Komentowana treść: A500 mini
[#61] Re: A500 mini

@Norbert, post #60

Pewnie się dowiedzieli że na samym ppa.pl jest ponad 9000 potencjalnych kupujących
[#62] Re: A500 mini

@Norbert, post #60

ocenianie rynku po tym, że jest instrukcja w PL....już nie mam pytań
[#63] Re: A500 mini

@slawekwozniak, post #62

A dlaczego nie?
Mogła być PL ulotka włożona na siłę do pudełka.
A na obudowie naklejka po polsku że to konsola.
Jakoś nie widać języka czeskiego, węgierskiego czy rosyjskiego na obrazku.
5
[#64] Re: A500 mini
Jeśli naprawdę granie z save'ami jest lepsze to dlaczego by nie włączyć filmu? wyjdzie na to samo? Wogóle dlaczego najlepsze wspomnienia i emocje mam z gier które ukończyłem bez żadnych wspomagaczy?
[#65] Re: A500 mini

@Amcio, post #64

Nie musisz korzystać z tych udogodnień .
1
[#66] Re: A500 mini

@djpiotrs, post #65

Oczywiście, wiem, ale chciałbym podyskutować na ten temat.
[#67] Re: A500 mini

@Amcio, post #66

Ale o czym tu dyskutować, jak nie widzisz różnicy między graniem z save a filmem z YouTube?
1
[#68] Re: A500 mini

@Aniol, post #67

Naprawdę nie widzisz mojej przenośni?, chodzi mi o to czy można coś nazywać grą jeśli nie da się przegrać? tylko jechać na autopilocie, jakie to emocje ze sobą niesie? tak zaserwowaną grę każdy ukończy, co to za osiągnięcie?
[#69] Re: A500 mini

@Amcio, post #68

W filmie to ty oglądasz bohatera , a jak grasz to ty jesteś bohaterem i zawsze możesz zagrać inaczej niż na filmie. Jeśli nie chcesz wpaść w pętlę czasu i powtarzać prawie tego samego przez x dni lub x godzin to save jest niezastąpionym rozwiązaniem.

chodzi mi o to czy można coś nazywać grą jeśli nie da się przegrać


Tu się w pełni zgadzam , na smartfonach jest kupa gier dla idiotów o nieskończonej ilości leveli . Gracz zawsze wygrywa ... .
1
[#70] Re: A500 mini

@Amcio, post #68

czy można coś nazywać grą jeśli nie da się przegrać?


Rozumiem, że jak Superfrog będzie miał opcję zapisu gry to gracz nie wpadnie już na kolce, albo nie nadzieje się na - ja wiem? - agresywną wiewiórę?

Oczywiście że można przegrać/zginąć nawet jeśli sejwy w grze istnieją. Nigdy nie udało Ci się zginąć w Quake (no niemożliwe - przecież są sejwy)?

Kiedyś w dawnych czasach gry były nierzadko sztucznie wydłużane poprzez wprowadzenie absurdalnego poziomu trudności i brak możliwości zapisu. Dzisiejszy gracz nie jest do tego przyzwyczajony i raczej się nie przyzwyczai, prędzej ciepnie A500Mini za okno.
2
[#71] Re: A500 mini
Nie chodzi mi o to że nie da się zginąć... oczywiście że się da tylko jakby dzieje się to bez emocji bo przecież... aha mam save'a, co innego gdy zginie się na ostatnim etapie lub ukończy się grę z ostatnim życiem (i tutaj się dzieje coś naprawdę w głowie) i mówie tutaj o grach retro oczywiście, powtarzanie tego samego levela jest treningiem przez który daną grę masterujemy a nie stratą czasu... a jeśli chodzi o Quake to już gra trochę póżniejsza gdzie gry zaczeły przybierać bardziej casualowy obrót, aż doszliśmy do momentu gdzie jest tak jak piszę wcześniej gdzie jest ta gra skoro nie da się przegrać?

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 17:12:16 przez Amcio
[#72] Re: A500 mini

@RoniWorlds, post #1

Spoko, myślę o tym jako przypomnieniu Amigi szerszym tłumom. A jak kogoś wkręci ta zabawka w amigowanie, to i lepiej.
[#73] Re: A500 mini

@marianoamigo, post #72

Mnie głównie z tego zestawu interesuje mysz optyczna. Jeśli będzie można kupić osobno i będzie to cenowa konkurencja względem przerabiania oryginalnej myszy poprzez wymianę płytki PCB - to czemu nie.
1
[#74] Re: A500 mini

@nowy80, post #73

Mi najbardziej podoba się logo
1
[#75] Re: A500 mini
A ja - jeżeli uda mi się zrobić rezerwację, bez płacenia dziś, to chętnie ją zarezerwuję. Do grania, bez konfigurowania emulatora pod konkretne tytuły, być może bez dodawania układu ROM (Kickstarta), bardzo chętnie zakupię tę konsolkę. Być może nawet część dem scenowych uda się odpalić. Produkt jest idealny przy dzisiejszych cenach klasycznych Amig i jeszcze wyższych cen kart rozszerzeń. Klasycznej Amigi nie posiadam, bo ceny mnie przerosły. Dodatkowo gabaryty nie za duże. Coś pięknego.
1
[#76] Re: A500 mini

@Amcio, post #68

Czyli Wiedźmin 3 to nie gra.. bo da się zrobić save.. w Retropie w każdym momencie da się zrobić save... Nie ma to jak czepiać się na siłę .. sam pomysł wprowadzenia nowej 500 jest super. Jak tylko wyjdzie maxi wersja to kupuje.
1
[#77] Re: A500 mini

@kaka, post #76

Wiedzmin to taki casual że aż głowa boli wogóle ja tutaj mówie o save na emulatorze, a jeśli gra ma wbudowany save to nie uważam to za oszukiwanie.
[#78] Re: A500 mini

@Amcio, post #77

A co za różnica dla gracza czy save jest z gry czy z emulatora ? Albo grasz i się bawisz albo czepiasz się na siłę.. a co z Retropie..tam też jest save kiedy chcesz.. w sumie ta chyba każdy emulator ma taką opcję..
1
[#79] Re: A500 mini

@Amcio, post #77

Kto Ci każe używać save??? Nie używaj i będziesz mieć "prawdziwą" wg Ciebie grę
2
[#80] Re: A500 mini

@kaka, post #78

Z tego co pamiętam to wiele gier na Amigę pozwalało zapisać stan gry. Tylko nie wszystkie na żądanie, a np. po przejściu levelu.
1
[#81] Re: A500 mini
Haha, ten temat działa jak płachta na byka , coś w tym musi być...
1
[#82] Re: A500 mini

@gilban, post #80

Z tego co pamiętam to wiele gier na Amigę pozwalało zapisać stan gry. Tylko nie wszystkie na żądanie, a np. po przejściu levelu.

Chyba kiepsko z tym było. W latach 90 pewien amigowiec który nagrywał dyskietki na giełdzie chwalił się ze ma specjalne urządzenie do robienia sejwów nawet tam gdzie twórca gier nie przewidział. Czy to była prawda nie wiem nie widziałem.
1
[#83] Re: A500 mini

@Bociek78, post #82

W latach 90 pewien amigowiec który nagrywał dyskietki na giełdzie chwalił się ze ma specjalne urządzenie do robienia sejwów nawet tam gdzie twórca gier nie przewidział. Czy to była prawda nie wiem nie widziałem.

Jeżeli traktowało się Amigę nie jak prawdziwy komputer 16/32-bitowy tylko jak ośmiobitowca czy konsolę typu SNES to tak, było to możliwe. Trudno to było nazwać savegame ale tak, rzeczywiście można było wrócić do stanu w którym grę zatrzymano. Z tego co się orientuję zwykle używano do tego Action Replay 3. To chyba po prostu robiło zrzut całej pamięci. I można to było potem takim zrzutem pamięć wypełnić co przywracało to co w niej było, czyli... grę w takim stanie w jakim została przerwana. To chyba było dosyć podobne do tego co zastosowano w najnowszych XBoxach z 2020 roku. szeroki uśmiech

A jeżeli chodzi o nagrywanie stanu gry to oczywiście, że bardzo wiele gier na Amigę pozwalała nagrywać stan. Im nowsze tym więcej (aż do niemal 100% w najnowszych). Ale mówimy o bardziej rozwiniętych Amigach, nowocześniejszych produkcjach. Nie na dyskietkach (które oczywiście też na to pozwalały).

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2021 19:31:13 przez MDW
2
[#84] Re: A500 mini
Dobra ogólnie może być ale jak coś robić to robić porządnie a nie na odp*****l !!!!!!!
Dlaczego przewód myszy jest czarny a nie jak w oryginale szary ehhh !!!!!



Muszą to poprawić !!!!

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 20:15:53 przez unobomber
2
[#85] Re: A500 mini

@Amcio, post #64

Jeśli naprawdę granie z save'ami jest lepsze to dlaczego by nie włączyć filmu? wyjdzie na to samo? Wogóle dlaczego najlepsze wspomnienia i emocje mam z gier które ukończyłem bez żadnych wspomagaczy?


Najlepsze "emocje" to miałem marnotrawiąc wstępnie 2 godziny na jałowe przechodzenie 14 zawsze tych samych leveli, które znalazłem na pamięć, w nadziei, że uda mi się dojść do miejsca, w którym oststnio zginąłem, w nieco lepszym stanie, żeby spróbować ponownie, zginąć 5 minut później i następnego dnia przechodzić ewentualnie 15 leveli, 2 godziny i 5 minut. Kwintesencja rozkoszy grania!
3
[#86] Re: A500 mini

@unobomber, post #84

Przecież jasno jest powiedziane w tym filmie link 6:55 ,że to prototyp. Na oficjalnych zdjęciach i prezentacji kabel jest szary i taki zapewne się pojawi w sprzedaży.

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 22:15:36 przez JakubH_
[#87] Re: A500 mini

@JakubH_, post #86

Wcześniej nie oglądałem tego filmu, znalazłem te zdjęcie w sieci i się wkurzyłem ....
Jeśli to tylko prototyp z czarnym kablem a finalny produkt ma być w "odpowiednim" kolorze to jest OK :)
1
[#88] Re: A500 mini

@unobomber, post #84

I zarezerwowałem tę Amigę z odbiorem w sklepie, bez płacenia grosza.

Ciekawe czy też będzie można podłączyć inną mysz - bezprzewodową? I Huba USB 2.0?
1
[#89] Re: A500 mini

@gilban, post #88

TAKŻE ZAMÓWIŁEM W TEN SPOSÓB.
CZEKAM NA WERSJĘ MAXI KTÓRA ZAPEWNE TEŻ WYJDZIE I KTÓRĄ RÓWNIEŻ ZAMÓWIĘ szeroki uśmiech
1
[#90] Re: A500 mini

@gilban, post #88

Jak płacisz przy odbiorze to niby przesyłka jest za darmo ale trzeba zapłacić 9,9 za to ze płacisz przy odbiorze ;).
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem