Komentarze do artykułu: Pozwólcie jej odejść...

[#61] Re: Pozwólcie jej odejść...

@nogorg, post #60

Można również wykonać skrypt jak plik wykonywalny. Trzeba nadać atrybut +s (script).
[#62] Re: Pozwólcie jej odejść...

@Dopuser, post #53

IrfanView rozpoznaje pliki graficzne.
[#63] Re: Pozwólcie jej odejść...

@Hexmage960, post #61

Czyli ręczne robótki :)
[#64] Re: Pozwólcie jej odejść...

@nogorg, post #63

Zależy, co masz na myśli. Nadanie atrybutu to w Amidze jedno polecenie "Protect", albo jedno zaznaczenie w okienku Workbencha. "Protect" można oczywiście używać w skrypcie, modyfikować grupowo (polecenie "List lformat" itp.). Jest dużo możliwości.

Z drugiej strony, to kwestia gustu, czy ktoś chce mieć coś załatwione szybko (automatycznie), czy też chce mieć większą kontrolę nad jakimś procesem. To czasami się wyklucza.

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 11:25:15 przez Hexmage960
[#65] Re: Pozwólcie jej odejść...

@Hexmage960, post #51

[#66] Re: Pozwólcie jej odejść...

@SokOK, post #65

Za pomocą tego programu dowiem się, co kryje się pod rozszerzeniem .gss? Czy jakoś tak?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 21:31:02 przez SuperBuster
[#67] Re: Pozwólcie jej odejść...

@SuperBuster, post #66

Tak, powinien jeśli ma odpowiednią sygnaturę w bazie, a ma ich wiele. Ten program pozwala też na zmianę rozszerzenia. Wypróbuj.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 09:46:06 przez SokOK
[#68] Re: Pozwólcie jej odejść...
Artykuł mega pesymistyczny i z góry zdradza nastawienie autora co do celu użytkowania Amigi. Autor nastawił się na obecne czasy i z tematem Amigi męczy teze, że Amiga powinna być wyścigówką i konkurować z platformą np x86 (1978 rok btw...) ... Bzdura totalna.
Amigia jest nadal tematem otwartym dopóki dopóty można na nią pisać i programować...
Ja dzięki temu komputerowi nauczyłem się wiele i wprost przyznam że w 2017 roku jak i w latach ubieglych w pracy awansowałem po części dzięki temu że intensywnie jej używałem w latach 90tych i sporo się nauczyłem dzięki temu...
No ale skoro ktoś porównuje do babci bo na co dzień użytkuje srajfona/sraczfona na smródnoidzie który jest 400krotnie szybszy od Amigi... Ja nie mam wiecej pytań.
Następna sprawa - jeśli ktoś coś tworzy soft/hard dla Ami to tylko trzeba to doceniać...bo to tylko świadczy o tym że ktoś składa hołd, bo mu sie chce tworzyć.... A nie znowu że się chwali (znów nawiazanie do samoyebek, fejsikow i chwalenie sie kto co ma - nonsens...)
I nawet neutralna końcówka (nie jest optymistyczna) sprawy nie ratuje.

Kazdy ma prawo do oceny i wolnosci slowa niemniej jednak mam nadzieje ze nikogo z czytajacych nie zniechceci to do Amigowania.

Long live the Amiga!
[#69] Re: Pozwólcie jej odejść...
Takiego dziadostwa jak "Pozwólcie jej odejść..." nie spodziewalem sie na ppa.pl
Az ciezko mi to komentowac bez uzycia wyzwisk, wiec to tyle na ten temat.
[#70] Re: Pozwólcie jej odejść...

@powerzx, post #69

Zamiast myśleć o wyzwiskach pomyśl o polemice w formie artka. OK
[#71] Re: Pozwólcie jej odejść...

@powerzx, post #69

Po co się tak od razu irytować. Amiga istnieje w hardware jak i w software (winuae). Wybierasz co ci najbardziej pasuje. Mamy już prawie 2018 rok i trzeba pogodzić się że każda elektronika kręci się wokół bitów i bajtów
[#72] Re: Pozwólcie jej odejść...

@powerzx, post #69

Również zachęcam do merytorycznej dyskusji w formie artykułu albo komentarza, a wyzwiska możesz mi posłać na PW.
[#73] Re: Pozwólcie jej odejść...

@SokOK, post #72

A ja wrecz przeciwnie..

Ludzie !
Jak macie pisac takie bzdety i zaklejac tym Newsy, to lepiej napiszcie cos o jakiejs starej oklepanej grze np. SUPERFROG i wrzucajcie je do recenzji.

Jest tyle pieknych rzeczy na Amidze a Wy ciagle jakies "flaki wolowe z olejem rzepakowym" serwujecie.
[#74] Re: Pozwólcie jej odejść...

@selur, post #73

A prawda... Skondensowaną energię przerobić na recke trzeba!
[#75] Re: Pozwólcie jej odejść...
Pasuje jak ulal :)

link
[#76] Re: Pozwólcie jej odejść...

@BomberMAX, post #68

Tabloidyzacja pasji jaką jest niewątpliwie "amigowanie" zabiła chęci większości jej entuzjastów około 1996 roku,toteż "wyjeżdżanie" z argumentami,które są po prostu "nowomową korporacyjną" jest sztubackie oraz groteskowe :) Autor chyba nie zdaje sobie sprawy,że właśnie "menago" z korporacji PEPSI "zabił" markę AMIGA :) OK
[#77] Re: Pozwólcie jej odejść...

@ybraks, post #76

Ot, jak się na człowieku mści brak oczytania... Rattigan uratował Amigę, a nie "zabił markę". Taka drobna różnica.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem