kategoria: Programy
[#1] Iris
Repostuję to co Jaca napisał na MorphZone:

Iris (czyli "różanopalca bogini jutrzenki", jak nazywał ją Parandowski) jest obecnie w stadium zamkniętej bety. Jak MorphOS 3.10 doczeka się wersji publicznej, to beta zostanie otwarta.

Dla kont na Gmailu i Outlook.com obsługiwany jest OAuth2, dzięki czemu możemy się logować przy użyciu 2FA (jakie ładne cyferki i literki, ciekawe co znaczą?). Dodawanie/konfigurowanie konta powinno dla większości serwerów być automagiczne, na ustawieniach dla Thunderbirda.

Nareszcie będzie można oglądać reklamy w HTML doklejane do naszych maili, yay!

Iris udostępnia też edytor maili HTML bazujący na OWB.

P.S. Jak widać, w MorphOS 3.10 dostępna jest również zupełnie nowa skórka a'la OS3.

Skrinszoty:



[#2] Re: Iris

@recedent, post #1


2FA (jakie ładne cyferki i literki, ciekawe co znaczą?)

2FA - two factor authentication. W skrócie da się zalogować jak masz aktywne potwierdzenie logowania przez sms lub google authenticator w przypadku konta google. Nie trzeba generować jakiś specjalnych kodów per aplikacje.
[#3] Re: Iris

@jarokuczi, post #2

Dzięki. Tak czy siak - wygląda to bardzo ładnie, mimo że póki co nie ma jeszcze (wyłączony?) paska z przyciskami pod górną belką okna programu.
[#4] Re: Iris

@recedent, post #3

Dodanie paska, to jedna z funkcji MUI.
[#5] Re: Iris

@recedent, post #3

Już się cieszę. Kolejna przeze mnie oczekiwana rzecz w MorphOsie będzie w naszym systemie
[#6] Re: Iris

@recedent, post #1

A czy dla tych, którzy nie korzystają z gmaila czy z outlook.com jest coś ponad to, co oferuje obecnie np. SimpleMail?
[#7] Re: Iris

@R-Tea, post #6

Działający IMAP? Prawidłowe wyświetlanie i odczytywanie maili w formacie HTML?
[#8] Re: Iris

@recedent, post #1

Zapowiada się ciekawie.
[#9] Re: Iris

@grxmrx, post #8

Z ciekawostek - Iris jest zorientowana głównie na IMAP, obsługa POP3 jest szczątkowa. Z tego powodu (przynajmniej na razie, a być może w ogóle) program nie magazynuje pobranych maili na dysku lokalnym.
[#10] Re: Iris

@recedent, post #1

Fuj! Przegladarka z Windows CE
[#11] Re: Iris

@recedent, post #1

W końcu jakaś ładna skórka.
[#12] Re: Iris

@hrw, post #11

A żadna z dotychczas wbudowanych w system kilkunastu nie przypadła Ci wcześniej do gustu?
[#13] Re: Iris

@recedent, post #9

Szkoda, że nie będzie POP3, przy niektórych kontach jest mi potrzebny.
[#14] Re: Iris

@AS, post #13

To nie jest tak, że POP3 w ogóle nie będzie. Sam Jaca pisze o tym tak:

The lowlevel email handling is based on a commercial library designed with IMAP in mind. In fact, Iris is mostly IMAP oriented, with minimal support for POP3 servers.
[#15] Re: Iris

@recedent, post #1

Yam is going to die :).
[#16] Re: Iris

@recedent, post #12

@ recedent
A żadna z dotychczas wbudowanych w system kilkunastu nie przypadła Ci wcześniej do gustu?


Ja najbardziej lubię tą ukrytą. Te z zestawu na dysku są overblown.
[#17] Re: Iris

@recedent, post #14

Zobaczymy, oby było wszystko: POP3, IMAP, HTML ...
[#18] Re: Iris

@R-Tea, post #16

Ja najbardziej lubię tą ukrytą


to znaczy: "pustą"? Tą całkiem bez grafiki?

A wracając do wątku: Co ciekawe, program jest z definicji napisany wielowątkowo. Czyżby przymiarki pod MorphOSa 3.12?
[#19] Re: Iris

@recedent, post #18

@Rec
Czyżby przymiarki pod MorphOSa 3.12?

Niech MOST pierw 3.10 wyda i już nie szarżujmy tak daleko w przyszłość (3.12), bo teraźniejszość jest taka, że 3.9 wyszło 19.06.2015... I tak naprawdę to nic nie wiemy jakieś plotki, pogłoski i strzępki informacji, sklejane w całość przez userów. To co optymistycznie nie nastraja to to, że nie ma (proszę popraw mnie jak coś mi umknęło) nic oficjalnego i nie muszą to być terminy tylko proste info (planujemy to i tamto i to następny rel. nie będzie szybko mamy jakieś 30% zrealizowane). I co jakiś czas mały update chyba nikogo by to nie zabiło. Co by nie było bardzo lubię MOSa ale taki stan 'nieważkości' nikomu dobrze nie robi, a wręcz szkodzi.
[#20] Re: Iris

@RadziN, post #19

Oj tam zaraz szkodzi, wystarczy przestać fiksować się na przeglądarce. Reszta systemu działa wciąż tak samo dobrze.
[#21] Re: Iris

@Krashan, post #20

Krashan mylisz się przeglądarka jest dla mnie drugo- jak nie trzeciorzędną potrzebą. ;) Ja czekam na poprawkę overlaya bo jest rozwalony od 3.7/3.8 i uae wrzuca krzaki na ekran. A to, że warto społeczność od czasy do czasu poinformować co się, i czy w ogóle się coś dzieje, to jakoby wynika z samo z siebie.
[#22] Re: Iris

@RadziN, post #21

Ano wynika. Tylko wypada mieć takiego "PR-owca" na tyle głęboko w zespole, żeby wiedział co w trawie piszczy, a jednocześnie - potrzeba aby był na tyle zręczny w swoim fachu, żeby niepotrzebnie nie rzucać obietnic (typu: "będzie SMP" a potem cisza przez 5 lat). A co z "nieprzewidzianymi komplikacjami" typu ostatnie opóźnienie MorphOSa?
[#23] Re: Iris

@RadziN, post #21

Hmmm, overlay był przyspieszany w 3.10. Może i coś to u ciebie poprawi. Spróbuj na innej karcie graficznej. Ja dosc duzo korzystam z overlaya i jakoś problemów nie miałem.
[#24] Re: Iris

@RadziN, post #21

Ja czekam na poprawkę overlaya bo jest rozwalony od 3.7/3.8 i uae wrzuca krzaki na ekran

Mam to samo w PowerBooku rev.E z R9700M i właśnie w E-UAE najbardziej jest uciążliwe.
[#25] Re: Iris

@michal_zukowski, post #23

Michale moj problem (a raczej nasz bo bład zaobserwowano na G5 z 9600PRO sprawdzalem u kilku userow) jest Ci raczej znany bo pisałem do Ciebie w tej sprawie odnosnie zgloszenia. Przez jakis czas chyba sie tym Kiero zajmowal bo zaraz po zgloszeniu prosil o doprecyzowanie co tez poczynilem. Licze ze w 3.10 bedzie mozna ustawic w uae overlaya.
[#26] Re: Iris

@recedent, post #1

Dowiedzieliśmy się właśnie, że jeśli będziemy chcieli edytować maile w HTML to np. Efice zabraknie RAMu, więc sorry, efikowcy. Trzeba iść z czasem, postępem i osiągnięciami.
[#27] Re: Iris

@recedent, post #26

Trzeba iść z czasem, postępem i osiągnięciami.
To chyba pora dać sobie spokój z MorphOS-em w takim razie?
[#28] Re: Iris

@Krashan, post #27

Wszystkie Maćki wyprzedałeś? Miałeś chyba 500mhz.
[#29] Re: Iris

@Krashan, post #27

E nie, z prądem płyną tylko zdechłe ryby. Zdrowe płyną pod prąd. pomysł
[#30] Re: Iris

@Krashan, post #27

Wyczuwam nutę krytyki. Krashan chce powiedzieć, że jakość kodu w składnikach MorphOS-a drastycznie spada. Na Efice też powinno się dać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem