Komentowana treść: A500 mini
[#1] Re: A500 mini
Badziewie !!!!! Tyle w temacie.
5
[#2] Re: A500 mini
Czekam na wersję max
3
[#3] Re: A500 mini
Rynek retro upadnie.
1
[#4] Re: A500 mini

@PrzemasIII, post #2

Jak za mini chcą ponad 500 to za maxi będzie ponad 1k :D
[#5] Re: A500 mini

@Vato, post #4

Moda na retro pompowana przez amigowych heretyków z .youtube.
[#6] Re: A500 mini

@RoniWorlds, post #1

Badziewie !!!!! Tyle w temacie.

Trochę lipa klawiatura to makieta
Tu film



Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 19:42:40 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 19:43:24 przez Dorian3d
[#7] Re: A500 mini
Dobrze że będzie, ale póki co kolejna konsolka. Jak wyjdzie coś z twardym dyskiem to można przetrzeć oczy.
[#8] Re: A500 mini
Maszyna zupełnie nie dla mnie, bo mnie Amiga z grami znudziła wieczorem w dniu zakupu w 1994 roku. Ale dla wielu osób, które nie chcą albo nie potrafią grzebać w opensourcowych rozwiązaniach (które pomimo zapewnień o bezobsługowości, wcale takie nie są) to jest rozwiązanie. Jeżeli dla kogoś kiedyś Amiga była tylko SNESem z klawiaturą to nie musi być "obcykany" w amigowych zawiłościach, nie musi kumać WHDLoad (przyznam się, że ja tego nigdy nawet nie widziałem).

A cena? Moim zdaniem cena jest jednocześnie bardzo wysoka i bardzo niska. Wszystko zależy od tego czy ktoś tego zamierza używać. Jeżeli ktoś będzie się tym bawił długie miesiące czy lata to cena jest żadna, po prostu darmocha. Ale jeżeli ktoś kupi i odłoży do szafy po dwóch wieczorach to cena jest koszmarnie wysoka.

I tak samo jest ze wszystkim. Kojarzę kogoś kto kupił auto za 60 tysięcy i przez wiele miesięcy może 4 razy nim wyjechał. A znam też kogoś kto jeździ autem za 250 tysięcy i właściwie większość doby w nim spędza, żeby nie powiedzieć większość życia. I moim zdaniem to pierwsze auto jest dużo droższe od drugiego. szeroki uśmiech
5
[#9] Re: A500 mini

@Vato, post #4

To nic z zywej Amigi nie ma..nie trafia do mnie tak samo jak pseudo „c64”
[#10] Re: A500 mini

@RoniWorlds, post #1

Toto je bez klawiatury? No to trudno się nie zgodzić... jeszcze w epoce winuae oraz różnych 3.14
[#11] Re: A500 mini
1. Jak bym był dobry w robótkach ręcznych to bym sobie wyciął atrapę klawiatury i wstawił prawdziwąpomysł.
2. Ciekawe jak wygląda uruchamianie programów? Brak pokazanych rozruchów tej (konsoli)
[#12] Re: A500 mini
Badziew czy nie, to dobre zjawisko. Napędzi koniunkturę. Ci co wrócą i to kupią, bez zabawy w WinUae/FS-UAE/RPi(Amiberry), o ponownym kupnie klasyka nie wspominając, to mogą być przyszli potencjalni klienci współczesnych amigowych developerów. Oczywiście jeśli takowi będą się starać wydawać swoje dzieła także dla pakietu Whdload. Z miłą chęcią będę obserwował zjawisko....
Nie, nie kupię, mam już swoją Amigę.
2
[#13] Re: A500 mini
Fajnie by było jakby mysz i pada można było kupić oddzielnie.
3
[#14] Re: A500 mini

@fazior, post #13

W przypadku the C64 mini/maxi można było kupić joystick oddzielnie. Co prawda jakiś czas po premierze ale można.
[#15] Re: A500 mini

@Dorian3d, post #6

Trochę lipa klawiatura to makieta


Kurczę, mogli dać chociaż gumową. Hmm... Pewnie chcą zarobić jeszcze więcej i dlatego nie dali
[#16] Re: A500 mini
Hmm z jednej strony coś co ma wyglądem przypominać Amigę, ma możliwości A1200 a nie kosztuje 1200 złotych

Z drugiej strony - osobiście wolałbym kupić org. A600, tylko, że ja szukam konkretnego egzemplarza który był w jedenj z bibliotek.

Ale myślę, że jakiś rynek na to jest - od lat są sprzedawane np. różne "konsole Atari" w supermarketach, a w zasadzie ostatnie egzemplarze to też jakaś emulacja...
[#17] Re: A500 mini

@pgru2, post #16

Jeśli zrobią coś na wzór C64 (Maxi) to kupię. Chodzi mi o pełnowymiarowy model z działającą klawiaturą, portem USB zamaskowanym w miejscu stacji dyskietek i kolejnymi portami z tyłu wraz z HDMI. Coś takiego jak najbardziej mnie interesuje. Szybko podłączę do telewizora, pady w komplecie i mogę grać z żoną albo dziećmi.

Także czekam na wersję bardziej przypominająca Amigę.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 10:38:27 przez Azzorek
3
[#18] Re: A500 mini

@pgru2, post #16

ma możliwości A1200 a nie kosztuje 1200 złotych


Analizując , będzie miał większe możliwości niż goła A1200. Oryginalnej A1200 z rozszerzeniem pamięci nie kupisz za 1200 zł. Dlatego A500mini ma dużo zalet , pomińmy to że jest emulatorem.
1
[#19] Re: A500 mini

@pgru2, post #16

ma możliwości A1200 a nie kosztuje 1200 złotych


Ma dużo większe możliwości niż A1200. Tylko trzeba wywalić ten domyślny pocięty system który do tego dają i odpalić normalnego Androida :)
1
[#20] Re: A500 mini
pierwsza 500 jaką widzę, która da rade odpalic worms dc
[#21] Re: A500 mini

@Mir3k, post #20

A500 to tylko nazwa.
Z opisu ze strony sklepu z przedsprzedaży

Emuluje Amiga 500, 600 i 1200 (ECS/OCS/AGA)

Czyli da radę odpalić Worms DC.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 11:52:41 przez Norbert
[#22] Re: A500 mini

@don_rafito, post #12

Badziew czy nie, to dobre zjawisko. Napędzi koniunkturę. Ci co wrócą i to kupią, bez zabawy w WinUae/FS-UAE/RPi(Amiberry), o ponownym kupnie klasyka nie wspominając, to mogą być przyszli potencjalni klienci współczesnych amigowych developerów. Oczywiście jeśli takowi będą się starać wydawać swoje dzieła także dla pakietu Whdload. Z miłą chęcią będę obserwował zjawisko....


Mam wątpliwości czy ten zakreślony przez Ciebie optymistyczny scenariusz się sprawdzi. No cóż za niewiele ponad pół roku będzie można powiedzieć sprawdzam. Zobaczymy czy liczba nowych forumowiczów na PPA jakoś zauważalnie wzroścnie, czy pojawią się nowe gry, programy itp. Ja jednak obstawiam inny scenariusz, trochę nostalgików kupi, obcyka ponownie te 25 gierek, po trzech miesiącach się znudzi, wrzuci konsolkę do szuflady i to tyle w temacie.

Minęło już ponad 15 lat od premiery jednej z pierwszych tego typu zabawek czyli C64 DTV, która sprzedała się wówczas w ilości 250 tysięcy egzemplarzy. Przypuszczam że była to wielkość kilku rzędów większa od wszystkich wówczas aktywnych posiadaczy oryginalnego C64 na całym świecie. No ale czy w jakikolwiek sposób przełożyło się to na renesans w środowisku mydelniczki? Czy powstała masa nowych gier, czy ludzie pokupowali potem oryginalne maszyny? Z tego co pamiętam to powstało na to kilka demek scenowych, nie wiem może i jakieś gry, nie siedzę w temacie aż tak dogłębnie. Niemniej wiem że generalnej sytuacji to nie zmieniło. Potem powstało dziesiątki róznych konsol w wersji mini na wszelkie możliwe platformy i też niczego to dla posiadaczy oryginalnego hardware nie zmieniło.
1
[#23] Re: A500 mini
Z tego wszystkiego najciekawszą propozycją jest owa imitacja trumienkowej myszy. Pod warunkiem oczywiście, że nie będzie się charakteryzować precyzją działania tych najtańszych myszy z marketu za 9,99 zł. Za porządną replikę "trumienki" w wersji USB zapłaciłbym i 100 zł.
1
[#24] Re: A500 mini

@niebuszewo, post #23

Zastanawia mnie tylko czy i ona nie będzie w wersji "mini"...
[#25] Re: A500 mini
"z możliwością zapisywania stanu gry w dowolnym momencie" - to jest właśnie największy badziew, tego powinniśmy unikać, granie w gry nie tak jak trzeba, chyba że mówimy o jakiś hardcorach w stylu "Project-X" "Shadow of the Beast" czy "Walker" których bez savów się przejść praktycznie nie da.
[#26] Re: A500 mini

@Amcio, post #25

Co kto lubi. dla mnie oprócz rozmiarów jest to największa zaleta wszystkich mini konsoli retro.
Swoją drogą mogli po prostu sprzedawać CD32 mini.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 19:11:14 przez tom256
2
[#27] Re: A500 mini

@Amcio, post #25

Bez tego zniechęcisz współczesnego odbiorcę. Pokaż mi ośmiolatka, który nie zrazi się do byle Superfroga po pierwszym levelu. To nie to pokolenie, które po tym jak Kintaro spuścił im bęcki z radością zaczynali wspinaczkę na szczyt z powrotem od Kung Lao. A nawet i "stara gwardia", która kupi ten sprzęt z sentymentu nie będzie chciała dać się grze zabijać co krok, bo i refleks już nie ten i cierpliwość nie taka sama jak za dzieciaka - a inne rozrywki czekają pod ręką.
[#28] Re: A500 mini

@recedent, post #27

otóż to. Sądząc po komentarzach, większość Amigowców ze starej szkoły nie zrozumiała, do kogo skierowany jest produkt, i oczekują kolejnej Amigi NG. Tymczasem A500 mini ma być zabawką z tej samej kategorii, co konsole.

dodatkowo produkt nie zdołał jeszcze wejść na półki sklepowe, a tymczasem taki djpiotrs już zdążył stwierdzić, że "A500mini ma dużo zalet" oraz jak wypada w zestawieniu z prawdziwymi Amigami. :) No brawo. A w wątku o Vampirze pustki. Ludzie zamiast tego wolą pustą zabaweczkę na jakimś RPi czy innym zestawie małego technika, która nawet nie udaje, że jest czymś więcej niż emulatorem. I to jest bardzo smutne. buuu!

@Amcio
"z możliwością zapisywania stanu gry w dowolnym momencie" - to jest właśnie największy badziew, tego powinniśmy unikać, granie w gry nie tak jak trzeba, chyba że mówimy o jakiś hardcorach w stylu "Project-X" "Shadow of the Beast" czy "Walker" których bez savów się przejść praktycznie nie da.


Turrican Flashback daje tą samą możliwość (do tego z opcją cofnięcia gry do dowolnego miejsca) i nikt spośród fanów nie stęka. Nie chcesz - nie korzystaj.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 20:02:49 przez snajper
2
[#29] Re: A500 mini

@recedent, post #24

Przynajmniej nie będzie do niej mini flopa :) chyba że szykują fdd-usb na pendrive a to już inna gadka ;)
[#30] Re: A500 mini

@snajper, post #28

dodatkowo produkt nie zdołał jeszcze wejść na półki sklepowe, a tymczasem taki djpiotrs już zdążył stwierdzić, że "A500mini ma dużo zalet


taki to byle jaki - pomijając to... . Produktu nie ma jeszcze na rynku to prawda , ale opieram się na produkcie TheC64 który jest dobrym sprzętowym emulatorem dla nowej klasy i dla starej klasy która lubi nowinki w postaci portów USB. A500mini będzie podobnym produktem a być może ciut bardziej rozbudowanym.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem