Komentowana treść: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat
[#61] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#62] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#63] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#64] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#65] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#66] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#67] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@grxmrx, post #51

Jednak nadal czuję się zagrożony tym, że na tej czy innej imprezie zostanę przez niego pobity i będę tak długo i przy każdej okazji ostrzegał innych przed nim jak długo będę uważał tego użytkownika za zagrożenie.


To w czym problem skorzystać z pomocy odpowiednich służb, a nie wywlekać na publiczne forum takich spraw. Tymbardziej, że jak rozumiem "stan zagrożenia" trwa już jakiś czas. Nie pochwala tego co i jak zostało napisane, ale od wymierzania wyroków nie jest forum amigowców.

A swoją drogą inicjatywa przypomnienia/ostrzeżenia o tym, że można być oszukanym na giełdzie nie jest wcale niczym złym. Choć ograniczenia (zapowiadane) związane z możliwością handlowania uzależnioną od stażu/ilości postów napisanych na forum wydaje się conajmniej dziwne. Nie można dorosłym ludziom zastępować mamusi. Jak ktoś czuje się zagrożony zawsze może skorzystać z popularnych portali aukcyjnych bądź umówić się na odbiór osobisty...
[#68] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@P@wson, post #67

A ja byłbym za tym, żeby dział "Giełda" w ogóle zniknął z PPA. To nie te czasy, gdy nie było innej opcji nabycia czegoś do Amigi niż ogłoszenie w "Giełdzie", różnorodnych narzędzi jest przecież w bród.

Za to wszelkie wątki "handlarzowe" i "sprzedażowe" nieodmiennie kończą się obrzucaniem się błotem i jedną wielką chryją. W imię czego?
[#69] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@recedent, post #68

Może i rzeczywiście giełda nie jest potrzebna.. Ale nie sądzę aby skończyło się obrzucanie błotem. Pamiętam ostatni wątek, w którym sam się udzieliłem w którym to kupujący wyzywał sprzedającego od oszustów. Transakcja była przeprowadzona za pomocą popularnego polskiego portalu aukcyjnego. Jako prawnik (i amigowiec z dziada pradziada ;)) pozwoliłem sobie na kilka słów w kierunku obu panów choć głównie kupującego który zaczął pluć na wszystkich i wszystko. Generalnie poprosiłem go aby nieco spasował z językiem bo sam narażał się na konsekwencje ale i napisałem co potencjalnie może zrobić jeśli faktycznie czuje się oszukany. Ostatecznie sam zostałem obrzucony błotem z każdej strony również (wydawało się) postronnych i bezstronnych obserwatorów. Wniosek? Primo zmieniło to nieco moje zdanie o polskim środowisku amigowców. Miałem w planach jakieś zakupy czy wyjazdy na zloty ale wszystko poszło w odstawkę. A secundo to już nasza taka narodowa (niestety...) maniera pluć na wszystkich i wszystko co ma inne zdanie niż my....
[#70] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@recedent, post #68

A ja nie jestem za zamknięciem giełdy .

Wiele razy kupiłem na PPA części do Amigi, jak i sprzedałem swoje i uważam giełdę PPA za coś przydatnego .
No ale to moje zdanie :)
[#71] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@recedent, post #68

byłbym za tym, żeby dział "Giełda" w ogóle zniknął z PPA


Na allegro nie ma "kupię" ani "zamienię" - giełda jest potrzebna :)
[#72] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@recedent, post #68

Gdyby zamknąć giełdę to wtedy ogłoszenia zaczną się pojawiać na forum i trzeba będzie coś z nimi robić, gdzieś przenosić lub będą się mieszać z innymi tematami.
[#73] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@snajper, post #46

I co to właściwie miałoby na celu, poza utrudnieniem dostępu do informacji osobom, które akurat by jej potrzebowały?

możliwe że za bardzo przyzwyczaiłem się do forum w którym siedzę- laguniarzy...
Tam nie przeczytasz nic co się przyda zanim się nie zalogujesz.
Przecież na ppa.pl nie ma żadnej weryfikacji - więc nie widzę problemu aby takie konto sobie utworzyć - ale to moje zdanie...

Poza tym bez logowania można tylko czytać wszystko jak leci - dział giełda może powinien być "otwarty" tylko dla zarejestrowanych?
[#74] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@grxmrx, post #72

A gdyby wymusić na osobniku, który chce coś sprzedać/kupić/zamienić w dziale giełda, że musi się zalogować kontem z FB, Google, tudzież wróbelka? Byłby jakoś sprawdzony chyba?
[#75] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#76] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@recedent, post #68

Ja jestem za tym, aby zrobić weryfikacje miejsca zamieszkania. Użytkownik który chce coś wystawić, poda swój adres. Redakcja na ten adres wyśle kod tradycyjną pocztą polską. Użytkownik po otrzymaniu listu z kodem, wyśle ten kod mejlem do redakcji. I już.
[#77] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@P@wson, post #69

maniera pluć na wszystkich i wszystko co ma inne zdanie niż my....


Lata zaborów, proszę pana. Trzy różne zabory i czwarty zwany PRLem. Ciężka mentalność przez te doświadczenia, oj ciężka. Każdy z nas ma ten syndrom.
[#78] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Andrzej Drozd, post #76

Taaaak... A Andrzej Drozd zapłaci za znaczki i koperty i pofatyguje się na pocztę wysłać te -dziesiąt (-set?) kopert z kodami wariat?
[#79] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@recedent, post #78

Wyślę do redakcji 200 zł i będzie na znaczki oraz koperty. OK? Jak zabraknie to dopłace. Ja oczywiście listów nie wyślę, ponieważ nie mogę znać adresów.
[#80] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Andrzej Drozd, post #79

Co by nie było, jestem przeciw likwidacji giełdy.
Karanie ogółu amigowców za pojedyncze przypadki przekrętów to przesada.
Zasilanie tym samym OLX i Allegro to podwójna przesada.
Każdy jest odpowiedzialny za siebie, z ogłoszenia w gazecie też może zostać oszukany i gazet się nie zamyka.
[#81] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Jacques, post #80

Ja to proponowalbym powołanie jakiejś specjalnej komisji, złożonej z najzaufanszych członków społeczności PPA, która po dogłębne weryfikacji danych danego osobnika (wiecie, akty urodzenia, małżeństwa, wyciągi bankowe, zaświadczenia o zatrudnieniu/rencie/dzialalnosci etc) dopuszczala go do zamieszczanie ogłoszeń w gieldzie.

Heh, dorośli ludzie a wydaje mi się, że część osób chciałaby mieć jakąś przysłowiową "Pania" z przedszkola, która za nich rozwiazywalaby problemy. I której można by się poskarżyć.
[#82] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@michalmarek77, post #81

Panowie zejdźcie na ziemie...

@michalmarek77
Masz rację - z jednej strony demokracja, wolność, każdy odpowiada za siebie etc. ale generalnie ludzie, w większości, są w pewien sposób głupi i mało zaradni, i chcieliby żeby ktoś (państwo?) rozwiązywało za nich problemy. Tacy już jesteśmy
[#83] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#84] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#85] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#86] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#87] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#88] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#89] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#90] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem