Komentowana treść: Wieści z AmiWest 2020
[#91] Re: Wieści z AmiWest 2020

@MUFA-amigaone-pl, post #88

Wiem co widzę u siebie na kompie, a co jest dyrdymałami zrodzonymi w umysłach ludzi, którzy tego widzieć nie mogą.

Cóż, nie każdy ma dar bycia jasnowidzem.

Przynajmniej 47 forumowiczów z AmigaOne.pl, którzy zobaczyli udostępnionego przeze mnie graba


Slajdy, slajdy, slajdy
[#92] Re: Wieści z AmiWest 2020

@MUFA-amigaone-pl, post #78

Naprawde nie rozumiesz, no ale ja Cie nie zmusze.
Czekam na multicore i jego dzialanie.
[#93] Re: Wieści z AmiWest 2020

@stefkos, post #92

Obawiam sie ze w przypadku MOSa nigydy nie doczekasz.
[#94] Re: Wieści z AmiWest 2020

@MUFA-amigaone-pl, post #93

Ale się tu pieknie w tym wątku napierdalacie chłopcy, że też się wam chce w tym wieku.
[#95] Re: Wieści z AmiWest 2020

@KM_Ender, post #94

i tak zawyżamy średnią krajową bo się obywa bez bluzgów
[#96] Re: Wieści z AmiWest 2020

@michal_zukowski, post #83

Pokazany MorphOS NG rok temu w Niemczych vs. zapowiedzi ExecaNG na ślajdach. Proszę, oczekuję lepszego poziomu trollodyskusji.



Jaki system MorphosNG ?!? Bigfoot twierdzi inaczej - więc sam uprawiasz troling.


TO CO BYŁO POKAZYWANE (Amiga34 w Neuss) TO ZLEPEK KILKU ELEMENTÓW "FUN DEMO" OPATRZONE KARTKĄ *** NIE DOTYKAC ***

JEST TO "FUN DEMO" MAJĄCE DOPIERO DOPROWADZIĆ DO SYSTEMU MORPHOSNG.


DO SYSTEMYU TO JAKIEŚ 10 LAT JESZCZE - O ILE PO RAZ KOLEJNY BIGFOOT NIE BEDZIE SZUKAŁ KOLEJNEJ PŁYTY GŁÓWNEJ BY JĄ OPROGRAMOWAĆ.

----------------

Kilka słów o projekcie :

(...)
To nie jest ukończony produkt.

To raczej demonstracja kilku komponentów przyszłego systemu MorphOS NG – a w szczególności nowego kernela, który będzie jednocześnie obsługiwał emulację PowerPC (mającą zapewnić kompatybilność z istniejącym oprogramowaniem). Na dzień dzisiejszy jest to więc tylko “fun demo”, proszę więc – nie doszukujcie się tutaj czegoś więcej.

Krótko mówiąc: To jest demonstracja zrobiona z elementów, które rozwijane są w ramach (i mających ostatecznie doprowadzić do) systemu MorphOS NG. Nie wszystko tu jeszcze jest, ale to co jest pozwoliło na wykonanie tej demonstracji.
(...)


Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 02:48:02 przez Amig_OS
[#97] Re: Wieści z AmiWest 2020

@KM_Ender, post #94

A zaczęło się tak niewinnie.
Oczywiście sprzęt pod Amiga OS 4.x kupuje się dla Amiga OS 4.x.
Nikt nie będzie się męczył z MOSem na Amigach X1000, X5000 czy nowych Amiga 500
tylko po to żeby coś tam udowodnić.
Nie ma w MOSie nic takiego żeby warto było zrezygnować z Amiga OS 4.x.
Jakieś tam jeden czy dwa wyjątki używające MOS na sprzęcie pod Amiga Os 4.x tylko potwierdzają regułę.
MOS musiałby być dużo lepszy.
MOS jako Open source i unix jako podstawa systemu.
To by było coś o można by się było zastanawiać.
[#98] Re: Wieści z AmiWest 2020

@Amig_OS, post #96

Krótko mówiąc: To jest demonstracja zrobiona z elementów, które rozwijane są w ramach (i mających ostatecznie doprowadzić do) systemu MorphOS NG


To teraz poproszę o taką demonstrację zrobioną z elementów, które są rozwijane w ramach systemu AmigaOS 4.2. Nawet konsola wypluwająca znaczki z dwóch rdzeni wystarczy.

Oj, nie ma? Szkooda.

@swinkamor:

Nie ma w MOSie nic takiego żeby warto było zrezygnować z Amiga OS 4.x.


Ehem, przeglądarkainternetowa khem khem.
[#99] Re: Wieści z AmiWest 2020

@swinkamor12, post #97

Przepraszam, ale możliwe że nie zauważyłeś, płyta z twoją odezwą programową znów się zacięła. Ja myślę, że powinieneś kondensatory w gramofonie wymienić, by problem się nie powtarzał. Jeżeli sam nie potrafisz tego zrobić, zapraszamy do tematu magicy lutownicy. Na hasło unix Amiga rulez zniżka.
[#100] Re: Wieści z AmiWest 2020

@recedent, post #98

To teraz poproszę o taką demonstrację zrobioną z elementów, które są rozwijane w ramach systemu AmigaOS 4.2. Nawet konsola wypluwająca znaczki z dwóch rdzeni wystarczy.


Przecież było, na największym forum użytkowników Amiga Os 4.x.

Ehem, przeglądarkainternetowa khem khem.


Nie. Jak pisałem na swoim blogu:

https://owbreaction.wordpress.com/2020/10/07/morphos-3-14-i-nowa-przegladarka-wayfarer/

Jest lepiej z innymi rzeczami niż JS.
Samo JS dalej bez JIT i do 30% wolniej niż na OWB.
Tu na ppa też to zresztą wyszło, było parę wątków na ten temat.
[#101] Re: Wieści z AmiWest 2020

@KM_Ender, post #99

Zawsze warto przypomnieć po raz kolejny co jedyne ma szanse na x86.
[#102] Re: Wieści z AmiWest 2020

@swinkamor12, post #100

Jest lepiej z innymi rzeczami niż JS.
Samo JS dalej bez JIT i do 30% wolniej niż na OWB.


A IBrowse to w ogóle popiernicza jak dziki. Co nie znaczy, że jest lepszą przeglądarką. pomysł
[#103] Re: Wieści z AmiWest 2020

@Amig_OS, post #96

No oczywiście, sam wkleiłeś fragment, że jest już kernel i działa wbudowana emulacja PowerPC i wszystko to zostało pokazane. To chyba wiecej niż slajdy z Amiwest?
[#104] Re: Wieści z AmiWest 2020

@michal_zukowski, post #103

Hmmm to trochę przypomina poprzednie podejście X kernel czy jakoś tak się to zwało i też były slajdy
[#105] Re: Wieści z AmiWest 2020

@recedent, post #102

ciutke lepiej jest z przeglądarką na MOS. Ale tylko ciutke.
Dużo za mało, żeby porzucać os używany od lat.
I na który się tyle czekało.
[#106] Re: Wieści z AmiWest 2020

@michal_zukowski, post #103

No oczywiście, sam wkleiłeś fragment,
że jest już kernel i działa wbudowana emulacja PowerPC i wszystko to zostało pokazane
.


NAUCZ SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM :

Pisze że BĘDZIE (w przyszłości) obsługiwać emulację PowerPC.
Pokazali kawalek DEMO kernela.


To raczej demonstracja kilku komponentów przyszłego systemu MorphOS NG – a w szczególności nowego kernela, który będzie jednocześnie obsługiwał emulację PowerPC (mającą zapewnić kompatybilność z istniejącym oprogramowaniem). Na dzień dzisiejszy jest to więc tylko “fun demo”, proszę więc – nie doszukujcie się tutaj czegoś więcej.



I to wszystko w tym wątku z mojej strony.



Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 13:15:49 przez Amig_OS
[#107] Re: Wieści z AmiWest 2020

@swinkamor12, post #105

Dużo za mało, żeby porzucać os używany od lat.
I na który się tyle czekało.

:) Jak niegdyś Kazik Staszewski śpewał: "To bardzo boli, ale wyrwij się z mentalnej niewoli"





Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 13:19:18 przez ede
[#108] Re: Wieści z AmiWest 2020

@ede, post #107

Co Ty?
O Amiga Os 4.x to pisał jeszcze drukowany Magazyn Amiga. A to coś znaczy.
(Pisał że będzie. W końcu był po paru latach po Magazynie Amiga).
Wspomnienia z lat młodości.
To są wartości niematerialne.
To tak nie można się pozbyć za nic.
[#109] Re: Wieści z AmiWest 2020

@recedent, post #57

To ciekawe, bo w komputerze PowerMac G5 11,2 - wyposażonym w 4 złacza PCIe (16x, 8x, i dwa 4x) karty graficzne możesz obsadzać w dowolnych slotach.


A w komputerze Powermac firmware robił fachowiec klasy Olsena? Chyba nie. Nie chciałem już nigdy odpalać MOSa, no ale cóż mamy weekend, pogoda za oknem oraz sytuacja epidemiologiczna nie zachęca do spacerów, cmentarze zamknięte. Pomyślałem, że skoro mam nadmiar czasu to sobie uruchomię motyla i posprawdzam działanie kilku rzeczy, takich jak "lepsza obsługa YT" zdaniem Rzookola, czy jak w praktyce wygląda to "wykrywanie dodatkowych rdzeni", którym chwalił się Stefkos.

Mój Radeon HD 4650, na którym niegdyś odpalałem MOSa po DVI, siedzi sobie zamontowany w innej maszynie. No ale miałem pod ręką starszą konstrukcję na PCI-e w postaci Radeona X550, to chyba nawet bardziej optymalny wybór niż HD4650, bo o ile wiem w przeciwieństwie do nas i reszty normalnego świata, w MOSie im starsza grafika, tym lepiej. Radeon na pewno był sprawny, testowany na pececie, lecz... w przypadku X5000 nie został wykryty przez firmware i widziałem tylko czarny ekran.

Niezrażony sięgnąłem jeszcze głębiej na strych i znalazłem Radeona 9250 na PCI. Znając już klasę developerską Bigfoota, profilaktycznie nie obsadzałem dodatkowo gniazda PCI-e x16, tak by nie było żadnych konfliktów itp. Ten Radeon oczywiście też był sprawdzony, z powodzeniem działał np. pod X1000. Hmm, tym razem sytuacja była identyczna, brak detekcji przez firmware i czarny ekran.

No cóż, o możliwościach systemu MorphOS, tym razem przekonać się nie mogłem, za to o klasie tworzonego przez niebieskiego developera U-Boota, niestety po raz kolejny przekonałem się boleśnie.
[#110] Re: Wieści z AmiWest 2020

@MUFA-amigaone-pl, post #109

Ja to bym się w ogóle cieszył że ktokolwiek ma ochotę na grzebanie przy BIOSie od X1000/X5000. No praca to praca, dają kasę to się robi.

Ale jakby wielka stopa powiedział że mu się nie chce, to grono chętnych zaniża się do ludzi którzy nie wiedzą o co chodzi.

Więc może dojść do kuriozalnej sytuacji że MUFA będzie czekał kolejne 5 lat aż ktoś coś wydłubie przy aktualizacji sprzętu. Zamiast foczyć się na konkurencję powinno się ją badać wytrwale i porównywać jak co działa. Ja bym bez skrupółw instalował oba systemy i porównywał rozwiązania.

Na dziś takie wojny Niebiesko/czerwone nikomu sławy nie przysparzają. A czasami ktoś się może zdenerwować i rozwój systemów odwlecze się znów na lata...

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 16:21:16 przez WojtekX
[#111] Re: Wieści z AmiWest 2020

@WojtekX, post #110

Mam pomysł na pokój - OS 4.1 na G4/G5. Rozwiąże się przy okazji problem z dostępnością/cenami NG i parę kompów zostanie uratowanych. Choć nie wykluczam, że ceny poszybowałby jak w przypadku procków 060:)
[#112] Re: Wieści z AmiWest 2020

@jarema, post #111

Nie rozumiesz. To jest całe clou systemu AmigaOS 4 - kupując całość (tzn. komputer i system) wspierasz zarówno producentów software jak i hardware - rozwijasz ekosystem. Co prawda po dość długim czasie takiego kosztownego wspierania Matthew Leaman z AmigaKit mówi Ci, że "rachunki płaci i rodzinę żywi ze świata klasyków, a Amiga NG to dla niego mało istotny margines sprzedaży", ale... system musi się kręcić, smarowany grubo gotówką użytkowników. ok, racja
[#113] Re: Wieści z AmiWest 2020

@recedent, post #1

Ja pamiętam, że podobno ACA powstaje, bo w końcu udało się znaleźć dobre źródło sprawnych procesorów, ale wygląda na to, że to było chyba tylko zagranie na pokaz, żeby Warpowcy nie zgarnęli całej uwagi dla siebie.

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 15:17:25 przez WyciorX
[#114] Re: Wieści z AmiWest 2020
podjarka w tym watku jakby w tym os4 działały wszystkie rdzenie i co najmniej 512 GB ramu. lol
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem