kategoria: Programy
[#31] Re: Iris

@R-Tea, post #30

Krashan chce powiedzieć, że jakość kodu w składnikach MorphOS-a drastycznie spada.
Nie, tego akurat nie chcę powiedzieć, a przynajmniej nie do końca. Niezależnie od poświęconego czasu i umiejętności programisty optymalizacja ma swoje granice. Współczesne technologie informatyczne są coraz bardziej złożone i nawet gdyby MorphOS Team miał nieograniczone zasoby osobowe i czasowe, to kolejne nowe technologie będą wymagały więcej mocy procesora i więcej pamięci. W rzeczywistości te zasoby osobowe i czasowe teamu nie dość, że nie są duże, to jeszcze się kurczą. W związku z tym team nie ma szansy na tworzenie własnych, wysoce zoptymalizowanych rozwiązań i musi się posiłkować portami komponentów linuksowych. A w świecie Linuksa nikt już nie zawraca sobie głowy sprzętami o wydajności Efiki.

Z tego względu uznałem, że tkwienie w rozkroku między retrocomputingiem a informatyczną współczesnością nie ma dla mnie sensu. A tak widzę sytuację MorphOS-a, czy szerzej, tak zwanej Amigi NG. W związku z tym moim hobby stał się (ponownie) klasyk, z czym wiąże się całkowity brak jakiegokolwiek ciśnienia na posiadanie na mojej A1200 aktualnej przeglądarki WWW, programu pocztowego, czy czegokolwiek w tym stylu. Od tego mam laptopa i telefon...
[#32] Re: Iris

@recedent, post #12

Nie posiadałem, nie posiadam i nie planuję posiadania komputera z żadną wersją AmigaOS (i pochodnymi).

Skórki widziałem na komputerach znajomych i nie przeglądałem jakie są dostępne wychodząc z założenia, że w cudzych kompach w ustawieniach nie grzebię.
[#33] Re: Iris

@hrw, post #32

Nie posiadałem, nie posiadam i nie planuję posiadania komputera z żadną wersją AmigaOS (i pochodnymi).


Co w takim razie robisz na tym portalu, przyjacielu? Założyłeś konto na PPA, bo masz tu znajomych (w których komputerach, tudzież ich ustawieniach nie grzebiesz)?
[#34] Re: Iris

@recedent, post #33

Co w takim razie robisz na tym portalu, przyjacielu?


To ja sobie tez chyba pojde... Bo to ze posiadalem amige 20 lat temu tez sie chyba nie liczy :P
[#35] Re: Iris

@mschulz, post #34

Napisałeś ze nie posiadałeś Amigi, a teraz piszesz ze jednak miałeś.
Kto tu "kręci"

A widzę . Dwa konta, jedna osoba



Projects

Here you can find a list of projects I was part of. It is not complete and probably never be.

1999Started playing with Debian on my Amiga 1200. Updated ‘potato’ installation guide.





Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 12:05:12 przez Norbert
[#36] Re: Iris

@Norbert, post #35

Napisałeś ze nie posiadałeś Amigi, a teraz piszesz ze jednak miałeś.
Kto tu "kręci"


Hmm... Może kupił tą Amigę z wydłubanymi kośćmi ROM? Wtedy to miałoby sens. Ale czy Debian chodzi na A1200 bez ROMów?

A wracając do tematu: Iris potrafi już robić synchronizację przyrostową dla IMAP. Respekt! pokłony
[#37] Re: Iris

@recedent, post #33

Tak to jest jak się zacznie pisać posta i oderwie od tego a potem skończy nie czytając...

Nie miałem kompa z MorphOS-em czy innym post-AmigaOS.

A1200 z 3.1 sprzedałem w 2000.
[#38] Re: Iris

@recedent, post #1

Mesdames et Messieurs, mamy sortowanie w kolumnach. Jako że jeden obraz starczy za 1000 słów:

[#39] Re: Iris

@recedent, post #38

Ciekawostek ciąg dalszy - Jaca pisze, że za wyświetlanie maili w formacie HTML odpowiedzialna jest specjalna, "odchudzona" wersja OWB - tzw. OWBSlave. Nie ma w niej elementów GUI, wywalony jest ffmpeg itp.
[#40] Re: Iris

@recedent, post #38

Albo ktoś nie używał skrzynki pocztowej kilka lat, albo prace trwają od 2014 r.
[#41] Re: Iris

@adam_mierzwa, post #40

Ale wiesz że można sortować kolumny?
[#42] Re: Iris

@michal_zukowski, post #41

Około 300 mejli za ponad 3 lata? Daj spokój. Nawet jeśli przyjąć że w zwiniętych gałązkach jest tego więcej, to trzymając się twojej logiki: mejle są posortowane datami, widać na zrzucie że nowsze są na górze. 16 październik na dole zrzutu, a 24 listopad 2014 na górze (i może z parę nad nim, ale dosłownie kilka).
Nie ma o co się spierać (możesz np. napisać, że nie korzysta od dawna z usługi runbox com); tak zauważyłem, przecież że ważniejsza jest data wypuszczenia niż rozpoczęcia prac.
[#43] Re: Iris

@adam_mierzwa, post #42

W ostatnim wywiadzie Jaca pisze, że przygotowanie technologii, na których oparty jest Iris trwało prawie 3 lata. Co prawda te maile, które są w skrzynce na screenshocie nie dotyczą programu pocztowego, ale pewnie wtedy już coś było na rzeczy.
[#44] Re: Iris

@recedent, post #43

A tu mały teaser z cyklu: "Jak odnaleźć super zniżki w folderze SPAM":

[#45] Re: Iris

@recedent, post #44

Raport za MorphZone:

Aktualnie jaca pracuje nad wersją beta22, na warsztacie obecnie są funkcje local storage (zapisywanie/wczytywanie maili). Wersja beta23 będzie prawdopodobnie publiczna, autor spodziewa się, że pojawi się w okolicach premiery MorphOSa 3.11 (fakt, że nie zdąży do 3.10 wydaje mi się znaczący).

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 14:46:50 przez recedent
[#46] Re: Iris

@recedent, post #45

Ale niestety 1000 dni od ostatniego release zostanie przekroczone
[#47] Re: Iris

@michal_zukowski, post #46

Ale niestety 1000 dni od ostatniego release zostanie przekroczone

Czyżby dziś był ten tysięczny dzień?
[#48] Re: Iris

@eastone, post #47

Nie, minęło 995. Data 19.06.2015 r., i dodatek np. http://www.infor.pl/kalkulatory/ilosci_dni.html
[#49] Re: Iris

@michal_zukowski, post #46

Przkroczy tez pewnie okrage 1024?
[#50] Re: Iris

@michal_zukowski, post #46

Czyli co? Zmieścicie się 2000 dni od rilejsu?
[#51] Re: Iris

@waldiamiga, post #50

Raczej powinni.
[#52] Re: Iris

@Phibrizzo, post #49

Myślę, że rzookol dobrze liczy (że jeszcze nie ma tysiąca), ale wie że przed dniem 1000 się nie wyrobią z 3.10 (bo za dużo bugów nasiał w swoim kodzie ). Niemniej jednak 3.10 to kwestia kilku tygodni pewnie. Przed świętami ma być i już!

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 14:35:40 przez recedent
[#53] Re: Iris

@recedent, post #52

Przed świętami ma być i już!


Wieść niesie, że będzie przed wielkanocą 2019 więc sie zgadza z tymi przed świętami.
[#54] Re: Iris

@jarokuczi, post #53

Z pewnością przed Wielkanocą 2019, ja bym jednak stawiał na 2018.
[#55] Re: Iris

@recedent, post #54

Będzie na Revision

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 09:29:01 przez pisklak
[#56] Re: Iris

@pisklak, post #55

Na Revision możliwe, że już będzie dostępna pierwsza publiczna beta Iris*

* - tę informację sprawdzono na forum MorphZone
[#57] Re: Iris

@recedent, post #1

Skoro Iris już mamy to proponuję podzielić się wrażeniami.

U mnie wszystko się ładnie pokonfigurowało i działa, ale jedna rzecz mnie męczy - program nie rozpoznaje, które maile z konta na onecie mam przeczytane. Mogę je wszystkie "przeczytać", a przy kolejnym starcie Iris znów oznaczy je jako "nowe". Wy też tak macie?
[#58] Re: Iris

@recedent, post #57

Przełącz się na IMAP i będzie dobrze. POP3 jest ogólnie w trybie read-only.
[#59] Re: Iris

@Jacek Piszczek, post #58

No masz. Ja myślałem, że IMAP jest domyślny, a tu się pokonfigurowało na POPie to i owo.
[#60] Re: Iris

@recedent, post #59

Zależy co serwis od Thunderbirda powie - pewnie nikt mu danych nie zaktualizował dla Onetu...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem