Komentowana treść: A500 mini
[#31] Re: A500 mini
Kupione !!!.
7
[#32] Re: A500 mini

@snajper, post #28

Amiga potrzebuje by o niej mówiono głośno i Amiga500mini to robi. Co będzie zobaczymy, ale... to, że ludzie wolą pustą zabaweczkę na jakimś Rpi, a nie Vampierza to tylko ekonomia :)
[#33] Re: A500 mini

@WojoS, post #32

to, że ludzie wolą pustą zabaweczkę na jakimś Rpi, a nie Vampierza to tylko ekonomia :)


Powiedziałbym, że to idealne zaspokojenie potrzeb Pana Nieboraczka. Do czego mu potrzebny Vampire? Do internetów ma ajfona albo laptoka. Do gier ma konsolę albo peceta. Na co mu wampiry? Do szpanowania wśród znajomków? wariat?
6
[#34] Re: A500 mini

@Amcio, post #25

Jejku czyli co, mam godzinkę na granie, nie dojde do końca poziomu i co? Mam zacząć od nowa i się denerwować? Przecież po to gram, żeby się odprężyć.
[#35] Re: A500 mini

@recedent, post #33

Ja bym wolał Vampira, bo dla mnie to taka Amiga z turbo. Brakuje mi więcej USB kosztem starych portów na joye, obudowa smutna, brzydka, ale pomysł (poza MMX) fajny. Zakup tej wydmuszki ze zdjęcia byłby dla mnie złym zakupem, bo UAE jest dość prosty.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 08:15:31 przez KM_Ender
[#36] Re: A500 mini

@KM_Ender, post #35

Nie przeczę, że byś wolał Vampira, ale Ty nie jesteś Panem Nieboraczkiem, który już zapisał się w kolejce w Euro RTV AGD na tą zabaweczkę.

Zakup tej wydmuszki ze zdjęcia byłby dla mnie złym zakupem, bo UAE jest dość prosty.


A mnie najbardziej ciekawi czy mschulz wykorzysta sytuację i ogarnie ten sprzęcik ze swoim 68kEMU. To by mogło mieć nawet ciekawą wydajność.
[#37] Re: A500 mini

@djpiotrs, post #30

oczywiście, że ma dużo zalet jak się zna produkty wydane poprzednio przez tego samego twórcę. jak komuś nie pasuje to nie kupuje, a nie wylewa żale :). ja się zastanawiam czy nie poczekac oczywiście na wersję maxi jak to było w przypadku fantastycznego C64. brawa dla twórców i oby tak dalej.
[#38] Re: A500 mini

@slawekwozniak, post #37

zastanawiam czy nie poczekac oczywiście na wersję maxi jak to było w przypadku fantastycznego C64


Prognozując , wersja Maxi A500mini wyjdzie ale za dwa , trzy lata po premierze A500mini. Połowa 2024 roku lub początek 2025 roku. To kawał czasu , a do mini można podłączyć klawiaturę i używać konsolki jak komputera.
[#39] Re: A500 mini

@recedent, post #36

Lepiej by panem nieboraczkiem niż administratorem pewnego portalu na P ;).
[#40] Re: A500 mini

@djpiotrs, post #38

możliwe ale akurat mogę poczekać bo mam normalną Ami1200 :)
[#41] Re: A500 mini

@SzaryWilk, post #39

Kolego, nie pisałem o Tobie tylko o ZSzCz (Zwykłym Szarym Człowieku), którego roboczo nazwałem Pan Nieboraczek (vide tutaj), więc łaskawie zejdź ze mnie.
[#42] Re: A500 mini

@recedent, post #41

Napisałeś:
Nie przeczę, że byś wolał Vampira, ale Ty nie jesteś Panem Nieboraczkiem, który już zapisał się w kolejce w Euro RTV AGD na tą zabaweczkę.

Jest to oczywista wycieczka do komentarza 31, w którym kolega pochwalił się zapisem w przedpłacie. Więc daruj sobie święte oburzenie że nie miałeś te na myśli co napisałeś
I tak możesz z uprawnieniami moderatora trolować bezkarnie latami, więc nie rób dramy że raz na ruski rok ktoś to publicznie nazwie po imieniu.
1
[#43] Re: A500 mini

@adam_mierzwa, post #42

Adam, wiem że wyda Ci się to dziwne ale naprawdę zupełnie nie miałem na myśli SzaregoWilka. Przeczytaj mój wczorajszy post zalinkowany wyżej, weź głęboki oddech i policz do 10.

Oczywiście jeśli SzaryWilk uważa, że pisząc w tym wątku (nie w odpowiedzi na jego post i zupełnie nie mając go na myśli) "Pan Nieboraczek" go obraziłem to bardzo przepraszam.
1
[#44] Re: A500 mini

@Dorian3d, post #6

bo to jest przecież wersja mini, jak to było z C64. w maxi będzie działająca.
[#45] Re: A500 mini

@RoniWorlds, post #1

Jak to dobrze, że chłopaki z Retro Games nie biorą od Ciebie kasy na swoje projekty tylko robią to co potrafią najlepiej za własne i im to wychodzi lepiej niż niektóre komentarze pod tematem...
[#46] Re: A500 mini

@recedent, post #43

Przeczytaj mój wczorajszy post zalinkowany wyżej, weź głęboki oddech i policz do 10.

Czy takie wrzutki są konieczne?

Pewnie, mogłeś napisać Szary Kowalski i też byłoby "niechcący". "Nie rób i nie przepraszaj" - znasz takie powiedzenie? Fajnie by było uważać na język jak się jest moderatorem. A moderatora nie da się ignorować... niestety.

Lepiej było napisać na przykład "dla kogoś niezaangażowanego w hobby, kto na przykład raz na tydzień chce zanurzyć się w fali wspomnień, ta A500mini jest super". A tak znów wyszło dziwnie. Też się uczę, jak mówić żeby być zrozumianym tak jak chciałem się wyrazić, a nie żeby ktoś się zastanawiał "co on miał na myśli". Ucz się i ty, to nie jest żadna ujma.
4
[#47] Re: A500 mini
Za ten hajs to już lepiej kupić RPi400.
[#48] Re: A500 mini

@QkiZ, post #47

To jest retro-wcielenie Amigi dla amatorów, którym się może odezwie sentyment, a nie pasjonatów czy retro-profesjonalistów jak większość z nas. Tak jak kiedyś wielu wystarczało włożenie dyskietki i granie jak na konsoli, tak teraz wystarczy podłączenie takiej A500 mini do TV by się bawić, bez dłubania z rPI, które nie ma zresztą pro-sentymentalnej formy jak ten zestaw. Czy to źle? Wcale nie. I tu nie ma lepiej/gorzej, inny target, więc w sumie cała ta "dyskusja is futile", a wchodzenie na barykady czynnych amigowców absurdalne

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 12:30:28 przez Jacques
2
[#49] Re: A500 mini

@Jacques, post #48

bez dłubania z rPI, które nie ma zresztą pro-sentymentalnej formy jak ten zestaw

No właśnie RPi400 ma sentymentalną formę
[#50] Re: A500 mini

@adam_mierzwa, post #46

A moderatora nie da się ignorować... niestety.
Zamiast funkcji portalu wciąż używam swojego skryptu do ukrywania postów i komentarzy. Dzięki temu po pierwsze nikt nie może sprawdzić czy i kogo ignoruję, po drugie mogę ignorować moderatora.

A tak na temat A500mini – podejście mam proste. Z jednej strony nie jestem zainteresowany takim produktem. Z drugiej każda inicjatywa popularyzująca Amigę jest dobra.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 14:52:00 przez Krashan
7
[#51] Re: A500 mini

@Krashan, post #50

Jeśli można zapytać, co to za technologia z tymi skryptami, jak/gdzie to się podłącza/tworzy?
[#52] Re: A500 mini

@SzaryWilk, post #31

Na Twoim miejscu usunąłbym raczej ten screenshot.
1
[#53] Re: A500 mini

@SzaryWilk, post #31

Kolega wyżej dobrze pisze. Może przytnij trochę ten screen, bo niechcący podałeś swój pełny adres.
[#54] Re: A500 mini
Bez sensu, za te same piniądze można kupić malinę 4 i z pomocą PiMIGI gierkować od świtu do zmierzchu lub odwrotnie. Albo PC w wersji SFF ( 300zł ) i wyobrażać sobie że to CDTV w Wersji DREAM ( wystarczyło by tylko zaprojektować przedni panel do takiego kompa, wydrukować na drukarce 3D i robić kasę ).
1
[#55] Re: A500 mini

@ede, post #51

JavaScript i dodatek do przeglądarki GreaseMonkey, albo TamperMonkey.
1
[#56] Re: A500 mini

@SzaryWilk, post #31

2
[#57] Re: A500 mini
w temacie produktu to nazwa trochę jest niefortunna (ale rozumiem zamysł) bo będzie też można uruchamiać gry pod A1200 :)

w temacie dyskusji to cieszę się, że Polski rynek dla producentów zagranicznych mało znaczy, bo jak czytam te komentarze to żaden projekt nie miałby szans w tym kraju na rozwój i nic by nie powstawało bo każdy wie lepiej jak wydać cudze pieniądze i ile to powinno kosztować i jak obejść dany produkt

ja chętnie wspierałem twórców z Retro Games bo robią kawał świetnej roboty, ich produkty są wykonane bardzo dobrze, a gry i oprogramowanie jest w pełni legalne (co chyba zapominają Ci co twierdzą, że 599 zł za komputer z licencjami na 25 gier)
4
[#58] Re: A500 mini

@slawekwozniak, post #57

Bardzo dobre wykonanie ich produktów najwyraźniej się nie tyczy joysticka, bo wariacja na temat Competition Pro z The C64 wyjątkowo szybko się psuje w opinii wielu.
Ale za zrobienie budy TheC64 w wersji Maxi z działającą klawiaturą należą się brawa OK

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 11:22:55 przez Jacques
[#59] Re: A500 mini
Gdybym miał kupować coś takiego to tylko wersje podobną do C64 Maxi - czyli z działającą klawiaturą i wymiarami jak w oryginale. A jeszcze lepiej by było, gdyby wersja Maxi nawiązywała swoim wyglądem do A1200 :)
[#60] Re: A500 mini
Rynek polski musi być duży, że na pudełku jest opis w języku polskim.
Dokumentacja też w nim będzie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem