoim słowniku osoba znajdująca błędy na stronie to jest "script kiddie".
[#30] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@snajper, post #29

To dlaczego nie zgłosiłeś ich poprzez dedykowaną funkcję a darłeś się publicznie na gadaczu? Chodziło ci o pomoc czy może o rozgłos?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem